صفحه 52 از 144 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

پیش فرض پاسخ : تحریم بانک صادرات+انتقال پول به آلمان+تکلیف پول های بلوکه شده

سلام
    اول اینکه شما که با تاییده بانک ویزا گرفتی چون ویزات مهره همراه داشتن پول نداره پس فرودگاه هم چیزی ازت نمیخوان
    دوم اینکه گفتین آقای منصوریان اینو گفته نمیدونم ولی من از بانکه صادراته فرانکفورت پرسیدم گفتن یه حساب باز میکنی بعد ما پول رو به حسابت میریزیم که حدوده ۳ یا ۴ هفته طول میکشه نه ۳ یا ۴ روز ،، تا ۱۰۰۰۰ یورو میتونین ببرین مشکلی نداره ولی همون ۳۰۰۰ تا بسه چون بعدش دیگه از حسابتون میتونین برداشت کنین
    موفق باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim120 نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه شما که با تاییده بانک ویزا گرفتی چون ویزات مهره همراه داشتن پول نداره پس فرودگاه هم چیزی ازت نمیخوان
    دوم اینکه گفتین آقای منصوریان اینو گفته نمیدونم ولی من از بانکه صادراته فرانکفورت پرسیدم گفتن یه حساب باز میکنی بعد ما پول رو به حسابت میریزیم که حدوده ۳ یا ۴ هفته طول میکشه نه ۳ یا ۴ روز ،، تا ۱۰۰۰۰ یورو میتونین ببرین مشکلی نداره ولی همون ۳۰۰۰ تا بسه چون بعدش دیگه از حسابتون میتونین برداشت کنین
    موفق باشین
    سلام
    خوب ولي توي اين تاپيك گفته شده كه به خاطر تحريم بانك صادرات نميتونه پولها رو منتقل كنه. پس جريان چيه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahzadat نمایش پست ها
    بحث خیلی خلوت شده، یه جنبه میشه خوشحال بود چون ظاهرا دوستان مشکلشون برای گرفتن ویزا انگار حل شده.از طرفی هم سوالات زیادی هست که خواهش میکنم دوستان شرکت کنند تا بتونیم به سوالات هم پاسخ بدیم.سوالی که برای من پیش اومده،اینه که الان ما باید 8040 یورو پول با خودمون ببریم آلمان و اونجا بریم اداره اقامت تا روند باز کردن حساب بلوکه شده رو بهمون بگن. از طرفی هم برای خوابگاه از ما 330 پورو پول پیش به عنوان deposite خواستند. و همچنین 300 پورو بایت هر ماه که باید بهشون بپردازیم. از طرفی هزینه خودمون هم هست.من میخوام بدونم از دوستایی که رفتند اونجا و این تجربرو دارند بگن که آیا درست بعد از باز کردن حساب بلوکه شده بهمون اجازه میدند که اون 670 یورویی که مجاز هستیمو برداشت کنیم؟ یا باید یک ماه صبر کنیم بعد ار اون بتونیم برداشت کنیم؟اگه نتونیم برداشت کنیم باید علاوه بر 542یورو شهریه دانشگاه 330یورو به عنوان پول پیش و 300 یورو به عنوان اجاره ماه اول و مثلا حدود 400یورو برای خرج ماه اول(علاوه بر اجاره خوابگاه) با خودمون ببریم تا بپردازیم اما اگه درست وقتی حسابو بلوکه کردیم اجازه داشته باشیم از همون لحظه 670 یورو برداشت کنیم اونوقت حداقل پول پیش و اجاره ماه اولو از روی همون پول برداشت میکنیم. اینجوری دیگه نمیخواد پول اضافه با خودمون ببریم.اصلا آیا اجاره ماه اولو اول ماه میگیرن یا آخر ماه؟اگه کسی به صورت مستقیم میدونه توی دانشگاه فنی مونیخ TUM هم وضعیت به چه صورت هست ممنون میشم.
    منم دقيقا همين سوال برام پيش اومده. يعني امكان برداشت در اول ماه خواهد بود با آخر ماه؟
    Bon Voyage

