صفحه 170 از 182 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 1814

موضوع: رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط lene نمایش پست ها
    خیلی ممنون، واقعا گیج شدم، رشتم برق است و پذیرش کورس زبان بوخوم دارم، توی این 7 ماهی که برای اعتراض منتظر بودم برای وقت دانشجویی هم اقدام کردم، 2 هفته پیش وقتم رسید، من هم رفتم سفارت، دیدم خبری از اعتراضم نشد پس درخواست مجدد بدم، اونجا بهم گفت پروندت باز است و کنسول دارد با اداره اقامت بوخوم مکاتبه میکنه و باید منتظر باشی، روی یک برگه هم ازم امضا گرفت که از درخواست مجدد منصرف شدم
    دیروز که تماس گرفتم با سفارت تا ببینم جوابی اومده از اقامت یا نه؟ بهم گفت که هنوز داریم مکاتبه میکنیم، شما پذیرش دانشگاه نداری؟ پذیرش شما زبان است
    ازش پرسیدم که راجب چی دارین مکاتبه میکنین شما که یکبار جواب مثبت از اونا گرفتین؟ حالا چرا مکاتبه؟ گفت نمیتونم بگم
    پرسیدم چقدر دیگه باید منتظر باشم؟ گفت تصمیم نهایی سفارت میگیره شما از 15 دسامبر به بعد، بعد از اینکه کنسول تصمیم گرفت میتونی پیگیری کنی و گوشی قطع کرد

چی بگم والا تو اون سفارت همه چیز شانسیه..امیدوارم کارتون حل بشه به هر حال اگه ازینجا میشد کاری کرد بگین. من هم خودم دوستم برا ارشد مجدد میخواد بیاد و نگرانیم ببینیم چی میشه

Junior Member

سلام.
    من با نامه ی پذیرش دانشگاه که توش نوع فاند مشخص شده بود اواسط اردیبهشت امسال برای ویزا مصاحبه کردم. امروز بعد از تقریبا هفت ماه جواب اومده که ویزا رد شده. جواب از طریق پیوست ایمیل اومده بود. توش هم گفته که "به خاطر سایر دلایل امنیتی ویزای شما رد شده". من رشته ی کامپیوتر میخونم و هیچ کار نظامی یا مشابه اون انجام ندادم. حتی برای سربازی هم پروژه نگرفتم و فقط وثیقه گذاشتم. نمیدونم این مشکل امنیتی دقیقا چیه. کسی هست که این مشکلو داشته باشه؟ به چی باید اعتراض کنم؟

Junior Member

تو این مدت 7 ماه هیچ تماسی سفارت با شما نگرفت؟ هیچ سوالی نپرسیدن؟
    به نظرم جواب امنیت اینقدر دیر نمیاد، تو خود اون نامه ای که پیوست ایمیل شده جایی برای اعتراض گذاشته؟ از استادت سوال نکردی؟
    اگر صرفا به خاطر دلایل امنیتی رد شدی کاری نمیشه کرد، ولی اگر دلایل دیگه ای هم داشته و مطمئن هستی که خود کنسول رد کرده میشه اعتراض کرد، ولی پاسخ مثبت گرفتن احتمالش خیلی کمه
    من خود کنسول رد کرد و اعتراض زدم و الان 8 ماه است که پروندم دست کنسول است، تماس هم میگیرم میگن باید کنسول تصمیم بگیرد و منتظر باش، باعث تاسفه که جواب رد به کسی میدن که فاند و رزومه خوبی دارد، نیم نگاهی به کشورهای دیگه هم داشته باش

Junior Member

حدود سه هفته بعد از مصاحبه ازم خواستن که برم و فرم امنیتی پر کنم. بعدشم هر چی تماس گرفتم یا ایمیل زدم کسی جواب نداد غیر از یک مورد که گفتن هر وقت جوابت اومد بهت خبر میدیم.
    بعد از چند ماه هم از استادم یه سری مدارک خواسته بودن توی آلمان که استادم بهم گفت هر وقت این اتفاق میفته ینی یکی دو هفته ای ویزا میاد که خیلی امیدوار شده بودم. ولی بعد از چند ماه جواب اومد که رد شدی!
    به استاد گفتم ولی هنوز جوابی نداده. توی نامه هم هیچ توضیح دیگه ای نداده. خیلی کلی گفته که ما مطمئن نیستیم حضور شما توی آلمان مغایر با منافع دولت آلمان نباشه! نگفته که منظورش منافع مالیه یا مشکل سیاسی یا امنتیتیه. یا صلاحیت علمی ندارم. کسی میدونه به چی باید اعتراض کنم دقیقا؟

Junior Member

با خود سفارت صحبت کن، شما هنوز رسید صندوق داری، به عنوان نقص مدرک یا هر دلیل دیگه ای برو داخل و ازشون راهنمایی بخواه، اگر هم شهرستان هستی ایمیل بزن، تلفنی خیلی جالب جواب نمیدن
    اگر تونستی بری داخل سفارت، یک کپی از رسید صندوق برای خودت داشته باش، یک کپی از ایمیل برای سفارت و یک نامه اعتراض به اون چیزی که خودت بیشتر فکر میکنی دلیلش بوده و هر مدرکی که خلافش ثابت میکند و اگر بتونی از استادت بخوای که یک ایمیل به سفارت بزند
    تجربه من میگه که دانشگاه و کشورهای بهتری انتظار شما را میکشن )))

