صفحه 3 از 144 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

من از دوستانم که تازه اومدن اینجا شنیدم که اخیرن سفارت خیلی در مورد بلوکه بودن حساب حساس شده! ولی انگاری که زمان من (مرداد 87) زیاد حواسشون به این قضیه نبود و چک نمیکردن.
    بر اساس شنیده ها، از کسایی که حتی نامه رو فرستاده بودن خاسته شده که یه نامه دیگه بفرستن مبنی بر درخواست بلوکه شدن حسابشون.

خلاصه که روال الان اینطوری هست که باید حتمن توی نامه ای که برای بانک صادرات هامبورگ/فرانکفورت میفرستین قید شده باشه که حساب باید بلوکه بشه، که خیال سفارت راحت بشه!

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

سلام

من امروز رفتم برای باز کردن حساب در یکی از شعبه های بانک صادرات در آلمان که کلا 1 ساعت هم وقت نگرفت. مسئولای اداره کارگذاران با این رویه کاملا آشنا شدن و نیازی به توضیح دادن بهشون نیست. ظاهرا فقط بانک صادرات شعبه هامبورگ پول رو بلوکه می کنه و نمیشه در فرانکفورت این کار رو کرد.
    یک سوال! ... برای انتقال 8000 یورو به حساب خدتون در یکی از بانک های صادرات در آلمان آیا شما کارمزد پرداخت کردین؟ چقدر؟

ممنونم
    Moving to Germany

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyline
    سلام

من امروز رفتم برای باز کردن حساب در یکی از شعبه های بانک صادرات در آلمان که کلا 1 ساعت هم وقت نگرفت. مسئولای اداره کارگذاران با این رویه کاملا آشنا شدن و نیازی به توضیح دادن بهشون نیست. ظاهرا فقط بانک صادرات شعبه هامبورگ پول رو بلوکه می کنه و نمیشه در فرانکفورت این کار رو کرد.
    یک سوال! ... برای انتقال 8000 یورو به حساب خدتون در یکی از بانک های صادرات در آلمان آیا شما کارمزد پرداخت کردین؟ چقدر؟

ممنونم
    سلام دوست عزیز
    من حدود یک ماه پیش 8000 تا به صادرات هامبورگ انتقال دادم و 16128 تومان کارمزد گرفتن.

سلام

بانک صادرات هامبورگ به من گفت وقتی پول من برسه بدستشون یک گواهی صادر می کنند مبنی بر اینکه من 8000 یورو بلوکه شدن دارم و اونو به ایمیلم می فرسته. به احتمال زیاد این گواهی به موقع به دست من نمی رسه . من الان فقط رسید ارسال پول رو به همراه پرینت سوئیفت دارم, به نظر شما کافیه؟

متشکرم
    Moving to Germany

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyline
    سلام

بانک صادرات هامبورگ به من گفت وقتی پول من برسه بدستشون یک گواهی صادر می کنند مبنی بر اینکه من 8000 یورو بلوکه شدن دارم و اونو به ایمیلم می فرسته. به احتمال زیاد این گواهی به موقع به دست من نمی رسه . من الان فقط رسید ارسال پول رو به همراه پرینت سوئیفت دارم, به نظر شما کافیه؟

متشکرم
    سلام
    من به خانم کیوان که توی بانک صادرات هامبورگ مسئول این کاره یه شماره فکس دادم و بهش گفتم که خیلی زود تاییدیه گشایش حساب بلوکه شده رو برام بفرستن.چون تا روز مصاحبه حدود یک هفته مونده بود که کارای سوئیفت رو انجام دادم.من با پست دی اچ ال مدارکم رو چند وقت قبلش براشون فرستاده بودم و فقط منتظر 8000 یورو بودن که به دستشون برسه تا بقیه کارا رو انجام بدن.بعد از 3 یا 4 روز که پول رو فرستادم گواهی رو برام فکس کردن.ولی با اینحال اگر تا روز مصاحبه گواهی گشایش حساب توی بانک هامبورگ به دستت نرسید همون پرینت سوئیفت فکر کنم کافی باشه.
    موفق باشی

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

دوستان من تازه جواب پذیرش واسم اومده و می خوام بیفتم تو پروسه ویزا. من کل مطالب این بخش رو خوندم. نهایتا واسه جمع بندی در حال حاضر من از حالا که واسه سفارت میخوام وقت بگیرم باید تا زمان مصاحبه معادل ریالی رو در چه حسابی بریزم. و اینکه از همین الان دمبال افتتاح حساب تو هامبورگ باشم یا این مال بعد از مصاحبه است؟
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

اونطور که من از سفارت پرسیدم نیازی نیست الان تو حساب آلمان بریزین . یک گواهی از همین جا بگیرین کافیه. من دو هفته دیگه وقت دارم.اگه غیر از این بود خبر میکنم + خودتون هم می تونید به همون شماره زنگ بزنید و سوال کنید.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اگه سوالم خیلی ابتدائیه ببخشید و اگه قبلا جواب داده شده لطفا منو ارجا بدید بهش.
    لطفا در مورد این حساب بلوکه شده کمی توضیح بدید. منظورم چگونگی باز کردنش نیست. کلا هدف و شرایطش چیه و تو یک عبارت چه بلایی سر پولاش میاد؟
    متشکر
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar
    اگه سوالم خیلی ابتدائیه ببخشید و اگه قبلا جواب داده شده لطفا منو ارجا بدید بهش.
    لطفا در مورد این حساب بلوکه شده کمی توضیح بدید. منظورم چگونگی باز کردنش نیست. کلا هدف و شرایطش چیه و تو یک عبارت چه بلایی سر پولاش میاد؟
    متشکر
    چرا هيچكس جواب نداده!

خب هدف نوعي ساپورت مالي هست كه هم به اين صورت ميشه انجامش داد هم از طريق ضمانت مالي كه توسط فردي در المان براي شما انجام ميشه كه البته اين فرد هم بايد شرايط خاصي داشته باشه(در اين صورت به اصطلاح پر كردن فرمهاي مربوطه و يك امضا كافي هست و نيازي به پول نقد نيست ) خب بلايي سر اين پول نمياد و شما ميتونيد ماهيانه تا سقف مشخصي از اون رو خرج كنيد ولي در مورعد مقرر براي تمديد ويزا دوباره بايد 8000 تا در حساب داشته باشيد.(اينو مطمين نيستم) به قول شما تو يه عبارت اينكه اين پول متعلق به شماست
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام خدمت دوستان
    می خواستم بدونم کی باید اقدام کنم واسه انتقال پول به آلمان. دو روز پیش رفتم واسه مصاحبه و الآن منتظر نتیجه ام. باید صبر کنم نتیجه رو بهم بگن و اگه مثبت بود برم دنبالش؟ یا اینکه از همین حالا باید دنبالش باشم؟
    .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)