صفحه 134 از 182 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1814

موضوع: رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

پیش فرض پاسخ : رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

سلام دوستان. من بالاخرا نامه غرور آفرین ریجکتمو از سفارت گرفتم! همونطور که حدس میزدیم سوابق آکادمیک و سطح زبان ابتداییی(ب1) رو ایراد گرفتن. از معدل دیپلم تا کاردانی و کارشناسی! و فرمودند که مشخص هست که شما نتوستید در ایران خودتون رو با شرایط آکادمیک وفق بدین پس ما شک داریم شما درستون رو با
    تموم میشه؟ اصلا دروس کارشناسی با ارشد زمین تا آسمون فرق مسکنه،من اگر ارشد بخونم درسم زودتر از کازشناسی تموم میشه این که دیگه معلومه نیست؟ قبول دارم سخته ها ولی اینا بیا ثابت کنن من نمیتونم زود تموم کنم بفرمایین اینم نمرات درسام در دوره گذشته بله 10 12 زیاد دارم اما 20 هم دارم که اتفاقا به دروس ارائه شده دانشگاه شما مربوط میشه!میدونید میخوام یه پرینت بگیرم از صفحه چارت درسی اینا با برنامه سالیشون بذارم کنار چارت تحصیلی ایران که ما چی خوندیم شما چی میخوند بعد بگم مفایسه کنید،ببینید ما مثلا 12 واحدر ترم 1 فقط ریاصی دارم که من ریاضیام خوبه میشه زود پاس کرد حالا اصلا به سختی ولی جای نگرانیش دیگه کجاس؟ پس ببینید میشه.پس نتیجه گیری من با توجه به دروس ارائه شده کاستال میتونم بگم نمراتم تو ایران خوب بوده و من میتونم درس بخونم و اگر غز این بود دانشگاه اصلا به من پذیرش نمیداد!
    فقط یه مقطعی در کاردانی من بیمار شدم که روی پروسه تحصیلم تاثیر گذاشت هم معدلم و هم سنوات که من اینو میترسم بگم که بابا من جون مریض بودم نمراه هام پایین بود نمیخواستن روم فشار بیاد الان ولی خوب شدم میتونم اینم نامه پزشک خوبه؟

Junior Member

سلام .. په رشته ای و چه معدلی از چه یونی بودین ؟ .......... و از کجا پذیرش داشتین ؟ ...................... به نظرم ب2 بخونید بهتره در مجموع.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط harmony4887 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من بالاخرا نامه غرور آفرین ریجکتمو از سفارت گرفتم! همونطور که حدس میزدیم سوابق آکادمیک و سطح زبان ابتداییی(ب1) رو ایراد گرفتن. از معدل دیپلم تا کاردانی و کارشناسی! و فرمودند که مشخص هست که شما نتوستید در ایران خودتون رو با شرایط آکادمیک وفق بدین پس ما شک داریم شما درستون رو با
    تموم میشه؟ اصلا دروس کارشناسی با ارشد زمین تا آسمون فرق مسکنه،من اگر ارشد بخونم درسم زودتر از کازشناسی تموم میشه این که دیگه معلومه نیست؟ قبول دارم سخته ها ولی اینا بیا ثابت کنن من نمیتونم زود تموم کنم بفرمایین اینم نمرات درسام در دوره گذشته بله 10 12 زیاد دارم اما 20 هم دارم که اتفاقا به دروس ارائه شده دانشگاه شما مربوط میشه!میدونید میخوام یه پرینت بگیرم از صفحه چارت درسی اینا با برنامه سالیشون بذارم کنار چارت تحصیلی ایران که ما چی خوندیم شما چی میخوند بعد بگم مفایسه کنید،ببینید ما مثلا 12 واحدر ترم 1 فقط ریاصی دارم که من ریاضیام خوبه میشه زود پاس کرد حالا اصلا به سختی ولی جای نگرانیش دیگه کجاس؟ پس ببینید میشه.پس نتیجه گیری من با توجه به دروس ارائه شده کاستال میتونم بگم نمراتم تو ایران خوب بوده و من میتونم درس بخونم و اگر غز این بود دانشگاه اصلا به من پذیرش نمیداد!
    فقط یه مقطعی در کاردانی من بیمار شدم که روی پروسه تحصیلم تاثیر گذاشت هم معدلم و هم سنوات که من اینو میترسم بگم که بابا من جون مریض بودم نمراه هام پایین بود نمیخواستن روم فشار بیاد الان ولی خوب شدم میتونم اینم نامه پزشک خوبه؟
    به نظر من که منطقی نیست! شما دارید یکم احساسی به قضیه نگاه میکنید. شما حتما خودتون رو برای B2 آماده کنید. و این موارد رو خیلی خلاصه تر توی موتیویشنون بنویسید و دوباره ترم بعد با مدرک زبان و موتیویشن کامل تر درخواست ویزا بدید.

