صفحه 2 از 144 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

حق با شماست. یکشنبه هم به من گفتن معادل این پول باید تو حسابم باشه. اما فکر می کنم برای انتقالش خودتون می تونین بعد از رفتن، تو آلمان اقدام کنین! تصور می کنم برای تمدید ویزا باید مدرک ساپورت رو داشته باشین، در نتیجه تا زمان تمدید ویزا فکر کنم وقت داشته باشین برای باز کردن حساب و ریختن 8000 یورو! البته این حدس منه! شاید هم ازتون بلافاصله بخوان که این کار رو بکنین. اما چیزی که فهمیدم اینه که سفارت از ما بخاطر تحریمها انتظار نداره که پول رو حواله کنیم به حسابمون در آلمان، چون می دونه که امکانش نیست.
    در مورد بانک صادرات راستش من خودم ازشون پرسیدم گفتن تحریم شدن! حالا دیگه نمیدونم. به هر حال ممنون از جوابت.

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

سلام
    این موضوع رو باز کردم تا بقیه بچه هایی که مثل من باید حواله انتقال پول به آلمان رو برای سفارت ببرن تا ویزاشون رو بگیرن، مثل من دو سه روز وقتشون تلف نشه و خستگی و اعصاب خوردی نکشن!
    خصوصن که کار چندان سختی نیست ولی از اونجا که مسئول مربوطه اطلاعات صحیح و کامل نمیده (خصوصن پشت تلفن، فقط مدام میگه پاشو بیا اینجا!!!!) و باز از اونجا که ساعت 2 تعطیل میکنن و میرن خونه، قضیه هی کــــِــش میاد!

1 - جریان از این قراره که باید حسابی در بانک صادرات شعبه هامبورگ باز بشه به نام شما تا بعد پول بهش منتقل بشه.
    ( بانک صادرات توی فرانکفورت هم شعبه داره، ولی این شعبه جدیدن دیگه برای دانشجو ها حساب باز نمیکنه)

2 - برای افتتاح این حساب باید برید برج سپهر، واقع در تقاطع خیابان سمیه و بهار، طبقه 21، دایره کارگزاران، خانم محمدی
    روز اولی که من رفتم سه تا برگه به من داد و گفت فرم رو پر کنم و مدارکی که توی اون برگه نوشته رو بیارم.
    این برگه ها رو اسکن و پیوست کردم به این موضوع. میتونین پرینت بگیرین و برین دنبال مدارک لازم، که یه مرحله از کارتون که رفتن و گرفتن این کاغذها باشه کمتر بشه
    (بابت کیفیت فرم ها من بی تقصیرم! اوریجینالشون هم همینطور خط خطی و کمرنگ بود.)

3 - مورد 2 مدارک لازم، یه متن فارسی هست که شما باید خودتون بنویسین و درخواست افتتاح حساب کنین در بانک هامبورگ برای اینکه 8000 یوروی دانشجویی رو توش بریزین. مشخصات کامل و امضا و تاریخ فراموش نشه

4 - مورد 1 همین فرم pdf هست. پایین صفحه 1 رو باید امضا کنید. بالای صفحه 2 خالی میمونه و پایین صفحه 2 رو در صورتی که میخاین خدمات فکس براتون فعال بشه پر کنین.

5 - و اما مورد 5 و تایید امضا. وقت خودتون رو با رفتن و سر و کله زدن با بانکی که توش حساب دارین تلف نکنین!! حتی بعضی از شعبه های بانک صادرات هم حاضر به زدن مهر روی یه فرم انگلیسی که معلوم نیست توش چی نوشته، نیستن.
    بهترین کار در این مورد مراجعه به بانک صادرات شعبه برج سپهر و افتتاح یه حساب هست! بعد از اینکه حساب رو باز کردین و 10 هزارتومان ریختین توش، فرم امضا شده تون رو ببرین پیش آقای میران، معاون شعبه و اون بی هیچ سوالی مهر رو براتون میزنه. البته این بانک معمولن خیلی شلوغه، رو بیش از یک ساعت معطلی میتونین حساب کنین!!!
    (من دو روز برای گرفتن همین مهر از بانک ملی و ملت معطل شدم. حتی خواستم تو یه شعبه بانک صادرات توی خ ولیعصر حساب باز کنم و تایید امضا بگیرم، اما تیریپ مچ گیری باهام برخورد کردن و گفتن که نمیتونم تایید امضایی رو که الان زدم الان بگیرم!!!)

