صفحه 3 از 23 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 229

موضوع: مشکلات در گرفتن ویزا پس از تشکیل پرونده در سفارت

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    امروز (چهارشنبه) یکی از دوستان رفته سفارت واسه تایید مدارک و به اون ها گفته که ما 4 هفته است منتظر ویزا هستیم. اون ها هم گفتن که هنوز ویزاها نیومده و گویا مشکلی وجود داره، اما چه مشکلی هیچ چیزی در این مورد نگفتن.
    این دوستمون با خود کنسول هم صحبت کرده و اون گفته که یه مشکلی هست در صدور ویزاهای بچه های کامپیوتر، برق و مکانیک. البته گفته روابط بین ایران و بلژیک تغییر نکرده و این مسئله درون کشوری هست و ربطی به جایی نداره.
    این دوست عزیز با آقا سعید هم صحبت کرده و اون هم گفته ویزاها نیومده و فعلاً خبری نیست و گفته هیچ چیزی در مورد علت این که دیر شده و یا این که کی ویزاها میرسه نمی دونه.

ا- البته در ارتباط با موضوع رشته های کامپیوتر، برق و مکانیک، فکر نکنم صادق باشه، چون من حداقل یک نفر و می شناسم (rafat) که رشتش جزو اون سه تا نیست اما هنوز هم ویزاش نیومده.
    به هر حال این دوستمون به من این اطلاعات و داد و من هم گفتم این جا بگم تا دوستان فعلاً در انتظار تماسی از طرف سفارت نباشن
    من هم از طرق مختلف پی گیری کردم وضعیت ویزا رو و جالب اینجاست که ازهرطرف جوابی متناقض با بقیه شنیدم!
    فکر می کنم لازم باشه که یک روز خاص مثلا فردا یا یکشنبه، همه ی دوستانی که منتظر ویزای دانشجویی هستند بریم دم در سفارت و تا دریافت جواب درست و قانع کننده اونجا بمونیم!
    با اون حجم پولی که از ما گرفتن اصولا باید حداقل جواب ما رو درست بدن و این کارشون خیلی زشته که به هر کی یه جواب می دن و همه رو از سر خودشون باز می کنن...
    اگر هم دولت و حکومت بلژیک با کس دیگه ای خصومت سیاسی داره نباید دانشجوهای بیچاره تاوانش رو بدن...
    فکر می کنم باید بریم اون جا و بگیم ما با خود سفیر صحبت می کنیم و نه کس دیگه ای!
    نمی شه که ماه ها بگذره و ما همین طور منتظر تماس شون بمونیم الی الابد!
    من واقعا انتظار برخورد این چنینی از سفارت بلژیک رو نداشتم... واقعا متاسفم برای خودم....
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

Junior Member

دوستان
    به نظر من اصلا ربطی به رشته نداره و احتمالا یک وقفه در روند کاری خودشون پیش اومده، چون ما ۴ نفر از بچه‌های صنایع غذای ۳ هفته هست که منتظر ویزا هستیم.نمیدونم چرا نوبت به ما که رسید اینطوری شد!!!!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

من با پیشنهاد shahroudy عزیز موافقم. اگر موافقید همه یکشنبه بریم دم سفارت تا یک جواب قانع کننده بگیریم. اگه با هم باشیم بهتر جوابمون رو می دن. برای وقت گرفتن هم شاید بعضی از دوستان یادشون باشه که آقای سعید خودش پیشنهاد داد و گفت حرفاتون و یکی کنید تا یک تصمیم درست براتون بگیرن. اینجا هم باید همین کار رو بکنیم وگرنه به دانشگاه نمی رسیم و تمام زحماتمون هدر میره. پس لطفا دوستانی که موافق هستند تا فردا شب به من پ خ بدن و اطلاع بدن که میان و زمان مورد نظرشون رو هم بگن تا جمع بندی کنیم و ساعتش و مشخص کنیم.

Junior Member

من حاضرم این همه راه رو بیام که حداقل تکلیفم روشن شه !!! اگه سفارت صادق بود که نیست پس چرا ویزا من که رشتم معماریه از 17 Agu هنوز نیومده ؟؟؟؟؟؟ منو بگو که کرایه سپتامبر خونه رو واریز کردم !

