صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 107

موضوع: کشورِ ارزان برای لیسانس

Member

پیش فرض پاسخ : کشورِ ارزان برای لیسانس

یکی از دوستان فرموده بود کنکور تست مسخره ای هست یکی دیگه گفته بود ***** علمی قوی در واقع کنکور هیچکدام از این ها نیست کنکور فقط شر مطلوب و لازم در کشور هایی مثل ایران و چین و زاپن هست برای تصاحب صندلی های دانشگاه هایی که تعدادشون در هر کدوم از این کشور ها از انگشت های یه دست کمتره و از لحاظ علمی با تفاوت فاحشی از بقیه دانشگاه جلوتر هستن که خب حتی اگه بگین مسبب این اوضاع جمعیت هست باز هم در اشتباه هستیم چرا که اگه جمعیت ایران نصف هم بود باز صندلی های شریف و تهران محدود بود.به نظر من مشکل اصلی ما سیستم آموزش عالی بی کیفیت در بیشتر دانشگاه های کشور هست به ویژه اونهایی که خیلی پرطرفدار هستن.یادم هست پژوهشی صورت گرفته بود که می گفت اگر که خانواده های ایرانی پولهایی رو که صرف کلاس کنکور و کتاب های کمک درسی می کردن ،جمع می کردن می تونستیم 7 تا دانشگاه در حد دانشگاه شریف بسازیم و هزینه های سالانه این دانشگاه ها هم از این راه تامین می شد که قاعدتا تا حد زیادی مشکل اتلاف استعداد و کنکور حل می شد.همونطور که محمود عزیز هم ذکر کردن برچسب سهمیه ای زدن به بچه های شریف و تهران و ... کار ناشایستی هست به هر صورت در این دانشگاه ها هم از این افراد پیدا میشه ولی مطمئن باشید تنها کمتر از 10% دانشجوها رو تشکیل می دن.Industrial88 هم گفتن که المپیادی های ایران لیسانس رو میرن شریف و بعد میرن که البته این موضوع مال 2 -3 سال قبل هست و الان از لیسانس میرن(البته این گفته یکی از فعالان بنیاد نخبگان هست و به حرف ایشون اطمینان کامل دارم)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    استرالیا کمه؟
    خیلی کشور ها هست که بتونی کار کنی
    میشه شرایط خودتو و شرایط کشوری که میخای بگی؟
    خیلی مشکل با کشورش ندارم ، از همه مهتر برام هزینش هست و بتونم اکثر خرجم رو خودم بدم و این که راحت تر ویزا بدن ( چون شنیدم برای لیسانس یه کم اذیت می کنن) ..میخوام مهندسی بخونم ، البته اگه جایی باشه که مدرک من رو قبول کنه عالیه ( البته به جز هند و مالزی ) ...واسه این میگم خرجم رو خودم بدم که باید به خاطر سربازیم یه وثیقه ای هم بذارم !!

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    فنلاند که کنکور داره سره کنکورش کلی دردسر دارین نروژ خوبه
    در ضمن شریف کی گفته رنک 300 داره؟ بالاترین رنک رو دانشگاه تهران داره و 700 هست
    در رتبه بندی اخیر موسسه رتبه بندی کیو اس(2011) برحسب رشته های مختلف، رشته مهندسی عمران وسازه دانشگاه تهران توانسته است در رتبه 151-200دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

موفق باشید
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط Aurlito نمایش پست ها
    شک دارم برنده هاش المپیادها، و کسایی که ارزششون با عنوان نخبه مشخص شده نیم نگاهی به این دانشگاه بندازن وقتی هردوتاش جهت بورسیه در دانشگاههای خیلی بهتر بهشون کمک میکنه.
    شما در اشتباه هستید. من کارشناسیم رو دانشگاه امیرکبیر بودم، دوستان زیادی در دانشگاه شریف و دانشگاه تهران دارم، و این حرف شما رو تایید نمیکنم.
    لطفن بر مبنای شک و حدس و گمان صحبت نکنید
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Banned

دوستان سلام
    آقا انصافا در سطح لیسانس دانشگاه های دولتی تهران مثل تهران و شهید بهشتی و شریف و امیرکبیر و یا خواجه نصیر خوب هستند اما این برای استان های دیگه ابدا صدق نمیکنه. اما برای مقاطع بالاتر واقعا کیفیت چندانی ندارند.. تازه همون تهران هم استثنا هستن وگرنه اوضاع دانشگاه های مراکز استانی دیگه افتضاح هست(البته خواهشا وقتی میگم دانشگاه با موجودی موهوم به نام دانشگاه!!!آزاد اشتباه گرفته نشه) شما سری به این دانشگاه ها بزنید ببینید اوضاع چطوریه. محیط آموزشی در حد بسیار پایین. اساتید هم اونهایی که سطح سواد بالایی ندارند که هیچ تازه اونهایی هم که با سواد ترند چندان انر/زی صرف نمیکنند. اما تهران تا حدودی بهتره. وضعیت امکانات رفاهی هم که هم تهران و هم استان های دیگه فاجعه!اتاقی که برای دونفر ساخته شده میشه 4 نفره. در صورتی که من برای خیلی از جاها پرس و جو کردم اطلاع دارم اتاق بالای دونفره اصلا نیست! امکانات هم نیازی به گفتن نیست دیگه . حتی برای کشور های اروپای شرقی هم صدق میکنه.
    بنده رتبم در کنکور طوری بود که بتونم شهید بهشتی یا دانشگاه تهران رو بیارم اما با لطف بومی گزینی!!! و در کمال تعجب مشاور هایی هم که با هم حرف زدیم همون مرکز استان خودم برگشت. در نظر بگیرید با وجود داشتن چند تا مقاله در رشته خودم(البته مشترک با اساتید) و به جریان افتادن پروسه بنیاد وضعیت امکانات و سطح علمی این داشنگاه به اصطلاح قطب چطور باید باشه که ترجیح میدم عقب بیفتم اما جای نسبتا بهتری باشم!!!

