صفحه 4 از 144 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

وقتی باهاتون تماس گرفتن ازتون میخوان که که پول رو انتقال بدید، همینطور بیمه مسافرتی و پاسپورت رو میخوان که همراهتون ببرین.

حالا من یه سؤال دارم- من رفتم بانک صادرات و پولم رو به بانک صادرات فرانکفورت حواله کردم. و فقط یه گواهی سوئیفت گرفتم. و توی آلمان حساب به نام خودم باز نکردم. آیا همین سوییفت کافیه و سفارت قبولش میکنه یا باید برم توی بانک فرانکفورت حساب باز کنم و گواهی سپرده بگیرم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

صدور گواهی سوئیفت یك روز بیشتر طول نمیكشه، و لزومی هم نداره حتماً به شعبه اصلی ساختمان سپهر مراجعه كنید. از طریق شعب ارزی بانك قابل انجام هستش. نگران نباشید، كل قضیه ساپورت مالی 3 روز بیشتر طول نمیكشه. اگه خدای نكرده ویزا ندادن، خب یوروهاتون رو برمیدارید، میرید میفروشید و یه سودی هم میكنید. قبل از جواب دادن كه لازم نیست پول رو منتقل كنید. اما از اون قضیه باز كردن حساب توی آلمان خبر ندارم چقدر طول میكشه.

من باید سه شنبه گواهی رو ببرم سفارت. با این شرایط بدبخت شدم، چون باز كردن حساب در آلمان و بلوكه كردنش گویا یكی دوهفته ای كار داره.

دوستان كسی نظری داره كه چی كار كنم؟ لطفاً كمك كنید

راستی، بیمه هم یك ماهه كافیه. تاریخ هم نمیخواد، از وقتی از ایران خارج بشید براتون یك ماه منظور میشه.

ممنون از جوابت.بله فكر ميكنم اين كار دو هفته اي طول بكشه.ببخشيد شما چرا بايد سه شنبه سفارت باشيد؟فكر ميكنم اگر مشكل اونها هستند كه احتمالا درك ميكنن اين كار طول ميكشه ولي اگر خودتون معذوريتي داريد كه هيچي.به هر حال ويزاي شما اوكي هست و اگر باشون صحبت كنيد كه ديرتر ميتونيد بريد نبايد مشكلي باشه.سوال من هم در همين مورد بود كه اگر كسي حساب بلوكه شده باز كرد و ويزا نشد چي ميشه؟شما فرض كنيد من هفته اول شهريور مصاحبه دارم بر فرض كه ويزا بدهند و مثلا 5-6 هفته هم بيشتر طول نكشه بعد به من اعلام كنن كه پول رو حواله كن المان كه اينم دو هفته طول ميكشه حالا ببينيد همزمان با برف به المان ميرسم!براي همينه بعضي از دوستان از قبل پول رو حواله ميكنن المان و من هنوز نميدونم كدوم راهو انتخاب كنم چون هر كدوم معايب خودشو داره.
    يكي از دوستان همين فروم ميگفت كه انگار يه شماره فكس داده تا زود اون تاييديه بلوكه شدن رو براش بفرستند(اگه اشتباه نكنم)به هر حال اگر به فوري بودن كارتون اشاره كنيد فكر كنم بشه يه كاريش كرد مثلا با شعبه مربوطه تو المان تماس بگيريد و بخواهيد لااقل كپي تاييديه رو به طريقي مثل همين فكس زودتر به شما برسونن.باز هم شما در مقايسه با كساني كه اوخر مرداد و حتي تو شهريور مصاحبه دارند خيلي موقعيت بهتري داريد.نگران نباشيد درست ميشه
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

من به این دلیل باید سه شنبه سفارت باشم، كه یه آقایی از سفارت تماس گرفت گفت بیمه و پاسپورتت رو سه شنبه وردار بیار. هفته پیش تماس گرفت. در ضمن گفت پولت رو هم به آلمان منتقل كن. یعنی وقتی ویزای شما تقریباً ردیفه، ازتون میخوان كه پول رو به آلمان منتقل كنید، و یه وقت خودشون بهتون میدن، كه دوباره تو صف متقاضیان وقت گرفتار نشید.

از طرفی برای نقص مدارك توی سفارت آلمان یه فرجه قائل میشن، میگن ما مداركت رو نگه میداریم، شما برو تا مثلاً دو سه روز دیگه مدارك ناقصت رو فراهم كن و بیار. امیدوارم این فرجه رو به من هم بدن.

در مورد مشكل من، با وجود ترافیك فعلی سفارت فكر نمیكنم بتونم یه وقت مناسب دیگه ازشون بگیرم. در مورد سؤال شما، خب آدم كه نباید از اول حساب بلوكه باز كنه، از اول فقط باید بگی من انقد سرمایه دارم. لازم نیست توی آلمان باشه. كه اگه ویزا جورنشه خطرناكه حسن، (ببخشید، منظورم همون آیسبرگه)

حواله پول دو هفته طول نمیكشه حواله پول كار یك ساعته، حساب باز كردن توی آلمان دو هفته طول میكشه، پس شما حسابتو اول باز كن، كه وقت كافی داشته باشی

به قول یكی از دوستان، ما دانشجوهای بیچاره ایرانی، تا وقتی چرخ هواپیما از خاك ایران بلند نشه باید نگران باشیم و حرص بخوریم. وقتی چرخ هواپیما خاك بلاد كفر رو لمس كرد دیگه میشه یه نفس راحت كشید.

