صفحه 88 از 322 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من فکر می کردم که مهمتر از کورس گذروندن مقالاتی باشه که چاپ می کنیم. مثلا شما که آشنایی دارید با رشته شیمی یا مهندسی شیمی مقاله داشتن توی ژورنالی مثل JACS یا nano letter . پس اشتباه فکر می کردم.
    دکترای مستقیم آمریکا هم که کلا 2 سال کورس هست و 3/4 سال تحقیق . مایی که مستر گذروندیم اونجا مشکل برمی خوریم بازم؟
    در مورد پوزیشن گرفتن در آمریکا هم پس کورس گذروندن مهمترین عامل تاثیبر گذره! ولی خب آخه پست داک یک مقدار این قضیه عجیب نیست؟ پست داک که بیشتر سابقه ریسرچ باید مهم باشه.
    علامت سوالها کاملا منطقی هست ... ولی اینجا روی سیستم آموزشی خودشون خیلی تعصب دارن ! این برداشت کاملا شخصی من هست !

دوست من که توی گروه ما بود ولی رشته مهندسی شیمی.. 5 سال پیش با فوق شریف اومد اینجا برای دکتری و یک ماه دیگه دفاع میکنه ! ... مستر خارج از آمریکا تاثیر زیادی روی کوتاه کردن دوره دکتری نداره.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Hero

والا به نظر منم بحث کورس ها مهم هست. حتی یه سری از بچه های باتجربه تر گفتن نوع کورسی هم که میگذرونی بعدا ممکنه برای پوزیشن پیدا کردن به درد بخوره. مثلا کورس های تخصصی دکترا تاثیر خیلی بیشتری نسبت به کورس های جنرال مهندسی مثل روشهای عددی، امار و... دارن.

Banned

البته منظور من از پرسیدن این بحث دکترا و پست دکترا این بود که مثلا کسی که دکترا رو ایران گرفته باشه از همون شریف و تهران و .... و برای پست دکترا آمریکا باشه وضعیتش برای پیدا کردن کار چطور هست؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من الان کوئنزلند موناش پذیرش با اسکالرشیپ گرفتم که رنک جهانی مهندسی شیمی اونها 16 و 40 هست که البته رنک هر دوشون داره بهتر می شه(اطلاعاتی که استادم می داد). سوالم رو پیشتر پرسیدم ولی خواستم الان از شما که اطلاعاتتون خوبه هم بپرسم. دانشگاههای آمریکا چقدر تاکید به این مسئله فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه آمریکایی دارند. من یک مقدار می خواستم زرنگی هم بکنم دکترام رو سه ساله بگیرم و زودتر پست دکترا بگیرم بعدش به فکر پوزیشن آکادمیک در استرالیا یاآمریکا باشم. وقتی رنک دانشگاه خوب باشه این سه ساله تموم شدن دکترا و بدون کورس بودن اون تاثیر منفی در پست دکترا و پوزیشن گرفتن از دانشگاههای خیلی خوب آمریکا داره؟! دکترای پژوهشی منظورمه.
    میدونم شاید خیلی مرتبط نباشه ولی چون بحث پست دکترا در آمریکا مطرح شد این سوال رو پرسیدم.
    محمد عزیز که توضیحات دقیق و مفصلی دادند.

در مورد Post-Doc این استاد هست که باید به دهنش شما شیرین بیاین و مثل دکتری نیست که مثلا Minimum Requirement و از اینجور حرفها و Admission Commitee داشته باشه .

ارتباط در این زمینه حرف اول و آخر رو میزنه و به نظرم قطعا اینکه شما در زمینه ی کاریه اون استادی که میخوان به تیمش ملحق بشین Publication داشته باشید خیلی میتونه موثر باشه در برقراری این ارتباط.

حالا اینکه موقع استخدام شدن بیان بگن شما کورس کم پاس کردین و از این جور داستانها ، فکر نمیکنم برسه بهش ! شما پول درست و حسابی (گرنت) داشته باشی بعید میدونم به اونجاها برسه.

