صفحه 91 از 322 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    تقریبا از روی لهجه انگلیسی که ایرانیا دارن سریع میفهمن اینترنشنال هستید و این سوال رو میپرسن که از کجایید. اوایل که میگفتم ایران طرف مقابل بروز نمیداد که بدش اومده ولی مشخص بود ایرانی بودن بار مثبتی نداره و معمولا علاقه نشون نمیدادن بحث رو راجع به این قضیه ادامه بدن! اونایی هم که ادامه میدادن معمولا میپرسیدن عرب هستید؟ و دلیلشون هم رسم الخط یکسان با زبان عربی هست که باید توضیح بدی براشون. منتها نکته جالبی که امتحان کردم و لا اقل ملیت عزیزمون رو از (-) به روی (0) اورد این هست که در جواب سوالشون بگیم از Persia! یه عده ی خیلی معدود که مطالعاتی در مورد تاریخ یا خاور میانه داشتن حداقل اسم پرشیا رو شنیدن و حتی یه مورد هم بود به خاطر "پرنسس پرشیا" یه اشنایی مختصری داشت و خوشبختانه دیدش منفی نبود. بقیه هم معمولا نمیدونن پرشیا کجاست. یه قضیه جالب هم برام پیش اومد و اون اینکه یه بنده خدایی ازم پرسید از کجایی و چی میخونی و... منم گفتم پرشیا. معلوم بود نمیدونه کجاست تعجب کرد ولی روش نشد بپرسه کجاست. چند روز بعد با دوستش دیدمش ولی چند متری فاصله داشتیم یواش با لحن خیلی باحالی به دوستش میگفت اون پسره از پرشیاست
    البته عملا اینگه بگیم I'm from Persia صحیح نیست چون طرف بره نقشه رو چک کنه میبینه چنین کشوری وجود خارجی نداره! بیشتر ایرانیها یا میگن I'm Persian (یادر صورت غیر فارس بودن قومیت خودشون مثل کرد و ارمنی و ترک و غیره رو میگن) یا اینکه I'm from Iran.

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Film Editing - Elmi Karbordi University

دوستانی که امریکا هستند یک سوال کلی دارم
    من الان قصد خرید یک دوربین 599 دلاری به قیمت روز ایران 1700000 تومان دارم، اگر متوسط درآمد یک جوان 20 تا 25 ساله دانشجو را (600) در نظر بگیریم برای خرید این دوربین باید حداقل 4 ماه پس انداز داشته باشم...
    حالا یک فرد دانشجو در امریکا با شرایط اقتصادی نرمال برای رسیدن به این خواسته (خریدن دوربین) چه پروسه زمانی را باید طی کند؟
    با توجه به نوسانات قیمت ارز این پرسش برای امثال من از اهمیت بالایی برخوردار است!
    با مهر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته عملا اینگه بگیم I'm from Persia صحیح نیست چون طرف بره نقشه رو چک کنه میبینه چنین کشوری وجود خارجی نداره! بیشتر ایرانیها یا میگن I'm Persian (یادر صورت غیر فارس بودن قومیت خودشون مثل کرد و ارمنی و ترک و غیره رو میگن) یا اینکه I'm from Iran.
    یکی از دوستان بنده که کانادا دانشجوه میگفت دید کاناداییا نسبت به ایرانیا اخیرا خیلی منفی شده و ایشون کرد بودن و برای رهایی از چنین رفتارهایی میگفت I am from Kurdistan میگفت مردم اینجا دیدشون نسبت به کردستان (عراق) خیلی بهتره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    یکی از دوستان بنده که کانادا دانشجوه میگفت دید کاناداییا نسبت به ایرانیا اخیرا خیلی منفی شده و ایشون کرد بودن و برای رهایی از چنین رفتارهایی میگفت I am from Kurdistan میگفت مردم اینجا دیدشون نسبت به کردستان (عراق) خیلی بهتره.
    چنین چیزی نیست که دید کانادایی ها نسبت به ایرانی ها تغییر خاصی پیدا کرده باشد. اینکه مهاجرین ایرانی در خارج از کشور ترحیج میدهند بجای کشور از قومیت (پارسی یا کرد یا ارمنی یا غیر) برا یمعرفی خود استفاده کنند از زمان گروگانگیری سال 1979 و بخاطر دید منفی شدید در آن زمان نسبت به ایران شروع شد. درضمن از نظر غربیها فارس و عرب و کرد و ترک تفاوت چندانی ندارد و همه ما را به عنوان یک منطقه (خاورمیانه) میشناسند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Iverson نمایش پست ها
    من الان قصد خرید یک دوربین 599 دلاری به قیمت روز ایران 1700000 تومان دارم، اگر متوسط درآمد یک جوان 20 تا 25 ساله دانشجو را (600) در نظر بگیریم برای خرید این دوربین باید حداقل 4 ماه پس انداز داشته باشم...
    حالا یک فرد دانشجو در امریکا با شرایط اقتصادی نرمال برای رسیدن به این خواسته (خریدن دوربین) چه پروسه زمانی را باید طی کند؟
    با توجه به نوسانات قیمت ارز این پرسش برای امثال من از اهمیت بالایی برخوردار است!
    با مهر
    منظورتان اینست که اگر همه پولتان را جمع کنید و هیچ چیز نخورید معادل چهار ماه حقوق است؟
    با این حساب برای امریکا اگرحقوق minimum wage هفت تا ده دلار در ساعت (بسته به ایالت) در نظر بگیریم بین 60 تا 90 ساعت یعنی 2-3 هفته کار.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