نقل قول نوشته اصلی توسط tmt نمایش پست ها
    حدود سه هفته بعد از مصاحبه ازم خواستن که برم و فرم امنیتی پر کنم. بعدشم هر چی تماس گرفتم یا ایمیل زدم کسی جواب نداد غیر از یک مورد که گفتن هر وقت جوابت اومد بهت خبر میدیم.
    بعد از چند ماه هم از استادم یه سری مدارک خواسته بودن توی آلمان که استادم بهم گفت هر وقت این اتفاق میفته ینی یکی دو هفته ای ویزا میاد که خیلی امیدوار شده بودم. ولی بعد از چند ماه جواب اومد که رد شدی!
    به استاد گفتم ولی هنوز جوابی نداده. توی نامه هم هیچ توضیح دیگه ای نداده. خیلی کلی گفته که ما مطمئن نیستیم حضور شما توی آلمان مغایر با منافع دولت آلمان نباشه! نگفته که منظورش منافع مالیه یا مشکل سیاسی یا امنتیتیه. یا صلاحیت علمی ندارم. کسی میدونه به چی باید اعتراض کنم دقیقا؟
    میشه در مورد رشته تحصیلی و موضوع پایان نامه ارشد و موضوع پروژه ای که قرار بود تو آلمان روش کار کنین بیشتر توضیح بدین. این طوری شاید بشه بهتر کمک کرد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط tmt نمایش پست ها
    من نظر شخصیمو میگم، احتمالا پروژه ای که قراره روش کار کنین یه مقدار حساسه. اگر رشته تون هوافضا یا چیزایی باشه که مربوط به هواپیما و ماهواره و اینا باشه یا موضوعات مربوط به انرژی هسته، خیلی نمیشه امیدوار بود که حتی با اعتراض هم بتونین ویزا بگیرین. اما اگر غیر از این بوده، به نظرم بهتره در مورد پروژه تون توضیحات اضافه ای بدین و قانعشون کنین که مشکلی نداره پروژه تون.
    یه چیز دیگه هم که هست بورسی هست که احتمالا قرار بوده بگیرین. یه وقتی مثلا پروژه خیلی حساس نیست، اما کسی که داره بورس رو میده، مثلا شرکت ایرباسه، یعنی کل پروژ] داره از شرکتی ساپورت میشه که با ایرانی ها مشکل داره. اون هم می تونه یه مشکل باشه. به نظرم یه بار مثلا اسکایپی با استادتون راجع به پروژه تون صحبت کنین. ببینین چیکار می تونین بکنین.

Junior Member

دوستان جایی خوندم توی پستها که برای پیگیری اداره امنیت باید دانشگاه اینکارو بکنه من به دانشگاه پیام دادم الان پرسیده یعنی چه جوری پیگیری کنیم؟ من چی بگم الان؟ دانشاه اسن پذیرشمه. ممنونم جواب بدین

Junior Member

سلام.
    من از دانشگاه بوخوم آلمان برای کورس زبان (ارشد مکانیک) پذیرش داشتم که توسط سفارت نامه ریجکتی بدستم رسید با این مضمون که شما با توجه به اینکه دانشجوی مقطع ارشد در کشور خودتون به زبان فارسی بودید و ناتمام گذاشتید، برای ما این اطمینان وجود ندارد که در یک کشور دیگه به زبان دیگه بخواهید بخونید.
    من سال 88 کارشناسی تموم کردم و سال 92 ارشد رو شروع کردم ولی ناتموم رها کردم(فقط پایان نامه م موند). من چون می خواستم ارشدمو در یک کشور خارجی بخونم متنها به خاطر گپ تحصیلی بین کارشناسی و ارشد( البته کمی سابقه کار داشتم) شروع کردم به ارشد خوندن. الان سر همین مسله رها کردن ارشد ریجکت کردن.
    الان میخواستم بدونم در جواب اعتراض چه استدلال قوی و محکمی میتونم برای رها کردن ارشد، و خواستار ارشد دوباره میتونم ارایه کنم؟

سلام دوستان
    من برای دکتری پذیرش داشتم رشته مکانیک، بعد از 5 ماه از مصاحبه، امروز نامه ریجکت اومد برام. در صورتی که خودم قبلا به استاد توضیح داده بودم که اگر از اداره امنیت سوال کردن، حتما اعلام کنه که پروژه مواد کامپوزیت در زمینه خودرو هست نه زمینه های دیگه. ولی خودم حدس میزنم به خاطر موضوعی هستش که استاد گفته. حالا میخواستم ببینم این قابل اعتراض هست و فایده ای داره؟ و روش اعتراض کردن چه جوریه؟ به استاد بگم از اداره امنیت پیگیری کنه فایده داره؟

و اینکه اسم دقیق اداره امنیت به انگلیسی یا آلمانی چی میشه؟ ممنون از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)