صفحه 8 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب رشته

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من دیده ام بچه هایی رو که با مدرک مجازی آموزش محور امیرکبیر از دانشگاههای متوسط پذیرش گرفته اند ولی طبعا اعتبارش در حد دوره حضوری تزدار نیست. ولی با مقاله و پژوهش اضافی و معدل و نمره GRE خوب میتونید جبرانش کنید.
    آقای ghlobe ،
    به نظرتون دوره خوب و با ارزشی هست که براش هزینه کنم و بخونم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    آقای ghlobe ،
    به نظرتون دوره خوب و با ارزشی هست که براش هزینه کنم و بخونم؟
    والا بستگی به خودتون و انتخاب های دیگرتون داره.یعنی اینکه بجز این دوره چه موقعیتهای دیگری رو دارین و هدفتون چیه.

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    والا بستگی به خودتون و انتخاب های دیگرتون داره.یعنی اینکه بجز این دوره چه موقعیتهای دیگری رو دارین و هدفتون چیه.
    حالا یه سوال دیگه :
    از بین از بین رشته های مجازی و پردیس (بین الملل) کدومش معتبر تره؟ هم تو ایران ، هم خارج !!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    حالا یه سوال دیگه :
    از بین از بین رشته های مجازی و پردیس (بین الملل) کدومش معتبر تره؟ هم تو ایران ، هم خارج !!!
    ببینید شما از دو سه تا دانشگاه تاپ ایران که بگذرید بقیه اصولا در خارج شناخته شده نیستند و فرقی ندارند. اصل قضیه اینه که رزومه خوبی از نظر معدل و سابقه پژوهشی و نمره زبان و GRE بسازید.
    اعتبار در ایران رو متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم.

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

منظور از دانشگاههای -\+H چیه؟

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

سلام به دوستان عزیز
    رشته من در کارشناسی کنترل وابزاردقیق بوده والان دارم برای ارشد 93 داخل ایران میخون راستش توی انتخاب گرایشهای برق(قدرت-الکترونیک-کنترل-مخابرات و.....) بدجوری سردرگم شدم واز هرکسی مشورت میخوام از گرایش خودش دفاع میکنه الان هم دارم روی حساب هرچه پیش آیدخوش آید میخونم وجلو میرم تا توی هرگرایش که رتبه ام خوب شدبرم باتوجه به اینکه قصدمن برای اپلای درمقطع دکتراست وفارغ علاقه مندی به گرایشم کسی میتونه بهم بگه چه گرایشی از برق درخارج ازکشور خریدارداره وبیشتر میخوان چه از نظر فاند چه مسایل دیگر.....(خودم بیشتر الان روی درسای کنترل زوم کردم)
    پیشاپیش ممنون از پاسختون

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad69 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    رشته من در کارشناسی کنترل وابزاردقیق بوده والان دارم برای ارشد 93 داخل ایران میخون راستش توی انتخاب گرایشهای برق(قدرت-الکترونیک-کنترل-مخابرات و.....) بدجوری سردرگم شدم واز هرکسی مشورت میخوام از گرایش خودش دفاع میکنه الان هم دارم روی حساب هرچه پیش آیدخوش آید میخونم وجلو میرم تا توی هرگرایش که رتبه ام خوب شدبرم باتوجه به اینکه قصدمن برای اپلای درمقطع دکتراست وفارغ علاقه مندی به گرایشم کسی میتونه بهم بگه چه گرایشی از برق درخارج ازکشور خریدارداره وبیشتر میخوان چه از نظر فاند چه مسایل دیگر.....(خودم بیشتر الان روی درسای کنترل زوم کردم)
    پیشاپیش ممنون از پاسختون
    این مدل خوندن به شخصه به نظرم بسیار بسیار خطرناکه و نتیجه خوبی ممکنه در بر نداشته باشه.
    مسلمه که هر کسی از علاقه‌ای که خودش داشته دفاع می‌کنه، مگه انتظار دیگه‌ای دارین؟ کسی که توی اون رشته خاص کار کرده و تجربه داره، در همون زمینه‌ می‌تونه نظر بده دیگه.

یعنی شما هم داری ماشین الکتریکی می‌خوبی، هم الکترونیک، هم مغناطیس؟ بررسی ۱ هم که هیچ!

اصل اساس همه این خریدار داشتن گرایش و فاند و ... بحث سر انتخاب دانشجوییه با رزومه قوی و پشتکار. کسی که علاقه به اون گرایش نداشته باشه، یا وقتی واردش شد بفهمه دوست نداره که شب و روزش رو بابتش بگذاره، چطوری می‌خواد اون رزومه قوی رو با پشتکار و علاقه‌ش بسازه؟

کسی که علاقه‌ش رو خیلی زود پیدا کنه، مشکلش این می‌شه که حوصله درس‌های گرایشای دیگه رو نداره. فقط دلش می‌خواد دنبال اون چیزی بره که هدفشه. اما از اون طرف هم پیدا نکردن علاقه اصلی طی ۳ سال، خودش مشکل زیادی ایجاد می‌کنه.

همون طوری که از دیگران حتما شنیدین،
    تعداد پژوهش‌ها در حوزه مخابرات سیستم،‌ الکترونیک دیجیتال - پردازش سیگنال و هوش، Smart Grid، کنترل و ناوبری خودکار روبات بیشترین بخش رو شامل می‌شه. اما این دلیل نمی‌شه باقی گرایش‌ها خریدار نداشته باشه. اما تعدادشون کمتره.
    The Future you see is the Future you get.

