صفحه 10 از 182 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1814

موضوع: رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : رد درخواست ویزا و نامه نگاری های مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط ssoonnaayy نمایش پست ها
    سلام
    من از فارغ التحصیلیم ۲.۵ سال می گذره. تواین مدت هم داشتم کار میکردم به توصیه ی یکی از استادام. بک سال سر ساختمان یه سال هم تو دفتر.. من از ترکیه فارغ التحصیل شدم و ۱۱ ترم تموم کردم /به دلیل فوت مادر بزرگم ۱ سال اومدم ایران/ ازاین ۲ سال یک سال را ترکیه کار کردم. یعنی یک سال ایرانم . الان احتمال ویزا گرفتن من چقدره؟ من اصلا نمی دونستم تو ایران ویزا گرفتن از پذیرش گرفتن سخت تره وگرنه ترکیه اقدام می کردم. و اینکه کی ویزا را رجکت می کنه؟ اداره مهاجرت در المان یا سفارت تو تهران؟ حالا با توجه به اینکه من ۲.۵ سال از فارغ التحصیلیم میگذره سوابق اکادمیکمم عالی نیست و خودمم میخام از طریق ضامن در المان اقدام کنم به نظرتان کشور دیگه هم اپلای کنم. دوستم با شرایط من از امریکا ویزا گرفت من تو کف اروپام. البته دانشگام امریکایی بالاترین دانشگاه ترکیه است. و انگلیسی زبان. از طریق ضامن اقدام کردن شانس من را احتمال داره که بیاره پایین؟ و اینکه من دقیقا بعد از پیش دانشگاهی رفتم ترکیه و ۱ سال زبان انگلیسی خوندم.
    چون بعد از فارغ التحصیلی کار کردین باید نامه ی اشتغال به کار رو بگیرین. اونطور که از راهنمایی بچه های دیگه که این شرایط رو داشتن و واسه مستر اقدام کردن متوجه شدم که اگر در motivation letter به خوبی بتونید این گپ بین دو تحصیل رو توجیه کنید و به خوبی متقاعدشون کنید که بعد چند سال کارکردن مطمئنید که میتونید با تجربه و انگیزه ی بیشتری واسه مستر ادامه تحصیل بدین خیلی تاثیر مثبتی در روند کارتون داره. یعنی طوری این انگیزه نامه رو بنویسید که اونا متقاعد بشن شما میتونید در عرض دو سال مسترتون رو تموم کنید. دوستانی بودن که در نامه ی ریجکت ویزاشون این دقیقا ذکر شده بوده که مطمئن نیستیم بتونید تحصیلتون رو در این مدت تموم کنید.
    شما هم برای طولانی شدن زمان کارشناسی تون حتما باید دلیل موجهی بیارید، اینکه نمی دونم فلان اقوامم فوت کرده و من یک سال به خاطر این مساله مرخصی گرفتم و برگشتم ایران دلیل قابل قبولی برای اونها نیست ! مثلا دلایلی مثل بیماری باز براشون موجه تره.

چقدر عجیب وقتی ادم پول تحصیلش را خودش میده که در شرایط من همینطور بود . به کی چه ربطی داره این قضیه که من یک سال میخام ایران باشم یا کره ی مریخ. من واسه انحصار وراثت اومدم ایران. این یه دلیل موجه به حساب میاد؟ این را باید اثبات بکنم؟ و اینکه در مورد گواهی اشتغال اون سالی که ترکیه کار میکردم و باید چی کار کنم؟ برم ترکیه گواهی بگیرم.

Senior Member

چقدر عجیب وقتی ادم پول تحصیلش را خودش میده که در شرایط من همینطور بود . به کی چه ربطی داره این قضیه که من یک سال میخام ایران باشم یا کره ی مریخ. من واسه انحصار وراثت اومدم ایران. این یه دلیل موجه به حساب میاد؟ این را باید اثبات بکنم؟ و اینکه در مورد گواهی اشتغال اون سالی که ترکیه کار میکردم و باید چی کار کنم؟ برم ترکیه گواهی بگیرم.
    اینطور که من متوجه شدم حتی اگر دانشگاه مربوطه به شما پذیرش هم بده ولی ویزا گرفتن مشکلات خاص خودش رو داره. برای سفارت مهمه که انگیزتون واسه ادامه تحصیل اونهم در آلمان چیه، و این که بعد از کارشناسی تا پذیرش مستر فاصله افتاده چه توجیهی وجود داره، متاسفانه خیلی چیزا به اینا ربط داره. کسانی رو که مدت بیشتری از محیط آکادمیک دور بودن راحتتر ریجکت میکنن.
    واسه گواهی اشتغال بکار هم هرطور شده یک طوری بگیریدش.به نفعتونه.
    شما حتی برای پذیرش هم در motivation letter و حتی رزومه واسه اون یک سال که از تحصیل دور موندین باید یک چیزی بنویسین که قانع کننده باشه و به نفعتون تموم بشه. نمی تونید خالی بذاریدش.
    (اینکه واسه انحصار وراثت اومدین نمیدونم دلیلش خوبه یا نه !) تو این فروم در تاپیک مربوط به پذیرش گرفتن از دانشگاهها ، تاپیک های مرتبط رو واسه نوشتن بهتر اینطور نامه ها مطالعه کنید.

