صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب رشته

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط moyamos نمایش پست ها
    اگر درختی از تمام شاخه ها و زیر شاخه هایی که مربوط به علوم کامپیوتر هستند رو بکشیم درخت بسیار بزرگ و وسیعی هستش که وسعت زیادی از علوم رو دربر داره و حتی با خیلی از علوم دیگر هم پوشانی داره. من فکر می کنم در اصل کامپیوتر ابزاری هستش که بکمک دیگر علوم می شتابه تا کار رو برای اونها آسون کنه. حتی اسمش هم با هدف انتخاب شده Computer. حالا در این راستای کمک رسانی خودش هم دارای تئوری هستش.

سایتهای زیر برای کسانی که می خواهند اطلاعاتی از علم کامپیوتر و شاخه های اصلی علوم کامپیوتر داشته باشند می تونه مفید باشه:

http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...science_fields
    این تعریف فردی هست که کامپیوتر رو از روبرو نگاه می کنه ، اگر این طور باشه که ریاضیات محض هم در تمام تمام رشته ها ریشه دوانده ، باز هم مثلا فیزیک هم تو کل رشته ها ریشه داره حتی عبور الکترون و.... از یک سیم داخل مادربرد.... من اگر بخوام مثال شما رو اصلاح کنم : علم مانند درختی است که یکی از شاخه های آن علوم کامپیوتر هست و البته آبی که برای رشد این درخت لازمه ریاضیات هست...( اصلا نمیشه رشته ای رو از رشته ی دیگر تفکیک کنی ، چون همون طور که رشته های دیگه تو رشته کامپیوتر اثر خودشو گذاشته ، کامپیوتر هم به همون صورت )
    اما با قسمت دوم حرف شما موافقم ، ریاضی دانان کامپیوتر رو برای افزایش سرعت محاسبات خودشون اختراع کردند تا الان ، می دونی کامپیوتر یک جورایی ریاضیات گسسته ست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    طراحی بازی خیلی وسیعتر از گرافیک کامپیوتری است. درسهای سنگین فیزیک ، ریاضی و برنامه نویسی داره و باید بطور کامل با مباحثی مثل تئوری صدا، مدلینگ، شبکه، AI و VR و نظیر اون آشنا بشید. یک نمونه برتامه تحصیلی دوره های طراحی بازی رو اینجا میتونید ببینید (دانشگاه UOIT کانادا):

http://businessandit.uoit.ca/assets/...Year1_2011.pdf
    خب آره ، اگر به صورت کلی می گفتی بهتر بود ، چون این بنده خدا رشتش برق بوده الان میگه بریم رشته ی کامپیوتری که زیر رشتش برق ه( علاقمندش بکنیم بهتره )

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    این تعریف فردی هست که کامپیوتر رو از روبرو نگاه می کنه ، اگر این طور باشه که ریاضیات محض هم در تمام تمام رشته ها ریشه دوانده ، باز هم مثلا فیزیک هم تو کل رشته ها ریشه داره حتی عبور الکترون و.... از یک سیم داخل مادربرد.... من اگر بخوام مثال شما رو اصلاح کنم : علم مانند درختی است که یکی از شاخه های آن علوم کامپیوتر هست و البته آبی که برای رشد این درخت لازمه ریاضیات هست...( اصلا نمیشه رشته ای رو از رشته ی دیگر تفکیک کنی ، چون همون طور که رشته های دیگه تو رشته کامپیوتر اثر خودشو گذاشته ، کامپیوتر هم به همون صورت )
    اما با قسمت دوم حرف شما موافقم ، ریاضی دانان کامپیوتر رو برای افزایش سرعت محاسبات خودشون اختراع کردند تا الان ، می دونی کامپیوتر یک جورایی ریاضیات گسسته ست.
    فکر کنم شما به نود پدر [علم] درختی که من تعریف کردم رفتی و از اون نود تعریفی رو ارائه داده. خب این هم واضح است که علوم کامپیوتر هم زیر شاخه علم هستند. اگر یکمی با زبان ریاضیات گسسته صحبت کنیم، بنظر من شاید بهتره باشه که درخت علم رو با درخت نخی یا گراف نمایش بدیم که رابطه ها رو بشه توش نمایش داد.

فکر کنم تعریف تون که "کامپیوتر یک جورایی ریاضیات گسسته ست" رو اگر اینجوری بگیم که، علمی که کامپیوتر بر روی آن استوار هست ریاضیات گسسته است بهتر باشه.

اما بهر حال بحث چون در رابطه با رشته های زیر شاخه علوم کامپیوتر بود من از این دیدگاه نگاه کردم.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

خوب حالا یه سئوال هم خودم داشتم تا بحث داغه،

من خودم هوش و رباتیک رو خیلی دوست دارم و چندین دانشگاه و برنامه را که روی این زمینه فعال هستند رو انتخاب کرده ام. یکی از دوستانم که که فوقش رو در رشته ای با عنوان Advanced Robotics گرفته می گفت که اگر شما فوق ای با عنوان Computer Science داشته باشید در پذیرش دکترا قابلیت مانور بیشتری دارید در انتخاب رشته تا اینکه عنوان فوق تون رباتیک یا هوش مصنوعی باشه. البته می گفت اگر بخواهید دکترا را هم در همین زمینه کار کنید خیلی هم مفید واقع میشه، اما اگر دکترا را بخواهید با عنوان Computer Science یا چیزی شبیه این بگیرید کمی سخته.

