صفحه 5 از 144 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

سلام به دوستان
    من امروز رفتم دنبال افتتاح حساب و ... اینم حاصل تجربیاتم
    مراحل مربوط به پر کردن فرم ها رو دوستان قبلا گفتن. بعدش یه قبض (آب،برق، تلفن، همراه،...) به نام خودتونو میذارید روش میبرید DHL و پستش میکنید. نزدیکترین دفتر DHL هم تو طالقانی روبرو بیمارستان ارتشه و از شانس ما از چند روز پیش هزینش از 24500 رسیده به 41300.
    تو همون برج سپهر بهم گفتن اگه میخوای کارات سریع انجام شه واسه حواله برو به آدرسی که زده بود رو کمد.( شعبه سی متری آذر ، میدان رسالت، کد شعبه 4200 ، آقای منصوریان مسئول ارز ، شماره تلفن جهت خرید ارز 3 - 77802770 ).
    از تو میدون رسالت به سمت شمال که نگاه کنید شعبه رو میشه دید. تو شعبه طبقه دوم از پله ها که رفتید بالا همون بقل یه آقایی نشسته که فرد مورد نظره.
    من خودم واسه گواهی رفته بودم تو بانک سامان حساب ریالی باز کرده بودم. بهش اینو که گفتم یه کم شاکی شد که شماها چرا از همون اول مسیرو اشتباه میرید و اینکه تو خود بانک صادرات حساب ارزی یا ریالی باز نمی کنید. و اینکه از نظر زمان صدور گواهی تمکن هم 1 ساعته صادر میکنن ( البته نمی دونم اینو جدی گفت یا اینکه می خواست حال منو بگیره ). در ضمن توصیه کرد برای تسریع امور مدارک رو برای افتتاح حساب تو آلمان از قبل بفرستیم.( البته این آقای منصوریان آدم خیلی درست و کار راه اندازیه و اگه مشکلی مثل کمبود زمان و یا ... داشته باشید تا جای ممکن کمک میکنه) . البته اینا فقط در حکم توصیه بود و :
    * هیچ لزومی نداره واسه مصاحبه حساب ارزی داشته باشید و ریالیشم تو هر بانکی کفایت میکنه.
    *لزومی نداره واسه حواله حتما برید بانک صادرات، از طریق بقیه صرافیها هم میشه
    مدارک لازم : شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت
    بعد شروع کرد به انجام مراحل حواله که به این صورت بود:
    1- اگه حساب ارزی یا ریالی تو بانک صادرات ندارید ، افتتاح یه حساب ریالی ( من به توصیه دوستان تو برج سپهر نگفته بودم حساب تو بانک صادرات دارم و اونجا هم همینو گفتم اما موقع باز کردن یه حساب دیگه دستم رو شد ;D البته اتفاق خاصی نیفتاد و از همون حساب قبلیم استفاده کردن)
    2- انتقال مبلغ مورد نیاز برای خرید 8100 یورو + 19040 تومان کارمزد به حساب باز شده در مرحله قبل
    3- حواله ریال به یه جایی تو چابهار جهت خرید ارز
    4-افتتاح یه حساب ارزی به نام شما تو همون شعبه رسالت
    5- حواله 8100 یورو به حساب ارزی مرحله قبل
    6-حواله 8000 یورو به حساب بستانکار تو شعبه فرانکفورت یا هامبورگ، 100 یورو هم تو حساب ارزیتون میمونه جهت باز بودنش. (حداقل موجودی)
    7- منتظر میمونید تا مدارکتون برسه و بعد از افتتاح حساب پول بره توش و سندش براتون میل یا فکس بشه . می گفت 2-3 روزه بدون احتساب تعطیلات
    * به جز موارد 2 و 7 بقیه رو خود بانک (آقای منصوریان) انجام میده.
    در ضمن اگر گواهی نرسید بدستتون برای فرانکفورت با شماره 004969209740 و برای هامبورگ با شماره 004940370050 تماس بگیرید انشالله کارتون راه می افته.

دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حساب بلوکه و...)

گواهی بلوکه حساب امروز از طریق ایمیل بدستم رسید. در نتیجه اگه پروسه انتقال رو از طریق بانک صادرات انجام بدید احتمالا 3-4 روزه کارتون راه می افته
    موفق باشید.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گوا

دوستان من یه کم گیج شدم. اولا اینکه قبلا تو بعضی انجمن ها میگفتن که شعبه فرانکفورت به دانشجوها خدمات نمیده. ولی ظاهرا الان میگیئ میده. اگه میشه تکلیف این موضوع رو مشخص کنید.
    دوم اینکه، من الان همه مدارکی که لازم بود رو تو شعبه سپهر دادم تایید کردن و آماده فرستاده شدن هستن. ولی من نمیدونم که چه وقت این پول رو باید حواله کنم و به کجا باید حواله کنم. فرض کنید من امروز مدارکم رو دادم TNT برد آلمان، بعدش چی کار کنم....؟