چنین چیزی نیست که دید کانادایی ها نسبت به ایرانی ها تغییر خاصی پیدا کرده باشد. اینکه مهاجرین ایرانی در خارج از کشور ترحیج میدهند بجای کشور از قومیت (پارسی یا کرد یا ارمنی یا غیر) برا یمعرفی خود استفاده کنند از زمان گروگانگیری سال 1979 و بخاطر دید منفی شدید در آن زمان نسبت به ایران شروع شد. درضمن از نظر غربیها فارس و عرب و کرد و ترک تفاوت چندانی ندارد و همه ما را به عنوان یک منطقه (خاورمیانه) میشناسند.
    So you mean that all of these statements have the same impact on western people:
    I am from Turkey
    I am from Saudi Arabia
    I am from United Arab Emirate
    I am from Afganistan

I am from Iran!
    I am from Iraq!
    I am from Pakistan
    ...
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

[ نوشته اصلی توسط Iverson ]
    با مهر

منظورتان اینست که اگر همه پولتان را جمع کنید و هیچ چیز نخورید معادل چهار ماه حقوق است؟
    با این حساب برای امریکا اگرحقوق minimum wage هفت تا ده دلار در ساعت (بسته به ایالت) در نظر بگیریم بین 60 تا 90 ساعت یعنی 2-3 هفته کار.
    به قول دوستمان این پول 2 تا 3 هفته کار شماست تازه اگر فرض کنیم که مینیمم حقوق را دریافت می کنید.
    شما فقط کافی است برای یک ماه جلوی خودتان را بگیرید و به رستوران نروید و خودتان غذا درست کنید یا کمی مواد غیر لازم مثل چیپس و ... کمتر خریداری کنید و همان ماه اول دوربین مورد نطرتان را بخرید.
    به هیچ وجه این جور اقلام را از ایران نخرید و با خود بیاورید. شما اینجا با کمی دقت و جستجو می توانید یک پرینتر رنگی جوهرافشان هم کادو بگیرید تازه گارانتی دوربین هم به جای خود.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    So you mean that all of these statements have the same impact on western people:
    I am from Turkey
    I am from Saudi Arabia
    I am from Afganistan

I am from Iran!
    I am from Iraq!
    I am from Pakistan
    ...
    on most of them yes! it has the same impression
    -i'm assuming we are specifically discussing people in the US-
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

شاید این مقایسه درست نباشه، ولی میخوام بدونم این عبارات چه تاثیری روت داره،
    من از سریلانکا هستم،
    من از اندونزی هستم،
    من از لائوس هستم،
    من از میانمار هستم،
    من از کامبوج هستم،
    من از مالی هستم،
    وقتی اینها رو نمی شناسی، دیگه چه فرقی می کنه که دقیقا طرف از کجا باشه، در بهترین حالت که اهل مطالعه قسمت بین الملل رسانه ها باشی می گی " اااااااااااااااااا، همون مالی که اخیرا توی خبرها حرفش هست که شورشی های مسلمان شمالش به جنوبی ها حمله کردند؟؟ ، یا اینکه همون مالی که چند تا شورشی الجزیره ای به خاطرش چندین تا آمریکایی رو کشتن؟؟ " و باز هم زیاد فرقی نمی کنه در احساست، چون شاید در میانمار و کامبوج و ... هم پر ضد آمریکایی باشه ولی تو نمی دونی. به هر حال متوجه شدم که زیاد فرقی نمی کنه چی بگی، مهم اینه که خودت چی فکر می کنی، اگه خودت به خاطر ایرانی بودنت سرافکنده هستی، حالا به دروغ بگی مثلا استرالیایی هستی هم هیچ فرقی در عمل نمی کنه، چون باز هم پیش خودت سرافکنده هستی.
    در ضمن میدونم که مالی توی آفریفاست، ولی بقیه اونایی که گفتم توی جنوب شرق آسیا هستن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    I am from Turkey
    I am from Saudi Arabia
    I am from Afganistan

I am from Iran!
    I am from Iraq!
    I am from Pakistan
    ...
    واقعا که!!!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    on most of them yes! it has the same impression
    -i'm assuming we are specifically discussing people in the US-
    You are more experienced than me.
    However, at least there are a lot of Americans who travel to Turkey or Saudi Arabia or Dubai....
    I think Iran is exceptional, and they may never want to be there
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)