صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 167

موضوع: علوم آزمایشگاهی (Laboratory medicine)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : علوم آزمایشگاهی (Laboratory medicine)

نقل قول نوشته اصلی توسط anooshkashpel نمایش پست ها
    دوست عزیز لینک http://pathology.ubc.ca/ بعنوان نمونه مربوط به دانشگاه UBC کانادا است. توجه داشته باشید که در برخی کشورهای اروپایی و استرالیا که برای دوران PhD واحد تئوری ارائه نمی شود در حین معادلسازی مدرک در ایران دکترای پژوهشی اعطا می شود که اجازه تدریس به عنوان هیات علمی آموزشی و نیز مجوز تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی را در ایران نخواهید داشت.
    ممنون ازت
    میتونی در مورد جمله اخرت بیشتر توضیح بدی؟

Banned

Smile پاسخ : علوم آزمایشگاهی (Laboratory medicine)

نقل قول نوشته اصلی توسط iAli92 نمایش پست ها
    ممنون ازت
    میتونی در مورد جمله اخرت بیشتر توضیح بدی؟
    بعد از فارغ التحصيل شدن از خارج اگر بخوای با مدرکت ایران کار کنی باید معادلسازی کنی اونوقت تعداد و عنوان واحدهایی رو که پاس کردی با سرفصل وزارت بهداشت برای اون رشته مقایسه می کنند و معادل مدرک ایران به شما می دن. حالا اگر واحد تئوری پاس نکرده باشی مدرک رو PhD می دن ولی PhD پژوهشی. بر طبق قانون وزارت بهداشت افراد دارای این مدرک اجازه شرکت در فعالیت های کلینیکی و پاراکلینیکی و نیز جذب بصورت هیات علمی آموزشی ( نه پژوهشی ) را ندارند. بطور خلاصه اگر دنبال تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی هستی با این مدرک نمی تونی. بنابراین اگر این هدف رو داری بهتره بری سراغ کانادا و آمریکا که واحد تئوری ارائه می دن.

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

دوستان برای اپلای ارشد ( و دریافت فاند) آیا فقط معدل بالا + زبان کافی هست یا دانشگاه دوره تحصیل لیسانس هم خیلی مهمه ؟ ( علوم پزشکی های تهران یا مثلا" واحد آزاد تهران )

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

+ رشته ی علوم آزمایشگاه چقدر به شیمی ربط داره و باید باهاش سر و کله زد ؟

ممنون.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Stifler نمایش پست ها
    دوستان برای اپلای ارشد ( و دریافت فاند) آیا فقط معدل بالا + زبان کافی هست یا دانشگاه دوره تحصیل لیسانس هم خیلی مهمه ؟ ( علوم پزشکی های تهران یا مثلا" واحد آزاد تهران )
    سلام. دانشگاه فارغ التحصيل شده، معدل دوره لیسانس، داشتن مقالات ISI و سابقه کار پژوهشی از مهمترین فاکتورها برای دریافت پذیرش و بورس هستند. اینکه کدوم فاکتور مهمتر است به سیاست های دانشگاه ها بستگی دارد.

Banned

+ رشته ی علوم آزمایشگاه چقدر به شیمی ربط داره و باید باهاش سر و کله زد ؟

ممنون.
    شیمی عمومی جزو واحدها و پیش نیاز واحدهای علوم آزمایشگاهی است ولی درس اصلی نیست. بیوشیمی پایه و بالینی جزو دروس اصلی رشته علوم آزمایشگاهی هستند و امکان ادامه تحصیل در دوره ارشد و دکترا برای این رشته در ایران و نیز خارج از ایران وجود دارد.

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط anooshkashpel نمایش پست ها
    سلام. دانشگاه فارغ التحصيل شده، معدل دوره لیسانس، داشتن مقالات ISI و سابقه کار پژوهشی از مهمترین فاکتورها برای دریافت پذیرش و بورس هستند. اینکه کدوم فاکتور مهمتر است به سیاست های دانشگاه ها بستگی دارد.
    درود.

