نقل قول نوشته اصلی توسط hamed80ir نمایش پست ها
سلام بر دوستان

کارشناسی مهندسی برق-الکترونیک از دانشگاه دولتی با معدل 13.60 فارغ التحصیل 88 و کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه دولتی با معدل 16.60 فارغ التحصیل 91 هستم. دو سال بعد از ارشد هم مشغول خدمت سربازی تو یکی از ادارات دولتی بودم.

از اونجایی که میخوام برای مستر دوم تو رشته مرتبط با لیسانسم (مهندسی مکاترونیک یا روبوتیک) برای آلمان اقدام کنم، به نظرتون بهتره مدرک ارشدم رو ارائه بدم یا اینکه اون گپ سه ساله تحصیل ارشد رو با سابقه کار پر کنم؟
و اینکه سفارت آلمان، نامه محل کار رو به عنوان سابقه کار قبول میکنه یا باید سابقه بیمه هم همراهش باشه؟ چون من سابقه بیمه دارم اما با رشته لیسانسم مرتبط نیست ولی میتونم از شرکتهایی که باهاشون پاره وقت در زمینه مرتبط کار کردم، نامه سابقه کار بگیرم ولی بدون بیمه.

ناگزیرم یکی از این دو راه رو انتخاب کنم. چون اگه سابقه کار منوط به داشتن سابقه بیمه باشه، مجبورم که از خیرش بگذرم و مدرک ارشدم رو ارائه بدم.

در کل کدوم گزینه برای گرفتن ویزا احتمال موفقیت بیشتری داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام دوست عزیز ، اولا که اینطور نیست هر کسی که برای مستر مجدد اقدام کنه به مشکل میخوره ! این اتفاق کلی نیست ، و فقط توصیه میشه که حتما انگیزه نامه جامع بنویسید که دلیلی محکم برای این کار باشه ، شما همین الان اگر به قسمت نتایج ویزا ی دانشجویی لیسانس رو نگاه کنید ، دوستی بوده که با مدرک لیسانس و چند سال گپ تحصیلی ( که خیلی عالی پر کرده ) برای لیسانس مجدد ویزا گرفته و الان آلمان مشغول به تحصیله . دوما که من خودم شخصا برای سابقه کار نامه ای بردم از شرکتی زیر نظر دانشگاه فردوسی ، که فقط و فقط ترجمه ی غیر رسمی کرده بودمش ، و آفیسر هم از من گرفت و داخل پرونده گذاشت ، درسته که باید همه مدارک تائیدیه امورخارجه داشته باشه ، ولی اگر هم ترجمه ی غیر رسمی بشه ، باز هم تاثیر داره . و سوما اگر شما به تامین اجتماعی مراجعه کنید و گواهی رسمی سابقه ی بیمه بگیرید ، تو سابقه ی بیمه که در مورد نوع فعالیت شغلی شما توضیحی داده نمیشه ! فقط نام شرکت و نوع فعالیت شرکت نوشته میشه . ( البته جدیدا رو نمیدونم اینطور باشه ، ولی خیلی احتمالش کمه که دقیقا در مورد فعالیت شغلی شخص توضیح داده بشه )‌