6 - حالا میتونین این فرم رو به همراه پاسپورت و کپی اش، و یه قبض مبایل (مثلاً) ببرین بالای برج سپهر. اول برین طبقه 20، قسمت تایید امضا. اونجا مهر بانک صادرات رو تایید میکنن براتون.
    حالا برین طبقه 21 پیش خانوم محمدی (دایره کارگزاران) و کپی پاسپورتتون رو بدین برابر اصل کنه.
    حالا برین اتاق روبروش (بایگانی) تا یه مهر دیگه هم روی فرمتون بزنه.
    حالا اتاق بغلی این اتاق، آقای علی وردی (در مورد اسم مطمئن نیستم) باید فرمتون رو امضا کنه.

7 - اوکی حالا کارهای اینجا تمومه. میتونین مدارک رو (فرم و کپی پاسپورت و قبض) با پست برای بانک هامبورگ پست کنین تا براتون حساب باز بشه.
    دو سه روزی برای پست و دو سه روزی برای افتتاح حساب وقت میبره. بعد از اینکه حسابتون باز شد، شماره حساب رو بهتون میدن و میتونین 8000 یورو رو براشون سویفت کنید و تاییدیه اش رو ببرین برای سفارت.

ولی اگه عجله دارین میشه دو تا کار کرد:
    یکی اینکه مدارک رو میشه برای بانک هامبورگ فکس کرد و باهاشون تلفنی هماهنگ کرد که کار رو سریعتر انجام بدن (اطلاعات تماس با بانک هامبورگ پیوست شده)

راه دوم اینه که شما پول رو سویفت میکنید برای یه حساب امانت (خانوم کیهانی توی بانک هامبورگ میگفت حساب امانت، ولی خانوم محمدی توی برج سپهر میگفت حساب بستانکاران).
    رسید سویفت برای حساب بستانکاران برای سفارت قابل قبوله. همزمان هم که مدارک رو برای هامبورگ پست کردین و به محظ اینکه حساب رو باز کنن پولتون رو میریزن به حسابتون.

نکته: در مورد سویفت به حساب بستانکاران، اولن واریز کننده و دریافت کننده هر دو به نام خودتون باید باشه، و ثانیاً باید مشخصات کاملتون رو روی برگه حواله بنویسید (آدرس، شماره پاسپورت، ...)
    فقط حواستون باشه که این کارها باید همزمان انجام بشه، چون بانک هامبورگ فقط یه مدت محدودی پول رو توی این حساب نگه میداره.
    من تلفنی باهاشون صحبت کردم و خانم کیهانی گفت برای دانشجو ها کمی بیشتر پول رو نگه میداریم و کلن راه میایم باهاشون. ولی خلاصه حواستون باشه که مشکلی پیش نیاد براتون.

نکته بعدی در مورد امن بودن حساب داشتن توی بانک صادرات هست به دلیل احتمال تحریم شدنش.
    در این مورد هم خانم کیهانی گفت که پول رو نمیتونن بهمون پس بدن، ولی میتونن حواله اش کنن به یه حساب دیگه تو یه بانک دیگه به نام خودمون. (در این مورد توی یه پست دیگه هم توضیح داده بودم)
    بنابراین میشه بعد از رسیدن، توی هر بانکی که برامون راحت تره و امکانات بهتری به دانشجو ها میده حساب باز کنیم و پول رو منتقل کنیم به اون حساب. (فقط مطمئن نیستم که این کار رو میشه با فکس هم انجام داد یا باید یه سفر تا هامبورگ بریم!)

فکر میکنم بشه همه این کار ها رو یه روزه انجام داد.

بازم اگه سوالی بود درخدمتم.
    موفق باشین
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf Form.pdf (638.4 کیلوبایت, 232 views)

Junior Member

Malicite عزیز ،خیلی ممنون از این که این همه اطلاعات مفید در اختیارمون گذاشتی.امیدوارم همیشه موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط malicete
    سلام
    این موضوع رو باز کردم تا بقیه بچه هایی که مثل من باید حواله انتقال پول به آلمان رو برای سفارت ببرن تا ویزاشون رو بگیرن، مثل من دو سه روز وقتشون تلف نشه و خستگی و اعصاب خوردی نکشن!
    خصوصن که کار چندان سختی نیست ولی از اونجا که مسئول مربوطه اطلاعات صحیح و کامل نمیده (خصوصن پشت تلفن، فقط مدام میگه پاشو بیا اینجا!!!!) و باز از اونجا که ساعت 2 تعطیل میکنن و میرن خونه، قضیه هی کــــِــش میاد!