خیلی ناراحت کننده است که ادم نامه ریجکت رو بگیره من دوبار نامه ریجکت رو گرفتم ..... من مشکل زبان المانی داشتم که ریجکت شدم ....... ادم فکر می کنه ویزا رو میذارن تو سینی با احترام تقدیمش می کنن ..... البته بودند خیلی ها که بار اول ویزا رو بهشون دادن حالا درسته تو سینی نبوده ) اما ویزا بوده ..... من تو دوره کاردانی و کارشناسیم رتبه اول بودم و دقیقا همین حرفو بهم زدن که ما شک داریم که تو بتونی دانشگاهتو 2 ساله تموم کنی ..... خلاصه بگم ادم خیلی ناامید می شه فکر خامی هست که سفارت بگن به به چه خانم/اقا ی خوبی بیا مارو مفتخر کن بیا المان ما خیلی خوشحال می شیم )))) به به 2 تا 20 تو کارنامه ات هست ...... چه خوب )))) نه جانم نیست باید زحمت بکشی متقاعدشون کنی که فلان و بهمان دوزارم خوب بودنت رو در نظر نمی گیرند. من 3 سال دارم می گم میرم المان درس می خونم دیگه روم نمی شه به دانشگاه اسن نامه بدم که تمدیدش کنن ....... به مسئول دانشگاه که ایمیل می زنن بهم می گه مطمئن هستی اینبار می تونی بیای ؟؟؟؟ حالا باز برای تابستان سال 2015 خدا عمرش بده بهم پذیرش داده ........ اما انقدر از سفارت المان ترسیدم که رفتم کنکور زبان المانی دادم دانشگاه یزدم قبول شدم ........ مدرک ب1 رو هم 3 تا ماژولشو از گوته گرفتم 10-11 مهر باید اخرین ماژولو بدم ........ کارشناسی ارشد رشته هوش مصنوعی هم قبول شدم البته از اونجایی که از ایین نامه استعداد درخشان استفاده کردم و سه سال از فارغ التحصیلیم می گذره باید اینبار به جای التماس به سفارت المان التماس دانشگاه و سازمان سنجش کنم.......... حالا خودت در نظر بگیر وقتی ایران دانشجو رتبه اولش رو تحویل نمی گیره ...... المانی که دانشگاهش مجانی هست بیاد محلمون بذاره باز خدا عمرش بده دانشگاه اسن هر بار که من ایمیل می زنم بهم پذیرش رو داده ........... خدا نکنه تو طالع ادم دویدن افتاده باشه............... نهایتش اینه که قدر اونچیزی که به دست میاریمو می دونیم ولی من به این نتیجه رسیدم که ادم نباید تو زندگیش یه هدف ریسکی داشته باشه ...... ریسک خوبه اما به شرطی که برای دو حالت شدن و نشدن یه را داشته باشی که داغونت نکنه ........ من بار اول که نامه پرافتخار ریجکت دستم رسید شوک شده بودم ........ هی می گفتم حالا چی کار کنم حالا چی کار کنم ........... خیلی حس بدی هست .

