صفحه 51 از 182 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1814

موضوع: رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

پیش فرض پاسخ : رد درخواست ویزا، مسائل پیرامونی و نامه نگاری های مربوطه

با مشورتی که با دوستان کردم. احتمالا با پذیرش یه دانشگاه جدید اقدام میکنم. فقط تو انگیزه نامه جدید چطوری نگرانی اونها رو برطرف کنم. ترجمه نامه ریجکت:
    با توجه به سابقه اکادمکیک شما شک داریم که شما در مدت زمان معین و با موفقیت تحصیلتونو تمام کنید. در دیپلم شما احراز شده که شما در دروس اصلی از 10 تا 15.50 نمره فقط گرفتید همچنین معدل کارشناسی شما فقط 13.30 است. همچنین برنامه زندگی و کاری شما خیلی جالب نیست دلیلش اینه که شما تصمیم دارید برای مستر بیایید المان بعد از مستر برگردید ایران برید خدمت سربازی و دوباره برای دکترا برید المان. منطقی اینکه شما ابتدا برید سربازی بعد تحصیل رو شروع کنید.
    ( البته این بار در مورد سربازی مینویسم بعد از مستر برمیگردم؟)

ناگفته نماند که تحصیلم 6سال طول کشید. از دوستانا که برای اولین بار این پستو میبینن خواهش می کنم پستهای منو در صفحات 46 و 49 بخونن تا از شرایط من باخبر بشن.
    بی نهایت از دوستانی که تا الان با من همفکری کردن و امید دادن سپاسگزارم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط samanamiri نمایش پست ها
    با توجه به سابقه اکادمکیک شما شک داریم که شما در مدت زمان معین و با موفقیت تحصیلتونو تمام کنید. در دیپلم شما احراز شده که شما در دروس اصلی از 10 تا 15.50 نمره فقط گرفتید همچنین معدل کارشناسی شما فقط 13.30 است.
    در مورد نمرات، من هم دوران کارشناسی دروس نامرتبط با رشته ام رو با نمرات بسیار پایینی فقط پاس میکردم (تقریبا تمامی دروس عمومی!) ولی دروس مرتبط با رشته ام رو با نمرات خوبی گذروندم در نامه‌ی اشتیاقی که نوشتم، در مورد علاقه ام به رشته‌ام صحبت کردم و اینکه به دلیل بی علاقه‌گی در سایر دروس تلاشی در جهت کسب نمره نمیکردم و فقط پاسشون میکردم (که البته حقیقت محض بود) شما هم اگر نقاط قوتی در کارنامه تون وجود داره در اون نامه این نقاط رو تا حد امکان پررنگ کنید (ولی دروغ نگید).

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    در مورد نمرات، من هم دوران کارشناسی دروس نامرتبط با رشته ام رو با نمرات بسیار پایینی فقط پاس میکردم (تقریبا تمامی دروس عمومی!) ولی دروس مرتبط با رشته ام رو با نمرات خوبی گذروندم در نامه‌ی اشتیاقی که نوشتم، در مورد علاقه ام به رشته‌ام صحبت کردم و اینکه به دلیل بی علاقه‌گی در سایر دروس تلاشی در جهت کسب نمره نمیکردم و فقط پاسشون میکردم (که البته حقیقت محض بود) شما هم اگر نقاط قوتی در کارنامه تون وجود داره در اون نامه این نقاط رو تا حد امکان پررنگ کنید (ولی دروغ نگید).
    ممنون از جوابتون. حتما توصیه های شمارو در انگیزه نامه جدید می نویسم.

با مشورتی که با دوستان کردم. احتمالا با پذیرش یه دانشگاه جدید اقدام میکنم. فقط تو انگیزه نامه جدید چطوری نگرانی اونها رو برطرف کنم. ترجمه نامه ریجکت:
    با توجه به سابقه اکادمکیک شما شک داریم که شما در مدت زمان معین و با موفقیت تحصیلتونو تمام کنید. در دیپلم شما احراز شده که شما در دروس اصلی از 10 تا 15.50 نمره فقط گرفتید همچنین معدل کارشناسی شما فقط 13.30 است. همچنین برنامه زندگی و کاری شما خیلی جالب نیست دلیلش اینه که شما تصمیم دارید برای مستر بیایید المان بعد از مستر برگردید ایران برید خدمت سربازی و دوباره برای دکترا برید المان. منطقی اینکه شما ابتدا برید سربازی بعد تحصیل رو شروع کنید.

ناگفته نماند که تحصیلم 6سال طول کشید. از دوستانا که برای اولین بار این پستو میبینن خواهش می کنم پستهای منو در صفحات 46 و 49 بخونن تا از شرایط من باخبر بشن.

