صفحه 87 از 322 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697137187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    آقا امروز یه صحنه تو خیابون دیدم واقعا تاسف خوردم ... به ذهنم رسید بپرسم آیا اونور هم از ایندست اتفاقات میفته؟

مثلا اینکه سر اینکه یکی پیچیده جلوی اون یکی با ماشین فحش و فحش کاری کنند یا حتی پیاده شند و دعوا کنند .
    یا مثلا یه عده اراذل و اوباش تو خیابون پلاس باشند الکی به ملت گیر بدند و دعوا راه بندازند.

خلاصه ار این دست بیفرهنگی ها اونجا هم هست؟
    شما چه سوالهایی میپرسین!
    مردم هر جا استرس و فشار زندگی کمتری حس کنن خونسرد تر هستند. موارد بازدارنده ای مثل قانون و مجری های قانون هم تاثیر گذارن. به همین دلایلی که گفتم، تا حالا از این مواردی که گفتین با شدت ایرانش نشنیدم کسی در تجربه اش از زندگی در امریکا تعریف کرده باشه. البته به قول دوستان ممکنه جا با جا فرق کنه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر میکنم شناخت درستی از نظریه بازیها ندارین. نظریه بازیها در علوم مختلفی کاربرد داره و اتفاقا بزرگترین استفاده اش تا به حال در علم اقتصاد بوده. این موضوع رو حتی توی ویکی پدیا هم میشه خوند:
    "Eight game-theorists have won the Nobel Memorial Prize in Economic Sciences"
    در مورد این هم که چرا بعضی رشته ها بیشتر مقاله از توش در میاد، یک دلیلش این هست که نیاز بشر به برخی علوم بیشتر هست و برای همین تحقیقات و کارهای بیشتری انجام میشه و یا ماهیت بعضی علوم نو طوری هست که سرعت پیشرفت بیشتری دارن.
    عرض کردم نمیدونم در چه رابطه ای استفاده کرده نه اینکه کاربرد نداره! منظورم سنخیتش بود

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

شما چه سوالهایی میپرسین!
    مردم هر جا استرس و فشار زندگی کمتری حس کنن خونسرد تر هستند. موارد بازدارنده ای مثل قانون و مجری های قانون هم تاثیر گذارن. به همین دلایلی که گفتم، تا حالا از این مواردی که گفتین با شدت ایرانش نشنیدم کسی در تجربه اش از زندگی در امریکا تعریف کرده باشه. البته به قول دوستان ممکنه جا با جا فرق کنه.
    من زن و شوهر دیدم تو خیابون دعوا کنن! البته در حد مشاجره لفظی شدید نه برخورد فیزیکی. این تنها موردی بوده که تا الان دیدم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در مورد اول كلمه road rage رو گوگل كنيد. در مورد دوم هم توي همه شهرهاي متوسط و بزرگ gang هست. شايد در مورد دوم منظور شما بيشتر اراذل و اوباش بود. اونها هم تقريبا توي هر شهري پيدا ميشن چه شهرهاي كوچك چه بزرگ. اينكه هر كدوم از موارد رو با چه فراواني ببينيد بستگي داره توي چه جور شهري باشيد و توي چه جور محله اي. حتي داخل يك شهر فرهنگ رانندگي در محله هاي مختلف خيلي متفاوته.
    من بیشتر فرهنگ عمومی مردم مدنظرم هست . مثلا توی ایران میبینی سر یه تصادف یا حتی بوق زدن و چراغ زدن ممکنه دعواشه و حتی یه نفرم کشته بشه سر هیچ و پوچ ! و یا مثلا دو نفر دارند راه میرند به هم تنه بزنن و بازم دوباره یه دعوایی تا حد مرگ پیش بره

البته آدم تا آدم فرق میکنه اما بالاخره وقتی فرهگ عمومی جامعه این باشه که اگر حواب ندی یا دعوا نکنی یعنی کم آوردی و ترسویی و .... خب مسلما تعداد این برخوردها بیشتر میشه . میخوام ببینم فرهنگ عمومی اونها در این موارد چیه و برخوردها معمولا چطوریه؟

مثلا شما حواست نیست با ماشین میزنی به آینه بغل یکی . طرف معمولا برخوردش چیه؟ یه بوق میزنه؟ یه تیکه میندازه ؟ فحش میده ؟ پیاده میشه با چوب بیس بال خمله میکنه؟ با شات گان شلیک میکنه؟ بالاخره یک عمومیتی توی رفتار مردم در هر منطقه وجود داره.

