صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 107

موضوع: کشورِ ارزان برای لیسانس

پیش فرض پاسخ : کشورِ ارزان برای لیسانس

خیلی ممنون بهداد جان
    خوب یه مشورت!
    اگه یکی رتبه ی زیر 1000 داشته باشه تو کنکور سراسری رشته ریاضی،یعنی بتونه یه رشته خوب در یک دانشگاه خوب تهران قبول بشه،با این شرایط باز هم رفتن و ادامه تحصیل در آلمان عاقلانه است؟
    ممنون پیشاپیش

Junior Member

جواب قبل و بعد از من رو دادید ! خوب جواب منم بدید دیگه !!!
    سلام.دانشجوی کاردانی برق - الکترونیک هستم ، دانشگاه دولتی .خواستم بدونم برای ادامه تحصیل باید دوبازه از اول بخونم ؟ یا میشه ادامه داد ؟ و هزینه تحصیل چقدره ؟ معدلم هم حدود 16و17 و دارم رو زبانم کار می کنم.ممنون

راستی این که دوستان میگن کنکور بدیم و اگه رتبه خوب آوردیم میتونیم راحت پذیرش بگیریم درسته ؟ مثلا من برای کاردانی به کارشناسی کنکور بدم و رتبم خوب شه میشه امیدی داشت که فاند بگیرم ؟ ممنون

Junior Member Aurlito آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط BMTL نمایش پست ها
    آقا این سوال ما رو تو رو خدا یکی جواب بده ! ما که داریم فوق دیپلم برق-الکترونیک می گیریم ، کجا میتونیم ادامه تحصیل بدیم ؟؟؟؟ اصلا میشه ؟ یا باید از اول خوند ؟ هزینه ها چقدره ؟
    سلام.
    ویکی رو برای کشورهای مختلف زیر و رو کن و ببین کدوم کشورها معادل فوق دیپلم دارن.
    تا جایی که میدونم آمریکا داره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Aurlito نمایش پست ها
    سلام.
    ویکی رو برای کشورهای مختلف زیر و رو کن و ببین کدوم کشورها معادل فوق دیپلم دارن.
    تا جایی که میدونم آمریکا داره.
    for the LAST time :
    The US universities are very expensive for the UNDERGRADUATE studies!

the definition of expensive :
    30-40 k per year for international students

AND there is no financial support fir the Undergraduates. even the americans pay that amount of money (however for them is less than the one for international students)

i believe that another critical factor for coming to the US is the VISA. i obtained that VISA with too much effort! i do not want to say that it is impossible but for the Graduate level it is more easier than the Undergrade.

all in all, if you or even your parents can afford that much money per year, WELCOME TO THE UNITED STATES.

and the quality of US universities is evident for everyone. (that's why i'm here)

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    for the LAST time :

AND there is no financial support fir the Undergraduates. even the americans pay that amount of money (however for them is less than the one for international students)

i believe that another critical factor for coming to the US is the VISA. i obtained that VISA with too much effort! i do not want to say that it is impossible but for the Graduate level it is more easier than the Undergrade.

all in all, if you or even your parents can afford that much money per year, WELCOME TO THE UNITED STATES.

and the quality of US universities is evident for everyone. (that's why i'm here)
    I was just providing an example.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    for the LAST time :

ممنون ! ولی حالا چقدر عصبانی !!! یه سوال دیگه : یعنی هیچ جور کمک مالی نداره ؟ حتی با داشتن معدل خوب و رزومه خوب ؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط BMTL نمایش پست ها
    ممنون ! ولی حالا چقدر عصبانی !!! یه سوال دیگه : یعنی هیچ جور کمک مالی نداره ؟ حتی با داشتن معدل خوب و رزومه خوب ؟؟
    برای دانشجوی بین المللی؟ خیلی کم. مواردی بوده ولی با شرایط کاملا استثنایی و در دانشگاههای خیلی تاپ مثل ام آی تی و نظیر آن. تاپیک پذیرش undergraduate رو یک نگاهی بندازید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...d-Visa-for-USA

بعلاوه اگر هم پذیرش بگیرید ویزا گرفتنتون مشکل خواهد بود. با شرایط شما توصیه میکنم لیسانس رو دوساله ایران بخونید و بعد برای اقامت یا ادامه تحصیل اقدام کنید.

Banned

دوستان من میخام یک موضوع کلی بنویسم.
    خود من دنبال یک کشورم که هزینش پایین باشه - بورس یا کمک تحصیلی اسون بدن - پذیرش و ویزا سخت نگیرن - و از نظر زیبایی و مردم هم خوب باشه. تو هر جایی که بگین گشتم الان 1 ماهه روز و شب ندارم همه خاطره ها وبلاک ها سابت ها فامیل در همسایه همه و همه رو مپیرسم و به اینجا رسیدم.

