صفحه 166 از 182 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 1814

موضوع: رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouya12 نمایش پست ها
    دوست عزیز پذیرش جدید برای چی هست؟
    من روز مصاحبه نامه پذیرشم که از المان با پست اومده بود رو بهشون دادم. یعنی دوباره باید به دانشگاه بگیم یه پذیرش جدید بفرسته برامون؟ کلی طول میکشه
    یعنی هر کی باید دو باره نامه پذیرش بگیره؟
    نخير، پذيرش من براي ترم زمستان بود و چون نتونستم وقت سفارت بگيرم ترم رو ديفر كردم و روز مصاحبه پذيرش زمستان و نامه اي رو تحويل دلدم كه دانشگاه گفته بود پذيرش جديد ترم تابستان رو به زودي برام ميفرسته.
    سفارت هم پذيرش ترم تابستان رو از من خواست كه براشون بردم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط laghar نمایش پست ها
    به من ٢٥ ژانويه زنگ زدن و گفتن تا ٧ فوريه پذيرش جديد رو بيار من فرداي اون روز يعني ٢٦ ژانويه پذيرش رو بردم و تحويل دادم ، پذيرش جديد هم همون رشته و دانشگاه و بدون ايراد بود چيز ديگه اي هم از من نخواسته بودن، من تو ساعت نقص مدرك بردمو حتي نگهبان به من گفت پذيرش ازت خواستن يعني ويزات اوكي هست و بايد ساعت ٨ تا ٩.٥ براي تحويل ويزا ميومدي!
    اما دقيقا يك هفته بعد از تحويل يعني ٢ فوريه زنگ زدن گفتن درخواستت رد شده!
    شاید دلیلش همونه که خودتون گفتید که باید ساعت 8 تا 9.5 میرفتید ولی نرفتید . بهر حال من فکر کنم که باید با خود سفارت تماس بگیرید و دلیلش رو جویا بشید. یا اشتباه شده یا شاید دانشگاه از ادامه همکاری با شما انصراف داده. شاید هم جواب امنیتی اومده و منفی هست. (البته اگه رشتتون جزو رشته های حساسه و فرم امنیتی پر کردید.)

Junior Member

دوستان سلام
    وقت بخیر
    من اسفند 94 اقدام کردم برای ویزای کار
    (دعوتنامه و قرارداد از شرکت آلمانی داشتم)

تابستان 95 رجکت شدم (نقص مدرک - اجازه کار از اداره کار آلمان)
    اجازه کارم که آماده شد تو آذر اعتراض زدم و مدارکو دادم سفارت. الان زنگ زدن از سفارت گفتن " چون پروسه طولانی شده لازمه که هفته بعد، برای انگشت نگاری مجدد برم سفارت، باجه ی صندوق!"

ممنون میشم اگر کسی تجربه مشابه داره راهنمایی کنه
    چون همون اسفند 94 انگشت نگاری شده بودم!

آیا لازمه پول (یورو) همراهم باشه؟

قضیه اش چیه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saber_ps نمایش پست ها
    دوستان سلام
    وقت بخیر
    من اسفند 94 اقدام کردم برای ویزای کار
    (دعوتنامه و قرارداد از شرکت آلمانی داشتم)

تابستان 95 رجکت شدم (نقص مدرک - اجازه کار از اداره کار آلمان)
    اجازه کارم که آماده شد تو آذر اعتراض زدم و مدارکو دادم سفارت. الان زنگ زدن از سفارت گفتن " چون پروسه طولانی شده لازمه که هفته بعد، برای انگشت نگاری مجدد برم سفارت، باجه ی صندوق!"

ممنون میشم اگر کسی تجربه مشابه داره راهنمایی کنه
    چون همون اسفند 94 انگشت نگاری شده بودم!

آیا لازمه پول (یورو) همراهم باشه؟

قضیه اش چیه؟
    چون تقریبا 1 سال از انگشت نگاری اولیه میگذره. لازمه برید دوباره انگشت نگاری.
    چون انگشت نگاری یک تاریخ انقضا داره. و برای برررسی عدم سوپیشینه تون تو این مدتی که اعتراضتون در حال بررسیه لازمه انگشت نگاری جدید بدید. طبیعیه.

در مورد پول فکر نکنم دوباره بگیرند. چون تقریبا یک حالتی مثل نقص مدرک هست. ولی خب با خودتون ببرید ضرر نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    چون تقریبا 1 سال از انگشت نگاری اولیه میگذره. لازمه برید دوباره انگشت نگاری.
    چون انگشت نگاری یک تاریخ انقضا داره. و برای برررسی عدم سوپیشینه تون تو این مدتی که اعتراضتون در حال بررسیه لازمه انگشت نگاری جدید بدید. طبیعیه.

