صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 167

موضوع: علوم آزمایشگاهی (Laboratory medicine)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام گرایش علوم آزمایشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

من یه pposition پیدا کردم به نام Microbial Molecular Biology
    با این رشته مجوز آزمایشگاه رو دارم ؟ للبته در خارج از ایران ؟

کلا با چه رشته هایی می شه در کشور های دیگه آزمایشگاه داشت ؟ این رشته ها حتما باید از نوع clinical PHD باشن ؟

ممنون
    تو ایران که نمیشه. اونجا هم بعیید میدونم. آخه یه ربطی باید به medicine داشته باشه. این که شما پیدا کردی یه گرایش از زیست شناسیه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical laboratory Sciences

سلام مجدد. با تشکر از شما آقا عرفان برای پاسخ سوال اولم. امروز داشتم درمورد رشته ی بیوتکنولوژی(زیست فناوری) پزشکی مطلبی میخوندم و نظر منو خیلی به خودش جلب کرد. من علاقه ی شدیدی به تولید محصولات دارویی دارم ولی به این دلیل داروسازی رو دوست نداشتم که بیشتر روی شیمی تمرکز میکرد. ولی این رشته تمرکزش روی زیست شناسی خیلی بیشتره و یکی از رشته هایی که من بیش ترین علاقه رو به اون احساس میکنم. حالا
    سوال اول: اگه تا دکترای این رشته برم حق تاسیس کلینیک رو خواهم داشت؟هم در ایران و هم در خارج لطفا بررسی کنید.
    سوال دوم: این رشته راحت تو امریکا فاند میگیره؟ (با فرض معدل بالا و ...)
    سوال سوم: که بی ربط به موضوع بیوتکنولوژیه. حالا سوالم اینه که بعد 4 سال دیگه که لیسانس علوم آزمایشگاهی رو گرفتم آیا میتونم بدون طرح رفتن واسه ارشد اقدام کنم یا حتما باید اول طرح طی بشه بعدش برم ارشد؟ و اینکه آیا طرح همون سربازی هم حساب میشه برامون یا نه؟ یا اصلا طرح رو میشه خرید؟(که البته این شد سه سوال در قالب یک سوال!!!) با تشکر

Junior Member anamis5300 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    lab-sciences of Sari

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmirana نمایش پست ها
    سلام مجدد. با تشکر از شما آقا عرفان برای پاسخ سوال اولم. امروز داشتم درمورد رشته ی بیوتکنولوژی(زیست فناوری) پزشکی مطلبی میخوندم و نظر منو خیلی به خودش جلب کرد. من علاقه ی شدیدی به تولید محصولات دارویی دارم ولی به این دلیل داروسازی رو دوست نداشتم که بیشتر روی شیمی تمرکز میکرد. ولی این رشته تمرکزش روی زیست شناسی خیلی بیشتره و یکی از رشته هایی که من بیش ترین علاقه رو به اون احساس میکنم. حالا
    سوال اول: اگه تا دکترای این رشته برم حق تاسیس کلینیک رو خواهم داشت؟هم در ایران و هم در خارج لطفا بررسی کنید.
    سوال سوم: که بی ربط به موضوع بیوتکنولوژیه. حالا سوالم اینه که بعد 4 سال دیگه که لیسانس علوم آزمایشگاهی رو گرفتم آیا میتونم بدون طرح رفتن واسه ارشد اقدام کنم یا حتما باید اول طرح طی بشه بعدش برم ارشد؟ و اینکه آیا طرح همون سربازی هم حساب میشه برامون یا نه؟ یا اصلا طرح رو میشه خرید؟(که البته این شد سه سوال در قالب یک سوال!!!) با تشکر
    سلام.من هم مثل شما امسال علوم آزمایشگاهی قبول شدم.کلی ذوق و شوق داشتم که زودتر درسا شروع بشه و کلی امید و آرزو داشتم ولی وقتی موضوع تعهد خدمت رو فهمیدم یه 2روزی حالم خیلی بد شد ولی خب به هرحال چاره ای نیست.شما اگه از خدمت معاف شید میتونید طرح رو بخرید. توی تاپیک طرح خدمت به طور کامل توضیح داده شده.ولی بهش زیاد فکر نکن.به فکر معدل باش و زبان. الان 3نفر هستیم که سال اولیم. اگه با هم تجربیاتمون از دانشگاه و مراحلی رو که پیش میریم هماهنگ کنیم خیلی میتونه بهمون کمک کنه.و با هم جلو بریم. من ساری هستم.شما کدوم شهر؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical laboratory Sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط anamis5300 نمایش پست ها
    سلام.من هم مثل شما امسال علوم آزمایشگاهی قبول شدم.کلی ذوق و شوق داشتم که زودتر درسا شروع بشه و کلی امید و آرزو داشتم ولی وقتی موضوع تعهد خدمت رو فهمیدم یه 2روزی حالم خیلی بد شد ولی خب به هرحال چاره ای نیست.شما اگه از خدمت معاف شید میتونید طرح رو بخرید. توی تاپیک طرح خدمت به طور کامل توضیح داده شده.ولی بهش زیاد فکر نکن.به فکر معدل باش و زبان. الان 3نفر هستیم که سال اولیم. اگه با هم تجربیاتمون از دانشگاه و مراحلی رو که پیش میریم هماهنگ کنیم خیلی میتونه بهمون کمک کنه.و با هم جلو بریم. من ساری هستم.شما کدوم شهر؟
    سلام دوست عزیز. من تاپیک طرح رو گشتم ولی خیلی شلوغ بود چیزی سر در نیاوردم. من زنجانی هستم و در دانشگاه علوم پزشکی شهر خودمون قبول شدم. خوشحال میشم که با هم همکاری داشته باشیم. شما گفتید سه نفریم. اون یکی دیگه کیه؟