دانشگاهها اصلا سرِ پول از همدیگه هیات عملی-دزدی میکنن به وضعِ فاجعه باری ! مثلا MIT امثال یه بابایی رو از UIUC که 30 ملیون گرنت داشت دزدید یا ما یه بابایو از Delaware که 35 ملیون گرنت داشت دزدیدیم

یکی از معروف ترین مواردش هم فکر کنم دهه ی 80 بود که یک تیم با همه ی دانشجوهاش رو Gatech ازهوافضای UIUC دزدید بخاطر پول زیادی که داشتن (پروژشون روی دیجیتال کردنِ سیستمهای ناوبری هواپیما بود)
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    البته منظور من از پرسیدن این بحث دکترا و پست دکترا این بود که مثلا کسی که دکترا رو ایران گرفته باشه از همون شریف و تهران و .... و برای پست دکترا آمریکا باشه وضعیتش برای پیدا کردن کار چطور هست؟
    یه قانون نانوشته که هست اینه که شما از هرجا در آی برای هیات علمی میری یک لول پایین تر کار آکادمیک میگیری. این لول یکا هم باهم عوض بدل میکنن ...

حالا اینکه یکی با دکتری ایران بیاد و بعد هیات علمی بشه ، یکم دور از ذهنه تو رشته های فنی ولی غیر ممکن نیست. آخه بحث گرنت گرفتن خیلی رو رابطه میچرخه اینجا، و شما صرفِ دوسال اینجا بودن خیلی بعیده که بتونی

گرنت بگیری.

البتــــــــــــــــــه اینا همه مالِ رشته های فنیه و من نظری راجع به مثلا رشته ی شما ندارم که چطوریاست :P
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    یه قانون نانوشته که هست اینه که شما از هرجا در آی برای هیات علمی میری یک لول پایین تر کار آکادمیک میگیری. این لول یکا هم باهم عوض بدل میکنن ...

حالا اینکه یکی با دکتری ایران بیاد و بعد هیات علمی بشه ، یکم دور از ذهنه تو رشته های فنی ولی غیر ممکن نیست. آخه بحث گرنت گرفتن خیلی رو رابطه میچرخه اینجا، و شما صرفِ دوسال اینجا بودن خیلی بعیده که بتونی

گرنت بگیری.

البتــــــــــــــــــه اینا همه مالِ رشته های فنیه و من نظری راجع به مثلا رشته ی شما ندارم که چطوریاست :P
    البته من هم منظورم برای رشته برق بود و یکی از آشناها (: مثلا الان ایشون دکترای برق رو از دانشگاه شریف با رتبه 1 گرفته و در حال گذروندن پست دکترا در آمریکا هست خانوم هم هستند امکان اینکه اونجا کار آکادمیک گیر بیاره یعنی تا این حد پایینه؟

ApplyAbroad Hero

گرنت بگیری.

این گرنت گرفتن منظورتون چی هست؟ پست داک قبل از شروع دورش از جایی پول میگیره میاره تو دانشگاه؟ استاد مگه بهش پول نمیده؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    این گرنت گرفتن منظورتون چی هست؟ پست داک قبل از شروع دورش از جایی پول میگیره میاره تو دانشگاه؟ استاد مگه بهش پول نمیده؟
    منظورم اینه که ایده میده ، پروپوزال مینویسه مثلا برای NSF یا DARPA بعد پولو میگیره. منظورم حقوق خودش نبود داریم در ابعاد ملیون دلار صحبت میکنیم

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    البته من هم منظورم برای رشته برق بود و یکی از آشناها (: مثلا الان ایشون دکترای برق رو از دانشگاه شریف با رتبه 1 گرفته و در حال گذروندن پست دکترا در آمریکا هست خانوم هم هستند امکان اینکه اونجا کار آکادمیک گیر بیاره یعنی تا این حد پایینه؟
    آخه رقابته دیگه مگه نه کار که نشد نداره اونم تو آمریکا.

Banned

منظورم اینه که ایده میده ، پروپوزال مینویسه مثلا برای NSF یا DARPA بعد پولو میگیره. منظورم حقوق خودش نبود داریم در ابعاد ملیون دلار صحبت میکنیم
    همین دیگه کسی که توی این رشته ما از DARPA پروژه بگیره یعنی قید ایران رفتن رو برای همیشه باید بزنه ((: باز مهندسی ها یم راه دررویی دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)