صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 107

موضوع: کشورِ ارزان برای لیسانس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

پیش فرض پاسخ : کشورِ ارزان برای لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    دوست عزیز دیگه واقعا داری کم لطفی می کنی.درسته که از یه نظرایی عقبیم اما حداقل تو فامیل و دوست و اشنا یا همین جا دیدیم که بچه های شریف تو کدوم دانشگاه های دنیا دارن درس میخونن.همین امروز عصر بی بی cفارسی داشت رنک دانشگاه ها رو از نظر تایمز می گفت شریف بین رتبه های 301تا350 شده گرچه نمیشه به این رنکها اعتماد چندانی کرد!فعلا به نظرم بهترین گزینه نروژ و فنلاند هستن!گرچه کشورهای گرونی هستن ولی خب تحصیل توشون مجانیه.
    فنلاند که کنکور داره سره کنکورش کلی دردسر دارین نروژ خوبه
    در ضمن شریف کی گفته رنک 300 داره؟ بالاترین رنک رو دانشگاه تهران داره و 700 هست

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    همین امروز بی بی سی فارسی گفت!معمولا هرجایی استانداردهای خودش رو برا رنک داره

رشته و دانشگاه

سختتر از کنکور خودمون؟نروژ هم گرونه حتی گرونتر از سوئد!

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

عزیزم در مورد رنکینگ به نظرم QSبهترین رنکینگ رو داره.گرچه شریف اورالش 600هست اونا اما تو مهندسی حدود 230 هست.
    در ضمن محمود جان بستگی داره شما بخوای روسیه رو با کجا مقایسه کنی.اگه بخوای با المان مقایسه کنی خوب انتخاب روسیه یه جور حماقته!اما در مقابل کشورهایی مثله قبرس مالزی هند و ....روسیه خداست جلوشون.!
    در ضمن باور کن من حامای منافع مدمدوف و دوستانشون در ایران نیستم!اما باور کن از خیلی از کشور ها بهتره!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    استرالیا کمه؟
    خیلی کشور ها هست که بتونی کار کنی
    میشه شرایط خودتو و شرایط کشوری که میخای بگی؟
    خیلی مشکل با کشورش ندارم ، از همه مهتر برام هزینش هست و بتونم اکثر خرجم رو خودم بدم و این که راحت تر ویزا بدن ( چون شنیدم برای لیسانس یه کم اذیت می کنن) ..میخوام مهندسی بخونم ، البته اگه جایی باشه که مدرک من رو قبول کنه عالیه ( البته به جز هند و مالزی ) ...واسه این میگم خرجم رو خودم بدم که باید به خاطر سربازیم یه وثیقه ای هم بذارم !!

Junior Member Aurlito آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    بنده شریفی نیستم و تعصبی هم برای این دانشگاه ندارم. فقط برام سوال پیش اومده: چطور شریف یک دهم این دانشگاه اعتبار نداره؟ میشه فرمولش رو ذکر کنید تا ماهم برای تصمیم گیری استفاده کنیم؟
    از نظر THE که یک نِصف اعتبار داره. ولی، اعتبارش در دنیا مساوی با اعتبارش در ایران نیست و ثانیا توجه دارید که چطور دانشجوها رو انتخاب میکنن؟ 2700 نفر از سهمیه ی شاهد امسال میتونستن وارد دانشگاه شن. کدومیکی از 400 دانشگاهی که تایمز لیست کرده آدمها رو صرفا به خاطر اینکه پدر یا برادشون کاری کرده راه میدن؟
    آیا از دانشجویان دانشگاه شریف مصاحبه میشه؟
    آیا ازشون Essay میخوان؟
    آیا Recommendation Letter میخوان؟
    اینها چیزهاییه که پایینترین کالجهای آمریکا برای قبول در مقطع کارشناس لازم دارن. بعضیها برای اینکه اینها رو ندارن دو سال توی کامیونیتی کالجها درس میخونن تا بتونن ترانسفر شن. ولی ایران؟ یک تست مسخره به نام کنکور همه چیز رو رغم میزنه. شاید استادهاش اعتبار داشته باشن (که اونها هم بخاطر اعتقاداتشون بعضا اخراج میشن) ولی دانشجوهاش جدّا مالی نیستن (که جزء 2700 تا سهمیه ی شاهدن). شک دارم برنده هاش المپیادها، و کسایی که ارزششون با عنوان نخبه مشخص شده نیم نگاهی به این دانشگاه بندازن وقتی هردوتاش جهت بورسیه در دانشگاههای خیلی بهتر بهشون کمک میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    دوست عزیز دیگه واقعا داری کم لطفی می کنی.درسته که از یه نظرایی عقبیم اما حداقل تو فامیل و دوست و اشنا یا همین جا دیدیم که بچه های شریف تو کدوم دانشگاه های دنیا دارن درس میخونن.همین امروز عصر بی بی cفارسی داشت رنک دانشگاه ها رو از نظر تایمز می گفت شریف بین رتبه های 301تا350 شده گرچه نمیشه به این رنکها اعتماد چندانی کرد!فعلا به نظرم بهترین گزینه نروژ و فنلاند هستن!گرچه کشورهای گرونی هستن ولی خب تحصیل توشون مجانیه.
    خوب جمله ی اولتون که یکم مشکل داره چون همه ی ما داریم سعی میکنیم که توی دانشگاههای دنیا درس بخونیم و اگر شانس بخواد میتونیم. البته رنکها همواره قابل اتکاء نیستن اما خودمون میتونیم بسنجیم که آیا این دانشگاه واقعا خوبه یا نه؟ سیستم فـیلترینگ اینترنت رو یک خارجی طراحی کرده. این کمبود مهارت در ایران به خاطر Brain Drain هست یا اینکه دانشجوها با سهمیه ی بسیج و شاهد توی دانشگاه پذیرفته میشن؟

