صفحه 9 از 322 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام
    شاید در پست های قبلی صحبتهای تند زدم ببخشید
    به نظر من با این شرایط که دوستان نوشتند

کشورهای اروپایی برای زندگی بهتر هستند
    خواشه میکنم سامان جان، فکر کنم شما تیو لندن درس می خونید، اگر امکانش هست مواردی که باعث میشه شما اروپا رو مکان مناسب تری برای زندگی تا آمریکا بدونی چی هست؟ البته شما توی انگلستان هست، و خیلی ها نظرشون اینه که کلا جو انگلستان با اروپا فرق میکنه، البته من هیچ وقت نه آمریکا بودم نه اروپا به همین دلیل نمیتونم نظر قطعی بدم، اما مواردی که باعث میشه من اروپا رو گزینه ی مناسبی برای چه درس خوندن چه زندگی نبینم این هاست:
    1-بر طبق شنیده ها اروپایی ها سردتر از آمریکایی ها هستند.
    2- بورس های مختلف، و کیفیت دانشگاه هیا آمریکا.
    3-راحت تر جذب شدن به جامعه
    4-زبان انگلیسی( این برای من خیلی مهمه که فقط این مورد رو شما توی بریتانیا میبینید) البته بقیه کشورها هم انگلیسی صحبت می کنند، اما من حس میکنم که اون علاقه ای که من به انگلیسی دارم رو تیو اون ها نمیبینم.
    و.........

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    خواشه میکنم سامان جان، فکر کنم شما تیو لندن درس می خونید، اگر امکانش هست مواردی که باعث میشه شما اروپا رو مکان مناسب تری برای زندگی تا آمریکا بدونی چی هست؟ البته شما توی انگلستان هست، و خیلی ها نظرشون اینه که کلا جو انگلستان با اروپا فرق میکنه، البته من هیچ وقت نه آمریکا بودم نه اروپا به همین دلیل نمیتونم نظر قطعی بدم، اما مواردی که باعث میشه من اروپا رو گزینه ی مناسبی برای چه درس خوندن چه زندگی نبینم این هاست:
    1-بر طبق شنیده ها اروپایی ها سردتر از آمریکایی ها هستند.
    2- بورس های مختلف، و کیفیت دانشگاه هیا آمریکا.
    3-راحت تر جذب شدن به جامعه
    4-زبان انگلیسی( این برای من خیلی مهمه که فقط این مورد رو شما توی بریتانیا میبینید) البته بقیه کشورها هم انگلیسی صحبت می کنند، اما من حس میکنم که اون علاقه ای که من به انگلیسی دارم رو تیو اون ها نمیبینم.
    و.........
    سلام
    من منچستر انگلیس هستم
    1. راستش من چندتا دوست سوئد و آلمان دارم راضی هستند ولی انگلیس اگر لندن باشید خیلی خوبه چون همه جور آدم هست از هم اقوام حتی از کانادا بهتره .
    2. بورسیه بعضی کشورها خوب میدهند . مثل نروژ
    3. بستگی به خودتان دارد
    4. انگلیس زبان الان بیشتر کشورها انگلیسی میتوانند صحبت کنند . نسل جدید .

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها
    منظورتون سیزن آخر سریال 24 هستش دیگه؟! که فقط یک نفرشون آدم خوبی بود و همه اطرافیانیش آدم بدها بودن؟
    یکم نگاهمون رو از توی تلویزیون و ماهواره بیاریم بیرون.
    در اینکه اونجا آزادی ادیان خیلی بیشتر از ایرانه شکی درش نیست، نمونه بارزش هم افزایش روز افزون تعداد افرادی است که با مطالعه و تحقیق به اسلام روی میارن
    شما اگر بیشتر و بدون هیچگونه تمایلی به فیلمهای غربی مخصوصا امریکایی که به نحوی به مسلمونها ربط داره نگاه کنید متوجه تبعیض بین مسلمون و غیر مسلمون و همچنین گسترش اسلام هراسی میشید
    اینکه در اکثر فیلمها و سریالهاشون آدم بدها و تروریست ها فقط روس و یا مسلمون هستند و هیچ وقت یک انگلیسی یا فرانسوی به عنوان تروریست معرفی نمیشه، همین خودش باعث افزایش نفرت جامعه نسبت به مسلمونها میشه.
    همین ایران رو ببینید، کسایی که همش سرشون توی تلویزیون ایرانه و بجز اخبار و برنامه های ایران هیچ برنامه دیگری نگاه نمیکنن و حتی بعضی هاشون تلویزیون های خارجی رو حرام میدونن!! همیشه در صحبتهاشون و طرز تفکرشون متوجه انزجار و دید بسیار بدشون نسبت به خارجی ها مخصوصا امریکایی ها میشید
    کمی بی طرفانه به قضایا نگاه کنیم و از روی احساسات و عجولانه صحبت نکنیم
    لطفا کمی بی طرفانه به قضایا نگاه کنیم و از روی احساسات و عجولانه صحبت نکنیم!