بنظر من و پیشنهاد من، خوب با توجه به نکاتی که در نامه، سفارت اشاره کرده باید توجیه کنید در نامه ای قوی که:
    1. با وجود اینکه معدل و میانگین نمرات خیلی بالا نبودن شما پشتکار بالایی داشتید و همیشه پی گیر دانش آموختن و علم آموزی بودین
    2. و این شوق و اشتیاق باعث شده که الان هم تمایل به ادامه تحصیل دارین و خوب به رنک خیلی خوب دانشگاه بخوم هم اشاره کنید
    3. هیچ نکته ای خارج از مباحث تحصیلی و درسی نگین به هیچوجه همون موارد خارج از موضوع
    4. میتونید هم اشاره کنید که تمام فوکوس و انرژی تون رو گذاشتین برای دستیابی به این مستر که اون قضیه سربازی رو درست کنید
    5. و اینکه در حال حاضر ادامه تحصیل و دریافت این مستر براتون در اولویت هست
    6. از سفارت آلمان بخواهید که این فرصت گرانبها رو به شما بدن که خوب تا میتونید نامتون رو اینبار قوی و پرشور بنویسید
    دوستان باز تصحیح کنند این گفته هارو
    و من یک توضیح کلی در مورد نامه انگیزه اینجا گذاشتم
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%86/page4

[QUOTE=Armita7034;1299192]
    بنظر من و پیشنهاد من، خوب با توجه به نکاتی که در نامه، سفارت اشاره کرده باید توجیه کنید در نامه ای قوی که:
    1. با وجود اینکه معدل و میانگین نمرات خیلی بالا نبودن شما پشتکار بالایی داشتید و همیشه پی گیر دانش آموختن و علم آموزی بودین
    2. و این شوق و اشتیاق باعث شده که الان هم تمایل به ادامه تحصیل دارین و خوب به رنک خیلی خوب دانشگاه بخوم هم اشاره کنید
    3. هیچ نکته ای خارج از مباحث تحصیلی و درسی نگین به هیچوجه همون موارد خارج از موضوع
    4. میتونید هم اشاره کنید که تمام فوکوس و انرژی تون رو گذاشتین برای دستیابی به این مستر که اون قضیه سربازی رو درست کنید
    5. و اینکه در حال حاضر ادامه تحصیل و دریافت این مستر براتون در اولویت هست
    6. از سفارت آلمان بخواهید که این فرصت گرانبها رو به شما بدن که خوب تا میتونید نامتون رو اینبار قوی و پرشور بنویسید
    دوستان باز تصحیح کنند این گفته هارو
    و من یک توضیح کلی در مورد نامه انگیزه اینجا گذاشتم
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?55671-%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/p

سپاسگزارم دوست عزیز. خودم می خواستم با سابقه کار مرتبط با رشته دلیل طول کشیدن تحصیل و معدل پایین رو توجیه کنم( سابقه کارها ترجمه و مهر وزارت خارجه و دادگستری دارن) ایا منطقی هست؟. از تمام توصیه های شما دوستان عزیز نوت برداشتم و استفاده خواهم کرد

Banned

سلام
    راجع به اینکه بگید حین تحصیل کار هم میکردید زیاد مطمئن نیستم که کار خوبیه. نشون دادن علاقه به تحصیل و کار تحقیقی کنار تحصیل شانسو بالا میبره.
    با انگیزه نامه ای که قبلا نوشتید ، شاید اهل فن از قبل میتونستن پیش بینی ریجکت رو بکنن. بنابراین با نوشتن یه انگیزه نامه منطقی تر و خیلی بهتر ، شاید اعتراض به ریجکت قبلی سریعتر نتیجه بده. اما با توجه به رنک بهتر بخوم، به نظرم اگه قصد نهاییت بخومه ، با پذیرش بخوم اقدام کن ولی اگه نه همون اعتراضو بزن.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط yasi_bobo20 نمایش پست ها
    حدودا 3 سال پیش بعد از تحریم ها علیه ایران مشکلاتی برای دانشجوها ایجاد شد که پروسه ویزای آلمان رو کاملا مختل کرد و برای مدتی هیچگونه ویزایی برای هیچکس صادر نمی شد. مشکل هم به مسائل بانکی برمی گشت و به نظر می رسید که هیچ راه حل کوتاه مدتی نداشته باشه. از خاطرات اون روزهای دوستانم یادم می یاد که همگی از رفتار بد سفارت و به قول معروف سرکار گذاشتن متقاضیا و این که هیچ کاری برای رفع مشکل نمی کنه شاکی بودن. این وسط یک نفر به ذهنش زد که به بخش فارسی دویچه وله ایمیل بزنه و به بقیه هم این کار رو توصیه کنه. تو مدت کمی ایمیل های زیادی به دویچه وله رسید و منجر به انتشار چند گزارش در این خبرگزاری شد و نهایتا باعث شد که مشکلی که حلش خیلی سخت و زمانبر به نظر می اومد تو مدت کمی حل بشه. می تونید گزارشی از اون روزها رو
    اینجا
    بخونید.
    از اوایل may امسال هم دوباره روند گرفتن ویزا بسیار کند و بی نظم شده است.
    این بی نظمی داره با زندگی بچه ها بازی میکنه!با توجه به این که خود سفارت از بچه ها می خواد که فقط 3ماه زودتر از زمانی که میخواین اونجا باشید می تونید اقدام کنین.پریروز خانوم خمسه در بادجه اطلاعات با اینکه خود به خود یک ماه ونیم از وقت مصاحبه ی من گذشته بود با یه حالت خیلی بدی بهم گفت اوووو حالا 3 یا 4 ماه دیگه حاضر میشه!وقتی بهش گفتم من باید پول بدم تا چند روز دیگه به دانشگاه و نمیدونم میرسم یا نه!گفت به ما ربطی نداره!
    این ینی نقض قوانین خودشون.با این حساب ما باید 6ماه زودتر اقدام میکردیم!این ینی بی احترامی !چرا به خودشون جرات میدن اینجوری با ما رفتار کنن.چون ما هیچ وقت اعتراض نکردیم حداقل درست و از جای درست اعتراض نکردیم.بله این ینی حقی از ما ضایع شده و باید برای بچه های بعد از خودمون کاری بکنیم.اگه دوستای دیگه کاری کرده بودن شاید ما الان تو این وضعیت نبودیم.متاسفانه هرکی به فکر خودش و ما اصلا کارای پایه ای رو یاد نگرفتیم ینی نخواستن یاد بگیریم.
    بچه ها بیاید به هم کمک کنیم و اگه کار کوچیکی از دستتون بر میاد برای بهتر کردن وضع خودمون و دوستانمون انجام بدیم!
    این متن نامه ای هست که ما تصمیم گرفتیم به