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

نقل قول نوشته اصلی توسط n301_d632 نمایش پست ها
    این مدل خوندن به شخصه به نظرم بسیار بسیار خطرناکه و نتیجه خوبی ممکنه در بر نداشته باشه.
    مسلمه که هر کسی از علاقه‌ای که خودش داشته دفاع می‌کنه، مگه انتظار دیگه‌ای دارین؟ کسی که توی اون رشته خاص کار کرده و تجربه داره، در همون زمینه‌ می‌تونه نظر بده دیگه.

یعنی شما هم داری ماشین الکتریکی می‌خوبی، هم الکترونیک، هم مغناطیس؟ بررسی ۱ هم که هیچ!

اصل اساس همه این خریدار داشتن گرایش و فاند و ... بحث سر انتخاب دانشجوییه با رزومه قوی و پشتکار. کسی که علاقه به اون گرایش نداشته باشه، یا وقتی واردش شد بفهمه دوست نداره که شب و روزش رو بابتش بگذاره، چطوری می‌خواد اون رزومه قوی رو با پشتکار و علاقه‌ش بسازه؟

کسی که علاقه‌ش رو خیلی زود پیدا کنه، مشکلش این می‌شه که حوصله درس‌های گرایشای دیگه رو نداره. فقط دلش می‌خواد دنبال اون چیزی بره که هدفشه. اما از اون طرف هم پیدا نکردن علاقه اصلی طی ۳ سال، خودش مشکل زیادی ایجاد می‌کنه.

همون طوری که از دیگران حتما شنیدین،
    تعداد پژوهش‌ها در حوزه مخابرات سیستم،‌ الکترونیک دیجیتال - پردازش سیگنال و هوش، Smart Grid، کنترل و ناوبری خودکار روبات بیشترین بخش رو شامل می‌شه. اما این دلیل نمی‌شه باقی گرایش‌ها خریدار نداشته باشه. اما تعدادشون کمتره.
    من یه اشتباه بزرگی توی انتخاب رشته از همون دوران دبیرستان کردم و نرفتم دنبال علاقم من دوست داشتم پزشکی بخونم اما این جماعت اطرافم و تحقیق ضعیف خودم باعث شدند که پابه عرصه برق بگذارم اما خوب نمیشه کاریش کرد.
    درحال حاضرم دوست دارم وارد گرایشی بشم که مربوط به فضاپیماوهواپیماوکنترل موشک و............... باشه و از ریاضیات خشک و محض هم به دور باشه!!!!!
    درضمن کتابایی هم که الان دارم میخونم توی گرایش کنترل همشون ضریب دارن یعنی بادرصدخوب میتونم کنترل بیارم و فعلاهم تصمیمم همینه بعد مخابرات!

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad69 نمایش پست ها
    من یه اشتباه بزرگی توی انتخاب رشته از همون دوران دبیرستان کردم و نرفتم دنبال علاقم من دوست داشتم پزشکی بخونم اما این جماعت اطرافم و تحقیق ضعیف خودم باعث شدند که پابه عرصه برق بگذارم اما خوب نمیشه کاریش کرد.
    درحال حاضرم دوست دارم وارد گرایشی بشم که مربوط به فضاپیماوهواپیماوکنترل موشک و............... باشه و از ریاضیات خشک و محض هم به دور باشه!!!!!
    درضمن کتابایی هم که الان دارم میخونم توی گرایش کنترل همشون ضریب دارن یعنی بادرصدخوب میتونم کنترل بیارم و فعلاهم تصمیمم همینه بعد مخابرات!
    خب اگه هنوز به پزشکی علاقه داری،‌چرا دنبال مهندسی پزشکی نمی‌ری؟
    پایه و اساس کارش پردازش سیگنال‌های پزشکیه، BSP، بر اساس گرایشت در اون، می‌تونی دنبال ساخت ادوات پزشکی بری، یا پردازش سیگنال‌های پزشکی مثل پردازش تصاویر پزشکی و ... استاد راهنمای من تخصصیش سیستم‌هاس عصبی عضلانیه. مثل تحقیق درباره صرع، قطع نخاع و ...
    *
    فوق لیسانس کنترل به شدت ریاضی‌واره و فرمول‌ها و مواردی که در اون هست بیشتر مسائل مهندسی مثل مکانیک و نفت و ... هست. یه تحقیقی درباره حجم ریاضی ان انجام بده.
    محاسبات هوشمند ریاضیات ساده‌تری دارن و به این دلیل پیاده‌سازی اون‌ها راحت‌تره. اما به هر حال روش‌های کلاسیک کنترل همچنان بسیار مهم هستن.

اگه به این زمینه‌ها علاقه داری، یه نگاهی به تالار روباتیک بنداز، درباره گرایش‌های روباتیک (کنترل و ناوبری و ...) توضیح‌های مناسبی داده. شما می‌تونی وارد گرایش های برق بشی با اون تخصص (کنترل - ناوبری، مکاترونیک - ... و ...!)
    The Future you see is the Future you get.

Junior Member

سلام دوستان، دنبال سایتی می گشتم که لیست دانشگاه های آمریکا در مورد رشته IT رو بده و همچنین بگه که چه گرایش هایی از این رشته در آمریکا هست و یا در یک دانشگاه خاصی...همانطور که می دانید در ایران فقط چند گرایش محدود وجود دارد...
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید...
    همچنین اگر سایتی را معرفی کنید که این اطلاعات رو در مورد گرایش مهندسی نرم افزار(Computer Enginnering) بدهد هم ممنون می شوم...
    منظورم علوم کامپیوتر نیست...

با تشکر از همه عزیزان...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)