صفحه 8 از 144 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1438

موضوع: انواع بانک ها، افتتاح حساب و انتقال پول از ایران به آلمان و بلعکس

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حس

لطفا در تاپیک زیر شرکت کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...B4%D8%AF%D9%87
    Ich drucke dir die Daumen

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره افتتاح حساب و انقال پول به آلمان ( بانک صادرات، صرافی، گواهی حس

کارمزدش به نسبت قیمت یورو متفاوته ولی از من 21250 تومان گرفت.
    در ضمن به دوستان توصیه میکنم که برای افتتاح حساب ارزی به بانک شعبه رسالت مراجعه کنن، چون جهت انتقال وجه به آلمان نیاز به پست دی اچ ال نداره، ولی به من که شعبه فاطمی افتتاح حساب کردم گفتن باید با دی اچ ال بفرستی. به هرحال روند افتتاح حساب تو شعبه رسالت آسونتر به نظر میاد

پیش فرض پاسخ : تحریم بانک صادرات+انتقال پول به آلمان+تکلیف پول های بلوکه شده

چیزی که من از بانکه صدارت در المان پرسیدم میگن نمیشه ولی گویا بانکه صادرات ۳۰ متری آذر همچنان میگه میشه نمیدونم کدوم درسته احتمالا سفارت باید بگه

Junior Member

من خودم چند روز پیش پولم رو منتقل کردم به بانک صادرات فرانکفورت. اون موقع مشکلی نبود و در تماسی که با این بانک داشتم می گفتن مشکلی نیست و ما میتونیم بعد که رفتید به یکی از شهر های آلمان، درخواست بدید که پولتون رو به فلان حساب که در یک بانک آلمانی باز کرده اید منتقل کنیم( البته بعضی از بانک های آلمانی). الانم تاییدیه مربوطه در راه پست هستش. تا اینکه امروز این خبر رو شنیدم.
    از طرفی یکی از دوستانم که امروز صبح سفارت بود، سفارت بهش گفت که اگه فامیلی در آلمان داری باید فیش حقوقیش رو ببره محضر و یه کارایی باهاش بکنه و از این جور حرفا.... جالبه که فامیل این بنده خدا کارمند نیستش که بخواد فیش حقوقی داشته باشه، بلکه تاجر فرشه......
    خلاصه اینکه نمیدونم چی با ویزا گرفتنم میشه و چه بلایی سر پول زبون بسته ام میاد.
    خواهشا هر کسی که اطلاعی داره در این زمینه ها، کامنت بذاره.

فعلا که معلوم نیست می خوان چی کار کنند! چون بغیر از بانک صادرات راه دیگه ای برای بلوکه کردن پول نیست!

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5838725,00.html

متن لینک بالا رو اینجا میزارم چون انگار ***** شده! توی این لینک که متعلق به خبرگذاری دویچه وله هست گفته شده که حتی انتقال پول بیشتر از 40000 یورو با مجوز اشکالی نداره

گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان ابراز اطمینان کرد که تحریم‌ها این بار برخلاف تحریم‌های گذشته اثرگذار خواهند بود. وی گفت: «این تحریم‌ها بدون تأثیر نخواهند ماند.»
    وزیران خارجه ‌کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست خود در روز دوشنبه (۲۶ ژوئیه / ۴ مرداد) در بروکسل محدودیت‌های شدید برای آن دسته از کالاهای تجاری قائل شدند که کاربرد دوگانه‌ی غیرنظامی و نظامی دارند.
    پروازهای باری به اروپا و نیز سرمایه‌گذاری و انتقال فن‌آوری در حوزه‌های صنعت گاز و نفت متوقف می‌شوند. نقل و انتقال‌های بانکی بیش از ۴۰ هزار یورو باید با اجازه خاص صورت گیرد.
    فراتر از این، ضمانت‌های درازمدت اعتباری برای صادرات اعطا نخواهد شد. فهرست نام افراد و سازمان‌های متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز یک بار دیگر گسترش یافته است. حساب‌های بانکی این افراد و سازمان‌ها در سطح اروپا مسدود شده و برای آزادی تردد این افراد محدودیت ایجاد شده است.

ApplyAbroad Veteran

فکر می کنین مشکل فقط باز کردن حساب از طزیق صادراته؟ یعنی می شه پول رو انتقال داد آلمان اونجا یکی بی واسطه صادرات حساب باز کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    فکر می کنین مشکل فقط باز کردن حساب از طزیق صادراته؟ یعنی می شه پول رو انتقال داد آلمان اونجا یکی بی واسطه صادرات حساب باز کنه؟
    سلام

در این مورد باز کردن حساب تو بانک آلمانی باید با حضور خودتون صورت بگیره و در مورد بلوکه کردن این پول هم باید نامه اداره خارجی ها رو ببرید بانک تا براتون حساب رو بلوکه کنن. پس لازمه همش اینه که اومده باشید اینجا. دراین مورد با بانک صادرات فرانکفورت تماس گرفتم و گفتند که فعلا عملیات بانکی متوقف شده تا دستور العمل جدید رو دریافت کنن. می گفت احتمالا تا هفته دیگه مشخص میشه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط reza.bahmaniar : July 29th, 2010 در ساعت 12:41 PM
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

سلام

من امروز صبح با بانک صادرات فرانکفورت تماس داشتم. می گفتن که در حال حاضر سفارت به تاییده این بانک کاری نداره و قبول نمیکنه ( منظور کسانیه که از قبل تاییدیه داشتند، و گر نه الان این بانک تاییدیه ای نمی فرسته ). گفت که در حال حاضر نمیشه پول را به هیچ بانک دیگری منتقل کرد. حتی اگه دانشجو شخصا به بانک فرانکفورت مراجعه کنه و بخواد پولش رو نقدی هم برداره اجازه ندارن این کارو بکنن.... خلاصه این که ظاهرا حساب ها بلوکه شده. اما یه چیزی می گفت:
    گفتش که اتحادیه اروپا تازه 2 هفته دیگه جلسه داره که بررسی کنن چه شرایطی برای این تحریم قرار بدن. در این مدت و بعد از اون بانک فرانکفورت تلاشش اینه که یه کاری کنه لااقل دانشجوها بتونن کارشون رو پیش ببرن. خود طرف خیلی با قطعیت نمی گفت که در آینده چی ممکنه پیش بیاد اما من احساسم اینه که کار دانشجوها رو راه خواهند انداخت، چون اونا هدفشون تحریم دولته و نه مردم (خصوصا دانشجوها)

Junior Member

سلام دوستان.
    من امروز به سفارت میل زدم، جوابشون این بود:
    "as for now we cannot give you any advice on the matter as our investigations into possiblities have not come to a conclusion yet. Should you have relatives in Germany who are willing to issue a liablity letter you may wish to take this option into consideration.
    Regretfully this is all the Embassy can state at this point of time.

حالا این liability letter چی هستش نمی دونم. اگه کسی در مورد این نامه اطلاعاتی داره ممنون میشم تو فرم بذاره.
    امیدوارم بشه هر چه زودتر این مشکل رو حل کرد. من که امروز رفته بودم پول رو انتقال بدم خیلی ضد حال خوردم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)