صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 75

موضوع: بلوکه شدن حساب ویزا کارتهایی که بانکهای ایرانی صادر کرده اند

پیش فرض پاسخ : بلوکه شدن حساب ویزا کارتهایی که بانکهای ایرانی صادر کرده اند

نقل قول نوشته اصلی توسط ishtar نمایش پست ها
    دوستان من با آقای آکیف امانف که از سوی بانک مرکزی اذربایجان به عنوان مسئول رسیدگی به درخواست های طلبکاران بانک تعیین شده شخصا صحبت کردم. متاسفانه ایشون گفتند اکثر کارت های ایران آنهایی که حتی اسمشون روی کارت حک شده در حساب های بانک به نام اشخاص دیگری با ملیت باکویی هست. که این نشان میده از کانال صحیح حساب باز نشده. ایشون توصیه کرد اشخاص میتونند حضورا بیاید و پیگیری کنند و یا اینکه شرکت بازکننده حساب لیست نفرات را به همراه شماره کارت ها اعلام کنه و ما در صورت درست بودن مدارک از طریق همان شرکت بازکنده حساب آن وجوه را ارسال می کنیم.
    وقتی من پرسیدم درصورت پرداخت نشدن به علت نقص مدارک چه باید بکنیم خیلی ساده گفت از شرکتی که در ایران کارت ها را به شما داده شکایت کنید و از طریق کنسولی میتونید رابط اون شرکت رو در باکو تحت تعقیب قرار بدید.
    خدایش بببینید چه جوری میپیچونند تا پول ایرانی ها رو ندن.
    بهتره هر کس اعلام کنه که کارتش رو از چه طریقی گرفته تا بتونیم سر نخ اصلی رو پیدا کنیم. تا اونجای که من اطلاعات جمع کردم همه میگن آقایی به نام دکتر جم پشت همه کارت های ایرانیه. ولی خودم از صرافی گاندی گرفتم .
    سلام راستی من می خواستم بدونم که کسی از طریق سفارت اقدامی کرده ؟ اصلا کسی رفته اونجا ببینه که اونجا چی می گن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rp_abdollahi نمایش پست ها
    سلام
    راستش منم فکر می کنم که اینطوری جواب دادن خیلی درست نیست. منظورم اینه که یه جدولی از جاهای اصلی که کارت میدن درست می شد و نفرات اضافه می شد تا معلوم بشه که چی میشه. من از یه موسسه به اسم کالا و خدمات دانشگاه تهران گرفتم آقای به اسم خندقی.
    راستی کسی نمی دونه بانک توسعه چیکا می خواد بکنه. این شرکتا حداقل خودشون باید به عنوان واسطه که اینهمه بازارر گرمی می کردند جوابگو باشند.
    من هم از کالا و خدمات دانشگاه تهران گرفتم. ويزا كارت تراول بي نام.

به نظر میرسه تو این قضیه رویال بانک و بانک مرکزی آذربایجان که در حال حاضر مدیریت رویال بانک را بر عهده دارند کم کاری می کنند و حقوق ایرانی ها رو می خواهند ضایع کنند و گرنه این که به نظر من این بحث هایی که در مورد کارت های بی نام میشه درست نیست
    بالاخره اگر کارت هم بی نام باشه اینا تو سیستم می دونن که چقدر موجودی داره و می تونن به صاحب کارت پول را پس بدن
    حتی در مورد کارت های با نام هم که یکی از دوستان اشاره کرد بود که به نام های دیگری باز شده
    حتی در این مورد هم بانک تخلف کرده و مشتری چه گناهی داره
    اینا قطعا این رو می دونن وگرنه خوب وقتی مشتری کارت به نام خودش داره بانک خیلی راحت می تونه پول رو به صاحب اصلی پس بده حتی به فرض اینکه مثلا این حساب به صورت سوری به نام فرد دیگه ای باشه
    نکته دیگه ای هم کهمی خواستم بگم اینکه الان همه این پول ها توی رویال بانک هستش نه ایران
    بنابراین باید از طرف آذربایجان برگشت داده بشه لذا به نظرم تماس و پیگیری از طرف سفارت آذربایجان در تهران گزینه خوبیه
    چرا که دولت آذربایجان اگر بخواد می تونه این پول ها رو برگردونه
    حتی اگر بخوان خیلی راحت می تونن یه نفر نماینده بفرستن ایران که مثلا از طرف سفارتشون اینجا کار ایرانی ها رو انجام بده
    و جوابگو باشه به نظرم اگر واقعا بخوان پول ها رو پس بدن این کار رو هم می تونن بکنن
    و گرنه اگر نخوان پس بدن اگر ما کلی خرج هم بکنیم و بریم باکو هیچی گیرمون نمی آد
    گزینه دیگه هم اینه که موسسه توسعه و سایر موسسات صادر کننده کارت ها به خاطر حفظ اعتبارشون بخشی از پول ها رو برگردونن
    مثلا همون طوری یکی از دوستان اعلام کرده بود توسعه با دلار 1226 قراره برگردونه
    ولی خوب این شاید بعید باشه

