صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 84

موضوع: یک مقاله رو تو چند تا کنفرانس می شه فرستاد؟؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : یک مقاله رو تو چند تا کنفرانس می شه فرستاد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    دوستان يه سوالي.
    مي دونم که از نظر اخلاقي و ... 1 مقاله فقط در يک کنفرانس و يک ژورنال ميتونه ارايه شه.
    حالا به نظر شما اگه همون مقاله که در يک کنفرانس بين المللي معتبر ارايه شده، در يک کنفرانس داخلي هم ارائه بشه، مشکلي ايجاد ميشه؟ ارتباط بين داده هاي کنفرانس هاي بين المللي با داخلي چطوره؟ (معتبرترين کنفرانس داخلي در اون زمينه فرض کنيد. ميدونم که واسه apply ارزشي نداره ولي واسه شرايط فعليم لازم دارم! )
    همون طور که گفتم اصل اندکس شدن و قوانین کنفرانس هست.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    راه درستش اینه که شما وقتی در مورد یک موضوعی مقاله نوشته‌اید و چاپ شده، اون موضوع رو بسط بدهید و یک مقاله جدید در همون زمینه بنویسید و مقاله قبلی رو هم در قسمت ارجاعات بیارید و بعد مقاله جدید رو می‌تونید به یک کنفرانس یا ژورنال دیگه بفرستید.
    سلام
    برخي از دوستان ميگن كه تا 20-30 درصد از مقاله عوض بشه ميشه به صورت يه مقاله ديگه فرستادش يه جاي ديگه. سوالم اين هست كه در رشته هاي ما كه معمولا result ها نتايجي از تست هاي exprimental اي از مواد هست. 20-30 درصد يعني تغيير اندكي! از title, abstract و مثلا كل litrature ؟ همين كافي هست؟ خوب result و يا exprimental رو كه نميشه عوض كرد!

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

مواد لازم برای گرفتن پذیرش:
    مقاله 1 عدد
    کنفرانس به مقدار لازم
    ;D
    :P
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    راه درستش اینه که شما وقتی در مورد یک موضوعی مقاله نوشته‌اید و چاپ شده، اون موضوع رو بسط بدهید و یک مقاله جدید در همون زمینه بنویسید و مقاله قبلی رو هم در قسمت ارجاعات بیارید و بعد مقاله جدید رو می‌تونید به یک کنفرانس یا ژورنال دیگه بفرستید.
    سلام
    برخي از دوستان ميگن كه تا 20-30 درصد از مقاله عوض بشه ميشه به صورت يه مقاله ديگه فرستادش يه جاي ديگه. سوالم اين هست كه در رشته هاي ما كه معمولا result ها نتايجي از تست هاي exprimental اي از مواد هست. 20-30 درصد يعني تغيير اندكي! از title, abstract و مثلا كل litrature ؟ همين كافي هست؟ خوب result و يا exprimental رو كه نميشه عوض كرد!
    خب یه ذره مواد رو عوض کنین ! ... اونم نمی شه ..
    توی رشته ما این کار رو می تونن بچه ها اینطوری کنن که متغیرها رو بجای deterministic گرفتن stochastic بگیرن .. به عنوان مثال !

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

هر مقاله رو در صورت ارائه کردن تنها باید در یک کنفرانس شرکت داد. ولی ممکنه کنفرانسی مقالتون بپذیره ولی شما نرید. خوب اوناهم تو مجموعه مقالاتشون چاپ نمی کنن و شما هم می تونی جای دیگه ای بفرستی که می تونی بری.
    در مورد اینکه آیا مقاله کنفرانس رو میشه در ژورنالی چاپ کرد هم میشه. خیلی این کار متداوله. مشکلی هم نداره.

سلام
    تو همین مواد هم میشه. مثلا: شما یک سری تست انجام دادی و یکسری نتیجه داری.
    حالا بیشتر مطالعه کردی و از ابزار بیشتری برای تحلیل نتایجت استفاده کردی (مثلا اول فقط از SEM و XRD استفاده کردی، بعدا اومدی از TEM هم استفاده کردی) بالطبع نتایج جدیدی بدست می آری و در قالب جداول، اشکال و نمودارهای جدید ارائه می کنی.
    حتی ممکنه بررسی دیگه ای نداشته باشی، ولی به موضوع یک شکل دیگه نگاه کنی و بالطبع نمودارهای جدید. مثل کاری که خود من کردم ازم هم قبول کردن

فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mysm
    حتی ممکنه بررسی دیگه ای نداشته باشی، ولی به موضوع یک شکل دیگه نگاه کنی و بالطبع نمودارهای جدید. مثل کاری که خود من کردم ازم هم قبول کردن
    سلام
    ???
    خوب مثلا ميشه اگه مثلا عكسهاي متفاوتي از SEM رو در جاهاي ديگه استفاده كرد وليكن ميشه شما بفرماييد در صورت داشتن نتايج يكسان چه جوري به موضوع به شكل ديگه نگاه ميكنيد؟؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