بدجور بین "فیزیوتراپی" و علوم آز گیر کردم ...هدفم هم در نهایت ارشد و یا PHD رو برم خارج...موندم با کدوم یکی موفق تر هستم.

Banned

درود.

بدجور بین "فیزیوتراپی" و علوم آز گیر کردم ...هدفم هم در نهایت ارشد و یا PHD رو برم خارج...موندم با کدوم یکی موفق تر هستم.
    فکر می کنم باید علاقه شخصی تون رو هم در نظر بگیرید. من در مورد فیزیوتراپی اطلاع ندارم ولی بازار کار علوم آزمایشگاهی چه به صورت دکترای علوم آزمایشگاهی و یا PhD در تک رشته ها در آزمایشگاه های تشخیصی و هم در بخش تحقیقاتی بازار کار خوبی دارد بخصوص اگر مدرکتون رو از همون کشوری که قصد کار کردن دارین بگیرین.

Junior Member Faezeh_M آواتار ها

درود.

سلام

رشته ی فیزیوتراپی یکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب میشه به علاوه ارشدش رو در ایران هم میتونید بخونید!

در حالیکه رشته ی علوم آزمایشگاهی در ایران ارشدش ارائه نمیشه!

درکل باید علاقه مندی خودتون رو به اون رشته درنظر بگیرید و بعد انتخاب کنید.

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی

سلام دوستان امیدواارم بتونید کامل من رو راهنمایی کنید. من فارغ التحصیل علوم ازمایشگاهی مقطع کارشناسی پیوسته از دانشگاه سراسری هستم پایین ترین معدل ترمم 16.48 و در کل معدلم بالای 17.5 هست. ولی بدون هیچ گونه cv یعنی حتی دریغ از یه کار تحقیقاتی . تنها مدرک یه مدرک کارگاه PCR دارم. و سمینار هم در رابطه با بیماری ALL بود که ترجمه ای از یه مقاله چینی ارایه دادیم!! از لحاظ زبان متوسط بدون مدرک تاقل هستم.با توجه به اینکه از اینده کاری این رشته اضلا خوشم نمیومد تصمیم گرفتم ارشد ندم و دوباره برای کنکور بخونم چون به شدت به پزشکی علاقه دارم البته داروسازی بالینی هم دوست دارم ولی در کل اینده شغلی م رو نمیتونستم در ایران با این شرایط تصور کنم. حالا چند وقتی هست به فکرم افتاده شاید بهتر بود برای خارج از کشور اقدام میکردم که با توجه به خوندن فروم متوجه شدم امکان گرفتن فاند برای پزشکی تقریبا محال بوده و دوستان توصیه کردن که ارشد توی رشته ای بگیرن و سپس برای امریکا اقدام کنن. یکی از اقوام استاد دانشگاه استنفورد هست ولی میدونم با این شرایط من عمرا منو تحویل نمیگیره!! اخه چی دارم که بهش بگم! حالا سوال من این هست:باتوجه به شرایط من احتمال پذیرش در کمترین زمان چقدر هست و چقدر طول میکشه؟ لطفا با درصد بگید (خانواده ام اجازه نمیدن تنها باشم بخاطر همین شما تصور کنید من واسه دانشگاه استنفورد تقاضا بدم) و اینکه من الان راهی ندارم که ارشد بدم و تقریبا این مسیر کنکور دوباره رو دارم به پایان میرسونم و فکر میکنم بتونم امسال پزشکی یا دارو قبول شم. اگه قبول شم فرصت کافی برای جور کردن یه CV خوب و تحقیقات خواهم داشت و در عین حال اینم ذکر کنم که از طرح هم معاف میشم و مشکل مالی برای ازاد کردن مدرک ندارم.و بعد بتونم واسه یه دانشگاه خوب مثل استنفورد پذیرش بگیرم. به نظرتون این راه بهتر و منطقی تر هست؟ چون میدونم که پروسه اقدام برای پذیرش با توجه به شرایط من ممکن به این زودیا به نتیجه نرسه و من واقعا مطمینم هستم توراهی مثل پزشکی یا داروسازی بالینی موفق تر هستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)