نقل قول نوشته اصلی توسط Zeinab1983 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 25 ژوئن مصاحبه داشتم و بهم مهلت دادند که تا 8 تا 10 هفته دیگه مدرک زبان از گوته ببرم
    اما 15 جولای نامه زدند که چون مدرک زبان ندارم ویزام رد شده و نامه انگیزه ام ضعیفه
    خلاصه مدارک زبانم آماده شد رفتم اونجا و اعتراض دادم گفتند 4 تا 6 هفته طول میکشه شایدم بیشتر
    اما امتحان زبان در 20 اکتبر دارم در دانشگاهم
    با توجه به اینکه خانم هاشمی و آقای مالکی دیگه در سفرات نیستند آیا کسی راهکاری داره که من چیکار کنم تا زودتر به جواب برسم ؟!
    و همچنین تا حالا موردی بوده که با وجود نقص مدرک به پرونده رسیدگی شه؟
    مرسی ازهمه
    پس به کی باید ایمیل بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نامه ریجکت رو من تازه گرفتم الان 4 ماه پیش تلفنی بهم گفتن ریچکت شدی همین کارارو میکردم.حرف واسه گفتن زیاده کاش میذاستن اینجا حرفامونو بزنم و حذفش نکنن مثل فروم اتریش.ما همه دانشجوییم و دقدقه داریم بایدحرف بزنیم تا راحل پیدا کنیم اگه قرار بود بعضی حرفا به مزاقه همه خوش بیاد که دیگه اون فروم نبود.مام میام اینجا قصدمون فقط کمک به زندگی و آینده خیلی هاست که بازیچه دست آدمایی است که شرایط ایران رو درک نمیکنن یا شاید هم میکنند ولی دلشون نمیخواد بگن .باور کنید تا چند سال پیش به به هم میگفتن خوش امدیم هم میگفتن.شانس ماس دیگه باید بدوییم باید دویدن را پیشه کنیم.من تو کشاکش این گرفداری ها و دویدنا فهمیدم زندگی چقدر سخته ،و امید همیشه هست و من با امید زنده هستم.خدا هست میدونم،یادمون نره همین خدا منو تا الان سرپا نگه داشته پس همونم هوامو داره.یه وقتایی میکم یعنی خدا به حرفای ما گوش میده؟ یادم نبود همون موقع ها به خودم میگفتم یعنی میشه من 10 سال دیگه روی پاهام باشم،کی بود تو این مدت من رو همراهی کرد هوامو داشت،حتما هوای تورو هم داره بهت قول میدم،شاید هنوز وقتش نرسیده.نگاه کن امید رو از من یاد بگیر،میخوان چیکارمم کنن؟ من میرم آلمان به زودی چون واسش برنامه ریختم نمیتونم ولش کنم .شمام ول نکن بورو ب2 بگیر بدونن به این سادگی ما نمیمیریم.
    ببین من میخوام صاف و صادقانه ریز نمراتمو نشون بدم بگم بیاید من اون زمانا داشتم میمردم باز میگید موفق نبودم؟ بگم تضمین میکنم سر یکسالاز 20 واحد 14 پاس میکنم،برمامه درساتونو میارم میگم بیا شما مگه چی داری؟8 تا درس همشونم آسونن واس من،نیستن؟ بفرماسیید دروس ریاضی ربان گرفبک،حالا بازم میگید موق نبودم؟ سما اونجا بچه هاتون با آمپول میرفتن سر کلاس دانشگاه؟ یادمه مریض شده بودم دوستم اومد جام دویید. به کی بگم ما تو بدترین شرایط درس خوندیم تازه شدیم این،شما اگه اونجا به ما امکانات بدبد ببینید چیمیشه.زبان میخواید؟ چندا؟ اونم میارم.شما مشکلتون درس نخوننه منه تو آلمان باشه من گارانتی میکنم که موفق میشم،میدونید چرا بچه ها؟ چون هیچ چیز نمیتونه مانع قدرت انگیزه بشه! الان انقدر پرم از میل خواستن که میتونم کوه روهم تکون بدم. فقط یه چیزی هست من تو نامه انگیزه حرفی از بیماری نزدم الان بزنم میگن چرا الان میگی بعدشم دوباره ریجکتم گنند با اعمال شاقه....جدا موندم بگمم یا نه،کلید این مشکل دست منه .ولی جرات ندارم درش بیارم بدنر میشه... ولی بدونید همگی...من اهل جنگیدنم واسه هدفم خسته و دلسرد نمیشم جون ما هیجکدوم تنها نیستیم.
    به امید از بین بردن تبغیض که تنها عده ای را تنها به جرم محل تولدشان انگ بدرد نخور روش میزننن و در اون طرف در کنار سواحل پاریس جوانانی خوشحال و سرزنده میبینیم که تنها چیزی که به فکرشان نمیاد حقوق بشره و در خواندن به راحتی میخوابند و صبح به امید موفقیت از خانه خدا حافظی میکند و ما در این نقطه از جهان روزی 100 بار تمنای ورود به همون دروازه های تمدن که باز بشه که قبل تر از ما جوانانی از دنیا بی خبر بودند و اکنون افرادی که ذحمت کشیده ان و با سختی های فراوان قصد به هم زدن تمام اون سمبلهای بدبختی، طرحی نو دراندازند.
    من تا آخرش هستم ...بقیه خوددانید..

