صفحه 144 از 144 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,438 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

پیش فرض پاسخ : انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

در آلمان هر دو کار مزد دارند. چه از بانک و سیستم مدیریت سهام بانکی استفاده کنید و چه از بروکرهای خصوصی برای هر دو باید کارمزد بدید. نرخ کارمزد به میزان سبد بستگی داره، از یک رنجی تا یک رقمی ثایت و بعدش درصدی می شه. بدون بانک که اصلاً مگه میشه در آلمان زندگی کرد؟ من متوجه نمیشم منظورتون رو. در شرایط عادی هر شخصی در آلمان یک حساب بانکی باید داشته باشه تا بتونه زندگی کنه.
    هر بانکی که حساب باز کردن باید ببینند که میتونن حساب سهامی هم داشته باشند یا خیر. بخاطر مشکلات تحریمی بعضی بانکها برای ایرانیها Depot باز نمی کنند البته.
    باز اگر سوالی بود در خدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    بروکر کارمزد نداره
    بانک داره
    این چیزایی که گفتین رو بدون بانک و یا بروکر از کجا بخره؟

Banned

پیش فرض پاسخ : انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    در آلمان هر دو کار مزد دارند. چه از بانک و سیستم مدیریت سهام بانکی استفاده کنید و چه از بروکرهای خصوصی برای هر دو باید کارمزد بدید. نرخ کارمزد به میزان سبد بستگی داره، از یک رنجی تا یک رقمی ثایت و بعدش درصدی می شه. بدون بانک که اصلاً مگه میشه در آلمان زندگی کرد؟ من متوجه نمیشم منظورتون رو. در شرایط عادی هر شخصی در آلمان یک حساب بانکی باید داشته باشه تا بتونه زندگی کنه.
    هر بانکی که حساب باز کردن باید ببینند که میتونن حساب سهامی هم داشته باشند یا خیر. بخاطر مشکلات تحریمی بعضی بانکها برای ایرانیها Depot باز نمی کنند البته.
    باز اگر سوالی بود در خدمتم
    بروکر کلا کارمزدش خیلی پایین تر از بانک هست. بانکها هزینه اضافی میگیرند و فلسفه همین بوجود اومون بروکر ها هم همینه
    بنده گفتم حساب باز نکنید در بانک
    بحث ترید بود در اصل که در کدوم پلتفرم باشه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadtaghi6 نمایش پست ها
    خب من اینجا یکم جزییات بیشتری از نکاتی که خودم یاد گرفتم، میزارم:
    1. بانکی که من رفتم، سه حوزه برای سرمایه گذاری معرفی کرد: بورس (ریسک بالا، سود بالا)، مسکن و هتل داری (سود پایین، ریسک پایین) و وام به شرکتها و کمپانی ها (سود پایین ولی تضمین شده)
    2. نرخ کارمزد یا کمسیون بانک برای خرید سهام، بین 3-5 درصد سرمایه اولیه است. این نرخ بسته به نوع سهام خریده شده بالا پایین میشه، هر چقدر سهام شناخته تر باشه، نرخ کارمزد کمتری داره.
    3. مالیات بر درامد: اگر درامد سالانه از فروش سهام بالای 800 یورو باشه، 25 درصد مالیات بهش تعلق میگیره. به نظر این مالیات اصلن منطقی نیست چون من پس انداز و حقوقی که دارم، مالیاتش را از قبل پرداخت کردم! یه راه برای ندادن مالیات این میتونه باشه که شما اگه بر فرض تو یک سال 1000 یورو از فروش سهام سود کردی، 500 یورو را در دسامبر و 500 یورو را در ژانویه سال بعد نقد کنی.
    4. در کل، این طور سرمایه گذاری نیاز به صبر زیاد، حداقل بالای 3 سال، داره تا به سود برسه.

اگه اطلاعات بیشتری دریافت کردم، اینجا به اشتراک میگذارم.
    این مالیات براخرید فروش از بانک صادقه

Moderator

رشته و دانشگاه

مالیات بر درآمد حداقل 25% هست و فرقی نمی کنه از بروکر باشه یا بانک چون در اون بخشش اپراتور (بانک یا بروکر) نقشی نداره و این درصد به حساب دارایی میره. ضمناً مالیات فقط زمانی برداشت میشه که شما سهام رو با سود بفروشید وگرنه تا زمانیکه در حال سهام خریدن هستید کاری به سود شما ندارند. به طور مثال سهام شما ارزشش دوبرابر هم بشه نمیان 25% اونرو ازتون بگیرن تا زمانی که بخواین بفروشیدش .

