صفحه 160 از 182 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1814

موضوع: رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

پیش فرض پاسخ : رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط Darth نمایش پست ها
    دوستان من برای ویزای دانشجویی میخوام اقدام کنم و پاسپورتم تو زمان مصاحبه 8 ماه اعتبار داره. مشکلی ممکنه برام ایجاد کنه؟
    مشکلی نداره میتونین تا اومدن جواب پاسپورتتون رو عوض کنین و هر وقت پاس جدید رو تخویل گرفتین ببرین صندوق صبح‌زود و رسید جدید دریافت کنین

Junior Member

سلام، من هفته ی پیش برای ویزای توریستی شنگن اقدام کرده بودم
    امروز نامه ی رد درخواستم رسید به دستم که به خاطر عدم کافی بودن مدارک مبنی بر وابستگی خانوادگی درخواستم رد شده بود!!!!!!!
    پدر و مادر و تنها برادر من ایران هستن و من شناسنامه هاشون رو برده بودم که متصدی ویزا اونارو پس داد..واقعا هیچ منطقی رو پشت این دلیل رد درخواست نمیبینم!
    میخواستم ببینم از دوستان کسی به این دلیل ریجکت شده؟ و اینکه آیا اعتراض زده؟ نتیجه ای داشته؟
    خیلی حالم گرفته شد....

Junior Member

دوستانی که نامه ی اعتراض نوشتن به کدوم آدرس ایمیل ارسال کردن؟ یا اینکه شخصا بردن سفارت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رد درخواست ویزا و نامه نگاری های مربوطه

سلام
    من متقاضی گرفتن وقت مصاحبه دانشجویی هستم. برای مقطع دکترا از دانشگاه برمن دارم اقدام می کنم. الان فقط تاییدیه استاد راهنما و دانشکده مبنی براینکه می توانم ثبت نام را انحام دهم را دسترس دارم ولی تاییدیه مدارک از دانشگاه را ندارم. می خواستم بپرسم آیا شما اطلاع دارید با این مدرک می توانم برای ویزا اقدام کنم؟ یعنی کافی است؟
    متن انگلیسی تاییدیه ای که دارم به این صورت است؟ که مهر دانشگاه را هم دارد

34 Confirmation by professor for enrollment concerning conferral of a doctorate according
    3 subsection
    Bremen higher education law
    ممنون میشم راهنمایی فرمایید چون فردا روز رزرو کردن زمان مصاحبه ویزا اقامتی میباشد.

سلام دوستان
    من شوهرم ویزای دانشجوییش برای مستر هفته پیش ایشو شد. ایشون میخوان دوماه دیگه برن. سوال من اینه که اگر من برای پیوست اقدام بکنم و با توجه به بک گراند آکادمیک خودم، بگم میخوام اونجا فقط همسرم رو همراهی کنمو نمیخوام درس بخونم یا غیره بهتره یا اینکه بگم نه من میخوام اونجا درس بخونم؟ من توی پاسم ویزای تحصیلی امریکا رو دارم که نرفتم...اگر بگم نمیخوام درس بخونم با داشتن این ویزا به مشکل بر میخورم؟ چون برای امریکا بعنوان همراه شما حق درس خوندن ندارید و باید به سفارت ثابت کنید که نمیخواید درس بخونید اونجا. آیا این موضوع برای المان هم وجود داره؟
    سوال دیگم اینه که وقتی همسرم دوماه دیگه میره المان و بعد خونه و تبدیل ویزا سه ماهه به یکساله رو انجام میده. من میتونم مثلا یک ماه دیگه برم سفارت و پروندم با این نقص مدرک بره المان و همزمان با رسیدنش به المان شوهرم اونجا بره و نقص رو برطرف کنه و بدین طریق ما پروسه پیوست رو کوتاه کنیم؟
    ما میخوایم این زمان فاصله رو کم کنیم اما نمیدونم ممکنه پرونده ریجکت بشه ...با خوندن این فروم خیلی مضطرب شدم. اگر دوستی این پست رو میخونه ممنونم جواب بده

