صفحه 8 از 322 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکلات امریکا زندگی کردن!

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    با تشکر ویژه از شهیاد عزیز

نوشته ی طنز زیبا که قابل تحسین هست. این نوشته با ظرافت خاصی به مقایسه زندگی احتماعی ایران و آمریکا پرداخته هست. وسعی کرده که با بیان طنز تلنگری به خوانندگانش بزند. بررسی نوشته اش می تواند بسیاری از نکات منفی فرهنگ و جامعه ما را آشکار کند.

آنجا که سیستم بانکی کشورش رو در برابر سیستم آنلاین آمریکا قرار می دهد (سیستمی بدون معطلی در صفها، بدون درگیری و ... با رعایت شان انسانی). وقتی آرش نارضایتی خود را از آسفالت کردن خیابان آن هم دم به دقیقه ای بیان می کند، در حقیقت می خواهد تلخندی به خیابان های بی روکش ایران بزند. از کشوری حرف می زنند که داشتن خانه ی چهار خواب و بی ام وه برای اکثریت سخت نیست و در مقابل شما را به یاد کشوری می اندازد که اجاره ی خانه 50 متری نیاز به برنامه چند ساله دارد.

آنگاه که سخن از چایی و منشی و آبدارچی به میان می آید، در حقیقت می خواهد شما را با بزرگترین فرهنگ غرب آشنا کند: عذر خواهی به خاطر کوتاهی. در مقابل مردمی که واژه متاسفم در فرهنگشان تعریف نشده هست.

آرش زیرکانه از فرهنگ ناقص ایرانیان خارج از کشور و اهداف آنها سخن به میان می آورد. ایرانیانی که چه زود با یک سفر زبانشان تغییر می کند و در هر کلامشان چهارتا کلمه انگلیسی را ردیف می کنند. ایرانیانی که هدفشان برای رفتن داشتن کارت اعتباری، بی ام و و ... نه برای راحتیشان بلکه برای پز دادن به بقال محله شان هست.

آرش همچنین در کلامش به فرهنگ مرکز نشینی با ظرافت اشاره می کند جایی که شمال می شود روستا و مردمش روستایی. جایی که مرزهای کشور پشت دروازه های تهران هست و آنطرف تنها می شود شهرستانی و ....
    آرش خیلی عالی محیط زیست و احترام به آنرا به میان می آورد و آنرا با کشوری مقایسه می کند که فلامینگوهایش دیگر توان رقصیدن ندارند چون نمک گیر شدند....

...
    ممنون از شما بابت تحلیل کاملتون، فکر نکنم منم که مشتری ثابت وبلاگ آرشم میتونستم اینقدر کامل تحلیل کنم. البته من به عنوان فردی که این نوشته ها رو در سایت قرار میده، نمیتونم این موارد رو تحلیل کنم چون به نوعی همون طور عرض کردم این گونه برداشت میشه که من نظرم رو به خواننده قالب کردم.
    راستی یک نکته من شهیاد نیستم، شهداد هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط kavos نمایش پست ها
    ممنونم
    با صحبت های جناب attanew فهمیدم منظورش چی بود
    زود تصمیم گرفتم

اگه منظور آقا آرش اون چیزایی بود که آقا
    attanew عرض کردن،باید ایشون رو تحسین کرد.
    عذر خواهی می کنم بابت تصمیم عجولانه.
    خواهش میکنم، معمولا دوستان چون نوشته های قبلی آرش رو میخونند میتونند متوجه منظور اصلی آرش بشوند. فقظ یک نکته به نظرم این بحث پز دادن بعضی وقت ها آدم رو اذیت میکنه، یعنی توی جامعه ای که شما اگه تلاش کنی به همه آرزوهات میرسی، اون موقع کسی نیست که جلوش بگی اه ببین من کی شدم؟ در واقع ما ایرانی ها جون توی ایران نمیتونیم معمولا به اون زندگی دلخواهمون برسیم و سرخورده میشیم، دوست داریم به بقیه که قبلا ما رو آدم حساب نمیکردن بگیم دیدی من خیلی هم حالیمه، بعضی وقت ها این حس رو به مردم داریم، به اطرافیان داریم، و گاه به کشورمون، وقتی یک موقعیت شغلی مناسب گیرمون نمیاد و اونجا حسابی قدرمون رو میدونند، میخوای به کشورت ثابت کنی که قدرت رو ندونستند، در هر صورت اینم یکی از همون مشکلات روحی و روانی هست که خیلی از ما ایرانی ها داریم و بنده هم بخشی از اون جماعت ایرانی هستم، که احساس میکنم بعد از اقامت طولانی شما توی یک محیط آرام کم کم این اخلاق ها و گاه حسرت ها و عقده ها جای خود رو به هدف های جدید میدهد.
    موفق باشید
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : آشنایی با نژادهای مختلف در امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    درود
    ممنون از همه ی دوستان که نظرشون رو بیان کردند، و اینم موضوع جدید و تجربه های این دوستمون، خوشحال میشم نظراتون رو با بقیه دوستان به اشتراک بگذارید.
    آشنایی با نژادهای مختلف در امریکا