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

نقل قول نوشته اصلی توسط Ario_80 نمایش پست ها
    لطفا کمی بی طرفانه به قضایا نگاه کنیم و از روی احساسات و عجولانه صحبت نکنیم!
    متاسفانه شما باز هم دارید عجولانه و احساساتی برداشت میکنید
    لطفا تمام پست بنده رو بخونید. با دقت !
    من نه از ایران دل خوشی دارم که بخوام ازش دفاع کنم نه امریکا برام کعبه آماله
    عقیده ام اینه که هر جایی مشکلاتی داره. هیچ کشوری کامل نیست چون هیچ انسانی کامل نیست. همیشه دولتها روی تولیدات تلویزیونی و برنامه های فرهنگی به نفع منافعشون تاثیر میگذارند و هیچ وقت در هیچ جای دنیا کشوری رو پیدا نمیکنید که 100% حقایق رو به مردمش منتقل کنه.
    ایران روز و شب از امریکا و اروپا بد میگه، اونها هم همین کارها رو نسبت به ماها انجام میدن
    فکر میکنم دیگه همه بدونن موضع و دید کشورهای غربی رو نسبت به مسلمونها و در مقابل موضع کشور ما رو نسبت به غربی ها. مسئله جدید و دور از ذهنی نیست

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آشنایی با نژادهای مختلف در امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    این قسمت را می خواهم دقیق بدانم: آیا ما ایرانی ها جزو White ها تلقی می شویم؟ یا White اصولا در انجا به معنای اروپایی و آمریکایی است و ما جزو MiddleEast هستیم؟
    دوست عزيز

نژاد (Race) ما ايرانيها white هست و كشور ما در middle east قرار داره!
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها
    متاسفانه شما باز هم دارید عجولانه و احساساتی برداشت میکنید
    لطفا تمام پست بنده رو بخونید. با دقت !
    من نه از ایران دل خوشی دارم که بخوام ازش دفاع کنم نه امریکا برام کعبه آماله
    عقیده ام اینه که هر جایی مشکلاتی داره. هیچ کشوری کامل نیست چون هیچ انسانی کامل نیست. همیشه دولتها روی تولیدات تلویزیونی و برنامه های فرهنگی به نفع منافعشون تاثیر میگذارند و هیچ وقت در هیچ جای دنیا کشوری رو پیدا نمیکنید که 100% حقایق رو به مردمش منتقل کنه.
    ایران روز و شب از امریکا و اروپا بد میگه، اونها هم همین کارها رو نسبت به ماها انجام میدن
    فکر میکنم دیگه همه بدونن موضع و دید کشورهای غربی رو نسبت به مسلمونها و در مقابل موضع کشور ما رو نسبت به غربی ها. مسئله جدید و دور از ذهنی نیست
    سلام

به نظر من، رابطه بين دولتها كه متاثر از روابط سياسي هست متفاوت از رابطه بين ملتها و يا رابطه بين دولتها و ملتهاست. شكي در اين نيست كه ديپلماسي خارجي هر كشوري سعي ميكنه در عرصه بين المللي خودشو قدرتمندتر نشون بده و با همه ابزارهاي ممكن ازجمله افزايش قدرت نظامي، ايجاد دشمنان فرضي، تبليغات منفي عيله كشورهاي ديگه و... سعي داره تا از قافله عقب نمونه و دنيا روش حساب باز كنن. اما بحث در رابطه بين ملتها با يكديگر و يا دولتها و ملتهاست.