Member mohammadrasekh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Mechatronics, Siegen University

سلام دوستان، من برای sep پذیرش برای مقطع ارشد مکاترونیک دارم و میخوام وقت مصاحبه بگیرم. من تو ایران یه مستر electronic دارم. ولی برای دانشگاه ارائه ندادم و با مدرک کارشناسیم پذیرش گرفتم. به نظرتون برای ویزا ارائه بدم یا نه؟ گپ تحصیلی رو با سابقه کار با بیمه میتونم بپوشونم.
    کارشناسی سراسری بودم

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط Maus نمایش پست ها
    دوستانی که نامه ی اعتراض نوشتن به کدوم آدرس ایمیل ارسال کردن؟ یا اینکه شخصا بردن سفارت؟
    نامه ی اعتراض رو یا باید داخل صندوق آهنی سیاهی که کنار باجه نگهبانی پلیس دیپلماتیک سفارت ( کنار درب خروجی ، چسبیده به نرده ها ) هست بندازید ، و یا اگر تهران نیستید میتونید به آدرس صندوق پستی : تهران 179-11365 پست کنید . این صندوق پستی رو تو خود باجه ی تحویل ویزا ی سفارت نوشته بودن و زده بودن به دیوار . ( دقت کنید که عدد ۱ اولشه و ۹ آخرشه )
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .
    آنچه که از آن می ترسید ، هرگز به آن بدی که تصور می کنید نیست !
    ترس را پشت سر بگذار تا بتوانی احساس آزادی کنی !