Junior Member Aurlito آواتار ها

دوست عزیز، دانشجویان شریف از یکی از قوی ترین ***** های علمی به اسم کنکور رد شده اند
    دوست من رتبه ی 1700 کشوری آورده بود، با سهمیه ی شاهد شده بود 23 (البته بدون سهمیه هم رتبه ی قابل قبولیه). 2700 نفر در سهمیه ی شاهد هستن که با یک نسبت و تناسب به دست میاریم که تخمیناً نفر 200,000 ـم رتبه ی آخرِ سهمیه رو آورده (2700) در حالی که اگر ایشون، سهمیه ش منطقه ی 1 یود، حتی مجاز به انتخاب رشته نمیشد.
    و اینکه اگر آردِ گندم رو آسیاب کنیم و اَلک کنیم، ذرات بزرگ میمونن و ذرات کوچیک میرن. اما متاسفانه انسانها آرد نیستن و میتونن خودشون رو کوچیک و بزرگ کنن دریغ ازینکه فقط حجمشون عوض شده نه خودشون. کنکور ***** خوبی نیست چون هر خانواده ی طبقه ی متوسط حداقل 700,000 تومن خرج کلاس کنکور و تست و اینها میکنه و بچه شون رو به زور چوب و تسمه مجبور میکنن بشینه 12 ساعت در روز بخونه. بلاخره این بچه بزور میتونه خودش رو با کنکور وفق بده. اما بعدش چی؟ آیا کنکور از لحاظ علمی/هوشی ارزشی داره؟ هرچقدر سوال سخت باشه بازهم بار علمی خاصی نداره.
    و درضمن اینکه این کنکور متشکل از چند درس هست که دانش آموز درسِ مسخره ای چون معارف رو اگر 100 بزنه رتبه ش خیلی بالا میره.

بنابراین نتیجه میگیریم کنکور همچین ***** قوی ای هم نیست.

برچسب زدن دانشجوی سهمیه ای و... به این عزیزان در شان
    این فروم نیست و توهین به همه اونها تلقی میشه
    توهین نیست. چیزیه که خواستن و پذیرفتن. حتی اگر حق دیگران رو درین پروسه خورده باشن.

تعداد قابل توجهی از دانشجویان عزیزی که تو همین ایران درس خوندن رو میبینم که مشغول تحصیل هستن و جای افتخار داره این عزیزان تونستن
    تو همچین دانشگاههای پذیرش بگیرن
    یکم مغلطه میکنید چون جایی که طرف تحصیل میکنه نشون دهنده ی جایی که تحصیل میکرده نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    شما 700 از چه منبعی ذکر کردید؟
    بر مبنای QS دانشگاه تهران 401-450 قرار داره!!!
    از این منبع
    http://www.webometrics.info

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

با Aurlito موافقم کاملا منطقی بود کنکور ***** خوبی نیست باید بر حسب عملکرد 3 ساله دبیرستان و یا معیاری دیگه دانش آموزان رو سنجید این کاره 4ساعت نشستن سره جلسه و تعیین اینکه کی حق ورود به کدوم دانشگاه رو داره نیست.
    کاملا واضحه کنکور رو گذاشتن تا هر کی دلشون میخواد به دانشگاه راه پیدا کنه. در ضمن اعتبار یه دانشگاه به استاداش هست مطمئن باشید دانشگاه شریف و... به زودی سقوط میکنن وقتی استادای تحصیل کرده اونور آب یا بازنشسته میشن و یا بخاطر عقایدشون اخراج!!!
    تازه اگه خبر فروخته شدن سوالای کنکور که من نمیدونم صحت داره یا نه در نظر نگیریم با این سهمیه ها که بیشتر صندلی ها میرسه به کسایی که لیاقت ندارن
    نکته بعدی اینکه استادای اونور هر دانشجویی از دانشگاه شریف رو قبول نمیکنن دوست برادر من جزو دانشجوهای زرنگ و پیشرو این دانشگاه بود و بخاطر نمرات خوبش و... تونست از طریق یه استاد بره فنلاند و هر کسی رو راه نمیدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

دوستانی که سر رنکینگ دانشگاه های ایران دعوا دارند و دوستانی که بحث های سهمیه ی شاهد و این چیزا رو مطرح می کنند، بهتره یه نگاه به تاپیک بندازند... می تونید یه تاپیک جدا باز کنید، با هم دعوا کنید... اینجا فکر کنم جای این حرفا نیست

Junior Member

کدوم کشور اروپای غربی برای لیسانس مجانیه؟ که البته به زبان انگلیسی هم تدریس داشته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)