در بحث بين دولتها و ملتها، آزاديهاي فردي كه دولت امريكا به ما ايرانيهاي ساكن امريكا به عنوان يك ساكن موقت خارجي ميده حتي قابل مقايسه با آزادي نيست كه دولت ايران به ما ايرانيهاي خودش ميداد! از كوچكترين نمونه كه همين آزادي در دنياي مجازي ( سرعت اينترنت قابل قبول، عدم فيلترينگ، حق داشتن وبلاگ آزاد و...) هست گرفته تا تشكيل گروههاي مختلف قوميتي، مذهبي، فرصتهاي كاري، علمي و... برابر براي همه نژادها و مليتها و مذاهب در امريكا (برخلاف ايران در هيچ application شما سوالي در مورد مذهب يا دين خودتون نميبينيد و در برخي موارد پرسيدن اينها جرم هم محسوب ميشه) و ... همه اين موارد نشون دهنده احترام بيشتريه كه به يك انسان گذاشته ميشه (گفتم انسان چون اين انسان حتي شهروند اون كشور هم نيست و موقتا قراره اونجا باشه)

در زمينه روابط بين ملتها هم كه خيلي روشنه! چه ديدي نسبت به يك خارجي در ايران وجود داره و چه ديدي در اينجا! همونطور كه ميونيد، اساسا ايالات متحده كشوري هست كه به صورت بالقوه از خارجيها تشكيل شده و به همين دليل اونها به همه كسايي كه وارد كشورشون ميشن خوش آمد ميگن و شايد اونها رو افتخار و فرصتي براي پيشرفت كشورشون ببينن. اما اگر يك خارجي وارد كشور ما بشه و بخواد فرصتهاي برابر با ايرانيها تو دانشگاه، محل كار و ... داشته باشه با چه برخوردي از جانب مردم ايران مواجه ميشه؟ (مثلا فرض كنيد يك خارجي بخواد در ايران بورس تحصيلي بگيره!) البته اين بسته بودن جامعه و مردم هم بخش زياديش به سياست خارجي دولت ما برميگرده كه اصلا مردم ما با ديگر ملل دنيا آشنايي و ارتباط ندارند، اما نبايد منكر اين قضيه شد كه ما هم به عنوان ايراني ديد باز و مثبتي نسبت به داشتن فرصتهاي برابر با خارجيها در كشورمون نداريم.

در خصوص مشكلات حق با شماست و تغيير شرايط هميشه انسانو با مشكلات جديد روبرو ميكنه مخصوصا اگه تغيير به اين بزرگي رو بخواهيد تو زندگيتون ايجاد كنيد. ورود به كشوري جديد با بافت شهرنشيني جديد و همچنين با زبان، فرهنگ متفاوت نه براي سياحت و مسافرت چند روزه، بلكه براي زندگي چندين ساله، درس خواندن و زحمت كشيدن، قطعا مشكلات مختلفي رو مخصوصا در ماههاي اول براي آدم به وجود مياره.

در آخر اينكه تا ميتونيد قبل از اومدن به امريكا سعي كنيد اطلاعات خودتونو راجع به پذيرش، پيدا كردن كار در رشته خودتون، زندگي در امريكا و مشكلات مربوط به اون بيشتر كنيد. هرچه اطلاعات بيشتري داشته باشيد تصميم بهتري خواهيد گرفت و اگر تصميمتون براي آمدن جدي شد، قطعا با مشكلات كمتري دست و پنجه نرم مي كنيد، موفق باشيد.
    ویرایش توسط hossein2266 : September 21st, 2011 در ساعت 11:11 AM
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض انعام دادن در آمریکا

ممنون از همه ی دوستان بابت سهمی شدن توی بحث ها، این بار میخوام یک سری اطلاعات در مورد انعام دادن توی تاپیک قرار بدم، البته این نوشته جزو نوشته های آرش نیست، اما به نظرم مطالب جالبی داشت که شاید به درد دوستان بخوره، من به شدت با این معضل(؟) انعام دادن بیگانم و شاید تاحالا فقط توی رستوران انعام دادم، اما فکر کنم خودمون تا دلمون بخواد به جای انعام به افراید که توی خیابان تکدی گری می کنند پول دادیم، پس ما که کلا مشکلی با پول دادن نداریم باید بدونیم کی و کجا به خاطر خدماتی که بهمون ارایه میشه انعام بدیم.