اون ماله کسایی بود که بعد از تحریم میخاستن پولشون رو منتقل کنن که دیگه نمیشد و اول هم که این تحریم وضع شده بود تکلیفه کسایی که پولشون رو انتقال داده بودن معلوم نبود ولی بعد از یه مدت سفارت قبول کرد به این دسته ویزا بده و بانک صادرات هم تونست با اجازه گرفتن از بانکه مرکزی آلمان پوله این دسته رو به یه بانکه آلمانی بعد از رسیدنشون به آلمان منتقل کنه که این پروسه ۳ یا ۴ هفته طول میکشه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahzadat نمایش پست ها
    بحث خیلی خلوت شده، یه جنبه میشه خوشحال بود چون ظاهرا دوستان مشکلشون برای گرفتن ویزا انگار حل شده.از طرفی هم سوالات زیادی هست که خواهش میکنم دوستان شرکت کنند تا بتونیم به سوالات هم پاسخ بدیم.سوالی که برای من پیش اومده،اینه که الان ما باید 8040 یورو پول با خودمون ببریم آلمان و اونجا بریم اداره اقامت تا روند باز کردن حساب بلوکه شده رو بهمون بگن. از طرفی هم برای خوابگاه از ما 330 پورو پول پیش به عنوان deposite خواستند. و همچنین 300 پورو بایت هر ماه که باید بهشون بپردازیم. از طرفی هزینه خودمون هم هست.من میخوام بدونم از دوستایی که رفتند اونجا و این تجربرو دارند بگن که آیا درست بعد از باز کردن حساب بلوکه شده بهمون اجازه میدند که اون 670 یورویی که مجاز هستیمو برداشت کنیم؟ یا باید یک ماه صبر کنیم بعد ار اون بتونیم برداشت کنیم؟اگه نتونیم برداشت کنیم باید علاوه بر 542یورو شهریه دانشگاه 330یورو به عنوان پول پیش و 300 یورو به عنوان اجاره ماه اول و مثلا حدود 400یورو برای خرج ماه اول(علاوه بر اجاره خوابگاه) با خودمون ببریم تا بپردازیم اما اگه درست وقتی حسابو بلوکه کردیم اجازه داشته باشیم از همون لحظه 670 یورو برداشت کنیم اونوقت حداقل پول پیش و اجاره ماه اولو از روی همون پول برداشت میکنیم. اینجوری دیگه نمیخواد پول اضافه با خودمون ببریم.اصلا آیا اجاره ماه اولو اول ماه میگیرن یا آخر ماه؟اگه کسی به صورت مستقیم میدونه توی دانشگاه فنی مونیخ TUM هم وضعیت به چه صورت هست ممنون میشم.
    من فکر کردم حالا که اینجور به ما ویزا دادن بحث بلوکه شدن کاملا منتفیه..... یعنی ما برای تمدید ویزا باید بریم و همین پول رو بلوکه کنیم توی آلمان؟؟؟؟؟؟دوستان خواهشا هر کس توی همین هفته های اخیر به آلمان سفر می کنه کاملا اطلاعاتش رو اینجا بذاره که ما تکلیفمون رو بدونیم....

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم.ر نمایش پست ها
    من فکر کردم حالا که اینجور به ما ویزا دادن بحث بلوکه شدن کاملا منتفیه..... یعنی ما برای تمدید ویزا باید بریم و همین پول رو بلوکه کنیم توی آلمان؟؟؟؟؟؟دوستان خواهشا هر کس توی همین هفته های اخیر به آلمان سفر می کنه کاملا اطلاعاتش رو اینجا بذاره که ما تکلیفمون رو بدونیم....
    بله معلومه که باید این کار رو بکنیم با بردن مبلغ فقط مشکل انتقال رو حل می کنیم همین

این بحث بلوکه کردن مال بچه‌های به نسبت قدیمی‌ تر هست،حداقل توی این ۷-۸ ماه اخیر من میدونم که چنین چیزی نبوده،بانک صادرات کل پول رو می‌‌ریخته به حسابی‌ که اینجا باز می‌کنید و محدودیت برداشت هم نداره کسی‌.اصولا باید اینطور باشه که بچه‌های جدید هم اینجا حساب باز می‌کنن و پولشون رو میریزن به حساب شون و کسی‌ هم نمی‌تونه بگه پول رو بلوکه کن مگه اینکه اداره اقامتی چیزی شرط خاصی‌ بذاره که بعید میدونم.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Systems and Highway Engineering

Post پاسخ : تحریم بانک صادرات+انتقال پول به آلمان+تکلیف پول های بلوکه شده

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    این بحث بلوکه کردن مال بچه‌های به نسبت قدیمی‌ تر هست،حداقل توی این ۷-۸ ماه اخیر من میدونم که چنین چیزی نبوده،بانک صادرات کل پول رو می‌‌ریخته به حسابی‌ که اینجا باز می‌کنید و محدودیت برداشت هم نداره کسی‌.اصولا باید اینطور باشه که بچه‌های جدید هم اینجا حساب باز می‌کنن و پولشون رو میریزن به حساب شون و کسی‌ هم نمی‌تونه بگه پول رو بلوکه کن مگه اینکه اداره اقامتی چیزی شرط خاصی‌ بذاره که بعید میدونم.
    بله. حداقل من از دوستانی که توی ایالت باواریا هستند اطلاع دارم که باید پس از ورود به آلمان و ثبت نام توی دانشگاه با نامه معرفی از دانشگاه به اداره مهاجرت مراجعه کنند و با درخواست تبدیل ویزای دانشجوییشون به ویزای یکساله شنگن اداره اقامت اونارو به بانک معرفی میکنه و ازشون درخواست میکنه که برند و پولشونو بلوکه کنند و نامه بلوکه شدنو به اداره اقامت ببرند. درست مثل مدرکی که اینجا باید به سفارت تحویل میدادیم. فقط خوبیش اینه که دیگه ما حسابو توی بانک آلمانی باز میکنیم و مشکل مسدود شدن حسابها مثل حسابهای بانک صادراتو نداریم.
    فقط سوالم از دوستانی که تجربه بلوکه کردن حسابو توی آلمان دارند اینه که چه مدت بعد از بلوکه کردن حساب میتونیم 670یورو ماهیانه که مجاز هستیمو برداشت کنیم؟ آیا همون لحظه میتونیم برداشت کنیم یا باید حتما یک ماه صبر کنیم؟
    و اینکه اگه مثلا روز افتتاح حسابمون شد مثلا 10اکتبر اونوقت باید روز دهم هر ماه برداشت کنیم پولمونو یا اجازه میدن سر ماه برداشت کنیم؟

آقای حسن زاده والا خیلی از این سوالات هنور مبهمه! باید برید اونجا تا بفهمید، موفق باشید
    Ich drucke dir die Daumen

Junior Member

سلام،

من یک نفر را در آلمان پیدا کردم که از حساب خودش ۸۰۴۰ یورو بلوکه کنه و اون بانک نامه ای به اسم من صادر کنه. حالا بانک می خواد بدونه این نامه خطاب به کجا باشه؟ سفارت یا دانشگاه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)