1 - جریان از این قراره که باید حسابی در بانک صادرات شعبه هامبورگ باز بشه به نام شما تا بعد پول بهش منتقل بشه.
    ( بانک صادرات توی فرانکفورت هم شعبه داره، ولی این شعبه جدیدن دیگه برای دانشجو ها حساب باز نمیکنه)
    واقعا دستت درد نکنه. چقدر این اطلاعاتت به من کمک کرد. من هم مثل مهشید خانم برات آرزوی موفقیت می کنم. بازم خیلی خیلی ممنون از پست مفیدت من دو سه روز دیگه می رم دنبال کارهام. خدا کنه که خیلی اذیت نکنن!

Junior Member

راستی من بعد از تشکر یک سوال هم داشتم. به من هفته پیش از سفارت زنگ زدن و ازم خواستن همین حساب کذایی رو باز کنم اما این حساب باید بلوکه شده باشه که من بیشتر از ماهی 650 یورو از حسابم برداشت نکنم. شما میدونین من چطوری می تونم درخواست باز کردن "حساب بلوکه شده(!)" رو بدم؟ باید تو همون متن فارسی درخواست افتتاح حساب قید کنم یا راه خاصی داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hedyeh
    راستی من بعد از تشکر یک سوال هم داشتم. به من هفته پیش از سفارت زنگ زدن و ازم خواستن همین حساب کذایی رو باز کنم اما این حساب باید بلوکه شده باشه که من بیشتر از ماهی 650 یورو از حسابم برداشت نکنم. شما میدونین من چطوری می تونم درخواست باز کردن "حساب بلوکه شده(!)" رو بدم؟ باید تو همون متن فارسی درخواست افتتاح حساب قید کنم یا راه خاصی داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.
    هیچ کس یعنی جواب سوال من رو نمی دونه؟؟ اگه چیزی در مورد حساب بلوکه شده می دونین لطفا بگین. ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hedyeh
    هیچ کس یعنی جواب سوال من رو نمی دونه؟؟ اگه چیزی در مورد حساب بلوکه شده می دونین لطفا بگین. ممنون میشم.
    خوب، خودم جواب سوال خودمو می دم. شاید به درد کسی بخوره! باید توی اون نامه فارسی که دستی می نویسین و درخواست افتتاح حساب در بانک صادرات آلمان می کنین، مسئله بلوکه کردن حسابتون رو هم ذکر کنین.

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

شرمنده که کمی دیر جواب میدم، دسترسی به کامپیوتر و اینترنت و فونت فارسی مشکل بود و هست هنوز!
    این موضوع که باید بلوک بشه حساب دست ما نیست و اداره اقامت خودش این کار رو میکنه.
    من هم توی اون نامه فارسی هیچ اشاره ای به این موضوع نکردم.
    نهایتن نکته خاصی نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط malicete
    شرمنده که کمی دیر جواب میدم، دسترسی به کامپیوتر و اینترنت و فونت فارسی مشکل بود و هست هنوز!
    این موضوع که باید بلوک بشه حساب دست ما نیست و اداره اقامت خودش این کار رو میکنه.
    من هم توی اون نامه فارسی هیچ اشاره ای به این موضوع نکردم.
    نهایتن نکته خاصی نداره
    مرسی از جوابت مونا جان. راستش انقدر توی تماسهایی که از سفارت با من گرفتن تاکید کردن روی این قضیه بلوکه که تقریبا منو به این نتیجه رسوندن(!) که از پذیرش دانشگاه مهمتر این حساب پر دردسره!! من با بانک صادرات فرانکفورت صحبت کردم و بهم گفتن باید توی اون نامه فارسی اشاره کنم به این موضوع! دیگه خدا می دونه چرا به من اینطوری گفتن ???

Junior Member

دوستان سلام
    من امروز برای انجام دادن مراحل اداری گشایش حساب ارزی توی بانک هامبورگ اقدام کردم.خیلی کار آسونی هستش و اصلا زمان بر نیست.پاسپورتتون و کپیش که همراهتون باشه کافیه.تایید امضا رو خود خانم محمدی تو قسمت اداره کارگزارن انجام میده.یه کارت شناسایی هم همراهتون باشه چون هنگام ورود ازتون میگیرن.ضمنا یه نمونه درخواست زیر شیشه میزی که داخل اتاق اداره کارگزارن هست وجود داره میتونین از روش بنویسین.خانمی اونجا هستش که وقتی میگین میخوام حساب ارزی دانشجویی تو هامبورگ باز کنم یه برگه حساب بلوکه شده بهتون میده که اون رو هم باید امضا کنین و بهمراه بقیه مدارک با DHL به آلمان بفرستین.
    موفق باشین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)