داشتم فوتبال میدیدم. حال داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mysm
    سلام
    ???
    خوب مثلا ميشه اگه مثلا عكسهاي متفاوتي از SEM رو در جاهاي ديگه استفاده كرد وليكن ميشه شما بفرماييد در صورت داشتن نتايج يكسان چه جوري به موضوع به شكل ديگه نگاه ميكنيد؟؟؟؟
    ببینید من ترمومکانیکال کار می کنم. رو ی قضیه ای کار کردیم به اسم NRX. این ی تئوری سابقه داره ولی تو 2-1 سال اخیر خیلی توجه جلب کرده. به این معنی که اصل مکانیزم هنوز درست جا نیافتاده. خوب تو ایران تا حدی میشه به بررسی مکانیزم ها پرداخت. بدلیل فقر شدید تجهیزات. مثلا من ی نوع دستگاه بررسی پراش لازم دارم که رو SEM نصب شه ولی اصلا اینجا نیست. بگذریم.
    ما اومدیم بیشتر رو بررسی شرایط ترمومکانیکالی که منجر به این پدیده میشه کار کردیم. خوب نتیجه کار شد مقاله ISI و .... بعد ی مدت ی ایده خورد تو کلم. یعنی چی میشد ما می تونستیم پیش بینی از محدوده هایی که این پدیده درش حاکم میشه انجام بدیم و متعاقبا جلوگیری از وارد شدن به اون شرایط به دلایلی...

توی دنیا فقط تا حالا به خود مکانیزم پرداختند و تنها یکی دو شرایط خاص. من با همون تست هایی که انجام دادیم اومدم شرایط مرزی این پدیده رو که در محدوده تغییر فرم داغ (نه گرم- بعضا این دو تا با هم اشتپ میشه) باهاش مواجهیم تعیین کردم در قالب ی نقشه فرایند (همین نقشه اگه گسترش پیدا کنه خودش ی کار خیلی بزرگه که من ایدشو در قالب همون تست هایی که انجام دادم مطرح کردم) اشتباه نشه ها، من اصلا در این مورد خاص شبیه سازی یا مدلینگ انجام ندادم

اگه مطلبی بود ما در خدمتیم
    بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

سلام
    من قبلا سوال مشابهي راجع به اين موضوع پرسيدم ولي اگه دوستان كسي اطلاعات دقيقي داره اينجا بيان كنه ممنون ميشم:
    در ارائه مقالات به كنفرانس خارجي من شنيدم اگه محتوي دو مقاله 25 ( يا15 مطمئن نيستم) درصد با هم فرق داشته باشن ايرادي نداره هر دو فرستاده بشن. من خودم قبول ندارم كه آب ببنديم به مقاله كه فقط زياد بشن! چون اينجوري به درد رزومه هم نميخورن ولي ميخوام بدونم با رعايت پرستيژ علمي، اگر data متنوع باشه تا چند درصد تفاوت ميشه اين كارو انجام داد؟

saeede83
    Guest

سلام
    من قبلا سوال مشابهي راجع به اين موضوع پرسيدم ولي اگه دوستان كسي اطلاعات دقيقي داره اينجا بيان كنه ممنون ميشم:
    در ارائه مقالات به كنفرانس خارجي من شنيدم اگه محتوي دو مقاله 25 ( يا15 مطمئن نيستم) درصد با هم فرق داشته باشن ايرادي نداره هر دو فرستاده بشن. من خودم قبول ندارم كه آب ببنديم به مقاله كه فقط زياد بشن! چون اينجوري به درد رزومه هم نميخورن ولي ميخوام بدونم با رعايت پرستيژ علمي، اگر data متنوع باشه تا چند درصد تفاوت ميشه اين كارو انجام داد؟
    ببین اون قسمتی از مقاله که نتایج علمی رو بیان می کنه باید جدید باشه، اما مثلا definition و preliminary ها می تونن تکرار بشن. نمی دونم چند درصد می شه اما قسمتی که از خودتون دارین بیان می کنین باید جدید باشه.
    در مورد اینکه مقاله ارائه شده در کنفرانس رو به ژورنال هم بفرستین کافیه 40% متفاوت باشن اما در مورد اینکه به کنفرانس بفرستین باید کاملا متفاوت باشن

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83

ببین اون قسمتی از مقاله که نتایج علمی رو بیان می کنه باید جدید باشه، اما مثلا definition و preliminary ها می تونن تکرار بشن. نمی دونم چند درصد می شه اما قسمتی که از خودتون دارین بیان می کنین باید جدید باشه.
    در مورد اینکه مقاله ارائه شده در کنفرانس رو به ژورنال هم بفرستین کافیه 40% متفاوت باشن اما در مورد اینکه به کنفرانس بفرستین باید کاملا متفاوت باشن
    ممنون از جواب
    ولي آخه اگه result كاملا متفاوت باشه كه ميشه اصلن يه مقاله ديگه كه! مثلا ببين شما يه پودر داري به صورت عكس SEM ميخواي ازش تعريف كني ،خوب ممكنه يه عكس مربوط به يه كريستال از اون پودر باشه، يكي ديگه مربوط به زمينه آمورف و ... خوب ميشه اصلا نتيجه رو رو هر كدوم بسط و توصيف كرد. يا اينكه مثلا يه تز چند جور result توش هست ولي خوب عنوان تز يه چيزه، منظور اينكه اينا همه رو يه هدف بدست اومدن، طبيعتا مقاله هاش مشابه هم ميشن ولي ميشه هر مقاله رو محورشو يك چيز گرفت و حولش توصيف كرد ولي exprimental يا همون preliminary كه شما ميگين خوب يكيه تقريبا. من ميتونم چند جور مقاله با يه محور توصيفي ارائه بدم كه بشه توش گفت هدف از مقاله بررسي علمي به صورت هسته مستقل برا خودش بوده ولي خوب ممكنه بعضي از نتايج تكرار شن، اينجوري قبوله؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)