انعام دادن در آمریکا

در حال ايده آل، به کسی که خدمات خوبی ارائه مي کند انعام داده می شود. انعام به مبلغ صورتحساب افزوده می شود. در بعضی مواقع، دادن انعام چنان رایج است که اگر شما این کار را نکنید، اين كار شما در نظر مردم ناپسند جلوه می کند. بنابراین، انعام در این گونه مواقع الزامی محسوب مي شود.
    به طور کلی، مبلغ انعام بین 15 تا 20 درصد متغير است يا مي تواند مقدار ثابتي نزديك به درصد مناسب باشد. مبلغ انعام در حقيقتً به موقعيتي كه در آن قرار داريد بستگي دارد.

در رستوران‌ها

ممكن است تعجب كنيد اگر بدانيد كه دستمزد پيشخدمتهاي رستوران‌ها عموماً بسيار كمتر از حداقل دستمزد فدرال و معمولاً در حد ساعتي 2 دلار و 13 سنت است، زيرا انتظار مي رود كه از مشتريان انعام دريافت كنند. بنابراين، وقتي به رستوران مي رويد، لطفا انعام خوبي بدهيد. در بعضي جاها انعام به طور اتوماتيك در صورتحساب منظور مي شود. حتي در برگه يا فيش پرداخت با كارت اعتباري هم در محلي كه مبلغ را درج مي كنيد، ممكن است براي اطمينان شما چندين مبلغ انعام از پيش محاسبه شده وجود داشته باشد، مثلاً 10 درصد، 15 درصد، يا 20 درصد.
    شما مي توانيد خودتان مبلغ انعام را در برگه پرداخت با كارت اعتباري وارد كنيد يا حتي آن را به طور نقد پرداخت كنيد.
    لطفا توجه داشته باشيد كه بسياري از صاحبان هندي‌تبار رستوران‌ها انعامي را كه شما در برگه پرداخت با كارت اعتباري درج مي كنيد به پيشخدمتها نمي دهند. بنابراين اگر به طور نقد پرداخت كنيد خيلي بهتر است. در برخي مواقع امكان دارد كه صاحب يا مدير رستوران، جيب پيشخدمتها را در پايان شيفت كاري خالي كند و انعام‌ها را براي خود بردارد. در اين حالت شما نمي توانيد به پيشخدمت كمكي بكنيد، گرچه اين گونه موارد بسيار نادر است.
    البته اگر پيشخدمتها هيچگونه خدماتي ارائه نكرده باشند، يا همه چيز به صورت سلف سرويس باشد، نيازي به دادن انعام نيست.

در مسافرت

شما بايد به ميزان 10 درصد كرايه تاكسي به راننده انعام بدهيد. راننده تاكسي معمولاً بايد به شما در سوار يا پياده كردن چمدان‌ها كمك كند. در فرودگاه، باربرهايي هستند كه باربر فرودگاه (Skycap) ناميده مي شوند و مي توانند به شما در حمل بار كمك كنند. شما بايد به ازاي هر چمدان به آنها 1 تا 2دلار انعام بدهيد. لازم نيست به خدمه پروازي يا كاركنان كانتر بليت و غيره انعام بدهيد. اگر به ويلچر نياز داشته باشيد، بايد دست كم 5 دلار به ازاي هر ويلچر انعام بدهيد. در جاهاي ديگر، مثل مركز خودروهاي كرايه‌اي، معمولاً بايد به كسي كه در حمل چمدانهاي شما كمك مي كند، 1تا 2 دلار انعام بدهيد.
    وقتي به هتل رسيديد، بايد 1 تا 2 دلار به ازاي هر چمدان به خدمتكار يا درباني كه چمدانهاي شما را حمل مي كند، انعام بدهيد. اگر نمي خواهيد براي چند شب در هتل اقامت داشته باشيد، لازم نيست به نظافتچي انعام بدهيد. به كارمندان دفتري انعام ندهيد.

در سلماني ها و سالن هاي زيبايي

در اين گونه محل ها معمولاً بايد 10 تا 20 درصد هزينه خدمات دريافت شده، انعام بدهيد.

