صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب رشته

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    سلام
    متاسفم كه بگم گرايش بازي هاي كامپيوتري اصلا توي ايران نيست. من توي دانشگاه هاي امريكا چند جا خيلي جالب ديدم مثل USC اما توي ايران محاله ممكنه! درسهاي گرافيك هم در حد نقاشيه كامپيوتريه... اگر سرباز نيستي و پول داري كه براي ليسانس بري خارج, توي امريكا ميتوني جاهايي پيدا كني. اما اگر نميتوني بهترين كار اينه كه بري نرم افزار. البته چيزي كه بهت درس ميدن خيلي ربطي نداره اما بي ربط هم نيست. بعد خودت ميتوني بشيني توي خونه اصلياتش رو ياد بگيري. مثلا از engine ها شروع كني و با مطالب اصلي اشون آشنا بشي. علم بازي اينقدر پيشرفت كرده كه بسياري از روابط فيزيكي لازم براي بازي در كتابخانه ها و حتي سخت افزار پياده سازي شده است و فقط لازمه كه ازش استفاده بشه. اگر توي فكر كسب و كار بازي سازي هستي دور ايران رو يه قلم قرمز بكش.
    در ضمن IT يه گرايش بين رشته اي هست كه مباحث كامپيوتري و بعضا بيزينس رو هم در بر ميگيره. توي ايران با وجود اينكه چندين سال هست كه داره تدريس ميشه اما هنوز رشته اش نوپا هست و تقريبا يه همه كاره هيچ كاره از ليسانسش در مياد. بچه هايي كه ليسانس نرم افزار خونده باشن توي فوق IT باز موفق ترن چون يك زمينه رو درست بلندن.
    از این جهت با حرفات موافقم چون متاسفانه تو 16 هفته ی دانشگاه شما بی هیچ عنوان نمی تونی 100 % حالا در هر زمینه ای خبره بشی ( لیسانس)، چون یا استاد بازی در میاره یا دانشجو ها مسخره بازیشون میگیره..... اما اینطور نیست که بگی دور ایران رو قلم بکش ، نداریم ، کی گفتی و etc، دوستم لیسانس صنایع علم و صنعت هست ، اما it رو علاقه داشت ،ه اینم رزومش ( حالا درسته که در حد Mit,brekley و.. نیست اما خیلی خیلی بهتر از یک دانشجوی نرم افزار مثلا شریفی ست و حرفتون در این مورد خطا داره ) تو ایران برعکس کشورهای دیگه خودتون باید به دنبالش باشید که شاید به نحوی این جمله درست باشه که: آدم تو محدودیت ها ستاره میشه ! بعدش که ستاره شدی می تونی تو دنیا حرفی برای گفتن داشته باشی ( این موضعی که گرفتی یعنی اینجا سومالی هیچی نداریم ، نه عزیز اینطوری نیست)

Banned

دوستان این همه حرف زدین من اثلا نفهمیدم چی شد قضیه.
    من میخام برا لیسانس بخونم.
    علاقه زیادی به کامپیوتر و بازی های کامپیوتری دارم.
    حالا میشه یک رشته معرفی کنید که همه چیز زیرش باشه؟ منظورم اینه که همه رشته های کامپیوتر زیرش باشه.
    من اگر بخام ویدیو گیم رو بلد بشم چی باید بخونم؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

Modern computer Games :
    This course will give students a good understanding of modern computer game design and implementation techniques. It covers a wide spectrum of game aspects, focusing on components essential to or common in popular computer game styles. Concepts are backed up by non-trivial programming tasks
    that allow students to gain practical experience in particular components of game implementation.

modeling and simulation :
    Simulation and modeling processes, state automate, Petri Nets, state charts, discrete event systems, continuous-time models, hybrid models, system dynamics and object-oriented modeling.

you should choose either of these !
    Good luck

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    دوستان این همه حرف زدین من اثلا نفهمیدم چی شد قضیه.
    من میخام برا لیسانس بخونم.
    علاقه زیادی به کامپیوتر و بازی های کامپیوتری دارم.
    حالا میشه یک رشته معرفی کنید که همه چیز زیرش باشه؟ منظورم اینه که همه رشته های کامپیوتر زیرش باشه.
    من اگر بخام ویدیو گیم رو بلد بشم چی باید بخونم؟
    ممنون
    شما می تونی برای مقطع لیسانس مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر رو انتخاب کنی که لیست دورس اون تقریبا تمام زیر رشته های کامپیوتر رو شامل میشه ودیده کلی بهت می ده. اگر ایران می خواهی ادامه تحصیل بدی می تونی سخت افزار یا نرم افزار بودن مهندسی کامپیوتر رو هم انتخاب کنی.

منظورت از "ویدیو گیم رو بلد بشم" چی؟

اگر می خواهی طراح بازیهای کامپیوتری بشی، که نیاز به ذکر چند نکته است:

طراحی بازی های کامپیوتری یک عنوان کلی هستش. یعنی خوده این موضوع شامل زیر شاحه های زیادی هستش. اگر می خواهید یک بازی ساده در حد (Snake_(video_game و یا کمی پیچیده تر درست کنید باید یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و کمی هم کار های گرافیکی رو یاد بگیرید.

