صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 167

موضوع: علوم آزمایشگاهی (Laboratory medicine)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : علوم آزمایشگاهی (Laboratory medicine)

نقل قول نوشته اصلی توسط byz6ntium نمایش پست ها
    سلام.
    با اینکه این تاپیک خیلی وقته فعال نیست اما بازم سوالمو میپرسم، تیری در تاریکی.
    من دانشجوی ترم 4 علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزادم و وقتی با استادام صحبت کردم همشون پیشنهاد دادن که مدرک دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی (که در ایران چند سالی که به لطغ پاتولوژیست ها برداشتنش) بگیرم از خارج کشور (کشور خاصی رو نگفتن) و بعد بیام ایران آزمایشگاه بزنم. چندوقته که دنبال دانشگاه های آلمانم و با اینکه یکی از اقواممون که در آلمان استاد دانشگاهه و میگفت این رشته رو دارن ولی من هرچی گشتم نبود و به 6 تا از دانشگاه ها ایمیل زدم گفتن این رشته زیاد رایج نیست در آلمان! میخواستم بدونم شما در این زمینه اطلاعی دارین یا خیر؟ و اینکه به جز آلمان چه کشوری رو پیشنهاد میکنین؟
    ممنون
    سلام
    شما برای تاسیس آزمایشگاه در ایران لازم هست که تخصص پاتولوژی داشته باشید (با MD) برای آزمایشگاه پلی والان و یا رشته خودتون رو ادامه بدید و بصورت تک رشته میتونید مسوول فنی همان بخش باشید مثل هماتولوژی/بیوشیمی و...(دارا بودن دکترای تخصصی بالینی) . در آلمان تا حدی که من اطلاع دارم جهت تخصص پاتولوژی نیاز به مدرک MD دارید و این رشته رو دارند. البته میتونید مستر و PhD پاتو بخونید ولی در ایران تک رشته ارزیابی میشه (البته اگر بالینی باشه). اگر هدفتون تاسیس آزمایشگاه هست لطفا آیین نامه مربوط به تاسیس آزمایشگاه از معاونت درمان بخونید. سایر کشورها هم به همین صورت هست چون هدف شما تاسیس آزمایشگاه در ایران هست. مثل امریکا کانادا هلند انگلستان نیوزلند و...
    از نظرات سایر دوستان استفاده کنید.موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط byz6ntium نمایش پست ها
    سلام.
    با اینکه این تاپیک خیلی وقته فعال نیست اما بازم سوالمو میپرسم، تیری در تاریکی.
    من دانشجوی ترم 4 علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزادم و وقتی با استادام صحبت کردم همشون پیشنهاد دادن که مدرک دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی (که در ایران چند سالی که به لطغ پاتولوژیست ها برداشتنش) بگیرم از خارج کشور (کشور خاصی رو نگفتن) و بعد بیام ایران آزمایشگاه بزنم. چندوقته که دنبال دانشگاه های آلمانم و با اینکه یکی از اقواممون که در آلمان استاد دانشگاهه و میگفت این رشته رو دارن ولی من هرچی گشتم نبود و به 6 تا از دانشگاه ها ایمیل زدم گفتن این رشته زیاد رایج نیست در آلمان! میخواستم بدونم شما در این زمینه اطلاعی دارین یا خیر؟ و اینکه به جز آلمان چه کشوری رو پیشنهاد میکنین؟
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز شما برای آزمایشگاه زدن لازم نیست حتما دکترای علوم آزمایشگاهی داشته باشی
    شما 3 راه داری
    1) به صورت تعاونی آزمایشگاه بزنید. در واقع 4 نفر لیسانس علوم آزمایشگاهی به صورت هیئت موسس یک مسئول فنی استخدام می کنند و آزمایشگاه می زنند
    2) 3 تا phd با هم بشید و آزمایشگاه تشخصی طبی بزنید
    3) به صورت تک رشته آزمایشگاه بزنید که معمولا خیلی موفق نیستند

دکترای علوم آزمایشگاهی الحساب آمریکا داره دانشگاه rutreges

دوستان کتابی برای آزمون ASCP داریم؟ لینک دانلود دارید؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط TLOTD نمایش پست ها

دوستان کتابی برای آزمون ASCP داریم؟ لینک دانلود دارید؟
    Yep
    https://www.ascp.org/content/board-o...am-preparation
    https://www.amazon.com/Certification.../dp/0891895876
    Nah

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در کانادا

سلام

ببخشید من میخواستم بدونم آیا رشته ی دکترای غلوم آزمایشگاهی توی کانادا هست ؟ و اینکه من دکترای عمومی دامپزشکی دارم میتونم در مقطع پی اچ دی برای دکترای علوم آزمایشگاهی یا کلینیکال پاتولوژی در کانادا اقدام کنم؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط nedamenbaridvm نمایش پست ها
    سلام