امریکا - کانادا - انگلیس : واقعا خیلی خیلی سخت پذیرش به کسی که میخاد لیسانس بگریه میدن و از اون کمترن کسایی که بورس میشن و کسانی که تو مقطع لیسانس بدون مقاله یا اخطراع بورس میشن باید یک نزر گنده یا..... بکنن.
    سوئد - سوئیس - نروز : و کشور های اسکاندیناوی مثل فنلاند : اینها هم سخت ویزا و بورس میدن - تو طول سال اذیت میکنن به خاطر اینکه 6 ماشب و روز هستن خاهان ندارن و تازه دارن یکی یک پولی میشن و اصلا هم مردم خوبی ندارن.
    المان - هلند - فرانسه : اینا کشور هایی خوبی هستن وبیشتر دانشگاهاشون رایگانه - اما خرج و مخارج زندگی گرونه و به این اسونی ها بورس به کسی نمیدن و سخت گییرن در دان ویزا - همینطور باید در کنکور قبول بشی که کسی در کنکور با رطبه بالا قبول بشه همینجا لیسانس بگیره و برای فوق بره یک کشور غربی بهتره - و اینم بگم این کشور های فوق العاده مردم یخ و گوشت تلخی دارن که اگر یک ایرانی پیدا نکنی 1 هفته ای دق میکنی و در فرانسه که اصلا ناامید میشی از این که اومدی چون زندگی کردن و خونه های فرانسوی از ایران هم پایین تره (البته با خرج های پایین ها ) و تازه باید زبونشونم بلد باشی.
    ژاپن - چین - کره : برای پذیرش باید از 7 خان رستم رد بشی - و کلا اصلا به بورس هم فکر نکن چون یک ازمون های ریاضی تخیلی ازت میگیرن که فقط خودشون میتونن حل کنن - زبون مزخرف و فقط در داخل کلاس (اونم نه همه ) انگلیسی صحبت میکنن و بیرون همه به زبون محلی هست - و کلا به هیچ کس پیشنهاد نمیشه مگر در موارد خاص.
    اسپانیا : کشوری در حال پیشرفت - زیبا - صنعتی - توریستی - ولی باید زبونشو بلد باشین چون زیاد انگلیسی بلد نیستن درباره دانشگاه هم اطلاعات ندارم.

و اما تنها کشوری که من و خیلی ها میتونن راهت توش تحصیل کنن ایتالیاس.

ایتالیا : کشوری زیبا - توریستی - درحال پیشرفت - صنعتی - این کشور بزرگ هزینه های زیادی داره و شما با 800 هزار تومان ماهانه میتونید راحت زندگی کنید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه و تخفیف از اون و حتا گرفتن کمک هزینه از dsu اصلا نباید زحمتی بکشید و کلا کار ساده ای هست و اصلا سخت گرفته نمیشه - ایتالیا جز کشور هایی هست که دانشگاه های معتبر بزرگی داره با امکانات فراوان - کشوری که نیازی نیست حتما زبون اونو بلد باشید و با انگلیسی هم شما راحتین - دارای مردمی خون گرم و مهمان نواز هستن و اصلا با غریبه ها مشکلی ندارن ولی در ایتالیا باید مراقب کیف بر هاباشید که 3 سوت میزنن - کلا بگم کشور باحالیه که خودم دارم سعی میکنم واسه این جور کنم - پیشنهاد من به همه دیپلمه ها ایتالیاس و بعد برای فوق میتونن از کشور های غربی استفاده کنن.

به قول یکی از دوستان ایتالیا شهر ادزیو هه

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    ایتالیا : کشوری زیبا - توریستی - درحال پیشرفت - صنعتی - این کشور بزرگ هزینه های زیادی داره و شما با 800 هزار تومان ماهانه میتونید راحت زندگی کنید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه و تخفیف از اون و حتا گرفتن کمک هزینه از dsu اصلا نباید زحمتی بکشید و کلا کار ساده ای هست و اصلا سخت گرفته نمیشه - ایتالیا جز کشور هایی هست که دانشگاه های معتبر بزرگی داره با امکانات فراوان - کشوری که نیازی نیست حتما زبون اونو بلد باشید و با انگلیسی هم شما راحتین - دارای مردمی خون گرم و مهمان نواز هستن و اصلا با غریبه ها مشکلی ندارن ولی در ایتالیا باید مراقب کیف بر هاباشید که 3 سوت میزنن - کلا بگم کشور باحالیه که خودم دارم سعی میکنم واسه این جور کنم - پیشنهاد من به همه دیپلمه ها ایتالیاس و بعد برای فوق میتونن از کشور های غربی استفاده کنن.

به قول یکی از دوستان ایتالیا شهر ادزیو هه
    ایتالیا دانشگاه برتر نداره (حداقل از نظر تایمز):
    http://www.timeshighereducation.co.u...11/europe.html
    اما ترکیه داره:
    http://www.timeshighereducation.co.u...2011/asia.html
    و هزینه ها در ترکیه کمتره، با اتوبوس و قطار و ماشین شخصی میشه راحت بهش رفت و درضمن دانشگاه METU که رنکینگ بالایی داره صِرفا برای دانشجوهای خارجی ساخته شده. البته بدیِ METU داشتنِ دانشجوهایی از الجزایر و نیجریه هست.

Banned

اولا این برا 2010 هست بعدشم اگز اینجوری باشه کانادا هم دانشگاه برتر نداره دیگه.
    و اینم بگم که ما به تایمز کار نداریم وزارت علوم ایران و تمام کشور های - امریکا - کانادا - استرالیا و ...... مدرک این دانشگاه ها رو قبول دارن و درخاست برای ایتالیا روز به روز بیشتر میشه.
    شما اگر میخای در ترکیه بخونی خوب تو همین ایران بخون دیگه ادم باید جایی باشه که معنی دوری و ....... رو بفهمه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)