صفحه 51 از 144 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحریم بانک صادرات+انتقال پول به آلمان+تکلیف پول های بلوکه شده

من امروز از بانک سپه شعبه سیدخندان با پاس و بیلط 2000 یورو خریدم با نرخ 1342 تومان 10،000 یورو هم از صرافی امید سپه ( وابسته به بانک سپه و نرخش از همه صرافی ها پایین تر هست ) تو میرداماد که نرخش 1356 تومان در ضمن بانک ها چون این 10 تومن اختلاف قیمت بانک ها فقط برای ال سی ها و مسافری ارز میفروشن مگر اینکه حساب ارزی داشته باشین که تازه در صورتی اسکناس بهتون میده که توی حساب اسکناس گذاشته باشید.

سلام
    فکر نمیکنم اینکه گفتین قیمتش مناسب باشه به هر حال دوستان از چند جا قیمت بگیرین صرافی پارس رو هم امتحان کنین... البته با احترام به نظره دوسته عزیز

موفق باشین

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

یه مطلبی ...

من الان رفتم بانک ملی سر مطهری ، بهش گفتم یورو می خوام ببرم گفت اصلاً نیازی نداره تو پاس برات بزنیم ... برو از هر بانکی 2000 یورو بخر و بزار تو کیفت و برو به سلامت ... فرودگاه هم نگاه نمیکنه ... گفت همه رو 500 یورویی بگیری میشه فوقش 18 برگ ... اصلاً به چشم نمیاد ...

نظر دوستان چیه ؟؟؟

Junior Member

دوستان امروز ما و چند تن برای گرفتن ویزا سفارت بودیم
    از ما فقط کپی بیمه خواستن و یه فرم دادن پر کردیم که تاریخ شروع ویزا مون کی هست
    بنابرین دیگه نیازی به گواهی مالی نیست
    و در تمام شهر های آلمان میتونن پولو با خودشون ببرن
    موفق باشین

Junior Member

تو سایت سفارت آلمان که می چرخیدم به این صفحه رسیدم
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...rmationen.html
    که درباره کنترل ورود و خروج پول نقد در اتحادیه اروپا نوشته.
    در سایت که ارجاع داده شده به این صفحه رسیدم
    http://www.zoll.de/english_version/a...ies/index.html
    که فرم اظهارنامه ای هست که نوشته شده قبل از اینکه اگر کیف تون رو چک کردن باید به فرودگاه ارائه بدین.
    کسی خبر داره که این فرم رو ما هم باید پر کنیم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ecksor نمایش پست ها
    تو سایت سفارت آلمان که می چرخیدم به این صفحه رسیدم
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...rmationen.html
    که درباره کنترل ورود و خروج پول نقد در اتحادیه اروپا نوشته.
    در سایت که ارجاع داده شده به این صفحه رسیدم
    http://www.zoll.de/english_version/a...ies/index.html
    که فرم اظهارنامه ای هست که نوشته شده قبل از اینکه اگر کیف تون رو چک کردن باید به فرودگاه ارائه بدین.
    کسی خبر داره که این فرم رو ما هم باید پر کنیم یا نه؟
    من فقط اینو مطمئنم که توی فرودگاه باید جایی بریم و اطلاع بدیم که اینقدر پول همراهمونه. چون alien's office شهر هانوفر به مسئول رشته ام اینطور گفته:
    you have to go to the duty at the airport and tell them that you take a cash amount of 8040€ with you
    ممکنه حتی اگه این فرم رو پر نکنیم، وقتی می ریم به اون باجه ی خاص، همونجا فرم رو بدن که پر کنیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    گوتینگن

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    سلام

نه به این صورت. منظورم اینه که دانشجوهایی که پولشون رو تو بانک صادرات بلوکه کردن در حال حاضر به دلیل اینکه گردش مالی این بانک رو متوقف کردن نمیتونن به حساب هاشون دسترسی داشته باشن. این فقط در مورد بانک صادراته و حسابهای دیگه ایرانیها تو بانکهای آلمانی مشکلی نداره. البته باید بگم که بانک صارات هم از چند ماه قبل سیستم بلوکه رو مستقیما انجام نمی داده . به این صورت که کل پول رو منتقل میکرده به حساب شما در یه بانک آلمانی و پول همونجا بلوکه میشده. در نتیجه این دسته از دوستان هم مشکلی ندارن ( عجب آینده نگری داشته این بانک صادرات ! )
    در مورد باز کردن حساب تو بانکهای آلمانی هم مثل گذشته هست گویا . مشکلی تو باز کردن حساب نیست مگر تو بعضی بانکها مثل دویچه بانک که قبلا می دونم باز نمیکرد اما الآنش رو در جریان نیستم.
    نگران نباشید. طی چند روز آینده به امید خدا خبرهای خوبی می شنویم.