در مورد ارازل اوباش بیشتر منظورم شبیه این کسایی بود که توی ایران مقلا میبینید سر کوچه ها میشینن و الافن از صبح تا شب و از رو بیکاری به ملت گیر میدن و ...
    البته حتما نباید سر کوچه باشن ... ممکنه تو پارک ها یا تو قهوه خونه ها(اونجا میشه بار ها) یا هرجای دیگه پاتوق کنن و به شرارت بپردازند
    از این چیزا هم اونجا دیدید تا حالا؟

Banned

شما چه سوالهایی میپرسین!
    درسته مواردی که گفتین کاملا موثره اما دلیل فرهنگی هم خیلی مهمه ! مثلا من یه بار دیدم یه پدری داشت مثلا بچه دبستانیشو نصیحت میکرد ، بعد بهش میگفت هرکی بهت زور گفت با مشت بزنن تو چشمش!! به جای اینکه مثلا راه قانونی که همون مراجعه به ناظم یا مدیر مدرسه هست رو بهش یاد بده!
    و اگر بچه خودشم اینکارو کنه بیم این میره پدرش بهش بگه بی عرضه یا ترسو!

اینطور موارد فرهنگی هم خیلی به نظرم موثر هست که تو ایران میبینیم سر یه اتفاق رانندگی یا حتی سر صف نانوایی دعوا میشه و یکی کشته میشه!!!
    خب اینها به نظرم اول از همه برمیگرده به آموزهاشهای فرهنگی چون طرف 100% مطمئنه که اعدام میشه اما بازم اینکارو میکنه!!

Banned

دوستان یک سوال
    شانس ماندن و کار گیر آوردن (علی الخصوص کار اکادمیک) (حالا غیر اکادمیک هم بود بگید نظرتون رو) برای کسی که PHDدر آمریکا باشه بیشتره یا کسی که Post Doc ؟
    بعد این جریان هزینه ها رو بفرمایید ممنون میشیم اینجا هزینه ماهیانه عمدتا 800 تا 1000 (اگه اشتبهه بفرمایید) در نظر گرفته شده اما دختر خانوم یکی از آشناهای ما بعد از اینکه دکتراشو گرفت برای پست دکترا الان آمریکاست و علاوه بر فاندی که گرفت خانوادش ماهیانه 2500 دلار هم براش میفرستند.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

والا یواش یواش دیگه داشتن Post-Doc برای گرفتن کار آکادمیک یکی از ملزومات شده. علی الخصوص اینکه Hiring Committee اول از همه کسی رو در رشته های فنی میگیرن که پول داشته باشه ، به این معنی که

گرنت گرفته باشه قبلا. و قطعا کسی که دکتری خونده به ندرت گرنتی چیزی داره از خودش.

حداقل امسال و پارسال ASU کسایی رو که گرفته همه Post-Doc بودن و پول آوردن با خودشون. یکی تو دپارتمان برق که Post Doc اش رو MIT بوده. یکی هم عمران که Post Doc اش رو Berkeley بوده.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    والا یواش یواش دیگه داشتن Post-Doc برای گرفتن کار آکادمیک یکی از ملزومات شده. علی الخصوص اینکه Hiring Committee اول از همه کسی رو در رشته های فنی میگیرن که پول داشته باشه ، به این معنی که

گرنت گرفته باشه قبلا. و قطعا کسی که دکتری خونده به ندرت گرنتی چیزی داره از خودش.

حداقل امسال و پارسال ASU کسایی رو که گرفته همه Post-Doc بودن و پول آوردن با خودشون. یکی تو دپارتمان برق که Post Doc اش رو MIT بوده. یکی هم عمران که Post Doc اش رو Berkeley بوده.
    من الان کوئنزلند موناش پذیرش با اسکالرشیپ گرفتم که رنک جهانی مهندسی شیمی اونها 16 و 40 هست که البته رنک هر دوشون داره بهتر می شه(اطلاعاتی که استادم می داد). سوالم رو پیشتر پرسیدم ولی خواستم الان از شما که اطلاعاتتون خوبه هم بپرسم. دانشگاههای آمریکا چقدر تاکید به این مسئله فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه آمریکایی دارند. من یک مقدار می خواستم زرنگی هم بکنم دکترام رو سه ساله بگیرم و زودتر پست دکترا بگیرم بعدش به فکر پوزیشن آکادمیک در استرالیا یاآمریکا باشم. وقتی رنک دانشگاه خوب باشه این سه ساله تموم شدن دکترا و بدون کورس بودن اون تاثیر منفی در پست دکترا و پوزیشن گرفتن از دانشگاههای خیلی خوب آمریکا داره؟! دکترای پژوهشی منظورمه.
    میدونم شاید خیلی مرتبط نباشه ولی چون بحث پست دکترا در آمریکا مطرح شد این سوال رو پرسیدم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من الان کوئنزلند موناش پذیرش با اسکالرشیپ گرفتم که رنک جهانی مهندسی شیمی اونها 16 و 40 هست که البته رنک هر دوشون داره بهتر می شه(اطلاعاتی که استادم می داد). سوالم رو پیشتر پرسیدم ولی خواستم الان از شما که اطلاعاتتون خوبه هم بپرسم. دانشگاههای آمریکا چقدر تاکید به این مسئله فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه آمریکایی دارند. من یک مقدار می خواستم زرنگی هم بکنم دکترام رو سه ساله بگیرم و زودتر پست دکترا بگیرم بعدش به فکر پوزیشن آکادمیک در استرالیا یاآمریکا باشم. وقتی رنک دانشگاه خوب باشه این سه ساله تموم شدن دکترا و بدون کورس بودن اون تاثیر منفی در پست دکترا و پوزیشن گرفتن از دانشگاههای خیلی خوب آمریکا داره؟! دکترای پژوهشی منظورمه.
    میدونم شاید خیلی مرتبط نباشه ولی چون بحث پست دکترا در آمریکا مطرح شد این سوال رو پرسیدم.
    چون من از رشته شما اطلاعات دارم و خودم هم University of Queensland اسکلارشیپ مهتدسی شیمی داشتم با اجازتون نظرمو میگم.