نامه ریجکت رو من تازه گرفتم الان 4 ماه پیش تلفنی بهم گفتن ریچکت شدی همین کارارو میکردم.حرف واسه گفتن زیاده کاش میذاستن اینجا حرفامونو بزنم و حذفش نکنن مثل فروم اتریش.ما همه دانشجوییم و دقدقه داریم بایدحرف بزنیم تا راحل پیدا کنیم اگه قرار بود بعضی حرفا به مزاقه همه خوش بیاد که دیگه اون فروم نبود.مام میام اینجا قصدمون فقط کمک به زندگی و آینده خیلی هاست که بازیچه دست آدمایی است که شرایط ایران رو درک نمیکنن یا شاید هم میکنند ولی دلشون نمیخواد بگن .باور کنید تا چند سال پیش به به هم میگفتن خوش امدیم هم میگفتن.شانس ماس دیگه باید بدوییم باید دویدن را پیشه کنیم.من تو کشاکش این گرفداری ها و دویدنا فهمیدم زندگی چقدر سخته ،و امید همیشه هست و من با امید زنده هستم.خدا هست میدونم،یادمون نره همین خدا منو تا الان سرپا نگه داشته پس همونم هوامو داره.یه وقتایی میکم یعنی خدا به حرفای ما گوش میده؟ یادم نبود همون موقع ها به خودم میگفتم یعنی میشه من 10 سال دیگه روی پاهام باشم،کی بود تو این مدت من رو همراهی کرد هوامو داشت،حتما هوای تورو هم داره بهت قول میدم،شاید هنوز وقتش نرسیده.نگاه کن امید رو از من یاد بگیر،میخوان چیکارمم کنن؟ من میرم آلمان به زودی چون واسش برنامه ریختم نمیتونم ولش کنم .شمام ول نکن بورو ب2 بگیر بدونن به این سادگی ما نمیمیریم.
    ببین من میخوام صاف و صادقانه ریز نمراتمو نشون بدم بگم بیاید من اون زمانا داشتم میمردم باز میگید موفق نبودم؟ بگم تضمین میکنم سر یکسالاز 20 واحد 14 پاس میکنم،برمامه درساتونو میارم میگم بیا شما مگه چی داری؟8 تا درس همشونم آسونن واس من،نیستن؟ بفرماسیید دروس ریاضی ربان گرفبک،حالا بازم میگید موق نبودم؟ سما اونجا بچه هاتون با آمپول میرفتن سر کلاس دانشگاه؟ یادمه مریض شده بودم دوستم اومد جام دویید. به کی بگم ما تو بدترین شرایط درس خوندیم تازه شدیم این،شما اگه اونجا به ما امکانات بدبد ببینید چیمیشه.زبان میخواید؟ چندا؟ اونم میارم.شما مشکلتون درس نخوننه منه تو آلمان باشه من گارانتی میکنم که موفق میشم،میدونید چرا بچه ها؟ چون هیچ چیز نمیتونه مانع قدرت انگیزه بشه! الان انقدر پرم از میل خواستن که میتونم کوه روهم تکون بدم. فقط یه چیزی هست من تو نامه انگیزه حرفی از بیماری نزدم الان بزنم میگن چرا الان میگی بعدشم دوباره ریجکتم گنند با اعمال شاقه....جدا موندم بگمم یا نه،کلید این مشکل دست منه .ولی جرات ندارم درش بیارم بدنر میشه... ولی بدونید همگی...من اهل جنگیدنم واسه هدفم خسته و دلسرد نمیشم جون ما هیجکدوم تنها نیستیم.
    به امید از بین بردن تبغیض که تنها عده ای را تنها به جرم محل تولدشان انگ بدرد نخور روش میزننن و در اون طرف در کنار سواحل پاریس جوانانی خوشحال و سرزنده میبینیم که تنها چیزی که به فکرشان نمیاد حقوق بشره و در خواندن به راحتی میخوابند و صبح به امید موفقیت از خانه خدا حافظی میکند و ما در این نقطه از جهان روزی 100 بار تمنای ورود به همون دروازه های تمدن که باز بشه که قبل تر از ما جوانانی از دنیا بی خبر بودند و اکنون افرادی که ذحمت کشیده ان و با سختی های فراوان قصد به هم زدن تمام اون سمبلهای بدبختی، طرحی نو دراندازند.
    من تا آخرش هستم ...بقیه خوددانید..