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

شما 700 از چه منبعی ذکر کردید؟
    بر مبنای QS دانشگاه تهران 401-450 قرار داره!!!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Aurlito نمایش پست ها
    از نظر THE که یک نِصف اعتبار داره. ولی، اعتبارش در دنیا مساوی با اعتبارش در ایران نیست و ثانیا توجه دارید که چطور دانشجوها رو انتخاب میکنن؟ 2700 نفر از سهمیه ی شاهد امسال میتونستن وارد دانشگاه شن. کدومیکی از 400 دانشگاهی که تایمز لیست کرده آدمها رو صرفا به خاطر اینکه پدر یا برادشون کاری کرده راه میدن؟
    آیا ازشون Essay میخوان؟
    اینها چیزهاییه که پایینترین کالجهای آمریکا برای قبول در مقطع کارشناس لازم دارن. بعضیها برای اینکه اینها رو ندارن دو سال توی کامیونیتی کالجها درس میخونن تا بتونن ترانسفر شن. ولی ایران؟ یک تست مسخره به نام کنکور همه چیز رو رغم میزنه. شاید استادهاش اعتبار داشته باشن (که اونها هم بخاطر اعتقاداتشون بعضا اخراج میشن) ولی دانشجوهاش جدّا مالی نیستن (که جزء 2700 تا سهمیه ی شاهدن). شک دارم برنده هاش المپیادها، و کسایی که ارزششون با عنوان نخبه مشخص شده نیم نگاهی به این دانشگاه بندازن وقتی هردوتاش جهت بورسیه در دانشگاههای خیلی بهتر بهشون کمک میکنه.

خوب جمله ی اولتون که یکم مشکل داره چون همه ی ما داریم سعی میکنیم که توی دانشگاههای دنیا درس بخونیم و اگر شانس بخواد میتونیم. البته رنکها همواره قابل اتکاء نیستن اما خودمون میتونیم بسنجیم که آیا این دانشگاه واقعا خوبه یا نه؟ سیستم فـیلترینگ اینترنت رو یک خارجی طراحی کرده. این کمبود مهارت در ایران به خاطر Brain Drain هست یا اینکه دانشجوها با سهمیه ی بسیج و شاهد توی دانشگاه پذیرفته میشن؟
    خب من تا حدودی با حرفات موافقم سیستم کنکور ایران واقعا مسخره س ممکنه یه فردی نهایت تلاشش رو بکنه اما شب امتحان حالش بد شه اونوقت بیا و درستش کن!منم خودم جزو افرادی هستم که میخوام خارج از کشور درس بخونم یکی مثل خودت!به قول اقا محمود نه شریفی هستم نه تو این دانشگاه بودم.منظور من به اینه که وضع اونقدرام داغون نیستش.ولی خب اره سختی هایی که برای دانشگاه های اونور میخواد رو برای ورود به شریف نداره!و در مورد سهمیه و اینا خب این یکی از موضوعاتیه که من خودمم نسبت بهش معترضم که یه نفر باید اونهمه درس بخونه و وارد دانشگاه بشه یکی دیگه بایه سهمیه به راحتی وارد دانشگاه میشه که خب این برمی گرده به سیستم کشورمون!ولی ایا هرکی میره شریف یا هر دانشگاه دیگه ای با سهمیه رفته؟بالاخره کسایی هم پیدا میشن که خودشون با تلاش خودشون رفتن.کسی رو می شناختم که سه تا بچه بودن پدرش از خجالت این که پول نداشت و بچه هاش سر شبا گشنه می خوابیدن شبا دیر می رفت خونه که چشمش بهشون نیفته!سالی که یکی از دختراش کنکور داشت یکیشون روی برگه تبلیغاتی هایی که پشتش سفید بود جزوه می نوشت!اما اون دختر الان کجاست؟تو دانشکده پزشکی دانشگاه بهشتی رتبه 72کنکور!ایا این فرد یا خیلی های دیگه م با سهمیه رفتن؟