در مورد پول فکر نکنم دوباره بگیرند. چون تقریبا یک حالتی مثل نقص مدرک هست. ولی خب با خودتون ببرید ضرر نداره.
    ضمن عرض تشکر
    فقط یه موردی
    سوپیشینه من رو که میتونن با همون اثر انگشت قبلی بگیرن. چیزی ک عوض نشده
    مطمئن هستین که به اون خاطره؟

Junior Member

پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و ..)

سلام وقت بخير
    روز دوم ژانويه پدر و مادر من مصاحبه داشتن و همه مدارك اوكي بود . دو هفته بعد كه براي جواب مراجعه كردم ، گفتن موافقت نشده چون دلايل كافي مالي نداشتن . در صورتي كه سند خونه و مغازه و حساب بانكي و فيش بازنشستگي و بليط رفت و برگشت و دعوتنامه و ... همراهشون بوده و ارائه دادن .
    دو روز بعد اعتراض نوشتيم و به همراه كپي مدارك به سفارت تحويل داديم . اما هنوز خبري نيست . بليطشون واسه اواخر اسفنده
    دوستان تجربه اي در اين خصوص داريد ؟ ايا مراجعه حضوري راهگشا هست ؟

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط somaieh_21 نمایش پست ها
    پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و ..)

سلام وقت بخير
    روز دوم ژانويه پدر و مادر من مصاحبه داشتن و همه مدارك اوكي بود . دو هفته بعد كه براي جواب مراجعه كردم ، گفتن موافقت نشده چون دلايل كافي مالي نداشتن . در صورتي كه سند خونه و مغازه و حساب بانكي و فيش بازنشستگي و بليط رفت و برگشت و دعوتنامه و ... همراهشون بوده و ارائه دادن .
    دو روز بعد اعتراض نوشتيم و به همراه كپي مدارك به سفارت تحويل داديم . اما هنوز خبري نيست . بليطشون واسه اواخر اسفنده
    دوستان تجربه اي در اين خصوص داريد ؟ ايا مراجعه حضوري راهگشا هست ؟
    منظورشون شاید بخش هزینه های آلمان بوده. شما دانشجو هستید؟ دعوتنامه رسمی داده بودید یا غیر رسمی؟ در حالت غیر رسمی احتمالا باید یک مبلغ نقد خوبی داشته باشن.

Junior Member

سلام. من برای گرفتن ویزا به مشکلی خوردم که تو هر گروهی که میپرسم کسی جواب نمیده. ممنون میشم اگر اینجا کسی بتونه راهنمایی کنه.

درخواستم برای گرفتن وقت مصحابه برای ویزا شینگن رد شده.
    من از دانشگاه kit آلمان دعوتنامه رسمی گرفتم برای یک فرصت یک ماهه. این فرصت به این منظور هست که دانشجو با دانشگاه و استاد و زمینه های تحقیقاتی اونها آشنا میشه و متقابلا استاد هم دانشجو رو ارزیابی میکنه که آیا برای موقعیت دکترا مناسب هست یا نه. بعد در صورت رضایت دو طرف دانشجو بعد از برگششتش به کشورش دوباره برای دکترا اون دانشگا اقدام میکنه.
    حالا من برای این مساله درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن کردم و از بین آپشن هاش (ویزیت، توریست، کنفرانس و...) مورد Business رو انتخاب کردم (به گفته ی ایمیلی که از دانشگاه دریافت کرده بودم گفته بود: it would be sufficient to apply for a Schengen Visa with the purpose of a business visit) و بعد در کادری که مرتبط با دلیل سفرت میخواد توضیح بدی (مکان، نمایشگاه یا... که میری) من اسم دانشگاه رو نوشتم. بعد از 40 روز ایمیل دوم اومد و گفت به دلیل نقص اطلاعات اولیه وارده درخواست مصاحبه برای ویزا کنسل هست. که فکر میکنم مشکل از این باشه که من business زدم. به نظروتون برای این مورد باید چکار کنم؟
    البته دوباره درخواست دادم برای ویزا شینگن. ولی این بار مورد others رو برای دلیل سفر انتخاب کردم و در کادر توضیحات نوشتم: my application for the KHYS(Karlsruhe House of Young Scientists) Aspirant Grant has been approved by the selection committee of the Karlsruer Institute of Technology (KIT) و بعد آدرس دانشگاه رو زدم. ولی خب ممکنه دوباره بعد 40 روز امیل بزنن و درخواستم رو رد کنن و دیگه بخوام دوباره پیگیری کنم از تاریخ دعوتنامه ام هم رد شه.
    با توجه به شرایطی که دارم آیا نوع ویزایی که دوباره درخواست دادم قابل قبول هست؟ آیا اصلا این چند مورد اطلاعات اولیه که برای گرفتن وقت باید پر کنیم انقدر مهم هست که به خاطرش درخواست ویزا رو رد کردن یا نه دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه؟

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hgldvh نمایش پست ها
    سلام. من برای گرفتن ویزا به مشکلی خوردم که تو هر گروهی که میپرسم کسی جواب نمیده. ممنون میشم اگر اینجا کسی بتونه راهنمایی کنه.

