صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب رشته

Banned

Exclamation انتخاب رشته

سلام دوستان.
    من نمیدونم چه رشته ای رو انتخاب کنم الان دارم تو هنرستان برق میخونم ولی اصلا راضی نیستم یعنی به زور دارم میخونم چون اصلا علاقه ندارم.
    من عاشق کامپیوتر هستم حالا اگر یکی بهم معرفی کنه من چه رشته ای از کامپیوتر رو بردارم؟
    من میخام برم دانشگاه میلاد در ایتالیا پس اونا هم باید این رشته رو داشته باشن که همه رشته هارو دارن.
    حالا اگر یکی زحمت بکشه و همه رشته های کامپیوتر رو توضیح بده ممنون میشم.
    من بیشتر علاقه دارم به ساخت بازی های رایانه ای ( این چه رشته ایه هست )
    یا مثلا it یا هوش مصنوعی چیه؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من نمیدونم چه رشته ای رو انتخاب کنم الان دارم تو هنرستان برق میخونم ولی اصلا راضی نیستم یعنی به زور دارم میخونم چون اصلا علاقه ندارم.
    من عاشق کامپیوتر هستم حالا اگر یکی بهم معرفی کنه من چه رشته ای از کامپیوتر رو بردارم؟
    من میخام برم دانشگاه میلاد در ایتالیا پس اونا هم باید این رشته رو داشته باشن که همه رشته هارو دارن.
    حالا اگر یکی زحمت بکشه و همه رشته های کامپیوتر رو توضیح بده ممنون میشم.
    من بیشتر علاقه دارم به ساخت بازی های رایانه ای ( این چه رشته ایه هست )
    یا مثلا it یا هوش مصنوعی چیه؟
    ممنون
    دوست عزیز

علم کامپیوتر یکی از گسترده ترین زمینه ها در دنیای امروز هست. از شبکه و امنیت گرفته تا هوش مصنوعی و ... ولی بهتره اول سعی کنیم دو تا رشته ای که نام بردید رو بحث کنیم ( اطلاعات من جامع نیست ولی سعی می کنم )

برای ساخت بازیهای یارانه ای چندین راه وجود دارد: معمولترین آن از علوم کامپیوتری با گرایش بازی و مولتی مدیا (video games and digital media) می باشد. البته تاجایی که برخورد داشتم گروه هنر نیز رشته ای دقیقا با همین عنوان دارد، یعنی طراحی بازی (game design) و همین طور:

Fine Arts in interactive entertainment

Electronic Arts

animation and graphics

, ...

در مورد زمینه های مثل آی تی یا هوش یا ... باید بگویم از در ابتدا شما نیازی نیست که جداسازی بکنید، شما در لیسانس کامپیوتر سه زمینه دارید ( اگر اشتباه نکنم) : نرم افزار، سخت افزار، علوم کامپیوتر.... بعد از آن شما می تونید وارد زمینه تخصصی تر در دوران تحصیل شوید.

اطلاعات داده شده پراکنده هست ولی هر سوالی داشتید همینجا با هم بحث میکنیم تا ابعادش روشنتر شود.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

سلام
    می خواستم بدونم اگه لیسانس سخت افزار داشته باشه آدم می تونه در چه گرایشهایی برای فوق اقدام کنه
    لیسانس نرم چطور؟من خیلی به این دو احتیاج دارم.مرسی

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

لیسانس نرم افزار و سخت افزار هر دو زیر گروه Computer Engineering هستند و بیشتر جاها اگر رشته مورد نظر شما به Computer Engineering نزدیک باشه هیچ تفاوتی نداره. مثلا شما می تونید از رشته های علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات گرفته تا هوش مصنوعی و رباتیک نیز اقدام کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط moshel نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم اگه لیسانس سخت افزار داشته باشه آدم می تونه در چه گرایشهایی برای فوق اقدام کنه
    لیسانس نرم چطور؟من خیلی به این دو احتیاج دارم.مرسی

Banned

من از رباطیک یا هوش مصنوعی خوشم نمیاد میشه درباره گرایش های دیگه توضیح بدین؟

مثلا من تصمیم گرفتم برم سخت افزار که نرم افزار هم زیرشه

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

لطفا بفرمائید برای چه مقطعی سخت افزار رو انتخاب کرده اید؟

ApplyAbroad Guru

نرم افزار زیر زمینه سخت افزار نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

تا اونجایی که سواد من قد می ده تو کل دنیا از جمله ایران Computer science تو لیسانس می خونند و تو ارشد باید به سمت علاقه تون برین
    هوش : یک رشته واسط ریاضی منطقی ، مقداری نورولوژی ، علوم شناختی ، برنامه نویسی و مقداری هم علاقه به مدار داشته باشید (my favouriteو)
    IT: مسائل شبکه و برنامه نویسی تحت وب ، سیستم عامل شبکه و هر چیزی که در مورد شبکه است حتی سخت افزار شبکه (I hate it )
    الگوریتم و محاسبات : مسائل طراحی الگوریتم ، تحلیل الگوریتم های مختلف و نزدیک به هوش
    معماری کامپیوتر : معماری داخلی مدار و اجزای الکترونیکی و....
    software enginner : تحلیل و طراحی سیستم ها اداری ، نرم افزاری ، شبکه ای ، تحت وب و................
    برای طراحی بازی و گرافیک چند واحد ، حداقل گرافیک کامپیوتری باید بگذرونی تا بفهمی اصلا موضوع چیه ! فکر کردی میشینی پشت PES 2011 یک دست با بچه محل ها بازی میکنی همینطوری کشکیه ... نه آقای من ،یک تیم حداقل 100 نفری می شینند این بازی رو طراحی می کنند تا من و تو لذت ببریم البته رشته ی خوبیه !
    بعد اینکه می گی می خوام برم سخت افزار که نرم افزار هم زیر رشتشه می تونی بری رشته ی فیزیک که فقه هم زیرشه !!!

ApplyAbroad Guru

طراحی بازی خیلی وسیعتر از گرافیک کامپیوتری است. درسهای سنگین فیزیک ، ریاضی و برنامه نویسی داره و باید بطور کامل با مباحثی مثل تئوری صدا، مدلینگ، شبکه، AI و VR و نظیر اون آشنا بشید. یک نمونه برتامه تحصیلی دوره های طراحی بازی رو اینجا میتونید ببینید (دانشگاه UOIT کانادا):

http://businessandit.uoit.ca/assets/Program~maps/GDE_Year1_2011.pdf

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

اگر درختی از تمام شاخه ها و زیر شاخه هایی که مربوط به علوم کامپیوتر هستند رو بکشیم درخت بسیار بزرگ و وسیعی هستش که وسعت زیادی از علوم رو دربر داره و حتی با خیلی از علوم دیگر هم پوشانی داره. من فکر می کنم در اصل کامپیوتر ابزاری هستش که بکمک دیگر علوم می شتابه تا کار رو برای اونها آسون کنه. حتی اسمش هم با هدف انتخاب شده Computer. حالا در این راستای کمک رسانی خودش هم دارای تئوری هستش.

سایتهای زیر برای کسانی که می خواهند اطلاعاتی از علم کامپیوتر و شاخه های اصلی علوم کامپیوتر داشته باشند می تونه مفید باشه:

http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...science_fields

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)