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان من یه کم گیج شدم. اولا اینکه قبلا تو بعضی انجمن ها میگفتن که شعبه فرانکفورت به دانشجوها خدمات نمیده. ولی ظاهرا الان میگیئ میده. اگه میشه تکلیف این موضوع رو مشخص کنید.
    دوم اینکه، من الان همه مدارکی که لازم بود رو تو شعبه سپهر دادم تایید کردن و آماده فرستاده شدن هستن. ولی من نمیدونم که چه وقت این پول رو باید حواله کنم و به کجا باید حواله کنم. فرض کنید من امروز مدارکم رو دادم TNT برد آلمان، بعدش چی کار کنم....؟
    سلام دوست عزیز
    در مورد سوال اولتون باید بگم تکلیف مشخصه ، واسه یه مدت شعبه فرانکفورت خدمات به دانشجوها نمی داد ولی در حال حاضر میده.
    در مورد سوال دومتو باید بگم که جواب این سوالتون قبلا داده شده. اما برای جمع بندی باید بگم که. برای حواله پول اگه می خواید از طریق بانک صادرات اقدام کنید همون راهی رو باید برید که تو دو تا پست قبل گفتم. یعنی مدارک رو میفرستید بعد میرید صادرات شعبه سیمری آذر و بقیه ماجرا . و اگه می خواید از طریق صرافی پول رو انتقال بدید. مدارک رو میفرستید تا براتون حساب باز کنن و بعد پول رو به اون شماره حساب حواله میکنی. البته در روش دوم بهتره یه تماس با بانک صادرت تو آلمان بگیری و ببینی که بدون اینکه پولی تو حساب بستانکار باشه برات حساب باز میکنن یا نه. چون یکی رو دیده بودم اومده بود میگفت مدارکم رسیده ولی تا پول رو نفرستم حساب برام باز نمیکنن.
    .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حس

سلام
    چند نکته در مورد افتتاح حساب در آلمان قابل توجه است
    برای افتتاح حساب بهتره در شعبه مرکزی بانک صادرات یک حساب باز کنید بعد در اولین فرصت که بهتره دو سه هفته قبل از اینکه سفارت بهتون زنگ بزنه و بگه ویزاتون اماده است(معمولا بهتره یک ماه بعد از اینکه مدارک رو دادید به سفارت این کار انجام بشه, به گفته ی آقای خالق پور در بانک صادرات شعبه ی فرانکفورت) , مدارک افتتاح حساب رو از ساختمان اصلی بانک صادرات بگیرید و پست کنید, در اینصورت به محض اینکه 8000 یورو رو سوییفت می کنید یک یا دو روز بعدش از بانک براتون گواهی افتتاح حساب بلوکه شده ای میل میشه که میتونید به سفارت ارایه کنید
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حس

اگه کپی پاسپورت رو یه شعبه دیگه به غیر از اون سپهر برابر اصل بکنه قبول می کنن و یا اینکه من باید باز هم پا شم برم تهران؟

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Question پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حس

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_ha29 نمایش پست ها
    اگه کپی پاسپورت رو یه شعبه دیگه به غیر از اون سپهر برابر اصل بکنه قبول می کنن و یا اینکه من باید باز هم پا شم برم تهران؟
    میشه سوالتون رو واضح تر و کامل تر بیان کنید؟
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    میشه سوالتون رو واضح تر و کامل تر بیان کنید؟
    برای افتتاح حساب تو آلمان، کپی پاسپورت رو میخواد که برابر اصل شده باشه. اینکار رو هم همون ساختمان سپهر انجام میده. من میگم نمیشه من همون برابر اصل رو تو یه شعبه دیگه انجام بدم (تو شهرستان)؟

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_ha29 نمایش پست ها
    برای افتتاح حساب تو آلمان، کپی پاسپورت رو میخواد که برابر اصل شده باشه. اینکار رو هم همون ساختمان سپهر انجام میده. من میگم نمیشه من همون برابر اصل رو تو یه شعبه دیگه انجام بدم (تو شهرستان)؟
    دوست عزیز نیازی به کپی برابر اصل پاسپورت نیست. در ضمن برابر اصل رو تو دادگستری انجام میدن نه بانک. من خودم وقتی رفتم برج سپهر کپی پاسپورت نداشتم. همونجا خودشون یه کپی ازش گرفتن و ضمیمه بقیه مدارک کردن.

موفق باشید
    .

من دیروز رفتم دنبال افتتاح حساب. بچه ها قبلن مراحل کار رو گفتن اما یه سری نکات جدید هست که بد نیست بدونید.

1- دیگه این کار تو برج سپهر انجام نمی شه و از اول باید برید بانک صادرات شعبه سیمتری آذر تو میدون رسالت.
    2- دیگه حسابی به نام شما تو آلمان باز نمی شه بلکه پول شما میره به حساب بستانکاران بانک و گواهی صادر می شه. در نتیجه شما وقتی رفتین آلمان یه بانک آلمانی پیدا می کنین و پولتون می ره تو اون بانک آلمانی.
    3- صدور گواهی برای سفارت 48 ساعت بعد از سوئیفت پول طول میکشه. و با توجه به تعطیلات متوالی جمعه - شنبه - یکشنبه ، کار شما حدود 5 روز قبل از وقت سفارت باید انجام بشه.
    4- توی لیست مدارک لازم که قبلن بچه ها زحمت کشیدن و گذاشتن شناسنامه نیست ولی اونجا ازتون می خوان.
    5- دیگه مدارک رو به شما نمی دن که دی اچ ال کنین. خودشون این کارو می کنن و البته پول کمتری هم می گیرن.
    غیر از اون 8000 یورو، 100 یورو هم باید به عنوان ته مانده حساب ارزی اینجا داشته باشین. یادتون نره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)