درخواستم برای گرفتن وقت مصحابه برای ویزا شینگن رد شده.
    من از دانشگاه kit آلمان دعوتنامه رسمی گرفتم برای یک فرصت یک ماهه. این فرصت به این منظور هست که دانشجو با دانشگاه و استاد و زمینه های تحقیقاتی اونها آشنا میشه و متقابلا استاد هم دانشجو رو ارزیابی میکنه که آیا برای موقعیت دکترا مناسب هست یا نه. بعد در صورت رضایت دو طرف دانشجو بعد از برگششتش به کشورش دوباره برای دکترا اون دانشگا اقدام میکنه.
    حالا من برای این مساله درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن کردم و از بین آپشن هاش (ویزیت، توریست، کنفرانس و...) مورد Business رو انتخاب کردم (به گفته ی ایمیلی که از دانشگاه دریافت کرده بودم گفته بود: it would be sufficient to apply for a Schengen Visa with the purpose of a business visit) و بعد در کادری که مرتبط با دلیل سفرت میخواد توضیح بدی (مکان، نمایشگاه یا... که میری) من اسم دانشگاه رو نوشتم. بعد از 40 روز ایمیل دوم اومد و گفت به دلیل نقص اطلاعات اولیه وارده درخواست مصاحبه برای ویزا کنسل هست. که فکر میکنم مشکل از این باشه که من business زدم. به نظروتون برای این مورد باید چکار کنم؟
    البته دوباره درخواست دادم برای ویزا شینگن. ولی این بار مورد others رو برای دلیل سفر انتخاب کردم و در کادر توضیحات نوشتم: my application for the KHYS(Karlsruhe House of Young Scientists) Aspirant Grant has been approved by the selection committee of the Karlsruer Institute of Technology (KIT) و بعد آدرس دانشگاه رو زدم. ولی خب ممکنه دوباره بعد 40 روز امیل بزنن و درخواستم رو رد کنن و دیگه بخوام دوباره پیگیری کنم از تاریخ دعوتنامه ام هم رد شه.
    با توجه به شرایطی که دارم آیا نوع ویزایی که دوباره درخواست دادم قابل قبول هست؟ آیا اصلا این چند مورد اطلاعات اولیه که برای گرفتن وقت باید پر کنیم انقدر مهم هست که به خاطرش درخواست ویزا رو رد کردن یا نه دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه؟
    خوب احتمالا دلیلش این هست که کسی نمی دونه! من حدس اولیه ام این بوده که مشکل نوع ویزا نبوده. برداشتمم این هست که زیاد رو نوع ویزا مخصوصا قبل وقت حساس نیستن. احتمالا یک مورد مهم دیگه مثل شماره پاسپورت یا تاریخ رفتن و ... رو اشتباه وارد کردید. از صفحه اطلاعات وارد شده عکس دارید؟ بررسی دقیق بکنید اطلاعات رو. ایمیلی که براتون اومده رو چک کنید. شماره پاسپورت و اسم دقیقا درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    خوب احتمالا دلیلش این هست که کسی نمی دونه! من حدس اولیه ام این بوده که مشکل نوع ویزا نبوده. برداشتمم این هست که زیاد رو نوع ویزا مخصوصا قبل وقت حساس نیستن. احتمالا یک مورد مهم دیگه مثل شماره پاسپورت یا تاریخ رفتن و ... رو اشتباه وارد کردید. از صفحه اطلاعات وارد شده عکس دارید؟ بررسی دقیق بکنید اطلاعات رو. ایمیلی که براتون اومده رو چک کنید. شماره پاسپورت و اسم دقیقا درسته؟
    پس اینطور که میگین دلیل سفری که ابتدا وارد میکنیم تاثیری در دیرکرد یا ریجکت تایمی که برای مصاحبه میدن نداره و همه ی درخواست های اولیه ای که برا ویزا شینگن داده میشه، برای دادن وقت مصاحبه، با شرایط یکسان بهشون نگاه میکنن
    ممنون که جواب دادین. آره چک کردم درست بودن. ولی از تاریخ سفر مطمئن نیستم. فکر میکنم از زمان درخواستم تا شروع سفر بیشتر از سه ماه بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)