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

فکر نمی کنم اینجوری باشه که شما می فرمایید! طبق فرمایش شما اغلب دانشجوهای ایرانی با سهمیه های... وارد دانشگاه شدن! در صورتیکه سال 84 که من کنکور دادم رقابت و ورود به دانشگاه سخت تر از الان بود که تقریبا هر کی کنکور میده قبول میشه!
    اگه مالی نبودن که سر از MITیا برکلی یا استنفورد یا UCLAدر نمیاوردن؟
    خیلی از المپیادیا لیسانس میرن شریف بعدش برای تحصیلات تکمیلی از دانشگه های مذکور پذیرش می گیرن!نمونه اش هم یکی از دوستام بود که لیسانس برق شریف خوند و رفت.

یک تست مسخره به نام کنکور همه چیز رو رغم میزنه. شاید استادهاش اعتبار داشته باشن (که اونها هم بخاطر اعتقاداتشون بعضا اخراج میشن) ولی دانشجوهاش جدّا مالی نیستن (که جزء 2700 تا سهمیه ی شاهدن). شک دارم برنده هاش المپیادها، و کسایی که ارزششون با عنوان نخبه مشخص شده نیم نگاهی به این دانشگاه بندازن وقتی هردوتاش جهت بورسیه در دانشگاههای خیلی بهتر بهشون کمک میکنه.

ApplyAbroad Hero

آیا ازشون Essay میخوان؟

دوست عزیز، دانشجویان شریف از یکی از قوی ترین ***** های علمی به اسم کنکور رد شده اند و من که الان دارم با اساتید مکاتبه میکنم دارم تاثیر تحصیل تو دانشگاههای اسم و رسم دار ایران رو تو جواب همون دانشگاههای امریکایی رو که میگی الکی دانشجو نمیگیرن میبینم. بچه های شریف در تاپ ترین دانشگاههای دنیا پذیرش گرفته اند و ملاک انتخاب اونها قطعا صحبت های شخصی شما نیست بلکه عملکرد قوی دانشجویان قوی سالهای قبل است. بد نیست بدانید بنده به اصرار یکی از دوستان به استاد نامبر 1 همین دانشگاه ترک (Middle East ) ایمیلی مبنی بر اینکه میخواهم در مقطع دکترا در این دانشگاه ادامه تحصیل دهم فرستادم و استاد محترم این جوابو دادن:

Mahmoud: I currently have openings. Let me know when you apply. For financial matters check
    لینک فلوشیپ رو هم پایینش فرستاد. مطمئن باش این استاد محترم هم به قوی بودن دانشجوهای ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای قوی ایران واقفن.
    بهتره در اظهار نظرهامون نسبت دانشگاههای خوب ایران و همینطور دانشجوهاشون مراقب بشیم. برچسب زدن دانشجوی سهمیه ای و... به این عزیزان در شان
    این فروم نیست و توهین به همه اونها تلقی میشه. بنده به شخصه قبل اپلای لیست دانشجوهای دانشگاههای 1-10 دنیا مثل MIT, Stanford, Berkley و..
    رو میبینم تعداد قابل توجهی از دانشجویان عزیزی که تو همین ایران درس خوندن رو میبینم که مشغول تحصیل هستن و جای افتخار داره این عزیزان تونستن
    تو همچین دانشگاههای پذیرش بگیرن..شاید سرچ من ضعیف بوده یا خوب دقت نکردم ولی ندیدم تا بحال از این دانشگاهی که 10 برابر شریف اعتبار داره
    حتی یک نفر تو این دانشگاهها پذیرش بگیره و این ممکنه با نظریه شما منطبق نباشه. موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)