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadrasekh نمایش پست ها
    سلام دوستان، من برای sep پذیرش برای مقطع ارشد مکاترونیک دارم و میخوام وقت مصاحبه بگیرم. من تو ایران یه مستر electronic دارم. ولی برای دانشگاه ارائه ندادم و با مدرک کارشناسیم پذیرش گرفتم. به نظرتون برای ویزا ارائه بدم یا نه؟ گپ تحصیلی رو با سابقه کار با بیمه میتونم بپوشونم.
    کارشناسی سراسری بودم
    دوست عزیز ، اینجا جای پرسیدن این سوال نیست . ولی درجواب سوالتون باید بگم که دقیقا شما باید برعکس عمل میکردید ، معمولا مدرک مستر رو به دانشگاه نشون میدن برا اینکه پذیرش بگیرند و برا سفارت پنهان میکنن ، چون سفارت رو این قضیه خیلی تاکیید میکنه که دلیل روشنی باید بیآرید که چرا باز میخواهید یک مقطع تحصیلی رو تکرار کنید و اگر قانع نشوند به احتمال زیاد ریجکت میکنن . یکی از دلایل چک امنیتی هم مستر مجدد داشتن هست ، ولی باید گفت بودن دوستانی که مستر مجدد بودن و فرم امنیتی هم بهشون داده نشده . باید خودتون بررسی کنید که دلیلتون میتونه آلمان رو قانع کنه یا نه . اگر دلیل خوبی ندارید بهتره که پنهان کنید مسترتون رو
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط Angelstar نمایش پست ها
    دوست عزیر.... متاسفم که ریجکت شدین....به نظر من شما تو انگیزه نامه خوب توضیح ندادین که هدفتون از تحصیل چیه و چرا دوره تحصیلتون طولانی شده....شاید متونستین اشاره کنین که همزمان کار میکردین و از ذیدعملی دانشجوی شایسته ای هستین!!....بهتون پیشنهاد مکنم حتما حتما نمره زبان خیلی بالا بگیرین و برای ترم بعد دوباره اقدام کنین...سطح زبان بالا خیلی امتیاز بالایی به حساب میادو میتونه جبران معدل هم کنه....ضمنا سن شما اصلا بالا نیست برای ارشد تا 34 جا دارین ......موفق باشین...
    هدفم این بود که تجربه ای رو که پیدا کردم برای دوستانی که تجربه ریجکتی دارند و یا هنوز مصاحبه نکردند و نگران هستند با ریجکتی مواجه بشوند ، بگم .
    دوستانی که هنوز مصاحبه نرفتند ، دقت کنید که انگیزه نامه خیلی خیلی مهمه و نکته های ریز و مهمی داره ، حتما باید بگید که این دوره براتون چه فایده ای داره ، برا آینده شغلی چه تاثیر مثبتی داره براتون ، برای انتخاب رشته ، شهر ، دانشگاه و یا حتی آلمان باید کاملا دلایل موجهی بیآرید ، و در آخر هم اینکه خودتون رو بگذارید به جای کارمند اداره مهاجرت آلمان و چند بار انگیزه نامتون رو بخونید و سعی کنید ببینید میشه از متن انگیزه نامتون سوال و عیب و ایراد در بیآرید هنوز یا نه ؟ من با اینکه فکر میکردم انگیزه نامه قوی نوشتم ولی کلی بهونه و سوال از انگیزه ام ردیف کردن برام .
    یک نکته دیگه اینکه اگر بعد از مصاحبه بهتون زنگ زدن و ازتون در مورد انگیزه نامه سوالی پرسیدن ، ( در صورتی که شما به اون سوال ها تو انگیزه نامه توضیح داده بودید ) بدونید که اون توضیحاتتون براشون مبهم بوده و خواستن یک فرصت دیگه بهتون بدن ، پس حتما حتما همون توضیحات تو انگیزه نامه رو باز تکرار نکنید و چیز های دیگه بگید بهشون .
    برای دوستانی هم که ریجکت شدن ، من کلی تحقیق کردم و نتیجه گرفتم برای دفعه ی بعد که میخواهید درخواست ویزا بدید ، اگر همه ی دلیل ها و بهونه های نامه ی ریجکتی رو کامل رفع کردید و با یک مدرک زبان سطح بالاتر ، و برای یک شهر دیگه تو یک ایالت دیگه اقدام کردید ، شانس به مراتب بالاتری نسبت به وقتی که برای بار اول درخواست دادید ، دارین چون با یک درخواست بی عیب و نقص و کیفیت مدارک بالاتری دارید میرید سفارت و همه عیب و نقص های ( از دید آلمان ) رو رفع کردید . موفق باشید

Junior Member

سلام بر دوستان

کارشناسی مهندسی برق-الکترونیک از دانشگاه دولتی با معدل 13.60 فارغ التحصیل 88 و کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه دولتی با معدل 16.60 فارغ التحصیل 91 هستم. دو سال بعد از ارشد هم مشغول خدمت سربازی تو یکی از ادارات دولتی بودم.

از اونجایی که میخوام برای مستر دوم تو رشته مرتبط با لیسانسم (مهندسی مکاترونیک یا روبوتیک) برای آلمان اقدام کنم، به نظرتون بهتره مدرک ارشدم رو ارائه بدم یا اینکه اون گپ سه ساله تحصیل ارشد رو با سابقه کار پر کنم؟
    و اینکه سفارت آلمان، نامه محل کار رو به عنوان سابقه کار قبول میکنه یا باید سابقه بیمه هم همراهش باشه؟ چون من سابقه بیمه دارم اما با رشته لیسانسم مرتبط نیست ولی میتونم از شرکتهایی که باهاشون پاره وقت در زمینه مرتبط کار کردم، نامه سابقه کار بگیرم ولی بدون بیمه.

ناگزیرم یکی از این دو راه رو انتخاب کنم. چون اگه سابقه کار منوط به داشتن سابقه بیمه باشه، مجبورم که از خیرش بگذرم و مدرک ارشدم رو ارائه بدم.

در کل کدوم گزینه برای گرفتن ویزا احتمال موفقیت بیشتری داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)