وقتی من وارد امریکا شدم و میخواستم برای کار اقدام کنم در جایی که نوع نژاد را سوال میگردند مینوشتم آسیایی چون فکر میکردم چون من در آسیا هستم پس آسیایی هستم. حالا میخواهم یک اطلاعات مختصری در مورد انواع نژادها در امریکا بدهم که ممکن است بدردتان بخورد. نژاد آسیایی در امریکا در واقع همان چشم بادامیها هستند مثل مردم چین ژاپن کره فیلیپین ویتنام و غیره. بنایراین اگر در امریکا بگویید کسی آسیایی است یعنی اینکه چشم بادامی است. نژاد بعدی هیسپانیک ها هستند یا تمام کسانی که به زبان اسپانیایی صحبت میکنند البته بغیر از اسپانیا. هیسپانیکها اکثرا اهالی کشورهای امریکای لاتین هستند. نژاد دیگر ایندین ها هستند. من اولش فکر میکردم که ایندین ها هندی هستند در صورتی که اینجا به سرخپوستان میگویند ایندین. و نژاد بعدی هم سفید ها هستند که کل سفید پوستان امریکا و اروپا و خاورمیانه است. بنابراین اگر جایی از شما نژادتان را سوال کنند باید بگویید سفید. نژاد دیگر سیاهان یا آفریقایی تبارها هستند. سیاهان گهگاهی خودشان را نگرو خطاب میکنند ولی .
    این قسمت را می خواهم دقیق بدانم: آیا ما ایرانی ها جزو White ها تلقی می شویم؟ یا White اصولا در انجا به معنای اروپایی و آمریکایی است و ما جزو MiddleEast هستیم؟
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    این قسمت را می خواهم دقیق بدانم: آیا ما ایرانی ها جزو White ها تلقی می شویم؟ یا White اصولا در انجا به معنای اروپایی و آمریکایی است و ما جزو MiddleEast هستیم؟
    این که ما جزو middle east حساب میشیم هیچ شکی نیست، اما معمولا توی وب سایت های دانشگاه نامی از middle east برده نمیشه، در واقع از شرق آسیا نام برده میشه اما middle east رو من ندیدم، توی مورد خودم برای دانشگاه که قصد داشتم مدارکم رو بفرستم، وقتی سوال کردم که کدوم گزینه رو پر کنم، به من گفته شد که خالی بگذارم( احساس میکنم ما white محسوب بشیم، البته وایتمون خیلی با آمریکایی ها و اروپایی ها فرق میکنه، اما خب ایرانی ها شباهت خاصی با ایتالیایی ها و اسپانیایی دارند، و برای اون ها گزینه ی دیگری قرار داده نشده، پس بی شک ما هم مثل اون ها محسوب میشیم)
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    این که ما جزو middle east حساب میشیم هیچ شکی نیست، اما معمولا توی وب سایت های دانشگاه نامی از middle east برده نمیشه، در واقع از شرق آسیا نام برده میشه اما middle east رو من ندیدم، توی مورد خودم برای دانشگاه که قصد داشتم مدارکم رو بفرستم، وقتی سوال کردم که کدوم گزینه رو پر کنم، به من گفته شد که خالی بگذارم( احساس میکنم ما white محسوب بشیم، البته وایتمون خیلی با آمریکایی ها و اروپایی ها فرق میکنه، اما خب ایرانی ها شباهت خاصی با ایتالیایی ها و اسپانیایی دارند، و برای اون ها گزینه ی دیگری قرار داده نشده، پس بی شک ما هم مثل اون ها محسوب میشیم)
    بله من هم به این مورد برخوردم که در سایت دانشگاهی که اپلی انجام بدهم گزینه مناسبی ندیدم برای خودمون. البته اینم بگم این آیتم جزو آیتم های optional بوده ولی من خواستم بدونم ما اگر جزو زرد ها نیستیم و جزو اروپایی و آمریکایی هم نیستیم و سیاه و آفریقایی هم نیستیم و hispanic هم نیستیم پس دقیقا ما را جزو چی حساب می کنند. البته middle east بیشتر یک جور حالت جغرافیایی و بار مذهبی داره(که بیشتر این منطقه مسلمان محسوب می شوند) اما من از نظر نژادی مد نظرم هست ...
    ویرایش توسط sysco : September 20th, 2011 در ساعت 07:49 PM
    inactive account

به نظر خود امریکایی ها این اصلا اهمیتی نداره که شما جزو چه نژادی باشید و شما هم حساسیت به خرج ندید. راستش زمانی از روی جهالت به یه دوست آمریکایی گفتم من اسمم عربی هست و برای اینکه با عرب ها اشتباه نگیرنم میخوام اسمم رو عوض کنم. گفت:
    I have
    friends from many places, some are Muslim and some I have no
    clue...it doesn't matter. What matters is that people are not idiots,
    too extreme or too weird...lol!