موارد عدم پرداخت انعام

پرداخت انعام در پمپ بنزين ها لازم نيست. اغلب پمپ بنزين ها سلف سرويس هستند. در نيوجرسي و اورگون خدمتكارها باك بنزين شما را پر مي كنند.
    در خواربار فروشي ها (grocery) لازم نيست انعام بدهيد، مگر اين كه كسي شما را در گذاشتن بار در ماشينتان كمك كند.
    منبع:مهاجرسرا

Junior Member

از شهداد عزیز به خاطر به اشتراک گذاشتن نوشته های وبلاگ من در این وب سایت تشکر می کنم. البته به نظر من واژه های "مهاجر ایرانی" و یا "شترگاو پلنگ" تناسب بیشتری با احوالات فعلی من و افراد مشابه من دارد زیرا نه تنها دو ملیتی نشدیم بلکه همان ملیت اول خودمان هم دچار خدشه فلسفی شده است. برای همه شما عزیزان جویای دانش آرزوی موفقیت دارم.

Junior Member aminvo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انعام دادن در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    ممنون از همه ی دوستان بابت سهمی شدن توی بحث ها، این بار میخوام یک سری اطلاعات در مورد انعام دادن توی تاپیک قرار بدم، البته این نوشته جزو نوشته های آرش نیست، اما به نظرم مطالب جالبی داشت که شاید به درد دوستان بخوره، من به شدت با این معضل(؟) انعام دادن بیگانم و شاید تاحالا فقط توی رستوران انعام دادم، اما فکر کنم خودمون تا دلمون بخواد به جای انعام به افراید که توی خیابان تکدی گری می کنند پول دادیم، پس ما که کلا مشکلی با پول دادن نداریم باید بدونیم کی و کجا به خاطر خدماتی که بهمون ارایه میشه انعام بدیم.

انعام دادن در آمریکا

در حال ايده آل، به کسی که خدمات خوبی ارائه مي کند انعام داده می شود. انعام به مبلغ صورتحساب افزوده می شود. در بعضی مواقع، دادن انعام چنان رایج است که اگر شما این کار را نکنید، اين كار شما در نظر مردم ناپسند جلوه می کند. بنابراین، انعام در این گونه مواقع الزامی محسوب مي شود.
    به طور کلی، مبلغ انعام بین 15 تا 20 درصد متغير است يا مي تواند مقدار ثابتي نزديك به درصد مناسب باشد. مبلغ انعام در حقيقتً به موقعيتي كه در آن قرار داريد بستگي دارد.

در رستوران‌ها

ممكن است تعجب كنيد اگر بدانيد كه دستمزد پيشخدمتهاي رستوران‌ها عموماً بسيار كمتر از حداقل دستمزد فدرال و معمولاً در حد ساعتي 2 دلار و 13 سنت است، زيرا انتظار مي رود كه از مشتريان انعام دريافت كنند. بنابراين، وقتي به رستوران مي رويد، لطفا انعام خوبي بدهيد. در بعضي جاها انعام به طور اتوماتيك در صورتحساب منظور مي شود. حتي در برگه يا فيش پرداخت با كارت اعتباري هم در محلي كه مبلغ را درج مي كنيد، ممكن است براي اطمينان شما چندين مبلغ انعام از پيش محاسبه شده وجود داشته باشد، مثلاً 10 درصد، 15 درصد، يا 20 درصد.
    شما مي توانيد خودتان مبلغ انعام را در برگه پرداخت با كارت اعتباري وارد كنيد يا حتي آن را به طور نقد پرداخت كنيد.
    لطفا توجه داشته باشيد كه بسياري از صاحبان هندي‌تبار رستوران‌ها انعامي را كه شما در برگه پرداخت با كارت اعتباري درج مي كنيد به پيشخدمتها نمي دهند. بنابراين اگر به طور نقد پرداخت كنيد خيلي بهتر است. در برخي مواقع امكان دارد كه صاحب يا مدير رستوران، جيب پيشخدمتها را در پايان شيفت كاري خالي كند و انعام‌ها را براي خود بردارد. در اين حالت شما نمي توانيد به پيشخدمت كمكي بكنيد، گرچه اين گونه موارد بسيار نادر است.
    البته اگر پيشخدمتها هيچگونه خدماتي ارائه نكرده باشند، يا همه چيز به صورت سلف سرويس باشد، نيازي به دادن انعام نيست.