این مالیات براخرید فروش از بانک صادقه

Banned

مالیات بر درآمد حداقل 25% هست و فرقی نمی کنه از بروکر باشه یا بانک چون در اون بخشش اپراتور (بانک یا بروکر) نقشی نداره و این درصد به حساب دارایی میره. ضمناً مالیات فقط زمانی برداشت میشه که شما سهام رو با سود بفروشید وگرنه تا زمانیکه در حال سهام خریدن هستید کاری به سود شما ندارند. به طور مثال سهام شما ارزشش دوبرابر هم بشه نمیان 25% اونرو ازتون بگیرن تا زمانی که بخواین بفروشیدش .
    داداش من
    من در بروکر حساب دارم چنین اتفاقی نمیفته

Moderator

رشته و دانشگاه

دوست من نمیدونم شما آلمانی یا خیر، اما شما در هرجای آلمان حساب داشته باشد باید مالیات رو پرداخت کنید، حالا یا قبل از تسویه و واریز به حسابتون این پول برداشت میشه یا بعدش باید خوداظهاری کنید. از اونجا که شما امکان فرار مالیاتی در آلمان از مبادی رسمی نداری پس به هر شکل این درصد مالیات باید پرداخت بشه. من با بانک هاسپا کار میکنم و همینطور دگوسا بانک که زیر مجموعه شرکت ما هست. در خصوص مالیات و کارمزد هم باید بگم کارمزد هر بانک متفاوته اما مالیات برای هر دو یکسان هست. جور دیگه که میتونم خیالتون رو راحت کنم اینه که به نظر شما در کشوری مثل آلمان که حتی هیتلر نتونست از دست اداره دارایی فرار کنه، من یا شما میتونیم درآمد داشته باشم و مالیات درآمدش رو ندیم ؟ دقت کنید که ما از کار سیاه صحبت نمیکنیم که مثلاً بریم خونه کسی ویندوزش رو درست کنیم و پول نقد بذاریم جیبمون. شما با شناسه رسمی سهام خرید و فروش میکنی و برای اینکار قبلش مراحل شناسایی رو طی کردی حالا یا حضوری رفتی بروکر دیده شمارو یا جلسه آنلاین بوده و شناسایی شدی، حالا از همون محل درآمد داشتی! خوب معلومه که باید مالیاتش رو بدی ! در ایرانم شما مالیات بر درآمد ابراز میکنی و اگر بخوان میتونن روزی ازت بگیرن.
    در حواب سوال اون دوستمون باید بگم راه قانونی و درستی که در کشور آلمان وجود داره همینی هست که گفتم ، یعنی شما باید حتماً مالیات بر درآمدت رو پرداخت کنی که حداقلش 25% هست و تبصره هایی داره اما شما روی همون 25% حساب کن. من در سال گذشته چیزی حدود 9000 یورو مالیات دادم و مجبور بودم قوانینش رو کامل بررسی کنم.

موفق باشید
    داداش من
    من در بروکر حساب دارم چنین اتفاقی نمیفته

ApplyAbroad Superstar

دوست من نمیدونم شما آلمانی یا خیر، اما شما در هرجای آلمان حساب داشته باشد باید مالیات رو پرداخت کنید، حالا یا قبل از تسویه و واریز به حسابتون این پول برداشت میشه یا بعدش باید خوداظهاری کنید. از اونجا که شما امکان فرار مالیاتی در آلمان از مبادی رسمی نداری پس به هر شکل این درصد مالیات باید پرداخت بشه. من با بانک هاسپا کار میکنم و همینطور دگوسا بانک که زیر مجموعه شرکت ما هست. در خصوص مالیات و کارمزد هم باید بگم کارمزد هر بانک متفاوته اما مالیات برای هر دو یکسان هست. جور دیگه که میتونم خیالتون رو راحت کنم اینه که به نظر شما در کشوری مثل آلمان که حتی هیتلر نتونست از دست اداره دارایی فرار کنه، من یا شما میتونیم درآمد داشته باشم و مالیات درآمدش رو ندیم ؟ دقت کنید که ما از کار سیاه صحبت نمیکنیم که مثلاً بریم خونه کسی ویندوزش رو درست کنیم و پول نقد بذاریم جیبمون. شما با شناسه رسمی سهام خرید و فروش میکنی و برای اینکار قبلش مراحل شناسایی رو طی کردی حالا یا حضوری رفتی بروکر دیده شمارو یا جلسه آنلاین بوده و شناسایی شدی، حالا از همون محل درآمد داشتی! خوب معلومه که باید مالیاتش رو بدی ! در ایرانم شما مالیات بر درآمد ابراز میکنی و اگر بخوان میتونن روزی ازت بگیرن.
    در حواب سوال اون دوستمون باید بگم راه قانونی و درستی که در کشور آلمان وجود داره همینی هست که گفتم ، یعنی شما باید حتماً مالیات بر درآمدت رو پرداخت کنی که حداقلش 25% هست و تبصره هایی داره اما شما روی همون 25% حساب کن. من در سال گذشته چیزی حدود 9000 یورو مالیات دادم و مجبور بودم قوانینش رو کامل بررسی کنم.

موفق باشید
    مالیات بر درآمد، درصد ثابتی نداره و بر اساس شرایط و درآمد شخص محاسبه میشه، اینکه چند نفر تحت تکفل این فرد هستن، متاهله یا نه، اگر متاهله، همسرش کار می کنه یا نه، درآمدش چقدره، چند جا کار می کنه، اگر جای دیگه ای کار می کنه، حقوق به دست اومده از اون یکی کارش چقدره، آیا منبع درآمد دیگه ای داره یا نه و هزار و یک چیز دیگه. این طور نیست که بگیم برای همه 25 درصده.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Physics

سلام. کسی تجربه انتقال مبلغ قابل توجه از ایران به آلمان (اشپارکاسه) رو داره؟ مثلا حدود ۲۰۰،۳۰۰ هزار یورو که از فروش خونه در ایران به دست اومده.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)