دکترا تو استرالیا 3 ساله هست... کورس خاصی اونجا نمیگذرونید بر خلاف آمریکا که به تئوری خیلی اهمیت میدن ... اینجا تقریبا 2 سال درگیر کورسها هستید.

من تاحالا استاد و P-DOC از دانشگاههای غیر آمریکای شمالی و اروپایی اینجا ندیدم... استادها و همکارها نظرشون اینه که سواد تئوری استرالیایی ها کم هست!

زیاد هم به رنک توجه نکنید ! شما کافیه با دونفر که یکی فارغ التحصیل یک دانشگاه tire 1 آمریکاست و دیگری group 8 استرالیاست درباره یک موضوع علمی گپ بزنید... براحتی تفاوت سطح علمی را تشخیص می دهید...

کلا پیدا کردن موقعیت فوق دکتری در مهندسی شیمی کار زیاد سختی نیست ولی انتظار دانشگاه تاپ 5 رو نداشته باشید !

من برعکس سوال شمارو زیاد دیدم ... یعنی دکتری در آمریکا و فوق دکتری یا حتی پوزیشن استاد در استرالیا ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    چون من از رشته شما اطلاعات دارم و خودم هم University of Queensland اسکلارشیپ مهتدسی شیمی داشتم با اجازتون نظرمو میگم.

دکترا تو استرالیا 3 ساله هست... کورس خاصی اونجا نمیگذرونید بر خلاف آمریکا که به تئوری خیلی اهمیت میدن ... اینجا تقریبا 2 سال درگیر کورسها هستید.

من تاحالا استاد و P-DOC از دانشگاههای غیر آمریکای شمالی و اروپایی اینجا ندیدم... استادها و همکارها نظرشون اینه که سواد تئوری استرالیایی ها کم هست!

زیاد هم به رنک توجه نکنید ! شما کافیه با دونفر که یکی فارغ التحصیل یک دانشگاه tire 1 آمریکاست و دیگری group 8 استرالیاست درباره یک موضوع علمی گپ بزنید... براحتی تفاوت سطح علمی را تشخیص می دهید...

کلا پیدا کردن موقعیت فوق دکتری در مهندسی شیمی کار زیاد سختی نیست ولی انتظار دانشگاه تاپ 5 رو نداشته باشید !

من برعکس سوال شمارو زیاد دیدم ... یعنی دکتری در آمریکا و فوق دکتری یا حتی پوزیشن استاد در استرالیا ...
    من فکر می کردم که مهمتر از کورس گذروندن مقالاتی باشه که چاپ می کنیم. مثلا شما که آشنایی دارید با رشته شیمی یا مهندسی شیمی مقاله داشتن توی ژورنالی مثل JACS یا nano letter . پس اشتباه فکر می کردم.
    دکترای مستقیم آمریکا هم که کلا 2 سال کورس هست و 3/4 سال تحقیق . مایی که مستر گذروندیم اونجا مشکل برمی خوریم بازم؟
    در مورد رنک واقعا این 2 سال اینقدر تاثیر گذاره؟ به نظرم کیس به کیس فرق می کنه. ولی حالا اینکه نظر اونها اینطوره بحثش چیز دیگریه و حتما اونها بهتر می دونند.
    در مورد پوزیشن گرفتن در آمریکا هم پس کورس گذروندن مهمترین عامل تاثیبر گذره! ولی خب آخه پست داک یک مقدار این قضیه عجیب نیست؟ پست داک که بیشتر سابقه ریسرچ باید مهم باشه.
    ویرایش توسط shahrouz : January 18th, 2013 در ساعت 10:50 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)