سلام اقا فرید
داداش من هم عین شما با دلایل مشابه ریجکت شدم. من نامه انگلیسی دادم . توش به سوابق تحصیلیم اشاره کردم که مدرسه تیزهوشان بودم و رتبه دو رقمی کنکور منطقه .... من نامه رو 27 مارس دادم سفارت و گویا داره بررسی میشه. واسه فاصله بین درس و تحصیل (واسه من 7 ساله) هم نوشتم که من تو این مدت مقاله داشتم (1 دونه ISI دو تا هم معمولی) .
البته با توجه به چیزایی که اینجا خوندم بهتره نامه رو آلمانی بدی. البته بدی مترجم رسمی ترجمه کنه که مطمئن باشه. شایدم بهتر باشه تو سربرگ مترجم نامه رو ندی.... که مثلا خودت آلمانی نوشتی.
نمی دونم چی میشه. من نامه Extension گرفتم از دانشگاه که تا 19 آپریل میتونم ثبت نام کنم. فکر کنم این نامه رو تو هم حتماً باهاس بگیری با نامه اعتراضت بدی سفارت (بندازی تو صندوق).
امیدوارم کمک کرده باشم .

Good Luck Buddy
نقل قول نوشته اصلی توسط farid63 نمایش پست ها
درود
نامه ریجکتم رو برام ایمیل کردن و دلیل آوردن که بعلت سابقه آکادمیک و خصوصا با توجه به گذشت نزدیک به چهار سال از فارغ التحصیلی، شک داریم بتونی در زمان تعیین شده دوره رو با موفقیت تموم کنی و اینکه انگیزه کافی شما برای تحصیل در آلمان بخصوص در Motivationsschreiben قانع کننده نبود.
ممنون میشم از دوستایی که تجربه مشابهشون رو در میون بگذارن؛ چه مدرکی منسب هست برای اعتراض دادن یا هر نکته ای که بنظرتون بیاد