صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب رشته

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad69 نمایش پست ها
    سلام دوستان .من کارشناس کنترل وابزار دقیق هستم وعلاقه دارم که به کنترل در ارشد ودکتری خارج از کشور ادامه بدم اما بعضی دوستا گفتند که کنترل فقط ریاضیه و الان هم کاربرد چندان وطرفدار زیادی مخصوصا داخل نداره راستش تو دو راهی موندم که ارشد چه گرایش یرو ادامه بدم لطف میکنید اگر کمکم کنید
    سلام. اينو اگر فهميدي به من هم بگو. من خيلي دنبال گرايش كنترل بودم. البته نه تئوري بيشتر اتوماسيون صنعتي و رباتيك و اينا اما ظاهرا كانادا تو اين زمنيه بهتره هرچند كه دانشگاه هاي آمريكا با كمپاني هاي معركه اي كار ميكنن كه تو كار كنترل 1 هستند. الان ارشد كجا ميخواي بخوني؟ ايران يا خارج؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    دوست من ایشون که نپرسید نایت لایف کدوم بهتره!

در ضمن فکر نکنم شکی داشته باشید که IIT ها (دقت کنید IIT یک دانشگاه نیست، هفت دانشگاهه) بهتر از دانشگاه های ترکیه باشه و بعد از IIT هم دانشگاه های دیگه ای هستند. گرچه مطمئنم اصلا کسی از خارج نمی تونه به این سادگی وارد اینجا بشه. اینکه شما اسم دانشگاه ها رو با هم سرچ کنید و ببینید خیلی ها از این دانشگاه ها رفتن دانشگاه های تاپ فکر کنم هندی ها رو هم سرچ کنید به همون نتیجه برسید.

اینطوری که شما می گید من فکر کنم دانشگاه های ترکیه از خود آمریکا و انگلیس و کانادا هم بهتر باشند! چون گفتید آمار من رفتم و یه تحقیقی کردم، و خب یه نگاهی به دپارتمان های کامپیوتر این دانشگاه ها انداختم (که مد نظر شخصی که سوال پرسیده بود، بود!)، نگاه کردم در ACM وضعشون چطوره، و کاملا معمولی بود مثل هر دانشگاه معمولی دیگه ای در دنیا که در هر کشوری ازش چند ده تایی هست.

همونطور که گفتم دانشگاه های تاپ هند قطعا از این دانشگاه های ترکیه قوی تر هستند.
    درسته. نایت لایف منظور من در کل زندگی توب اون کش.ر بود. نه حالا صرفا خوشگدرونی های شهری. به هر حال محیط هم خیلی مهمه و شاید هرکسی نتونه توی هند به راحتی زندگی کنه.
    درستته ولی همه Campus ها یه یه میزان معروف نیستن. مثلا Kampour جزو بهترینه و دهلی هم معروفه. شما بهتر میدونید که چقدر سخته وارد این دانشگاه شدن.
    نه من قصد دفاع و مقایسه با دانشگاههای خوب آمریکا و انگلیس رو نداشتم و در ضمن خودم هم دانشجوی ترکیه نیستم.
    البته شما احتمالا براساس دانشگاهی که اساتید فارغ التحصیل شدن دارید میگید در صورتی که میدونید خیلی چیزای دیگه مهمه. ممکنه استادی اصلا همرو تو کشور خودش خونده باشه ولی توی رشتش جزو بهترین ها باشه. هند IT , Comp جزو معروفترین رشته هاش هست و توی ترکیه بر عکسه و مکانیک، صتایع و برق و عمران جزو بهترین رشته هاست. مثلا َهوافضا و مکانیک :
    METU PEOPLE
    IIT
    به نظر من METU خیلی بهتره.
    به هر حال دانشجوهای آمریکایی و اروپایی دلیلی دارن برای اومدن به این دانشگاهها. درسته که به عنوان ترنسفر میان ،بیشترششون توی رشته هایHistory ,Science هستن، و قصد تجریه کردن زندگی توی کشورهای دیگرو دارن ولی حتما سطح علمی خیلی بالاست که میان.
    ملاک شما هم قطعا دانشگاه فارغ التحصبلی این استادها بودده که میدونید ملاک خوبی نیست. پوزیشن کاری و ارتباط با صتعت عامل خیلی مهمیه. در ضمن دانشگاههای ترکیه حسنی که دارن اینه که سیستمش مثل دانشگاههای آمریکاست و توی فوق RA , TA تعریف شدست. در صورتیکه اکثر بجه هایی که اروپا میرن اکثرا از جیب هزینه میکنن و توی فوق نمیتونن پوزیشن خالی پیدا کنن.
    چند 10 تا دانشگاه رو هم اغراق کردید دیگه. فنلاند و نروژ و ایتالیا و اسپانیا و اتریش و ... فکر نمیکنم چند ده تا دانشگاههای داشته باشن که این تعداد دانشجو ازشون رفته باشه تاپ 10 آمریکا رفته باشه یا به شرکتهای بزرگ دنیا مثل Intel , Nvidia , ...
    هر کشوری چند تا دانشگاههای تاپ داره که به نظرم برای کسی که از خارج میاد ارزش درس خوندن داره. البته خوب برای ما ایرانیا قضیه فرق داره و کلی مشکلات دیگه هم داریم که گاهی به فرار از اینجا تبدیل میشه.
    در هر صورت من این رو نوشتم چون مخاطبم شما بودید و همیشه از پست های شما استفاده کردم و ازتون هم کمک گرفتم و میدونم که آدمی هستید که میشه باهاتون بحث منظقی کرد. وگرنه خقیقتش از زیاد دوست ندارم بجث کنم و واقعا اذیت میشم. و خوب رفتن کسی به ترکیه وهند و هرجای دیگه توی زندگی من تاثیری نمیذاره. فقط خواستم بگم دانشگاههای خیلی خوب هم داره.
    ویرایش توسط arash11 : June 11th, 2012 در ساعت 07:25 PM