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

دوستان منم هزار دلار از صرافی گاندی گرفتم، حتی یک دلار هم نتونستم خرج کنم، آخر سر دادم به دوستم که تهران برام به نام خودش گرفته بود، چون من تهران نیستم که بتونم حضوری پیگیری کنم، ویزا گیفت کارد بی نام،
    حالام نمی دونم تکلیفش چی می شه؟
    به نظر شما امیدی هست که حتی بشه با نرخ دولتی هم پس گرفتش؟!؟!؟!
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

من هم از شرکت کالا و خدمات دانشگاه تهران گرفتم این ایمیل زدن بهم:

در حال حاضر کارت های ارایه شده ویزا کارت و مستر کارت بانک های توسعه صادرات، بانک تجارت، موسسه توسعه و سایر شرکت ها و بانک هایی که از رویال بانک آذربایجان خدمات دریافت
    می کرده اند بلاک شده است.

شما می توانید جهت نحوه دریافت موجودی کارت ها از طریق وبسایت خود بانک و همچنین وبسایت های خبر رسانی کشورآذربایجان که لینک آنها در ادامه خواهد آمد اخبار بانک را پیگیری و اقدام نمایید.

================================================== =====

طبق اعلام بانک مرکزی جمهوری آذربایجان کلیه مشتریان بانک که کارت با نام دارند می توانند
    از تاریخ 1 آگوست تا 2 ماه بعد به صورت حضوری به یکی از شعب بانکهای زیر مراجعه کرده و مانده حساب خود را دریافت نمایند

آدرس شعبه حسابرسی های رویال بانک :

Azerbaijan Country , Baku city, 5th Avenue Hossein Javid

تلفن های تماس:

0099412 5107837, 0099412 5108049 , 0099412 5108056 (57,58,59), 0099412 4973360

Contact Person: Akif Eminov

مسئول پیگیری موجودی حساب ها آقای آکف امین اوف می باشد.
    و در صورتی که ايشان در شعبه حضور نداشته باشند از طريق ساير افراد مستقر در بانک نيز ميتوانيد پيگيری بفرماييد.

سلام
    كاملا سر كارت كذاشتن دوست عزيز هيچ كس جواب گو نيست خيلي از دوستان رفتن و فقط فرم پر كردن وهيچ پولي دريافت نكردن يك سر به اين ادرس بزنيد متوجه مي شويد
    اقايون خواستن بگن به ما ربطي نداره يا جهنم كه پولتون خوردن مودبانه اين ايميل و به شما زدن
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...F%D8%9F/page81

چند صفحه اخرش رو حتما بخونيد

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa نمایش پست ها

در حال حاضر کارت های ارایه شده ویزا کارت و مستر کارت بانک های توسعه صادرات، بانک تجارت، موسسه توسعه و سایر شرکت ها و بانک هایی که از رویال بانک آذربایجان خدمات دریافت

شما می توانید جهت نحوه دریافت موجودی کارت ها از طریق وبسایت خود بانک و همچنین وبسایت های خبر رسانی کشورآذربایجان که لینک آنها در ادامه خواهد آمد اخبار بانک را پیگیری و اقدام نمایید.

طبق اعلام بانک مرکزی جمهوری آذربایجان کلیه مشتریان بانک که کارت با نام دارند می توانند
    از تاریخ 1 آگوست تا 2 ماه بعد به صورت حضوری به یکی از شعب بانکهای زیر مراجعه کرده و مانده حساب خود را دریافت نمایند

تلفن های تماس:

و در صورتی که ايشان در شعبه حضور نداشته باشند از طريق ساير افراد مستقر در بانک نيز ميتوانيد پيگيری بفرماييد.
    فایل اول جون 2010 - فایل دوم اكتبر 2010 -ارسال به انكارا- وضعيت اين پروسس تاريخ اين پروسس 20 مارچ 2011 -مدیکال 23 می2013 به همراه اپدیت فرمها و سوی پیشینه -پاس ریکوست 8 می به همراه تمدید یک ساله مدیکال
    لندینگ کلگری 17 جولای 2014