راستی من امروز برج سپهر بودم، برای افتتاح حساب در آلمان رفته بودم. دو تا فرم دادن، كه با توجه به اینكه شماره و از این چیزا نداشتن، صلاح دونستم كه رو اینترنت بذارم، كه دوستان شهرستانی مصیبت طی این راه رو نكشن. چون بعدش مجدد باید برگردن به همون شعبه ای كه توش حساب دارن و تأییدیه امضا بگیرن و بعد باز برن ساختمان سپهر
    این آدرس دو تا فرم+ مدارك لازم:
    http://www.2shared.com/file/6557852/...nrichtung.html
    به خاطر حجم نسبتاً بالای فایل شرمنده، میخواستم عكسها كیفیت قابل قبولی داشته باشند.

Junior Member

سلام zenith jan
    با تبریک بخاطر جواب مثبت ویزا ؛ الان 28 روز از درخواست من می گذرد ولی هنوز با من تماس نگرفته اند.
    می خواستم ببینم که بعد از زنگ سفارت ؛ باید کل پول به المان منتقل شده باشد که به گفته شما 2 هفته طول می کشد یا اینکه همین که حسابی باز کنیم و پول را به المان واریز کنیم و بانک هم تایید کند؛کافی است؟

Junior Member

بنده عرض کردم حساب باز کردن (در بدبینانه ترین حالت) دو هفته طول میکشه. نه انتقال پول. پول رو با فکس حواله میکنند. که صدور سوئیفتش یکی دوساعت بیشتر کار نداره

بعد از تماس سفارت، باید 8000 یورو در حساب شما در آلمان بلوک بشه

امروز مجدد رفتم ساختمان سپهر و یه چیز خنده دار شنیدم:

اولاً بانکهای صادرات واقع در آلمان برای ما کارت atm صادر نمیکنن. در نتیجه ما باید توی یه بانک آلمانی یه حساب باز کنیم، و بانک صادرات سقف برداشت ماهیانه ما که 650 یورو هست رو به اون حساب آلمانی بریزه و از اون طریق بتونیم پولمون رو بگیریم. حالا با توجه به اینکه تعداد بانکهای آلمانی تحریم کننده صادرات روز به روز داره بیشتر میشه، امکانش هست که هیچ بانکی پیدا نکنیم که با صادرات کار کنه. در نتیجه، مجبور میشیم ماهی یک بار برای دریافت پول به یکی از دو شهر هامبورگ یا فرانکفورت مسافرت اجباری کنیم.

البته، بهم گفتن زیاد جای ترس نداره، هنوز چندتا بانک هستن که با صادرات آلمان همکاری دارند. اما باید منتظر موند و دید که این وقایع سیاسی اخیر اون تعداد رو کاهش میده یا ثابت میمونه

سلام به همه دوستان
    من يه سوالي دارم لطفا همه دوستاني كه تجربه اش رو دارند نظر بدهند.

براي اين وثيقه مالي خب الان به اين صورت هست كه معادل مبلغ 8000 يورو و يا معادل ريالي ان را به يه حساب در ايران به نام خودمون ميريزيم و تاييديه اون رو به سفارت ارايه ميديم و در صورت اوكي شدن ويزا پول رو بايد به المان انتقال بديم.
    حالا سوال من اينجاست كه ايا بعد از گرفتن تاييديه از بانكي كه توش حساب داريم ميشه پول رو از حساب خارج كرد؟ايا سفارت اصلا به اين كاري داره كه در هنگام بررسي شرايط ويزا اين پول تو حساب ما هست يا نه؟ايا مهم هست كه اين حساب چند روز قبل از وقت مصاحبه باز شده؟

ممنون
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

حالا سوال من اينجاست كه ايا بعد از گرفتن تاييديه از بانكي كه توش حساب داريم ميشه پول رو از حساب خارج كرد؟ايا سفارت اصلا به اين كاري داره كه در هنگام بررسي شرايط ويزا اين پول تو حساب ما هست يا نه؟ايا مهم هست كه اين حساب چند روز قبل از وقت مصاحبه باز شده؟
    فکر نمیکنم سفارت کاری به این داشته باشه که پول هنوز تو حسابتون هست یا نه چون گواهی رو از خودتون می خواد و معمولا دیگه استعلام نمی کنه. پس شما می تونی پول رو از حسابت ور داری. در مورد زمان باز کردن حساب هم مشکلی نیست. مهم داشتن اون مقدار پوله که بتونید تمکن مالیتون رو ثابت کنید. در ضمن مرحله اصلی که محکم کاری واسه دولت آلمانه بلوکه کردن اون مقدار پول تو کشورشونه که اونم مربوط به مرحله بعده.

موفق باشید

دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

سلام دوستان،من امروز پولو حواله کردم آلمان و مدرکمم فرستادم
    مشکله خاصی‌ نبود،فقط یه پول کارمزد حواله هم میگیرن حدود ۲۰۰۰۰ تومن می‌شه
    حالا منتظرم که اکانتم تو آلمان باز شه که بشتتیگونگ اشو با جواب تستداف ببرم سفارت
    امیدوارم که کار همتون درس بشه
    اگه سالی‌ داشتین میتونی ایمیل بزنین به من

Junior Member

من 7 مرداد رفتم برج سپهر برای باز کردن حساب . چندتا نکته مهم :
    اگر حساب در بانک صادرات نداشته باشید (یا بگید ندارید) راحتتره !!! چون تایید امضائ رو توی همون اتاقی که مدارک رو میگیرین انجام میشه
    توی شعبه فرانکفورت هم میشه حساب بلوکه باز کرد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)