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام. اينو اگر فهميدي به من هم بگو. من خيلي دنبال گرايش كنترل بودم. البته نه تئوري بيشتر اتوماسيون صنعتي و رباتيك و اينا اما ظاهرا كانادا تو اين زمنيه بهتره هرچند كه دانشگاه هاي آمريكا با كمپاني هاي معركه اي كار ميكنن كه تو كار كنترل 1 هستند. الان ارشد كجا ميخواي بخوني؟ ايران يا خارج؟
    الان قصد دارم ارشد دانشگاه صنعتی شریف یادانشگاه تهران یا کلا یکی از دانشگاه های طراز اول کشور بخونم ببینم میتونم از پسش بربیام بعد حتما برای دکترا خارج اقدام میکنم.به نظرتون تصمیمم منطقیه؟!

سلام بچه ها.ببخشید کسی میدونه برای ارشد چطوری باید آی تی-گرایش مخابرات امن قبول شد؟چون تو لیست گرایشهای ای تی هست اما تو دفترچه انتخاب رشته نیست.چطور باید قبول شد؟کسایی که تو دانشگاه علم و صنعت هستن فک کنم بتونن کمک کنن.لطفا زودتر پاسخ بدید.ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

الان قصد دارم ارشد دانشگاه صنعتی شریف یادانشگاه تهران یا کلا یکی از دانشگاه های طراز اول کشور بخونم ببینم میتونم از پسش بربیام بعد حتما برای دکترا خارج اقدام میکنم.به نظرتون تصمیمم منطقیه؟!
    تصميم درستيه خصوصا كه شانس فاند رو افزايش ميدي. حتما ميتوني نگران نباش. فقط رو معدل و مقاله زياد كار كن. درسته برخي دانشگاه ها شانس بيشتري دارن اما غير از اونا اين 2 آيتم اصلي ترين مورد و بعد هم زبان. من اگر جاي تو بودم اين دو سال همزمان زبان رو هم ميخوندم. نزار بعد اتمام درست . زبان پروشه چند ماه نيست. روش كار كن شدي شبي 1 ساعت. شادزي دوستم.