تو صحبت هایی که با افراد ملیت های دیگه هم داشتم، عکس العمل های خوبی نسبت به بحث های مشابه این نداشتن.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Ario_80 نمایش پست ها
    به نظر خود امریکایی ها این اصلا اهمیتی نداره که شما جزو چه نژادی باشید و شما هم حساسیت به خرج ندید. راستش زمانی از روی جهالت به یه دوست آمریکایی گفتم من اسمم عربی هست و برای اینکه با عرب ها اشتباه نگیرنم میخوام اسمم رو عوض کنم. گفت:
    I have

تو صحبت هایی که با افراد ملیت های دیگه هم داشتم، عکس العمل های خوبی نسبت به بحث های مشابه این نداشتن.
    خب شما توجه کنید که طبق خاطرات این فرد که ،shahdad برای ما گذاشتند، وقتی خواسته برای کار تقاضا بده، در مورد نژادش سوال شده، یا در سایت بعضی دانشگاه ها هنگام apply خواسته میشه این اطلاعات(البته مواردی که من برخوردم، آیتم optional بوده). بیشتر خواستم ببینم چه طور نگاه نژادی به ما میشه، و ممنون
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

I have

من خیلی دوست دارم این کار رو بکنم، شما نمیتونید منکر بشید که بعد از 11 سپتامبر دید آمریکایی ها نسبت به مسلمون ها و اسم های عربی تغییر کرده، مخصوصا توی بعضی از ایلالت ها که مهاجر کمتر وارد شده، فکر کنم این دید شدیدتر باشه، الان یکی از نگرانی های من اینه که یکی از دانشگاه هایی که اپلای کردم 97% local داره اونم به صوزتی که حس میکنم برخورد مناسبی با ماها نخواهند داشت، البته نمیتونم قضاوت کنم فقط حدس میزنم اینگونه باشه، که امیدوارم اشتباه برداشت کرده باشم.

خب شما توجه کنید که طبق خاطرات این فرد که ،shahdad برای ما گذاشتند، وقتی خواسته برای کار تقاضا بده، در مورد نژادش سوال شده، یا در سایت بعضی دانشگاه ها هنگام apply خواسته میشه این اطلاعات(البته مواردی که من برخوردم، آیتم optional بوده). بیشتر خواستم ببینم چه طور نگاه نژادی به ما میشه، و ممنون
    من فکر کنم با توجه به اینکه گزینه ی خاصی برای ما در نظر نگرفتند همون white رو انتخاب کنیم، البته من توی یک دانشگاه که درصد international اش بالا بود این سوال ازم نشد و توی اون یکی دانشگاه که خیلی local داشت این سوال پرسیده شد، حالا دلیلش چی بوده؟ واقعا نظر خاصی ندارم.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

سلام
    شاید در پست های قبلی صحبتهای تند زدم ببخشید
    به نظر من با این شرایط که دوستان نوشتند

کشورهای اروپایی برای زندگی بهتر هستند

ببینید بر خلاف کشور ما که بعضا حتی بهمون اجازه نمیدن وارد پروسه مطالعه و پرسش درباره سایر ادیان غیر از اسلام بشیم یا دروغ های زیادی رو به اسم تاریخ و یا با تحریف زیاد به خوردمون می دن و یا اینکه رسانه هامون مرتبا بذر کینه نسبت به سایر کشورها، نژادها و مذاهب رو در دلمون می کارن در امریکا قضیه برعکسه. امریکایی ها درسی به اسم اسلام تو دوره دبیرستان دارن و انواع و اقسام کتب تو زمینه اسلام و اسلام شناسی رو می تونن از کتاب فروشی هاشون تهیه کنن. آمریکایی ها بعد از حادثه 11 سپتامبر به مطالعه بیشتر درباره اسلام و مسلمون ها رو اوردن و دولت هم سعی کرده با برنامه های مختلف رسانه ای و غیر رسانه ای از اسلام هراسی امریکایی ها کم کنه. تا اونجایی که اطلاع دارم حتی تو مدارسشون برنامه های ویژه ای برای دانش اموزان مدارس تدارک دیدن و در مجموع سعیشون ریختن اب روی آتیش بوده و نه باد زدنش.
    فیلم ها و سریال های آمریکایی زیادی تو این سال ها ساخته شده که داره به آمریکایی ها گوشزد میکنه که مسلمون ها ادم های خوبی هستن (!) و تاکید می کنه که اون دسته تروریست هم که از بینشون پیدا شده فریب خورده "روس ها" هستن. اصولا روسیه (به عنوان منشا کمونیزم) دشمن سنتی امریکا بوده و هست نه مسلمون ها.
    البته حرف هایی که زدم معنیش این نیست که بلند شید برید امریکا تو محوطه دانشگاه نماز جماعت بخونید چون یکسری از حرکات یه جورایی تحریک احساسات اونها و بهانه بدست آدم های سطحی دادن هست.
    ویرایش توسط Ario_80 : September 20th, 2011 در ساعت 10:46 PM