Junior Member

دوستان من کارتم رو از طریق بانک تجارت گرفتم، به دفتر امور بین الملل مراجعه کردم و با مدیر امور بین الملل (مهرپور؟) و مسوول این کارتها (طباطبایی) صحبت کردم... فکر کنم بهتره یک چیزایی رو دوستان بدونند:
    ۱- پولی که ما برای خرید ارز موجود در کارتها پرداخت کردیم، اصلا به حساب رویال بانک نرفته و در حساب بانک تجارت در ایران مسدوده... در همان زمان بانک مرکزی با درخواست بانک ها موافقت میکرده و ارز مربوط رو تخصیص میداده پس در عمل پول ما به ارز در ایران موجوده ولی (به تعبیر من با سواستفاده) بر اساس قانون بانک مرکزی چون ریال دادیم به ما ریال میخواهند بدن که هنوز مشخص نیست نرخ دولتی شود یا نرخی که خودمون خریدیم.
    ۲- بانک تجارت ( و به احتمال زیاد بقیه بانکها و موسسات ایرانی) با رویال بانک قراردادی واحد برای صدور این کارتها بسته که پشتوانۀ آن، مبلغی به نسبت زیاد از ارز بانک تجارت در حساب بانک رویال است که من خودم نامۀ مربوط به این رو دیدم. دغدغۀ بانکها الان نجات این پول خودشونه که توی حساب رویال بوده و چندان نگرانه این کارتها نیستند... به من میگفتن که ده هزار دلار اینا که چیزی نیست حالا شما در نهایت به نرخ ۱۲۲۶ معادل ریالیش رو میگیرین پس دوستان حواستون باشه در حقیقت هیچ قراردادی به اسم اشخاص نیست بلکه هر بانک یک قرارداد کلی برای مشتریای خودش داره پس عملا این حرف که اگر اسمتون بود پول رو بهتون میدن سرکاریه و خود ایرانیام میدونند.
    ۳- تعداد افرادی که در این اتفاق متضرر شده اند بسیار زیاده ولی متاسفانه همه پراکنده ایم.... یکی از مسولین بانک تجارت میگفت با وجود اینکه این اتفاق تا به حال نیفتاده و بانک مرکزی پیش بینی ای برای این اتفاق نداره اگر بخوان میتونند ارز همه رو بدن... توجه کنید که این ارز تخصیص داده شده یعنی همون موقع که کارت رو گرفتیم در حقیقت به ما فروخته شده... پس همه باید پیگیری کنند و توجه داشته باشید که طرف حساب ما، بانک یا موسسه ای است که تو ایرانه و ما به اعتبار اونا این کارتها رو گرفتیم و ما که رویال بانکی نمیشناختیم... بحث تحریم هم همون موقع هم بود و با وجود اون، اینا کارتها رو به ما فروختن پس هیچ ربطی به تعهد بانک به مشتریاش نداره... به نظر من بهترین راه، اعتراض گسترده در مرحله اول به واحد دریافت کارت (بانک تجارت، موسسه توسعه، ...) و در مرحله بعد به بانک مرکزی و بازرسی بانکها است. بانک تجارت که خیلی نگرانه اعتراض مشتریاشه! متاسفانه چون اکثر ما دانشجوهایی هستیم که داریم به زودی از ایران میریم یا رفتیم، شاید امکانه هماهنگی برای اعتراض جمعی وجود نداشته باشه.
    من همچنان پیگیری میکنم و اگر خبر جدیدی شد، اطلاع میدم...

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa نمایش پست ها

تلفن های تماس:

Junior Member

شاید این سوال پیش بیاد که پس کارتها چطوری تامین اعتبار میشده... پس از خرج شدن مبلغی از کارتها گزارشش به بانک تجارت میومد و اونها مبلغ رو به رویال بانک پرداخت میکردند یعنی تا خرجی نمیکردی پولی از ایران به رویال بانک پرداخت نمیشد و همون سپردۀ بانک تجارت پیشه رویال بانک (پول بانک تجارت نه پول ما به گفتۀ صریح مسوولش) پشتوانۀ این قرارداد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Neon نمایش پست ها
    دوستان من کارتم رو از طریق بانک تجارت گرفتم، به دفتر امور بین الملل مراجعه کردم و با مدیر امور بین الملل (مهرپور؟) و مسوول این کارتها (طباطبایی) صحبت کردم... فکر کنم بهتره یک چیزایی رو دوستان بدونند:
    ۱- پولی که ما برای خرید ارز موجود در کارتها پرداخت کردیم، اصلا به حساب رویال بانک نرفته و در حساب بانک تجارت در ایران مسدوده... در همان زمان بانک مرکزی با درخواست بانک ها موافقت میکرده و ارز مربوط رو تخصیص میداده پس در عمل پول ما به ارز در ایران موجوده ولی (به تعبیر من با سواستفاده) بر اساس قانون بانک مرکزی چون ریال دادیم به ما ریال میخواهند بدن که هنوز مشخص نیست نرخ دولتی شود یا نرخی که خودمون خریدیم.
    ۲- بانک تجارت ( و به احتمال زیاد بقیه بانکها و موسسات ایرانی) با رویال بانک قراردادی واحد برای صدور این کارتها بسته که پشتوانۀ آن، مبلغی به نسبت زیاد از ارز بانک تجارت در حساب بانک رویال است که من خودم نامۀ مربوط به این رو دیدم. دغدغۀ بانکها الان نجات این پول خودشونه که توی حساب رویال بوده و چندان نگرانه این کارتها نیستند... به من میگفتن که ده هزار دلار اینا که چیزی نیست حالا شما در نهایت به نرخ ۱۲۲۶ معادل ریالیش رو میگیرین پس دوستان حواستون باشه در حقیقت هیچ قراردادی به اسم اشخاص نیست بلکه هر بانک یک قرارداد کلی برای مشتریای خودش داره پس عملا این حرف که اگر اسمتون بود پول رو بهتون میدن سرکاریه و خود ایرانیام میدونند.
    ۳- تعداد افرادی که در این اتفاق متضرر شده اند بسیار زیاده ولی متاسفانه همه پراکنده ایم.... یکی از مسولین بانک تجارت میگفت با وجود اینکه این اتفاق تا به حال نیفتاده و بانک مرکزی پیش بینی ای برای این اتفاق نداره اگر بخوان میتونند ارز همه رو بدن... توجه کنید که این ارز تخصیص داده شده یعنی همون موقع که کارت رو گرفتیم در حقیقت به ما فروخته شده... پس همه باید پیگیری کنند و توجه داشته باشید که طرف حساب ما، بانک یا موسسه ای است که تو ایرانه و ما به اعتبار اونا این کارتها رو گرفتیم و ما که رویال بانکی نمیشناختیم... بحث تحریم هم همون موقع هم بود و با وجود اون، اینا کارتها رو به ما فروختن پس هیچ ربطی به تعهد بانک به مشتریاش نداره... به نظر من بهترین راه، اعتراض گسترده در مرحله اول به واحد دریافت کارت (بانک تجارت، موسسه توسعه، ...) و در مرحله بعد به بانک مرکزی و بازرسی بانکها است. بانک تجارت که خیلی نگرانه اعتراض مشتریاشه! متاسفانه چون اکثر ما دانشجوهایی هستیم که داریم به زودی از ایران میریم یا رفتیم، شاید امکانه هماهنگی برای اعتراض جمعی وجود نداشته باشه.
    من همچنان پیگیری میکنم و اگر خبر جدیدی شد، اطلاع میدم...

سلام

من هم با نظر شما مبني بر اينكه بانك از اعتراض مشتريانش خيلي نگرانند موافقم من هفته اي 2 بار زنگ مي زنم موسسه توسعه امور بين الملل
    اونها هر دفعه همين موضوع را علنا عنوان مي كنند
    فایل اول جون 2010 - فایل دوم اكتبر 2010 -ارسال به انكارا- وضعيت اين پروسس تاريخ اين پروسس 20 مارچ 2011 -مدیکال 23 می2013 به همراه اپدیت فرمها و سوی پیشینه -پاس ریکوست 8 می به همراه تمدید یک ساله مدیکال
    لندینگ کلگری 17 جولای 2014

Junior Member

دوستان عزیز من امروز با شخص آکیف ایمانف صحبت کردم. نتیجه صحبت طولانی این بود که برای پس گرفتن پول :
    1- کارت بنام باشد و در بانک هم حساب با نام روی کارت مطابقت داشته باشد. (ملیت اصلا مهم نیست)
    2- حضور صاحب حساب با در دست داشتن کارت و گذرنامه اش به یکی از شعب سه بانک تعیین شده در باکو الزامی است.
    3- اگر کسی بخواهد از طریق وکالت نامه اینکار را بکند باید وکالت نامه به زبان روسی یا انگلیسی باشد و مهر قوه قضائیه و امور خارجه در ایران و مهر تاییدیه سفارت آذربایجان در ایران روی اون خورده باشه .

مشخصات اون سه بانک هم در همینجا برای دوستان اعلام میکنم البته اینها دفاتر مرکزی بانک هاست و میتونید به شعبات آنها در باکو هم مراجعه کنید.

AGBANK

Head office
    Address: 16 Landau str., Baku, Azerbaijan
    Telephone: (+994 12) 497-50-17, 135
    Fax: (+994 12) 498-96-15
    Index: AZ1073
    E-mail: agbank@agbank.az

MUGANBANK

Address: Azerbaijan Republic, Baku c., AZ1052, A. Rajabli str.,21 B
    Tel: (+99412) 933
    Fax: (99412) 564 21 35
    Telex: 142548 SARUR AI