صفحه 98 از 322 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108148198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Banned

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

یادمه توی یه سایتی خوندنم که نوشته بود : اینکه قبل از سربازی کی بودید و چه برو بیایی داشتید رو کلا فراموش کنید تا بتونید سربازی رو تحمل کنید و سعی کنید بهش عادت کنید ُ وگرنه جز ایجاد دردسر و طولانی شدن مدت خدمت هیچ ثمره دیگه ای براتون نداره!!

حالا با تفاسیر دوستان ، انگار توی مدت اقامت در آمریکا هم باید همین رویه رو پیگیری کنیم و به اصطلاح خودمون رو به کری و کوری بزنیم!!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

شما به عنوان مهندس داريد ميريد آمريكا كه كار مهندسي بكنيد، نه اينكه توي محله هاي خلاف بچرخيد. من اگه توي همه جور محلي مي چرخم، اقتضاي رشته فعليم اينه (هر چند توي دوره مهندسيم هم از اين كارها مي كردم). توي محيطهاي دانشگاهي و صنعتي و كاري برخوردهاي اينجوري براتون پيش نمياد. اين همه دانشجو هستن كه صاف از خونه ميرن دانشگاه يا حداكثر فروشگاه و هيچ كدوم هم اصلا اينجور چيزا رو تجربه نكردن و نمي كنن (وقتي هم كه من از تجربيات خودم ميگم، يه جوري چشماشون گرد ميشه انگار اينها رو از خودم در ميارم). شما هم مثل بقيه بچه هاي ايراني زندگي مهندسي و دانشجويي خودتون رو بكنيد و به اين چيزا فكر نكنيد و از زندگيتون لذت ببريد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

ولی مهراد جان اوایلش آدم قدرت تشخیصش پایینه و ممکنه اشتباهی تو اون محلات بره و فکر کنه امنه. همین شارلوت ما یکی در میون محله های خوب و خطرناک تکرار میشن و کلا قر و قاطیه! ولی به عنوان یک rule of thumb در یافتم که هر جا middle eastern ها مغازه دارن و یا مسجدی ساختن محله نا امنه! که فکر کنم به خاطر اینکه زمین اونجا ارزونه و اجاره پایین.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نه عزيزم rule of thumb ات مشكل داره. من مسجدهاي زيادي در شهرهاي مختلف آمريكا ديدم و اكثر قريب به اتفاقشون در محله هاي درست و حسابي هستن. باز مسجدهاي سياهها رو مي گفتي يه حرفي، چون اونها مسجدهاشون توي محله هاي درب وداغون خودشونه. هر چند در مورد همون هم نميشه اينجوري عموميت داد. به علاوه middle eastern ها دقيقا يعني چي؟ پاكستانيها؟ ايرانيها؟ تركها؟ عربها؟ حتي در مورد عربها نميشه اينجوري كلي حرف زد. نوع بيزنسها و محله هاي لبنانيها و فلسطينيها با هم فرق داره. و هر دو اينها با يمنيها يا مصريها. نميشه بر مبناي مشاهدات محدود به همين راحتي rule of thumb صادر كرد.

حرف من به اين دوستمون (كه تا به حال پستهاي بدبينانه زيادي در مورد آمريكا گذاشته) اين بود كه آدم بخواد اينجا زندگي معمولي دانشجويي مهندسي داشته باشه، خيلي از بديهاي آمريكا رو اصلا باهاش برخورد نمي كنه. يا بهتر بگم احتمال برخورد با اين چيزا در محيطهاي دانشگاهي و مهندسي زياد نيست. البته محيطهاي دانشگاهي هم چيزاي منفي خاص خودش رو داره ولي نوع اونها با چيزايي كه آدم توي محله هاي خلاف برخورد مي كنه متفاوته.
    ویرایش توسط Mehrad : May 13th, 2013 در ساعت 10:47 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    نه عزيزم rule of thumb ات مشكل داره. من مسجدهاي زيادي در شهرهاي مختلف آمريكا ديدم و اكثر قريب به اتفاقشون در محله هاي درست و حسابي هستن. باز مسجدهاي سياهها رو مي گفتي يه حرفي، چون اونها مسجدهاشون توي محله هاي درب وداغون خودشونه. هر چند در مورد همون هم نميشه اينجوري عموميت داد. به علاوه middle eastern ها دقيقا يعني چي؟ پاكستانيها؟ ايرانيها؟ تركها؟ عربها؟ حتي در مورد عربها نميشه اينجوري كلي حرف زد. نوع بيزنسها و محله هاي لبنانيها و فلسطينيها با هم فرق داره. و هر دو اينها با يمنيها يا مصريها. نميشه بر مبناي مشاهدات محدود به همين راحتي rule of thumb صادر كرد.