Junior Member

منم برای کامپیوتر اقدام کرد و همون روزی که آقای شاهرودی تحویل دادن منم تحویل دادم. راستش منم موافقم که همگی یکشنبه بریم دمه سفارت. ولی اگر تا به حال یکشنبه ها رفته باشید دمه در سفارت ، دیدید که همینجوریش خیلی خیلی روز شلوغیه!!! بریم یعنی؟؟
    من خیلی ناراحتم ، دانشگاه من دوشنبه شروع می شه! چه کنیم؟!؟! بیایید هم صدا بشیم!!
    بچه‌ها من هفته پیش یک ایمیل به پاتریک (سفیر) زدم و جواب من را این چنین داد:

Dear Mme/Sir,

I have the honor to confirm that our Embassy submitted your file to the competent Belgian authority.

Please kindly note that visa matters in Belgium depend on the Federal Public Service Home Affairs, Office des Etrangers (Foreigners Office), AND NOT on the Federal Public Service Foreign Affairs.

For more information about the evolution of the file I suggest you to consult the web site http://www.dofi.fgov.be + the ref.nr of the file, or to contact directly the competent authority (helpdesk.dvzoe@dofi.fgov.be).

Yours Sincerely,

بعدش من به این آدرس ایمیل در بلژیک ایمیل زدم و ایشون این جواب دراماتیک را به من دادند:

Dear Madam, Sir,

We received your electronic application on 31/08/2011. We are still waiting for the paper file the Embassy has to send to us. As soon as we receive the paper file, you have to count +/- 3 weeks to treat your file.
    The Embassy will contact you as soon as there is a decision.

یعنی هنوز پرونده ما نرسیده؟؟؟؟؟ 3 هفته؟؟؟؟؟؟ چرا آخه؟؟؟ نکنه ماه رمضونه اونجا روزه گرفتن؟؟؟ وبا نیومده باشه؟؟ مادر بگرید به حال ما!!!!!
    آخه اگه رشته مکانیکم تحریم بود پس چطور روز ما دوستمون از اصفهان با رشته مکانیک یه هفته‌ای مشرف شد بره بروکسل؟ آخه چرا؟؟؟ بچه جدی پاشید بریم دمه سفارت؟ اعتصاب غذا کنیم!

دوستان، من امروز دیگه طاقت نیاوردم و رفتم سفارت...
    merhansunstar هم اونجا بودن، از صبح چند نفر دیگه از دوستان هم اومده بودن و صحبت کرده بودن...
    من هم با آقا سعید و هم با پاتریک (مسوول صدور ویزا) مفصل صحبت کردم.
    اول کار که با پاتریک داشتیم صحبت می کردیم شروع کرد به این که رشته ات حساسه و بحث های همیشگی که خوشبختانه mehransunstar که رشته اش پزشکیه اون جا بود و گفت که من هم همینه وضعیتم...
    من هم بهش گفتم که بچه ها همه می دونن که از سه-چهار هفته ی پیش به هیچ کس ویزای دانشجویی ندادین و به رشته بستگی نداره و این ها خلاصه اینقدر سین جیم کردیم تا مجبور شد راستش رو بگه...
    آخرش نتیجه این بود که تمام درخواست های ویزای دانشجویی از سه-چهار هفته پیش ارسال شده به بلژیک و اون جا قراره تصمیم گیری بشه... Inferior Affairs Ministry هم بررسی می کنه درخواست های ویزا رو و نه امور خارجه!
    دلیل تعلل هم هیچ چیز نیست الا مشکلات دیپلماتیک بین ایران و بلژیک و لذا اون ها هم زیاد براشون مهم نیست که ویزای ماها چقدر طول بکشه... مهم برای اون ها امنیت بلژیکه نه ویزای دانشجوهای ایرانی...
    mehransunstar پرسید که من که باید هفته ی دیگه دانشگاه باشم و دیرتر برسم ممکنه دانشگاه دیگه قبول نکنه... و پاتریک جواب داد که طبق قانون تمام دانشگاه ها باید دانشجوها رو تا 15 نوامبر قبول کنن! و ما و بلژیک می دونیم این قضیه رو و لذا تا اون زمان هم ممکنه پردازش ویزاتون طول بکشه که امیدوارم به اون موقع ها نرسه و زودتر ویزاها بیان...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