حالا هر چی سطح بازی مورد نظر شما بالا بره احتیاج به تخصص های بیشتر و مهارت بیشتری خواهد بود. مثلا برنامه نویسی شبکه و گرافیک، طراح شخصیت های سه بعدی، انیماتور، متخصص هوش مصنوعی، طراح و متخصص موسیقی و صدا، محاسبات سنگین موتور فیزیک و مسايل هندسی و ریاضیات و خیلی چیز های دیگه. و همکاری همه متخصصین و چندین سال تلاش و کار میشه یک بازی که ما از آن لذت می بریم.

اگر بخوام یه بازی ایرانی رو معرفی کنم که تعداد متخصصین کمی روی اون کار کردنند ولی هر کدوم توانایی بالایی داشت و جز بازیهای خوب اخیر ایران هستش می تونم گرشاسب رو معرف کنم که می تونی اطلاعات خوبی از سایت این بازی دریافت کنی.

بهر حال برای شروع کار بد نیست که از یادگیری یک زیان برنامه نویسی همه منظوره شروع کنی. و بعد بری سراغ OpenGL و یا DirectX. اگر علاقه به طراحی گرافیکی داری که باید بری سراغ نرم افزار های گرافیکی مثلا برای دو بعدی PhotoShop یا PhotoImpact و برای سه بعدی 3D Max یا Maya البته همه اینها برای شروع کار هستش و برای خبره شدن در این زمینه تلاش و تجربه زیادی رو باید کسب کنی.

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان عزیز. میخواستم در این مورد بنده رو راهنمایی کنین.
    گرایش های رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد که در رابطه با مفاهیم شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه باشه چیه ؟
    این بستگی به کورسی داره که دانشگاه میگذاره ؟ یا یک چیزه استاندارده در همه جای دنیا ؟
    برای این مباحث من باید Computer Sience رو انتخاب کنم یا رشته نزدیک تری هم وجود داره ؟
    ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. میخواستم در این مورد بنده رو راهنمایی کنین. گرایش های رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد که در رابطه با مفاهیم شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه باشه چیه ؟این بستگی به کورسی داره که دانشگاه میگذاره ؟ یا یک چیزه استاندارده در همه جای دنیا ؟برای این مباحث من باید Computer Sience رو انتخاب کنم یا رشته نزدیک تری هم وجود داره ؟ممنونم.
    خب باید بگین که در حال حاضر (مقطع لیسانس ) چه رشته ای دارین می خونین ؟ اگر هنوز وارد دانشگاه نشدید باید تو ایران IT رو انتخاب کنید و اگر بازهم software or Hardware دارین مخونید مشکلی برای اپلای کردنتون نیست ، حتی یکی از دوستانم رشتش صنایع بود الان تو زمینه it تخصص گرفته و خیلی هم حرفه ای شده ، کلا برای زیر رشته های شبکه مشکل خاصی برای کسی پیش نمیاد چون نیاز به تخصص خاصی نداره !!!موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    خب باید بگین که در حال حاضر (مقطع لیسانس ) چه رشته ای دارین می خونین ؟ اگر هنوز وارد دانشگاه نشدید باید تو ایران IT رو انتخاب کنید و اگر بازهم software or Hardware دارین مخونید مشکلی برای اپلای کردنتون نیست ، حتی یکی از دوستانم رشتش صنایع بود الان تو زمینه it تخصص گرفته و خیلی هم حرفه ای شده ، کلا برای زیر رشته های شبکه مشکل خاصی برای کسی پیش نمیاد چون نیاز به تخصص خاصی نداره !!!موفق باشید
    اختیار دارید دوست عزیز! در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مبحث شبکه بسیار وسیع و تخصصی میشه و بسته به زمینه ای که میخواهید اپلای کنید یا باید بک گراند قوی علوم کامپیوتر داشته باشید یا مهندسی برق و کامپیوتر. معمولا ریاضیات قوی (گسسته، تئوری گراف، بهینه سازی، تئوری احتمالات و ...) هم احتیاج داره.

در جواب دوست دیگرمون هم باید بگم که برای ادامه تحصیل در زمینه شبکه و امنیت معمولا باید برای دانشکده های مهندسی برق یا علوم کامپیوتر اقدام کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اختیار دارید دوست عزیز! در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مبحث شبکه بسیار وسیع و تخصصی میشه و بسته به زمینه ای که میخواهید اپلای کنید یا باید بک گراند قوی علوم کامپیوتر داشته باشید یا مهندسی برق و کامپیوتر. معمولا ریاضیات قوی (گسسته، تئوری گراف، بهینه سازی، تئوری احتمالات و ...) هم احتیاج داره.

در جواب دوست دیگرمون هم باید بگم که برای ادامه تحصیل در زمینه شبکه و امنیت معمولا باید برای دانشکده های مهندسی برق یا علوم کامپیوتر اقدام کنید.
    مگه تو رشته it تو ایران دروسی مثل احتمالات و ریاضی مهندسی رو نمی گذرونند و من تو چارتشون دروس فیزیک اما مختص رشته خودشون رو دیدم.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

مگه تو رشته it تو ایران دروسی مثل احتمالات و ریاضی مهندسی رو نمی گذرونند و من تو چارتشون دروس فیزیک اما مختص رشته خودشون رو دیدم.
    ریاضی مهندسی رو تا اونجایی که من می دونم که ندارند.

ApplyAbroad Guru

اشاره من به آن قسمت صحبت شما بود که فرمودید ادامه تحصیل در گرایش های شبکه احتیاج به تخصص خاصی نداره. شاید من بد متوجه شدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)