صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: IEEE reviewer

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : IEEE reviwer

نقل قول نوشته اصلی توسط jalal_am نمایش پست ها
    فکر نکنم Reviewer بودن امتیاز خاصی محسوب بشه و حتی ارزش تو رزومه آوردن داشته باشه! ما یه مقاله به ژورنال Power Delivery فرستادیم داوری مقاله ما مشخص نشده با فواصل 1 ماه 2 تا مقاله واسه داوری برامون در نظر گرفتن. یا در یه مورد دیگه تو یکی از کنفرانسهای انجمن الکترونیک قدرت IEEE شرکت کردیم 3-4 ماه بعدش از ژورنالش یه مقاله واسه داوری تو manuscriptcenteralشون در نظر گرفتن.
    پس ذکر اینکه reviewer هستم تو رزومه فکر کنم مضحک کمی!
    بهیچوجه اینجوری نیست دوست عزیز.
    ذکر این موضوع تو رزومه هم بهیچوجه مضحک نیست. این یه جور همکاریه با کنفرانس ها و اونا از اعضاشون یا افرادی که قبلا مشارکت داشتن میخوان که تو بررسی مقالات کمک کنن. مظمئن باشید این صلاحیت رو در شما دیدن که ازتون چنین درخواستی کردن. برای خود من پیش اومده که ازم دعوت شده و بعد از ایکه رزومم رو بررسی کردن و دیدن که مرتبط با زمینه مقاله هایی که قرار بوده داوری کنم نیست، دعوتشون رو پس گرفتن.. خیلی مواقع هم review کردم مقالاتی رو که در بارشون اطلاعات داشتم.
    اگر ازتون درخواست شده چنین کاری رو انجام بدید و شما تصمیم به انجامش دارید، با نهایت جدیت این کار رو بکنید. اگر احساس میکنید ممکنه کار رو جدی نگیرید به نظرم نپذیرید!
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Senior Member

پیش فرض پاسخ : IEEE reviwer

نقل قول نوشته اصلی توسط jalal_am نمایش پست ها
    فکر نکنم Reviewer بودن امتیاز خاصی محسوب بشه و حتی ارزش تو رزومه آوردن داشته باشه! ما یه مقاله به ژورنال Power Delivery فرستادیم داوری مقاله ما مشخص نشده با فواصل 1 ماه 2 تا مقاله واسه داوری برامون در نظر گرفتن. یا در یه مورد دیگه تو یکی از کنفرانسهای انجمن الکترونیک قدرت IEEE شرکت کردیم 3-4 ماه بعدش از ژورنالش یه مقاله واسه داوری تو manuscriptcenteralشون در نظر گرفتن.
    پس ذکر اینکه reviewer هستم تو رزومه فکر کنم مضحک کمی!
    سلام
    میتونید از اساتید دانشگاه بپرسید در زمینه مضحک بودن و نبودنش خودتون متوجه میشید.
    برای ارتقاء کرسی اساتید دانشگاه بخشهای مختلفی امتیاز آور هستند که یکی از انها داوری یک مجله یا کنفرانس معتبر هست. پس نه تنها مساله مضحکی نیست خیلی از اساتید محترم از خداشونه که این کار رو انجام بدند.

پیش فرض پاسخ : IEEE reviewer

سلام دوستان.
    چندی پیش مقاله ای فرستاده بودم برای یک مجله ی بسیار معتبر الزویر در زمینه ی کاری ام و حدوداً دو ماه است که under review است. نویسنده ی پاسخگوی مقاله را استاد راهنمایم معرفی کرده بودم. دقیق یادم نیست اما شاید چک مارک پذیرش داوری را هم برای ایشان گذاشتم روشن بماند و خاموش نکردم. امروز ایمیل استادم را که نگاه کردم دیدم یکی از ویراستاران آن مجله، از ایشان درخواست کرده مقاله ای را داوری کنند.
    دو تا سوال داشتم:
    یکی این که با توجه به این که استادم قبلاً در آن مجله هیچ مقاله ای چاپ نکرده بودند، چطور به ایشان پیشنهاد داوری شده است؟ در حالی که همین مقاله ی فعلی ما هم همچنان در حال داوری است و پذیرش نگرفته است. در واقع سوالم این است که آیا هر کس مقاله سابمیت کرد او را در فهرست داورها می گذارند؟
    دوم این که آیا اساساً این داوری، و نحوه ی پاسخ دادن استادم به آن، تأثیری بر کار مقاله ی من خواهد داشت؟
    سپاس

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    چندی پیش مقاله ای فرستاده بودم برای یک مجله ی بسیار معتبر الزویر در زمینه ی کاری ام و حدوداً دو ماه است که under review است. نویسنده ی پاسخگوی مقاله را استاد راهنمایم معرفی کرده بودم. دقیق یادم نیست اما شاید چک مارک پذیرش داوری را هم برای ایشان گذاشتم روشن بماند و خاموش نکردم. امروز ایمیل استادم را که نگاه کردم دیدم یکی از ویراستاران آن مجله، از ایشان درخواست کرده مقاله ای را داوری کنند.
    دو تا سوال داشتم:
    یکی این که با توجه به این که استادم قبلاً در آن مجله هیچ مقاله ای چاپ نکرده بودند، چطور به ایشان پیشنهاد داوری شده است؟ در حالی که همین مقاله ی فعلی ما هم همچنان در حال داوری است و پذیرش نگرفته است. در واقع سوالم این است که آیا هر کس مقاله سابمیت کرد او را در فهرست داورها می گذارند؟
    دوم این که آیا اساساً این داوری، و نحوه ی پاسخ دادن استادم به آن، تأثیری بر کار مقاله ی من خواهد داشت؟
    سپاس
    سلام

1- در بعضی از ژورنال های معتبر مثل IEEE Transaction ها، بعد از submit مقاله ایمیلی از طرف editor-in-chief برای corresponding author ارسال میشه و در اون تصریح می کنه که ما شما رو برای review های احتمالی آینده به فهرست guest reviewer ها ی خودمون اضافه کردیم و اگر علاقه ای به این کار ندارید به ما اطلاع بدید...
    داستان همزمانی submit مقاله شما با ارسال اون مقاله برای استادتون به منظور review می تونه کاملا اتفاقی باشه... بعید نیست ایشون قبلا در لیست guest reviewer های این ژورنال بوده باشند

2- مطلقا خیر... هر manuscript یک case مستقل هست و اساسا contribution های یک فرد خارج از حیطه بررسی manuscript مورد نظر قرار نخواهند گرفت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

به غیر از Q1

واقعا برای Q2 Q3 ها داوری نکنین

چندتاش خوبه البته برای تجربه

ولی کلا داوری یعنی بردگی که چینی ها شدیدا دنبالشن

تجربه بالای 100 تا داوریمه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)