رشته و دانشگاه
    lab-sciences of Sari

سلام دوست عزیز. من تاپیک طرح رو گشتم ولی خیلی شلوغ بود چیزی سر در نیاوردم. من زنجانی هستم و در دانشگاه علوم پزشکی شهر خودمون قبول شدم. خوشحال میشم که با هم همکاری داشته باشیم. شما گفتید سه نفریم. اون یکی دیگه کیه؟
    خیلی خوبه که شما مایل هستید با هم پیش بریم.میتونیم تو دوره ی دانشگاه در مورد درس خوندن با هم همکاری کنیم.چون مهم ترین عامل واسه گرفتن پذیرش و فاند معدل بالاست و اونجور که من پرسیدم درسهامون رو میشه با نمره خوب پاس کرد. بعد اینکه واسه یادگیری زبان هم میشه به هم راهنمایی بدیم و اینکه مهم ترین قسمت وقتی هست که م یخواهیم واسه پذیرش اقدام کنیم چون اینجوری میتونیم 3نفری یه استاد راهنما پیدا کنیم و خیلی کارهامون جلو میافته. من به هرکی میگم که م یخوام واسه فوق برم اونور میگه نرو و منو بی انگیزه میکنه ولی اگه با هم باشیم انگیزه مون زیاد میشه که حتمآ بریم. اون دوسته دیگه اسمش مسعود هست از شیراز من هم آرش هستم از تهران

رشته و دانشگاه
    lab-sciences of Sari

در مورد طرح اونجوری که من فهمیدم واسه رشته های علوم پزشکی باید یه 2سالی رو بریم طرح بگذرونیم چه دانشگاه آزاد چه سراسری. ولی کسایی که سربازی معاف هستند میتونند طرح رو بخرند که مبلغش 12میلیون هست. و اینکه یه طرح تعهد هست که چون ما رایگان تحصیل کردیم باید یه مدت رو واسه دولت کارکنیم که مدتش رو نمی دونم.و اینکه واسه گرفتن پذیرش میتونیم وثیقه بزاریم. من تصمیم گرفتم که زیاد به این مساله فکر نکنم و همه توانم رو روی معدل بالا قرار بدم. حالا دوستانی که به بچه های علوم پزشکی خیلی لطف دارند مثل عرفان عزیز اگه این بحث رو مشاهده کردند در مورد طرح و تعهد خدمت گفته های من رو تصحیح یا تکمیل کنند مرسی از عرفان و بچه های دیگه
    ویرایش توسط anamis5300 : September 22nd, 2011 در ساعت 12:56 PM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anamis5300 نمایش پست ها
    در مورد طرح اونجوری که من فهمیدم واسه رشته های علوم پزشکی باید یه 2سالی رو بریم طرح بگذرونیم چه دانشگاه آزاد چه سراسری. ولی کسایی که سربازی معاف هستند میتونند طرح رو بخرند که مبلغش 12میلیون هست. و اینکه یه طرح تعهد هست که چون ما رایگان تحصیل کردیم باید یه مدت رو واسه دولت کارکنیم که مدتش رو نمی دونم.و اینکه واسه گرفتن پذیرش میتونیم وثیقه بزاریم. من تصمیم گرفتم که زیاد به این مساله فکر نکنم و همه توانم رو روی معدل بالا قرار بدم. حالا دوستانی که به بچه های علوم پزشکی خیلی لطف دارند مثل عرفان عزیز اگه این بحث رو مشاهده کردند در مورد طرح و تعهد خدمت گفته های من رو تصحیح یا تکمیل کنند مرسی از عرفان و بچه های دیگه
    مبلغ برای رشته های لیسانس درسته. تعهد هم با طرح فرق داره. مبلغ 12 تومن هر دو رو شامل میشه.
    سایر موارد هم درسته!