ببخشید من میخواستم بدونم آیا رشته ی دکترای غلوم آزمایشگاهی توی کانادا هست ؟ و اینکه من دکترای عمومی دامپزشکی دارم میتونم در مقطع پی اچ دی برای دکترای علوم آزمایشگاهی یا کلینیکال پاتولوژی در کانادا اقدام کنم؟
    سلام
    پروگرم هست فقط من مطمئن نیستم شامل شما هم باشد یا خیر از این لحاظ که چون human هست و شما vet خوندید. لطفا سوال کنید.ولی این امکان در ایران به گمانم بیشتر مهیا هست. موفق باشید
    https://www.grad.ubc.ca/prospective-...atory-medicine

با سلام،دانشجو علوم ازمایشگاهی دامپزشکی هستم.تو ایران مجازم برای ارشد بیوشیمی بالینی از رشته های وزارت بهداشت امتحان بدم.برای ارشد تو المان یا نروژ چه رشته هایی میتونم پذیرش بگیرم که در صورت برگشت تایید وزارت بهداشت باشه،یعنی بالینی باشه و شانس پذیرش تو کدوم رشته ها برام بالا تره.با تشکر

Junior Member

سلام من لیسانس علوم آزمایشگاهی دامپزشکی با سوابق تحصیلی خوب هستم آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد میکروبیولژی پزشکی در دانشگاه های ترکیه همانند ایران برای من است یا نه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم آزمایشگاهی - دانشگاه تخصصی فناروی های نوین آمل

پیش فرض پاسخ : فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی

سلام
    من دانشجوی علوم آزمایشگاهی دانشگاه سراسری هستم و میخوام برای دانشگاه های آلمان apply کنم. کسی میتونه درمورد دانشگاه هایی تو المان این رشته رو تدریس میکنن به من راهنمایی بده؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gachon Uni/Biomedical sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba122345 نمایش پست ها
    با سلام،دانشجو علوم ازمایشگاهی دامپزشکی هستم.تو ایران مجازم برای ارشد بیوشیمی بالینی از رشته های وزارت بهداشت امتحان بدم.برای ارشد تو المان یا نروژ چه رشته هایی میتونم پذیرش بگیرم که در صورت برگشت تایید وزارت بهداشت باشه،یعنی بالینی باشه و شانس پذیرش تو کدوم رشته ها برام بالا تره.با تشکر

با سلام.

شما دقیقا رشته هایی که میتونی و مجازی توی ایران برای ارشدت بری رو باید برای خارج انتخاب کنی. مثل بیوشیمی بالینی ، میکروب پزشکی یا چیزایی که توی کنکور ایران شاملت میشه وزارت بهداشت ازت میپذیره فرضا pharmacology (medical) اگر بری ازت قبول نمیکنن و ممکنه به مشکل بخوری.

Junior Member

سلام‌ تازه عضو سایت شدم ، بسیار سایت عالی هست که اینقدر اطلاعات‌ خوبی در اختیار مایی‌ که اطلاعات نداریم میذاره.
    ببخشید شما تمام کار و مدارک مورد نیاز برای اپلای شدنو توضیح دادین ولی مهم ترین چیز بدست آوردن این مدارک و... هست برای منی‌ که نه کسی میشناسم بتونه کمکم کنه نه استادا کمک نمیکنن نیاز دارم دقیق تر از کارهایی که باید انجام بدیم توضیح بدین . من دانشجو علوم آزمایشگاهی ، آزاد ساریم ، ترم ۲ ، شاید مسخره و خنده دار بیاد که منی که تازه ۲ ترم وارد دانشگاه شدم دنبال اپلای و این چیزها هستم ، حقیقتش میخوام الان همه چیو بدونم که نرم نرم برم‌دنبالش ، و اینکه میترسم زمان بگذره پشتم‌ باد بخوره.
    من واقعا کسیو ندارم کمکم کنه از استادهای خوب دانشگاه هم کمک میخوایم بیشتر چیزای کلی میگن که همه میدونیم واسه همین ازتون خواهش میکنم واسه رفتن برای ارشد حتی شده برای فرصت مطالاعاتی چیکار باید بکنیم؟ میگین کارهای تحقیقاتیو دادن مقاله ISI ولی مشکل من اینه چجوری ؟ کجا باید برم دنبالش؟ کجاها میتونم برم دوره های مختلف کارهای آزمایشگاهی؟ دانشگاه من چیزی نداره که بخوام ازش استفاده کنم ( کارگاه تحقیقی هیچی نداره ) ازتون خواهش میکنم کمکم کنید واقعا کسی نیست کمک کنه.
    و اینکه من چون دانشگاه آزاد ساریم تلاشم بیخوده؟ آزادو قبول ندارن؟ منم واسه رفتن یکی از کشورهای آمریکا، هلند، آلمان مد نظرم هست ، منظورم اینه اینا قبول دارن یا نه؟
    تو‌ رو خدا جواب بدین🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏 🏻🙏🏻

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)