حالا ما سه تا راه پیش رو داریم:
    1- همین طور مننتظر بمونیم تا ببینیم چی می شه؟
    2- همگی همزمان و هماهنگ از دانشگاه و مسوولین امور بین المللی دانشگاه هامون بخواهیم که با Interior Affairs تماس بگیرن و بهشون فشار بیان تا مشکل ویزای دانشجو های ایرانی بررسی و حل بشه
    3- یکشنبه یا هر روزی که اکثر دوستان بتونن بیان همه با هم بریم سفارت و خیلی صلح آمیز و آرام به سفیر و کنسول حالی کنیم که به ما ها داره ظلم می شه و ازشون بخواهیم که به بلژیک فشار بیارن که ویزا های دانشجویی از این وضعیت مسخره خارج بشن
    ضمناً از دوستان می خوام اگر قرار شد بریم اون جا در نظر داشته باشن که ایده ی خودمون بوده و کسی به ما نگفته این کار رو انجام بدید... نمی خوام به هیج وجه برای کسی مشکلی پیش بیاد...

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

پیش فرض پاسخ : مشکلات در گرفتن ویزا پس از تشکیل پرونده در سفارت

"ضمناً از دوستان می خوام اگر قرار شد بریم اون جا در نظر داشته باشن که ایده ی خودمون بوده و کسی به ما نگفته این کار رو انجام بدید... نمی خوام به هیج وجه برای کسی مشکلی پیش بیاد..."
    دوستان انگار از حرف من برداشت اشتباه کردید. اون مورد که من گفتم فقط یک مثال بود. اگه قرار باشه بگیم که فلانی گفته پاشیم بیاییم که اصلا حرفمون دروغه. انگار خودتون هم جوگیر شدید و فکر کردید که کسی این و گفته؟!!
    این کار پیشنهاد shahroudy عزیز بود و خوب من هم با یک مثال سعی کردم دوستان رو به همکاری و کمک به سرعت انجام کارخودشون و دوستانشون ترغیب کنم. اگر برداشت اشتباهی از حرفم شده از همگی عذر می خوام.
    ولی انگار این پیشنهاد اغوا کننده بود، چون دوستانی که خیلی کم توی بحث ها شرکت می کردند بلاخره روزه سکوت رو شکستند. خوشحالم از این موضوع

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rafat نمایش پست ها
    "ضمناً از دوستان می خوام اگر قرار شد بریم اون جا در نظر داشته باشن که ایده ی خودمون بوده و کسی به ما نگفته این کار رو انجام بدید... نمی خوام به هیج وجه برای کسی مشکلی پیش بیاد..."
    دوستان انگار از حرف من برداشت اشتباه کردید. اون مورد که من گفتم فقط یک مثال بود. اگه قرار باشه بگیم که فلانی گفته پاشیم بیاییم که اصلا حرفمون دروغه. انگار خودتون هم جوگیر شدید و فکر کردید که کسی این و گفته؟!!
    این کار پیشنهاد shahroudy عزیز بود و خوب من هم با یک مثال سعی کردم دوستان رو به همکاری و کمک به سرعت انجام کارخودشون و دوستانشون ترغیب کنم. اگر برداشت اشتباهی از حرفم شده از همگی عذر می خوام.
    ولی انگار این پیشنهاد اغوا کننده بود، چون دوستانی که خیلی کم توی بحث ها شرکت می کردند بلاخره روزه سکوت رو شکستند. خوشحالم از این موضوع
    آقا پس دمت گرم ، شروع کنید نظر سنجی را تا تعداد مشخص بشه!

Junior Member

ای کاش تو خود سفارت به ما میگفتن اینجوری میخوان کنن, اون موقع خیلی دستمون بازتر بود !!!
    معلوم نیست مدارکو با چه پستی فرستادن که بعد 3 هفته تو بلژیک میگن هنوز به دستمون نرسیده !!! حالا اگه هم برسه 3 هفته بزار روش که بررسی کنن بعدش دوباره حتما" 2 هفته طول میکشه مدارک برگرده ...
    این سفارت خوب بود که !!! چرا این جوری شد یهووو

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)