صفحه 82 از 322 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192132182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

اینجا معمولا اگه یه ذره ازتون خوششون بیاد خودشون تو فیس بوک ادتون میکنند!!! واسه همینه همشون بالای 700-800 تا فرند دارن....حالا نمی دونم چرا اینا انقدر عشق فرند زاید تو فیس بوکند یه جورائی افتخار محسوب میشه گویا واسشون!!!
    I love you USA

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در این موارد میتونید جواب بدید: I am a non-practicing Muslim.
    اگر واقعا اونا با این قانع میشن و جلو کنجکاویشون رو میگیره حربه ی خوبیه. ولی انصافا بی معنیه! مثل اینه که بگین تنیس بازم ولی راکت دستم نمی گیرم!
    واقعا چه اصراریه ایرانی ها میگن ما مسلمونیم؟ داخل منفعت داشت اما اینجا چی؟ کسی که Practice نداره اصلا مسلمون نیست.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    آخه این چه طرز فکریه؟
    ترس؟ واسه چی آخه؟
    این واژه ی تروریست رو نمی دونم کی تو دهن همه انداخت که همش می گن: به ایرانیا اونجا نمی گن تروریست؟

فایل پیوست 16914
    شما با امریکا مقایسه نکن. من دوستای زیادی اروپا دارم. همه شون میگن اینا ته دلشون از خارجی ها ترس دارن، حداقل راحت نیستن مگه اینکه خوب خوب بشناسنشون. در ضمن نباید فراموش کنیم که سوابق درخشان تررو (حالا چه شونده و چه کننده) ایرانی تو اروپا خیلی بیشتره از آمریکا ست. و اگه ه اروپایی این صفت رو در مورد ایرانی ها به کار بره من هیچ تعجبی نمی کنم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    شما با امریکا مقایسه نکن. من دوستای زیادی اروپا دارم. همه شون میگن اینا ته دلشون از خارجی ها ترس دارن، حداقل راحت نیستن مگه اینکه خوب خوب بشناسنشون. در ضمن نباید فراموش کنیم که سوابق درخشان تررو (حالا چه شونده و چه کننده) ایرانی تو اروپا خیلی بیشتره از آمریکا ست.
    من خیلی بعید می دونم مردم عادی اونجا از ترور فعالهای کرد یا موارد مشابه اون هم ترورهای دو*******#لتی مطلع باشند!
    امثال ترورهایی که توی ایستگاه متروی مادرید اتفاق افتاد یا ترورهای انتحاری عراق و ... هست که معمولا 1- مردم عادی متوجه می شوند 2- ترس و وحشت مردم عادی اونها رو موجب می شه. در این حالت هم تروریست شناخته شده ایرانی وجود نداره و اوضاع ایرانی ها بسیار بعیده که بدتر از بقیه اقوام خارجی باشه. مگه اینکه صبح تا شب اونها شانتاژ خبری کنند.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من خیلی بعید می دونم مردم عادی اونجا از ترور فعالهای کرد یا موارد مشابه اون هم ترورهای دو*******#لتی مطلع باشند!
    امثال ترورهایی که توی ایستگاه متروی مادرید اتفاق افتاد یا ترورهای انتحاری عراق و ... هست که معمولا 1- مردم عادی متوجه می شوند 2- ترس و وحشت مردم عادی اونها رو موجب می شه. در این حالت هم تروریست شناخته شده ایرانی وجود نداره و اوضاع ایرانی ها بسیار بعیده که بدتر از بقیه اقوام خارجی باشه. مگه اینکه صبح تا شب اونها شانتاژ خبری کنند.
    به هر حال تو دهه های 80 و 90 کم نبوده پرونده هایی که خیلی هم رسانه ای شده. اتفاقا این وسط بیشر وجه ی ملت ها خراب میشه تا دولت ها. چون مردم عادی از ساز و کار این مسایل خیلی اطلاع ندارن.
    صبح تا شب شانتاژ خبری که میشه!
    من 5 ماهه تو آمریکام و دها بار به صورت زنده از دهان عالی ترین مقامات سیاسی اینجا به طور کاملا واضح و شفاف اسم ایران با این صفت به کار رفته. مصاحبه ها و سخنرانی هایی که زنده از اکثر شبکه های خبری دنیا پخش میشه و به نظر من ساده لوحانه ست اگه بگیم تبلیغات هیچ تاثیری نداره. تاثیرش رو اروپایی ها بیشتره به نظر من چون یه بک گرواند تارخی هم دارن از قضیه و از نزدیک دیدن.

ApplyAbroad Guru

بهر حال همونطور که ما در بحث هامون میگیم "غربی ها" یا "اروپایی ها" و فرقی بین ملتهای مختلف نمیگذاریم، مردم عادی اونها هم لزوما فرق زیادی بین ملتهای مختلف خاورمیانه نمیبینند.