حرف من به اين دوستمون (كه تا به حال پستهاي بدبينانه زيادي در مورد آمريكا گذاشته) اين بود كه آدم بخواد اينجا زندگي معمولي دانشجويي مهندسي داشته باشه، خيلي از بديهاي آمريكا رو اصلا باهاش برخورد نمي كنه. يا بهتر بگم احتمال برخورد با اين چيزا در محيطهاي دانشگاهي و مهندسي زياد نيست. البته محيطهاي دانشگاهي هم چيزاي منفي خاص خودش رو داره ولي نوع اونها با چيزايي كه آدم توي محله هاي خلاف برخورد مي كنه متفاوته.
    تجربه شما بیشتره مسلما، اما اینی که من گفتم صرفاً منظورم شارلوت بود.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    البته محيطهاي دانشگاهي هم چيزاي منفي خاص خودش رو داره ولي نوع اونها با چيزايي كه آدم توي محله هاي خلاف برخورد مي كنه متفاوته.
    نه من بدبین نیستم ، فقط سعی دارم الکی خوشبین هم نباشم
    من خیلی خیلی خیلی زیاد توی بچه های دانشگاه های مختلف دیدم که دچار American Dream شدن به قول یکی از بچه ها . شبیه همون دختره تو مستند میراث آلبرتا ۱ اگر دیده باشید که چطور تعریف میکنه و میگه همه شادند به هم لبخند میزنن همه خوش برخوردند ُ خلاصه همه شون به معنای واقعی کلمه nice اند !

میخوام واسه خودم توقع الکی درست نکنم که بعد ۶ ماه سرخورده بشم و پشیمون از رفتن ! دلم میخواد واقعا بدونم اونجا چه خبره . واسه همین خیلی زیاد هم با آمریکاییها چت میکنم و همه جور سوالی ازشون میپرسم و خیلی چیزای جالبی هم در موردشون فهمیدم اما بازم شماها که اونجا هستید و دیدید و با هم همفرهنگیم بهتر میتونید از تفاوت ها بگید و ما هم استفاده میکنیم .

اگر روی نقاط بد زوم میکنم واسه اینه که اکثرا همیشه همه جا نقاط خوبش بارها گفته شده و دیگه تکراری هست اما کمتر کسی از بدی های آمریکا چیزی گفته با نوشته . حالا واسه من سواله ، آیا واقعا بدی ای نیست که کسی حرف نمیزنه یا این مسئله ای هستش که مورد غفلت قرار گرفته و اگر این مسپله هم شرح و بسط داده بشه بچه ها با دید باز تر و نگاه خیلی درست تری واسه مهاجرت اقدام و بعدش وارد این کشور میشند

فقط همین

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    من خیلی خیلی خیلی زیاد توی بچه های دانشگاه های مختلف دیدم که دچار American Dream شدن به قول یکی از بچه ها . شبیه همون دختره تو مستند میراث آلبرتا ۱ اگر دیده باشید که چطور تعریف میکنه و میگه همه شادند به هم لبخند میزنن همه خوش برخوردند ُ خلاصه همه شون به معنای واقعی کلمه nice اند !

میخوام واسه خودم توقع الکی درست نکنم که بعد ۶ ماه سرخورده بشم و پشیمون از رفتن ! دلم میخواد واقعا بدونم اونجا چه خبره . واسه همین خیلی زیاد هم با آمریکاییها چت میکنم و همه جور سوالی ازشون میپرسم و خیلی چیزای جالبی هم در موردشون فهمیدم اما بازم شماها که اونجا هستید و دیدید و با هم همفرهنگیم بهتر میتونید از تفاوت ها بگید و ما هم استفاده میکنیم .