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

ببینید بر خلاف کشور ما که بعضا حتی بهمون اجازه نمیدن وارد پروسه مطالعه و پرسش درباره سایر ادیان غیر از اسلام بشیم یا دروغ های زیادی رو به اسم تاریخ و یا با تحریف زیاد به خوردمون می دن و یا اینکه رسانه هامون مرتبا بذر کینه نسبت به سایر کشورها، نژادها و مذاهب رو در دلمون می کارن در امریکا قضیه برعکسه. امریکایی ها درسی به اسم اسلام تو دوره دبیرستان دارن و انواع و اقسام کتب تو زمینه اسلام و اسلام شناسی رو می تونن از کتاب فروشی هاشون تهیه کنن. آمریکایی ها بعد از حادثه 11 سپتامبر به مطالعه بیشتر درباره اسلام و مسلمون ها رو اوردن و دولت هم سعی کرده با برنامه های مختلف رسانه ای و غیر رسانه ای از اسلام حراسی امریکایی ها کم کنه. تا اونجایی که اطلاع دارم حتی تو مدارسشون برنامه های ویژه ای برای دانش اموزان مدارس تدارک دیدن و در مجموع سعیشون ریختن اب روی آتیش بوده و نه باد زدنش.
    فیلم ها و سریال های آمریکایی زیادی تو این سال ها ساخته شده که داره به آمریکایی ها گوشزد میکنه که مسلمون ها ادم های خوبی هستن (!) و تاکید می کنه که اون دسته تروریست هم که از بینشون پیدا شده فریب خورده "روس ها" هستن. اصولا روسیه (به عنوان منشا کمونیزم) دشمن سنتی امریکا بوده و هست نه مسلمون ها.
    البته حرف هایی که زدم معنیش این نیست که بلند شید برید امریکا تو محوطه دانشگاه نماز جماعت بخونید چون یکسری از حرکات یه جورایی تحریک احساسات اونها و بهانه بدست آدم های سطحی دادن هست.
    منظورتون سیزن آخر سریال 24 هستش دیگه؟! که فقط یک نفرشون آدم خوبی بود و همه اطرافیانیش آدم بدها بودن؟
    یکم نگاهمون رو از توی تلویزیون و ماهواره بیاریم بیرون.
    در اینکه اونجا آزادی ادیان خیلی بیشتر از ایرانه شکی درش نیست، نمونه بارزش هم افزایش روز افزون تعداد افرادی است که با مطالعه و تحقیق به اسلام روی میارن
    شما اگر بیشتر و بدون هیچگونه تمایلی به فیلمهای غربی مخصوصا امریکایی که به نحوی به مسلمونها ربط داره نگاه کنید متوجه تبعیض بین مسلمون و غیر مسلمون و همچنین گسترش اسلام هراسی میشید
    اینکه در اکثر فیلمها و سریالهاشون آدم بدها و تروریست ها فقط روس و یا مسلمون هستند و هیچ وقت یک انگلیسی یا فرانسوی به عنوان تروریست معرفی نمیشه، همین خودش باعث افزایش نفرت جامعه نسبت به مسلمونها میشه.
    همین ایران رو ببینید، کسایی که همش سرشون توی تلویزیون ایرانه و بجز اخبار و برنامه های ایران هیچ برنامه دیگری نگاه نمیکنن و حتی بعضی هاشون تلویزیون های خارجی رو حرام میدونن!! همیشه در صحبتهاشون و طرز تفکرشون متوجه انزجار و دید بسیار بدشون نسبت به خارجی ها مخصوصا امریکایی ها میشید
    کمی بی طرفانه به قضایا نگاه کنیم و از روی احساسات و عجولانه صحبت نکنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)