اروپایی ها به نسبت آمریکایی ها خیلی خیلی بهتر ایرانیها رو میشناسن و دید خوبی نسبت به ایرانی ها در مقابل بقیه مسلمونها اعم از ترک و عرب و پاکستانی دارن و ایرانیها رو یه سری آدم پر تلاش و تحصیل کرده و بعضا باکلاس! (باز هم به نسبت بقیه مسلمین) میدونن. اروپایی ها ممکنه نگاه از بالا و از روی غرور داشته باشند و کمی تا قسمتی سرد باشند ولی تفاوت ملیت ها رو خیلی خوب می فهمند، نگاهشون خیلی دقیق تره، یعنی اینجوری نیست که مثل خیلی از مردم آمریکا، عرب و ایرانی و کلا مردم خاورمیانه براشون فرقی نداشته باشه و در یک گروه قرار بگیره.حتی مثلا بین عرب مصری با عرب کویتی تفاوت قائل هستند.و یه نکته مهمتر هم اینه که مدیا اونقدری که روی مردم آمریکا تاثیر داره روی اونها تاثیر نداره. (تجربه شخصی خودم در چند سفر + افرادی که بالای ۱۰ سال در اروپا زندگی کردند)

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

خدا رو شکر که اینجا پرسیدن و کنجکاوی یا به چالش کشیدن فرد راجب مذهب، عقاید و میزان اعتقادش کار بسیار بدی به حساب میاد و رایج نیست!

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

من توی ایران توی خونه ام بیشتر از چهل-پنجاه تا اروپایی رو میزبانی کردم و باید بگم که ایران رو خیلی خوب می شناسن، توی آمریکا ولی اصلا شناخت نسبت به ایران خوب نیست، یک دانمارکی رو یک بار ازش پرسیدم چرا اومدی ایران، گفت چون دوستای دانمارکی ام خیلی ازش تعریف می کنن، چند تایی شون که اومدن ایران خیلی بهشون خوش گذشته. واسه همین هم اصلا قبول نمی کنم که اروپایی ها دیدشون نسبت به ما خیلی منفی باشه، یک ذره بایاس نسبت به همه کشورهای خاورمیانه دارن، ولی اونقدرها نیست که مثلا شما رو ببینن دماغشون رو بگیرن.
    توی شرکت مهندسی ما توی تهران هر روز یکی از مهندس ها بود که به دلیل ماموریت اروپا بود و من داستان هایی که شنیدم حاکی از برخورد مناسب اروپایی ها با اونا بود. ما خیلی با اروپا رابطه اقتصادی داشتیم تا همین چند سال پیش و ملت ما با ملت های اونها رابطه حسنه داشتند. حالا بحث دولت ها بماند، هر چند که تا همین چند وقت پیش دولت های اروپایی هم دید مثبتی نسبت به ما داشتند. زمان جورج بوش، همین اروپایی ها بودند که جلوی قطع نامه های سازمان ملل می ایستادند، ولی بعدا که آش شور شد، اونها هم به آمریکایی ها پیوستند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    اروپایی ها به نسبت آمریکایی ها خیلی خیلی بهتر ایرانیها رو میشناسن و دید خوبی نسبت به ایرانی ها در مقابل بقیه مسلمونها اعم از ترک و عرب و پاکستانی دارن و ایرانیها رو یه سری آدم پر تلاش و تحصیل کرده و بعضا باکلاس! (باز هم به نسبت بقیه مسلمین) میدونن. اروپایی ها ممکنه نگاه از بالا و از روی غرور داشته باشند و کمی تا قسمتی سرد باشند ولی تفاوت ملیت ها رو خیلی خوب می فهمند، نگاهشون خیلی دقیق تره، یعنی اینجوری نیست که مثل خیلی از مردم آمریکا، عرب و ایرانی و کلا مردم خاورمیانه براشون فرقی نداشته باشه و در یک گروه قرار بگیره.حتی مثلا بین عرب مصری با عرب کویتی تفاوت قائل هستند.و یه نکته مهمتر هم اینه که مدیا اونقدری که روی مردم آمریکا تاثیر داره روی اونها تاثیر نداره. (تجربه شخصی خودم در چند سفر + افرادی که بالای ۱۰ سال در اروپا زندگی کردند)
    واقعا که!!!

سعید جان اولا که شما هاست بودی. دوما توریست اروپایی که پاش به ایران هم برسه معلومه که خیلی اهل مطالعه و کنجکاوی بوده و اصلا معیار خوبی برای بازتاب جامعه ش نیست. شما بهتره خونه ی 50-60 اروپایی معمولی نه جهانگرد بری و ببینی بازم اون برخوردهای خوب هست یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)