اگر روی نقاط بد زوم میکنم واسه اینه که اکثرا همیشه همه جا نقاط خوبش بارها گفته شده و دیگه تکراری هست اما کمتر کسی از بدی های آمریکا چیزی گفته با نوشته . حالا واسه من سواله ، آیا واقعا بدی ای نیست که کسی حرف نمیزنه یا این مسئله ای هستش که مورد غفلت قرار گرفته و اگر این مسپله هم شرح و بسط داده بشه بچه ها با دید باز تر و نگاه خیلی درست تری واسه مهاجرت اقدام و بعدش وارد این کشور میشند

فقط همین
    به نظر من همین که یه غریبه مثل من اومده اینجا و احساس می کنه تو خونه خودشه این یعنی به طور average هم سیستم nice هم آدمها.
    ولی در کل خیلی بستکی داره با چه قشری تو آمریکا سر و کار داشته باشی. مسلما محیط دانشگاه با بارانداز تو بندر فرق داره.

در مورد بدی ها هم اصولا باید کسانی که اقلا 4-5 ساله اونجان نظر بدن تازه واردها معمولا فقط رو نقاط مثبت زووم می کنن. البته به نظر من یکی از بدی های اینجا (اگر بشه اسمش رو بدی گذاشت) پراکندگی جمعیت و فاصله های خیلی زیاده که حتی با وجود ماشین هم بعضا اذیت می کنه و باید خیلی برنامه ریزی کنی که وقتت تلف نشه.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها

فقط همین
    کلا یه عده (مثل اون خانم) درکشون از دنیا در حد همون خونه ی بابا و لوس بازی و اینجور چیزاست. کاریشم نمیشه کرد و تا بوده همین بوده.

در کل لبخند در آمریکا نسبت به ایران مقوله ی متفاوتیه. مثل قضیه ی نوکرتم در ایران ! لبخند و اینا در آمریکا یه چیز روتین و نشان دهنده هیج دوستی و برخورد

خوبی نیست. تا زمانی که با کسی مشکلی نداشته باشین همه باهاتون نایس ان و هپی و وای الهی قربونت برم و این جور مزخرفات !

به محض اینکه مشکلی پیدا کنین اونهم سر مسایل مالی یک سری رفتار هایی از اینا میبینین که خدایی ۲ هفته طول میکشه تا هضمش کنین.

یارو رییس دپارتمان ! تا ۲ هفته پیش سوپر نایس ! اسمایل میکرد که نیشش از شرق تا غرب اتوبان همت میشد !‌ هم خودش هم خانومش.

آقا به محض اینکه ما یکم به مشکل مالی برخورد کردیم سر یه پروژه ای و اینها یک کار غیر قانونی کردن و من هم به طبع خیلی دوستانه پیگیری کردم ؛ با ۷۰ سال سن وقتی بهش سلام میکنی روش رو میکنه اونور !

به عبارتی حقت رو میخورن دو قورت و نیمشون هم در حدِ کودکستان باقیه ! من واقعا ۲ هفته طول کشید تا این برخوردهای بچه گانه رو تونستم هضم کنم !

حالا بماند که هر روزم یک مشکلی واسه آدم از عمد ایجاد میکنن.

بلی آسه بری آسه بیای کسی رو هم کاری نداشته باشی همه nice ان. ولی به عنوان یک مرد در متن جامعه اینجا باید کاملا حرفه ای و تیز و هوشیار باشی تا همون آدمهای nice در اولین فرصت حقت رو نخورن.

ایرادی البته وارد نیست ذات آدمیزاد همینه دیگه !
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

من اقتصاد دان نیستم اما برداشتم اینه (امیدوارم درست نباشه!) که این جریان حق خوری و .... ریشه تو فرهنگ بیزینس اینها داره و الان که تو رکود هستن خیلی خودش رو نشون میده. اصولا" چاپیدن مشتری یخشی از اقتصاد اینجاست. طوری که خود کسایی که بیزینس دارن و مشتریهاشون رو می چاپن هم توسط بیزینسهای دیگه چاپیده میشن و کلهم هم توسط بانکها و موسسات مالی و کردیتی!

Banned

خیلی جالبه ... چیزایی نوشتید که نه تنها من یکی تا به حال نشنیده بودم ، بلکه خیلی وقتها برعکسش رو شنیده بودم یا حتی فکر میکردم

امیدوارم همه دوستان از تجربیات بدشون در این کشور بگند تا دید کسایی که تا حالا اونجارو ندیدند واقعی تر بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)