persian@dw.de بفرستیم.اگه مایلید می تونین شما هم بفرستین.
    Dear sir/madam,

I am an Iranian student and I am admitted in ----- University in Germany for ---- degree. I applied for visa in German Embassy in Tehran in June 10th, and if I can't get my visa till --- I will lose my admission. It is quoted in the site of German Embassy in Tehran (
    http://www.teheran.diplo.de/
    ) that the usual time for getting a student visa will be between 6 to 8 weeks; it is also mentioned that the students can apply only 3 months before the starting date of their class in Germany. The process of getting a student visa has become very slow from May 2013. I am very worried and when I tried to pursuit the problem by email, telephone or personally, the officers carelessly and impolitely told me that there was no probability of issuing student visa in less than 4 months!! If this situation last, most students will lose their admission; their study in Germany may delay until next semester and they will lose much time and opportunities. We will be grateful if you make an inquiry about this big problem. We really appreciate your help.

سلام دوست عزیز ممنون از اینکه این موضوع را مطرح کردید.من حدود 5 ماه است که درخواست ویزای دانشجویی داده ام اما متاسفانه هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده ام. البته شدیدا پیگیر ماجرا بودم اما هنوز به نتیجه ای نرسیدم .سفارت هم که نه با تلفن نه با ایمیل هیچ جواب درستی نمیده.من هم با شما کاملا موافق هستم که باید به این قضیه اعتراض کرد و از تمامی دوستان خواهش میکنم که پیگیر باشید.در ضمن در رابطه با خانم خمسه منم تجربه خیلی بدی دارم وقتیکه حضورا به سفارت رفته بودم که بپرسم چرا هیچ جوابی برای من نیومده ؟ این خانم چنان تحقیرآمیز و زننده با من صحبت کرد که واقعا حس خیلی بدی پیدا کردم که چرا و به چه دلیل باید تحقیر شوم .خلاصه اینکه من شخصا از کارمندان سفارت هیچ رفتار خوبی ندیدم.
    من هم حتما ایمیل را میفرستم که هر چند کم اعتراض خود را بیان کرده باشم و لطفا بقیه دوستان هم همکاری کنند و ایمیل را بفرستند.

Junior Member

من یه سوال دارم لطفا هر کی اطلاعاتی در این مورد داره جواب بده. میخواستم بدونم وقتیکه نامه اعتراض به جواب منفی سفارت داده میشه چقدر طول میکشه تا سفارت تماس بگیره تا دوباره مصاحبه کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aydafh83 نمایش پست ها
    من یه سوال دارم لطفا هر کی اطلاعاتی در این مورد داره جواب بده. میخواستم بدونم وقتیکه نامه اعتراض به جواب منفی سفارت داده میشه چقدر طول میکشه تا سفارت تماس بگیره تا دوباره مصاحبه کنه؟
    سلام. تاریخ مشخصی نداره ولی از 2 ماه تا 5 ماه. با پیگیری میشه کمتر کرد

Junior Member

سلام مرسی از راهنماییتون
    یه سوال دیگه دارم با توجه به اینکه یک بار درخواست ویزا دادم و رد شده اگه بخوام از اول دوباره درخواست ویزا بدم و مدارک تحویل بدم.آیا سفارت درخواست قبلی رو هم در نظر میگیره؟ منظورم اینه که درخواست قبلی هم تاثیر داده میشه؟ لطفا راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)