erfan1985 آواتار ها

خواهش!
    مدرک شما باید به پزشکی مربوط باشه تا بتونی کلینیک بزنی. با بیوتک شما تو مراکز تحقیقات و کارخونه های داروسازی و ...مشغول خواهی شد ولی نمیتونی کلینیک بزنی. ضمنا شما تو این رشته با شیمی عالی کمتر سر و کار داری ولی تا دلت بخواد باید بیوشیمی بخونی که البته با شیمی تا حدودی متفاوته .
    کلیه رشته های ریسرچ در دنیا فاند دار هستند.
    اگه سرباز باشی طرح نداری و باید بری سربازی. همه رشته ها همین قانونه و دست خودت هم نیست. اگه سرباز نباشی باید بری طرح. اگه پزشک بودی بهت اجازه نمی دادن ولی به شما ها فکر میکنم در شرایطی اجازه امتحان ارشد داده میشه. دقیق نمیدونم.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    خواهش!
    مدرک شما باید به پزشکی مربوط باشه تا بتونی کلینیک بزنی. با بیوتک شما تو مراکز تحقیقات و کارخونه های داروسازی و ...مشغول خواهی شد ولی نمیتونی کلینیک بزنی. ضمنا شما تو این رشته با شیمی عالی کمتر سر و کار داری ولی تا دلت بخواد باید بیوشیمی بخونی که البته با شیمی تا حدودی متفاوته .
    کلیه رشته های ریسرچ در دنیا فاند دار هستند.
    اگه سرباز باشی طرح نداری و باید بری سربازی. همه رشته ها همین قانونه و دست خودت هم نیست. اگه سرباز نباشی باید بری طرح. اگه پزشک بودی بهت اجازه نمی دادن ولی به شما ها فکر میکنم در شرایطی اجازه امتحان ارشد داده میشه. دقیق نمیدونم.
    to vahid:
    آره اگه معافيت داشته باشيد طرح همچنان باقي خواهد بود ولي مي تونيد با گذاشتن وثيقه 20 ميليون مدركتون آزاد كنيد بعد به خارج برويد.البته مبلغ وثيقه تا اون مو قع ممكنه تغيير كنه.
    بله ، طرح همون سربازي حساب ميشه

ضمنا اين رشته اصلا در ايران فعلا جايگاهي نداره متاسفانه، در آينده ممكنه بهتر بشه
    در دوره دكترا و بعد از آن بويژه در اين رشته به فكر اينكه حالا مثلا شيمي كم يا زياده نباشيد. شما بايد برويد در آزمايشگاه و محصول توليد كني و سپس محصول به پول تبديل خواهد شد به همين راحتي. واكسن، دارو، كيت آزمايشگاهي و غيره
    اين رشته تبديل به يك صنعت شده در دنيا،، و كارخانه هاي عظيمي در آمد هاي وحشتناكي از اين راه واسه خودشون و كشورشون توليد مي كنند.
    در يك كلام، دنياي امروز جنگ بيوتوكنولو‍ژي بين كشورهاست با اين نگاه جلو برويد هرگز به فكر كلينيك و .. ازاين افكاري كه ذهن ما مردمان جهان سوم را بخود مشغول كرده نخواهيد بود. به اين فكر باشيد كه روزي سهامدار يك كمپاني بيوتكنولوژي بزرگ خواهيد بود.
    ویرایش توسط Royal2009 : September 26th, 2011 در ساعت 09:40 AM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

دوستان من فوق ایمونولوژی در دانشگاه تهران هستم
    با سرچی که من انجام دادم فکر می کنم بهترین راه برای خلاص شدن از دست طرح ، گرفتن یه مجوز پزشکی است که نشون بده شما توانایی انجام طرح را ندارید. مثلا سنگ کلیه شدید یا دیسک کمر یا ارتروز زانو یا افسردگی یا هرچیز دیگه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)