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    تصميم درستيه خصوصا كه شانس فاند رو افزايش ميدي. حتما ميتوني نگران نباش. فقط رو معدل و مقاله زياد كار كن. درسته برخي دانشگاه ها شانس بيشتري دارن اما غير از اونا اين 2 آيتم اصلي ترين مورد و بعد هم زبان. من اگر جاي تو بودم اين دو سال همزمان زبان رو هم ميخوندم. نزار بعد اتمام درست . زبان پروشه چند ماه نيست. روش كار كن شدي شبي 1 ساعت. شادزي دوستم.
    ممنون از راهنماییتون. اتفاقا توفکرش بودم که زبان رو از همین الان شروع کنم ومقاله هم روش کارکنم. فقط مونده انتخاب گرایشم که منو گیج کرده!!!!!!!!!!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قزوین

Rich text editor, vB_Editor_QR_editor, press ALT 0 for help.سلام.simon و فرهاد عزیز.من هم کنترل می خونم .از کنترل هم خوشم میاد .ولی می ترسم که دانشگاه های خارج از کشور مخصوصا آمریکا تو این گرایش واسه فوق لیسانس و دکتری به دلیل مسائل امنیتی به ایرانیا هم بد پذیرش بده و هم بد کار.چون تو مقطع دکتری درس های کنترل موشک و ...رو هم دارن .حالا نمی دونم اینهایی گفتم درسته یا نه ؟ اگه درست باشه که باید گرایش رو عوض کرد.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط seper نمایش پست ها
    Rich text editor, vB_Editor_QR_editor, press ALT 0 for help.سلام.simon و فرهاد عزیز.من هم کنترل می خونم .از کنترل هم خوشم میاد .ولی می ترسم که دانشگاه های خارج از کشور مخصوصا آمریکا تو این گرایش واسه فوق لیسانس و دکتری به دلیل مسائل امنیتی به ایرانیا هم بد پذیرش بده و هم بد کار.چون تو مقطع دکتری درس های کنترل موشک و ...رو هم دارن .حالا نمی دونم اینهایی گفتم درسته یا نه ؟ اگه درست باشه که باید گرایش رو عوض کرد.
    ممنون از راهنماییتون. اتفاقا توفکرش بودم که زبان رو از همین الان شروع کنم ومقاله هم روش کارکنم. فقط مونده انتخاب گرایشم که منو گیج کرده!!!!!!!!!!!!!!
    در گرايش براي ويزا هر چي انتخاب ميكنيد نشه به انرژي ربطش داد خوبه. كنترل تو رشته هاي برق بعد از قدرت از نظر من خطرناكترينه. خودتونم كه علتشو گفتيد. شادزي

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer-Software Azad University

سلام دوستان کسی میدونه رشته information-systems دقیقا چیه؟
    راستش من میخوام واسه ارشد METU اقدام کنم و خودم هم به شبکه علاقه دارم و کار میکنم.ایا رشته درستی انتخاب کردم؟
    اگه کسی میدونه یکم در موردش توضیح بده لطفا.

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز
    من رشته مهندسی صنایع آزاد خوندم معدلم بد یوده (13.50) بعدش (MBA (Marketing اجرایی یک ساله دانشگاه تهران رو خوندم با مدرک خود دانشگاه تهران (یکی از هم دوره ای ها با همین مدرک توی فرانسه DBA گرفت). معدلم روی این خوبه (17.63) من به شدت علاقه مند به خوندن فوق یا دکترا (ترجیحاً فوق) در کانادا یا آمریکا هستم در رشته هایی مثل: E-Commerce, IT, Computer Science . در ضمن زبانم اوکیه و توی زمینه e-commerce و همچنین روی (MBA (marketing هم تجربه کاری دارم، می خواستم راهنمایی کنید که:

- اولاً با توجه به معدل بهترم در MBA راهی وجود داره که برای پذیرش در فوق ازش استفاده کرد یا حتماً باید با لیسانسم اقدام کنم که شانسم خیلی کم می شه؟

- دوماً من شنیدم که توی کانادا و آمریکا با فوق راحتتر می شه کار گرفت، چقدر درسته؟ در ضمن من ترجیحم اینه که زودتر وارد بازار کار بشم

- سوم اینکه برای پذیرش در رشته های فوق، لیسانس یا فوق ام مرتبط محسوب می شه؟

- چهارم آیا این درسته که توی کانادا و آمریکا می شه بعد از یک سال تحصیل تقاضای اقامت داد؟

- پنجم برای رسیدن به پذیرش دانشگاهها در ترم دوم سال 2013 تا کی وقت دارم مدارکم رو ارسال کنم؟

واقعاً ممنون دوستان می شم من رو راهنمایی کنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)