Junior Member

دقیقن چون منم تو نامه درست توجیه نکردم که می‌تونم بعد این وقفه تحصیلاتمو ادامه بدم و فکر کنم یکی‌ از دلیل رجکتیم این باشه
    اما اگه قضیه دوتا خواهر باشه یعنی‌ دیگه نمیتونم آلمان اقدام کنم؟ یا اگه از یه دانشگاه دیگه پذیرش داشته باشم غیر دانشگاه خواهرم شانسم بیشتر می‌شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    اینطور که من متوجه شدم حتی اگر دانشگاه مربوطه به شما پذیرش هم بده ولی ویزا گرفتن مشکلات خاص خودش رو داره. برای سفارت مهمه که انگیزتون واسه ادامه تحصیل اونهم در آلمان چیه، و این که بعد از کارشناسی تا پذیرش مستر فاصله افتاده چه توجیهی وجود داره، متاسفانه خیلی چیزا به اینا ربط داره. کسانی رو که مدت بیشتری از محیط آکادمیک دور بودن راحتتر ریجکت میکنن.
    واسه گواهی اشتغال بکار هم هرطور شده یک طوری بگیریدش.به نفعتونه.
    شما حتی برای پذیرش هم در motivation letter و حتی رزومه واسه اون یک سال که از تحصیل دور موندین باید یک چیزی بنویسین که قانع کننده باشه و به نفعتون تموم بشه. نمی تونید خالی بذاریدش.
    (اینکه واسه انحصار وراثت اومدین نمیدونم دلیلش خوبه یا نه !) تو این فروم در تاپیک مربوط به پذیرش گرفتن از دانشگاهها ، تاپیک های مرتبط رو واسه نوشتن بهتر اینطور نامه ها مطالعه کنید.

سلام
    راستی من یادم رفت بگم من تو این مدت که ترکیه کار می کردم یه بار یه ماموریت کاری ۱ ماه به یکی از کشورهای اسیای میانه داشتم یعنی ویزای کار اون کشور تو پاسم هست . حالا اگه فقط بگم من ۱ سال کار کردم تو ترکیه حتی ماموریتم رفتم اینم ویزاش کافی هست؟ با توجه به این که واقعا کار کردم و مهر ورود خروج دارم. بنا به دلایلی نمیخام رو بندازم به برو بچ شرکت.مال کار ایرانم که دارم کار میکنم گواهی هم میگیرم. حتی می تونم گواهی مرخصی بدون حقوق ۲ ساله بگیرم . حالا با این اوصاف میشه؟

سلام
    راستی من یادم رفت بگم من تو این مدت که ترکیه کار می کردم یه بار یه ماموریت کاری ۱ ماه به یکی از کشورهای اسیای میانه داشتم یعنی ویزای کار اون کشور تو پاسم هست . حالا اگه فقط بگم من ۱ سال کار کردم تو ترکیه حتی ماموریتم رفتم اینم ویزاش کافی هست؟ با توجه به این که واقعا کار کردم و مهر ورود خروج دارم. بنا به دلایلی نمیخام رو بندازم به برو بچ شرکت.مال کار ایرانم که دارم کار میکنم گواهی هم میگیرم. حتی می تونم گواهی مرخصی بدون حقوق ۲ ساله بگیرم . حالا با این اوصاف میشه؟
    سلام دوست عزیز
    هیچ کس این جا شرایطش مثل بقیه نیست که بتونن دقیقا کمکتون کنن
    بهترین حالت اینه که :
    ریسک کنید و با تمام مدارکی که در دست دارید و به نظرتون در سفارت به کارتون میاد برید سفارت و اگر سوالی کردند یا چیزی خواستند اون ها رو متقاعد کنید

ApplyAbroad Superstar

اقدام از طریق ضامن چی؟اون شانس منو کم میکنه؟

خیلی ممنون
    خیر، من از طریق ضامن اقدام کردم، ویزا هم گرفتم، الان هم آلمانم.
    به نظر من شما شرایطتتون کاملا عادی هست. منم یه سال بعد از فارغ التحصیلیم پذیرش گرفتم و تو این مدت کار هم نمی کردم، فقط زبان می خوندم و مشکلی هم پیش نیومد، با ضامن هم اقدام کردم، ویزا هم گرفتم. به نظر من نگرانی بیش از حدتون یه کم وسواسه دیگه. شرایط بدی ندارین اصلا. برای کشورهای دیگه هم اگه شرایطش رو دارین اقدام کنین. ولی من که خودم این ریسک رو کردم که فقط و فقط آلمان اقدام کردم با شرایطم و مشکلی هم پیش نیومد.