موفق باشید
    دویچه بانک هنوز هم باز نمیکنه
    نسیم وصل به افسردگان چه خواهد کرد
    بهار تازه به برگ خزان چه خواهد کرد
    به من که سوختم از داغ مهربانی خویش
    فراق و وصل تو نامهربان چه خواهد کرد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Systems and Highway Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا.ج نمایش پست ها
    مثل اینکه جمله ام رو بد گفتم. منظورم این بود که در حالتی که می دونیم قراره ویزامون رو بهمون بدن (با استناد به همون قضیه پول نقد)، دوباره باید گواهی مالی (حالا ریالی یا یورو) همراه داشته باشیم یا همون که روز مصاحبه تحویل دادیم کافیه؟
    من فکر کردم شما می خواید امتحان کنید ببینید حتماً دوباره گواهی می خواد یا نه، فقط همون بیمه و پاسپورت کافیه. اینه که خیلی کنجکاو شدم بدونم نتیجه ی این رشادت چی می شه وگرنه که قلباً امیدوارم ویزاتونو به خیر و خوشی تحویل بگیرید.
    ممنون.
    من و آقا حمید روز یکشنبه برا گرفتن ویزامون سفارت بودیم. همونطور که ایشون گفتند از ما فقط کپی بیمه مسافرتی و اصل پاسپورتو گرفتند و یه برگه دادن پر کنیمو بگیم که تاریخ ویزامون از کی شروع بشه. درباره گواهی مالی یا حساب بلوکه شده و اینها هیچ چیزی نپرسیدند. حتی خانمی که پشت صندوق بود بدون اینکه نگاه کنه من به چه شهری قراره برم ازم پرسید میخواین همراه خودتون پول نقد ببرید دیگه؟ منم گفتم اگه منظورتون همون 8040 یور هست بله. بعد کپی بیمه و اصل پاسپورت و اون برگه که پر کردم دادمو به صندوق و گفت بعدازظهر از ساعت 1 تا دو و نیم از در وسط پاسپورتو تحویل بگیرید. ساعت دو رفتم ویزارو توی پاسپورت زده بودند و یه مهر زدند که ویزا در صورت همراه داشتن 8040 یورو هنگام ورود به آلمان معتبر میباشد.
    ویرایش توسط shahzadat : August 24th, 2010 در ساعت 02:17 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Systems and Highway Engineering

بحث خیلی خلوت شده، یه جنبه میشه خوشحال بود چون ظاهرا دوستان مشکلشون برای گرفتن ویزا انگار حل شده.از طرفی هم سوالات زیادی هست که خواهش میکنم دوستان شرکت کنند تا بتونیم به سوالات هم پاسخ بدیم.سوالی که برای من پیش اومده،اینه که الان ما باید 8040 یورو پول با خودمون ببریم آلمان و اونجا بریم اداره اقامت تا روند باز کردن حساب بلوکه شده رو بهمون بگن. از طرفی هم برای خوابگاه از ما 330 پورو پول پیش به عنوان deposite خواستند. و همچنین 300 پورو بایت هر ماه که باید بهشون بپردازیم. از طرفی هزینه خودمون هم هست.من میخوام بدونم از دوستایی که رفتند اونجا و این تجربرو دارند بگن که آیا درست بعد از باز کردن حساب بلوکه شده بهمون اجازه میدند که اون 670 یورویی که مجاز هستیمو برداشت کنیم؟ یا باید یک ماه صبر کنیم بعد ار اون بتونیم برداشت کنیم؟اگه نتونیم برداشت کنیم باید علاوه بر 542یورو شهریه دانشگاه 330یورو به عنوان پول پیش و 300 یورو به عنوان اجاره ماه اول و مثلا حدود 400یورو برای خرج ماه اول(علاوه بر اجاره خوابگاه) با خودمون ببریم تا بپردازیم اما اگه درست وقتی حسابو بلوکه کردیم اجازه داشته باشیم از همون لحظه 670 یورو برداشت کنیم اونوقت حداقل پول پیش و اجاره ماه اولو از روی همون پول برداشت میکنیم. اینجوری دیگه نمیخواد پول اضافه با خودمون ببریم.اصلا آیا اجاره ماه اولو اول ماه میگیرن یا آخر ماه؟اگه کسی به صورت مستقیم میدونه توی دانشگاه فنی مونیخ TUM هم وضعیت به چه صورت هست ممنون میشم.

Junior Member

سلام به همه
    وقتي اين تاپيك رو ديدم متاسف شدم.
    خوب من هم تقريبا دو ماه پيش پولم رو به حساب صادرات فرانكفورت واريز كردم ولي اون موقع خبر نداشتم كه اين قضيه هست يا شايد هنوز اتفاق نيوفتاده بود.
    چند وقت پيش به آقاي منصوريان زنگ زدم گفتم چه طور ميتونم پولم رو برداشت كنم ايشون گفتن بايد برم توي "پست بانك" همون شهري كه هستم يه حساب باز كنم و بعد با فكس از بانك بخوام كه پولم رو برام بريزن ولي به خاطر تحريم يه سه چهار روزي طول ميكشه.
    حالا سوال من اينه البته من تا چند صفحه قبل رو خوندم ولي اينا رو درست متوجه نشدم:
    اول اينكه آلان توي فرودگاه بپرسن ساپورت ماليت چيه با نشون دادن تاييديه بانك قبول ميكنن؟
    دوم سقف پولي كه ميتوم ببرم چقدره؟ ميشه بيشتر از 3000 يورو ببرم؟
    سوم اين قضيه ايالتي كه ميخوايم بريم چيه؟ انگار اونطرف هم محدوديت براي بردن پول هست درسته؟
    چهارم بالاخره تكليف ما چيه من فكر كنم قبل از تحريم پولم رو منتقل كرده باشم اگر اينطور باشه مساعدت ميكنن؟
    مرسي از همه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)