    دوست عزیز هر چیزی که ثابت کنه تو می تونی درس بخونی لازمه ..... اگه مریض بودی براشون بنویس و مدارکتو بفرست ....... به نظر من نمی گن چرا حالا گفتی ..... چون تو نمی دونستی که از نمراتت اشکال می گیرند. ایشالله که به هدفت برسی ...... و خواستن توانستن هست ...... منم تلاش خودم رو می کنم . با اینکه 2 بار ریجکت شدم از رو نرفتم )) اما واقعیت اینه که ما فکر می کنیم (حداقل من فکر می کردم ) درس خوندن تو هر جایی به سادگی هست ...... فقط کافیه درس بخونی ....... چون هرکسی خودشو انقدر مهم می دونه که بهش نه نگن ....... اما وقعیت اینه که باید برای اثبات خودت تلاش کنی ...... الان من خودم دانشگاه برای فوق لیسانس قبول شدم ....... می تونستم با اینکه اعتبار دانشگاه های المان خیلی بیشتره و اعتبارشم بذاریم کنار مدرکش بین المللی هست ،فراموش کنم و همینجا درسمو بخونم ........ خوب قرار نیست همه چیزی که ادم می خواد بشه ..... اما دانشگاه ایران با اینکه من رتبه اول بودم عین سوسک باهام رفتار می کنه )) ...... ایمیل دادم سازمان سنجش زنگ زدم ....... زنه فرصت نداد صحبت کنم بهم گفت خ_____________انم حالا یادت اومده رتبه اولی تو خودت موظف بودی قوانین رو بخونی ........ بهش می گم والله بلا دانشگاه بهم نامه رتبه اولیمو تا همین الان به بهونه مهمان بودن نداده ...... اصلا بلا نسبت انگار داری گل لقد می زنی ................ خانم نمی شه .........نمی شه انقدر الکی زنگ نزن ............. رفتم دانشگاه با رئیس دانشگاه با امورمالی با اموزش صحبت کردم ....... می گن پول دانشگاه رو بریز پول پستی که ما می خوایم از سازمان سنجش سوال کنیم هم بریز ........ می گم اگه پولو بریزم سازمان سنجش گفت نمی تونم بیام دانشگاه چی ؟ پول رو که واریز کردم پس می دید؟ ......... می گه نمی دونیم ............... یعنی عملا پیچم ...... حالا دانشگاه المان بهم 3 بار پذیرش داده ..... اونم فقط با یه ایمیل .......... تازه ازم تاریخ پذیرشو می گیره که کی می تونم بیام ......... وقتی ازم سوال می کرد برای چه تاریخی می خوام ........... کلی خرکیف ادم می شه .......... می گه باز یکی مثل سوسک باهات رفتار نکرد حالا کدوم یک از مسئولهای دانشگاههای ایران محل بلانسبت سگ هم به ادم می ذارن ؟ والله من برام مهم نیست ادم های دیگه چه جور زندگی می کنن چون قرار نیست با مقایسه خودمو زجر بدم ...... سفارت المان شده غول مرحله آخر ............. رد کردنشم امتیازش بالا هست ........... خوب سفارت المانم می خواد حتما گلچین کنه ...... دانشگاه مجانی می خواد بهمون بده ....... مدرک بین المللی می خواد بهمون بده ...... دانشگاه با کلاس می خواد بهمون بده ...... فردا هیچی هیچی هم نشی می گی تو المان درس خوندم ............. پیش خاله و عمو پز میای ))) ایران چندتا دانشگاهش اینطوریه باید از ماه بهترون باشی که اون دانشگاهها قبول شی ........ حالا از ماه بهترونم نه ...... باید خیلی خرخونی کنی ............ خیلی مخ باشی ..... از طرفی ایران که به قول خودشون مدافی تروریستها هست ....... و انقدر ایرانیا تحریمن که رشته هایی که یه درصدم احتمال بدن رشته خفنه می کننشون تو پیچ ....... خلاصه زیادم از سفازت المان عصبانی نباش ...... از ماست که بر ماست

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    به نظر من که منطقی نیست! شما دارید یکم احساسی به قضیه نگاه میکنید. شما حتما خودتون رو برای B2 آماده کنید. و این موارد رو خیلی خلاصه تر توی موتیویشنون بنویسید و دوباره ترم بعد با مدرک زبان و موتیویشن کامل تر درخواست ویزا بدید.
    تا پارسال که ب1 بود الان شده ب2 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای وای من

نقل قول نوشته اصلی توسط Zivaralam نمایش پست ها
    تا پارسال که ب1 بود الان شده ب2 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای وای من
    هنوز همون ب1 هست اما شما با مدرک بالاتر بیشتر خودتونو جلوی اونا ثابت میکنید!مخصوصا اینکه ریجکت هم شدید قبلا.

Junior Member

با مدرک B2 هم جواب ممکن ریجکت باشه متاسفانه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)