ApplyAbroad Superstar

سلام
    من از فارغ التحصیلیم ۲.۵ سال می گذره. تواین مدت هم داشتم کار میکردم به توصیه ی یکی از استادام. بک سال سر ساختمان یه سال هم تو دفتر.. من از ترکیه فارغ التحصیل شدم و ۱۱ ترم تموم کردم /به دلیل فوت مادر بزرگم ۱ سال اومدم ایران/ ازاین ۲ سال یک سال را ترکیه کار کردم. یعنی یک سال ایرانم . الان احتمال ویزا گرفتن من چقدره؟ من اصلا نمی دونستم تو ایران ویزا گرفتن از پذیرش گرفتن سخت تره وگرنه ترکیه اقدام می کردم. و اینکه کی ویزا را رجکت می کنه؟ اداره مهاجرت در المان یا سفارت تو تهران؟ حالا با توجه به اینکه من ۲.۵ سال از فارغ التحصیلیم میگذره سوابق اکادمیکمم عالی نیست و خودمم میخام از طریق ضامن در المان اقدام کنم به نظرتان کشور دیگه هم اپلای کنم. دوستم با شرایط من از امریکا ویزا گرفت من تو کف اروپام. البته دانشگام امریکایی بالاترین دانشگاه ترکیه است. و انگلیسی زبان. از طریق ضامن اقدام کردن شانس من را احتمال داره که بیاره پایین؟ و اینکه من دقیقا بعد از پیش دانشگاهی رفتم ترکیه و ۱ سال زبان انگلیسی خوندم.
    همون طور که دوستان گفتن، باید این که بین تحصیلتون فاصله شده رو توجیه کنید براشون، گواهی کار ببرید خوبه. برای گواهی کار ترکیه، اگر حاضرن براتون پست کنن، شما ازشون درخواست بدین براتون پست کنن با هزینه ی خودتون. اگر نه، فکر میکنم اگر امکانش براتون هست برید بگیرید، آخه من مطمئن نیستم که برگه ی بدون مهر رو قبول کنن به عنوان گواهی کار ( البته تجربه اش رو ندارم). ولی این رو هم بگم شما اون قدر بین درس و تحصیل مجددتون فاصله نشده که نیازی داشته باشید این قدر نگران باشید. وقتی میگن این فاصله رو باید خیلی خوب توجیه کنید،برای کسانی هست که هفت هشت سال فاصله شده بین درس قبلی و الانشون ( و من این جور آدما رو اینجا دیدم، فکر نکنین کسی نیست این طوری اقدام کنه). برای شما که یکی دو سال هست، مشکلی نیست چون اصلا فاصله زیاد نیست. اینجا بچه هایی هستن که یه ساله دکترا رو شروع کردن ولی متولد 57 ان! اون شرایط توجیه بیشتر برای اوناست.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    خیر، من از طریق ضامن اقدام کردم، ویزا هم گرفتم، الان هم آلمانم.
    به نظر من شما شرایطتتون کاملا عادی هست. منم یه سال بعد از فارغ التحصیلیم پذیرش گرفتم و تو این مدت کار هم نمی کردم، فقط زبان می خوندم و مشکلی هم پیش نیومد، با ضامن هم اقدام کردم، ویزا هم گرفتم. به نظر من نگرانی بیش از حدتون یه کم وسواسه دیگه. شرایط بدی ندارین اصلا. برای کشورهای دیگه هم اگه شرایطش رو دارین اقدام کنین. ولی من که خودم این ریسک رو کردم که فقط و فقط آلمان اقدام کردم با شرایطم و مشکلی هم پیش نیومد.

اره حق با شماست من یه کم استرس شدم فکر کنم. ممنون ازتون انشالا هممون به اهدافمون برسیم

آقایون و خانومای ریجکت شده، من فردا دارم میرم سفارت، اگه کسی سوالی داره میخواد من بپرسم، یا نظری داره بگه. من میخوام برم ببینم بالاخره این نامه اعتراض ما رسیده یا نه، اگرم نرسیده که شخصاً تقدیمشون کنم و مراتب اعتراض شدید خودم رو به اطلاعشون برسونم D-:

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)