در مسافرت

شما بايد به ميزان 10 درصد كرايه تاكسي به راننده انعام بدهيد. راننده تاكسي معمولاً بايد به شما در سوار يا پياده كردن چمدان‌ها كمك كند. در فرودگاه، باربرهايي هستند كه باربر فرودگاه (Skycap) ناميده مي شوند و مي توانند به شما در حمل بار كمك كنند. شما بايد به ازاي هر چمدان به آنها 1 تا 2دلار انعام بدهيد. لازم نيست به خدمه پروازي يا كاركنان كانتر بليت و غيره انعام بدهيد. اگر به ويلچر نياز داشته باشيد، بايد دست كم 5 دلار به ازاي هر ويلچر انعام بدهيد. در جاهاي ديگر، مثل مركز خودروهاي كرايه‌اي، معمولاً بايد به كسي كه در حمل چمدانهاي شما كمك مي كند، 1تا 2 دلار انعام بدهيد.
    وقتي به هتل رسيديد، بايد 1 تا 2 دلار به ازاي هر چمدان به خدمتكار يا درباني كه چمدانهاي شما را حمل مي كند، انعام بدهيد. اگر نمي خواهيد براي چند شب در هتل اقامت داشته باشيد، لازم نيست به نظافتچي انعام بدهيد. به كارمندان دفتري انعام ندهيد.

در سلماني ها و سالن هاي زيبايي

در اين گونه محل ها معمولاً بايد 10 تا 20 درصد هزينه خدمات دريافت شده، انعام بدهيد.

موارد عدم پرداخت انعام

پرداخت انعام در پمپ بنزين ها لازم نيست. اغلب پمپ بنزين ها سلف سرويس هستند. در نيوجرسي و اورگون خدمتكارها باك بنزين شما را پر مي كنند.
    در خواربار فروشي ها (grocery) لازم نيست انعام بدهيد، مگر اين كه كسي شما را در گذاشتن بار در ماشينتان كمك كند.
    منبع:مهاجرسرا
    این که خیلی بد فرهنگی هست که روی فیش انعام بدیم، دیگه انعام اجباری ندیده بودیم. کلا انعام دادن فرهنگ غلطی هست البته از دید من، چون هر کسی وظیفه ای داره و در قبال وظیفش حقوق دریافت میکنه، اگه خدماتی اضافه بر سازمان ارائه داده شد، مثل آوردن چمدان، برای قدر دانی انعام داده میشه ولی در رستوران که کسی انعام نمیده.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انعام دادن در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط rs232 نمایش پست ها
    از شهداد عزیز به خاطر به اشتراک گذاشتن نوشته های وبلاگ من در این وب سایت تشکر می کنم. البته به نظر من واژه های "مهاجر ایرانی" و یا "شترگاو پلنگ" تناسب بیشتری با احوالات فعلی من و افراد مشابه من دارد زیرا نه تنها دو ملیتی نشدیم بلکه همان ملیت اول خودمان هم دچار خدشه فلسفی شده است. برای همه شما عزیزان جویای دانش آرزوی موفقیت دارم.
    ممنون ارش جان بابت لطفی که کردی و اجازه دادی تجربات رو اینجا قرار بدم.
    امیدوارم شما هم هرجا که هستی موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminvo نمایش پست ها
    این که خیلی بد فرهنگی هست که روی فیش انعام بدیم، دیگه انعام اجباری ندیده بودیم. کلا انعام دادن فرهنگ غلطی هست البته از دید من، چون هر کسی وظیفه ای داره و در قبال وظیفش حقوق دریافت میکنه، اگه خدماتی اضافه بر سازمان ارائه داده شد، مثل آوردن چمدان، برای قدر دانی انعام داده میشه ولی در رستوران که کسی انعام نمیده.
    یک جورایی موافقم، البته توی این مورد من واقعا مطلع نیستم که به چه گونه ای عمل میشه، اما خب اگه دوستانی که تجربه ی خاصی دارند بیان توضیح بدن خیلی خوب میشه. مخصوصا اگه باید یک جا انعام بدی بعد طرف مقابل همینجوری زل بزنه به شما و ما هم بدتر از اون زل بزنیم تو چشاش که این بابا چی میخواد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)