البته این هم واضح است که پذیرش در دکترا به خیلی چیزا بستگی داره که در فروم کلی دربارش بحث میشه.

حالا سئوال من اینکه بنظرتون چقدر این قضیه می تونه درسته باشه یا نظرتون در این رابطه چی.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

ببین قضیه هوش با رباتیک و Advanced robotics فرق می کنه ، همون طور که می دونی رباتیک به مسائلی چون الکترونیک و مکانیک ، شبکه و......... ربط پیدا می کنه ! حالا مثلا به یک مهندس رباتیک چندتا الگوریتم هوش یاد می دنند تا دلش خوش باشه !
    اما هوش به صورت کلی هم در فوق و هم در Phd ریاضیات و هوش رابطه ی تعاملی و تفکیک نا پذیر دارند. حالا به یک مهندس هوش مصنوعی هم چند تا مدار و مدار های نانو ( در آینده نزدیک ) یاد می دنند تا اینم دلش خوش بشه !

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

ببین قضیه هوش با رباتیک و Advanced robotics فرق می کنه ، همون طور که می دونی رباتیک به مسائلی چون الکترونیک و مکانیک ، شبکه و......... ربط پیدا می کنه ! حالا مثلا به یک مهندس رباتیک چندتا الگوریتم هوش یاد می دنند تا دلش خوش باشه !
    اما هوش به صورت کلی هم در فوق و هم در Phd ریاضیات و هوش رابطه ی تعاملی و تفکیک نا پذیر دارند. حالا به یک مهندس هوش مصنوعی هم چند تا مدار و مدار های نانو ( در آینده نزدیک ) یاد می دنند تا اینم دلش خوش بشه !
    درسته که لیست دورس اینها با هم متفاوت هستش، اما سئوال اینجاست اگر کسی فوق AI & Robotics یا Advance Robotics بگیره، اگر قصد کنه دکترا بره جایی که دیگه با همچین عنوانی برنامه ای برای دکترا نداشته باشه چه وضعیتی ممکنه پیش بیاد.
    همینطور که می دونید در دوره فوق علوم کامپیوتر درسهایی مثل سیستم عامل، هندسه محاسباتی، مهندسی نرم افزار، الگوریتم ها و از این قبیل درسها ارائه می شه اما در هوش یا رباتیک کمی درسها با علوم کامپیوتر متفاوت هستش، حالا این ممکنه برای دکترای علوم کامپیوتر مشکل ایجاد کنه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

100 درصد مشکل ایجاد می کنه؟ مگر اینکه دوره های دیگه رو بگذرونی حداقل چندین ده واحد !
    بازم میگم A.I با Robotics فرق می کنننه !!!

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

100 درصد مشکل ایجاد می کنه؟ مگر اینکه دوره های دیگه رو بگذرونی حداقل چندین ده واحد !
    بازم میگم A.I با Robotics فرق می کنننه !!!
    می دونم با هم فرق داره، اما من دوره ای رو برای فوق پیدا کردم که عنوانش با هم هستش: "Artificial Intelligence and Robotics" و لیست دورس ارائه شده اش هم با هم تلفیق شده و خیلی برای من جذاب هستش.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بله هستش اما نظر شخصیه من اینه که اگر یک کدوم رو به صورت محض ادامه بدی و در کنارش اون یکی هم در حد رفع احتیاج برای پروژه یاد بگیری بهتره ولی اینجور که من تو نوشته هات دیدم هنوز سردرگمی که کدوم رو بری ! اگر می خوای ادامه تحصیل بدی در حد اعلا یک کدوم رو برو ، اما اگر هنوز مطمئن نیستی که چی کار می خوای بکنی حتما AI and R برووو
    موفق باشی

سلام
    متاسفم كه بگم گرايش بازي هاي كامپيوتري اصلا توي ايران نيست. من توي دانشگاه هاي امريكا چند جا خيلي جالب ديدم مثل USC اما توي ايران محاله ممكنه! درسهاي گرافيك هم در حد نقاشيه كامپيوتريه... اگر سرباز نيستي و پول داري كه براي ليسانس بري خارج, توي امريكا ميتوني جاهايي پيدا كني. اما اگر نميتوني بهترين كار اينه كه بري نرم افزار. البته چيزي كه بهت درس ميدن خيلي ربطي نداره اما بي ربط هم نيست. بعد خودت ميتوني بشيني توي خونه اصلياتش رو ياد بگيري. مثلا از engine ها شروع كني و با مطالب اصلي اشون آشنا بشي. علم بازي اينقدر پيشرفت كرده كه بسياري از روابط فيزيكي لازم براي بازي در كتابخانه ها و حتي سخت افزار پياده سازي شده است و فقط لازمه كه ازش استفاده بشه. اگر توي فكر كسب و كار بازي سازي هستي دور ايران رو يه قلم قرمز بكش.
    در ضمن IT يه گرايش بين رشته اي هست كه مباحث كامپيوتري و بعضا بيزينس رو هم در بر ميگيره. توي ايران با وجود اينكه چندين سال هست كه داره تدريس ميشه اما هنوز رشته اش نوپا هست و تقريبا يه همه كاره هيچ كاره از ليسانسش در مياد. بچه هايي كه ليسانس نرم افزار خونده باشن توي فوق IT باز موفق ترن چون يك زمينه رو درست بلندن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)