صفحه 3 از 55 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 550

موضوع: اسپیکینگ دانشگاه آزاد

Banned

پیش فرض پاسخ : اسپیکینگ دانشگاه آزاد

با سلام. به صورت کلی سیستم Speaking دانشگاه آزاد اسلامی در سطح بسیار استانداردی قرار داره، طوری که از نظر امکانات محل برگزاری در چک لیست idp، حتی یک نمره منفی هم نیاورده. تمامی اساتید اون هم ایرانی هستند. تو این صفحه، میتونید به صورت واضح تصاویر محل برگزاری آزمون آزاد و حتی محل برگزاری آزمون Speaking رو مشاهده کنید. امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط macallan نمایش پست ها
    سلام
    من همین الاآن از امتحان speaking برگشتم. من دانشگاه آزاد آکادمیک داشتم. اکزمینرش یه پسر خوش برخورد بود. اگه درست شمرده باشم 6 تا اتاق برای speaking داشتن.
    قسمت اولش چون دانشجو بودم راجع به رشتم و درس خوندن بود. بعد راجع به اسم گذاشتن رو بچه سؤال کرد و اینکه کیا اسم بچه رو انتخاب میکنن و وجه تسمیه ایرانیا چیاست.
    قسمت دوم دقیقا سؤالش این بود describe one of your favorite childhood stories که منم یه سری شعر و ور راجع به حسنی حموم نمیرفت و کره الاغ کدخدا تحویلش دادم.
    قسمت سوم راجع به این پرسید که چه چیزیایی باعث میشه یه شخصیت توی فیلم توسط افراد بالغ جامعمون مورد قبول واقع بشه و مردم کاراکتر مورد علاقشون رو بر چه اساسی انتخاب می کنن.
    این در مورد تست.
    ولی من اولش برگشتم گفتم یه بابایی بیرون بود که برای نهمین بار داره امتحان میده و به همین دلیل این یک موقعیت استرس زاست. بعد که صحبتمون تموم شد و ضبط رو قطع کرد گفت ایشاللا دفعات بعد بهتر میشی. حالا من سؤالم اینه که این حرفش چه معنی میده چون به نظر خودم امتحان رو بد ندادم؛ یعنی بهتر از تمرینام بود. وقفه نداشتم یه ضرب حرف می زدم و یه اشکال که داشتم سریع رفعش کردم. یعنی این اکزمینر میخواد بهم چند بده؟ یه وقت 5.5 نده بد بخت شم!
    ممنون میشم از نتیجه ی آزمونتون گزارش بدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem1360 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک ماه دیگه دانشگاه آزاد (تهران)امتحان دارم کسی هست تجربه ای درباره اگزمینر های دانشگاه آزاد داشته باشه یعنی بگید:
    1)اگزمینر کی بوده؟
    2)چه سوالهایی ازتون پرسید؟
    3)نمرتون چند شد؟
    من ۱۱ آذر امتحان دادم. اگزمینر من یه آقای لاغر عینکی سبزه بود. اول ازم پرسید که استرس داری و من گفتم یه ذره. بعد گفت اگه حاضری ریکورد کنیم. سوال اول کجایی هستی؟ و شهری که توش زندگی میکنی برا جوونا خوبه یا نه؟ بعد گفت چه جور مدرسه هایی تا حالا رفتی که من گفتم ابتدایی راهنمایی و . . . امیدوارم منظورشو درست فهمیده باشم. قسمت دوم این بود. دوست درسخونی که تو دانشگاه داشتی کی بود و چیا ازش یاد گرفتی. و تو قسمت سه پرسید که به نظرت برا دانش آموز خوب بودن باید حتما معلم خوب داشته باشی. و بعد گفت که توی کلاس و بعد از کلاس کدوم یکیش مهمتره تو یادگیری. و چند تا سوال دیگه که اگر یادم اومد اضافه میکنم.

Junior Member

امتحان من یه روز قبل از امتحان کتبی بود. یه هفته قبل از امتحان ایمیل دادن و روز امتحان رو اعلام کردند و روز بعدش هم تلفن زدند و دوباره گفتن که مطمئن باشند ایمیل رو گرفتم. روز امتحان، پرسنل برخورد خوبی داشتند و نظم هم خوب بود. اگر اشتباه نکنم 5 یا 6 نفر اگزمینر بودند که همه ایرانی بودند. اگزمینری که از من امتحان گرفتند یه آقایی بودند که سن بیشتری نسبت به بقیه که همه جوون بودند داشت. اسمشون رو یادم نیست متاسفانه. سوال ها: کجا زندگی می کنی؟ شهر؟ روستا ؟چی؟ چه چیزی رو راجع به شهرت دوست داری؟ آیا جای مناسبی برای زندگی جوون ها هست؟ بچه که بودی آیا فعال بودی؟؟؟ چه ورزشی دوست داری؟ چه ورزش های دیگه ای دوست داری یاد بگیری؟ چه زبان هایی بلدی؟ چه زبان های دیگه ای دوست داری یاد بگیری؟چرا این زبان ها؟ چه قسمتی از یادگیری زبان برات سخت تره بوده؟ آیا خوبه که زبان های دیگه رو یاد بگیریم؟ قسمت سوم: یه خاطره ای بگو از یه بار که خیلی عصبانی شدی. کی بود کجا بود و چه کسایی حضور داشتند؟ بعد سوال کرد که آیا خوبه که احساسات خودمون رو بروز بدیم؟ یه مثال بزن از اینکه اگه احساس رو ابراز نکنیم مشکل ممکنه پیش بیاد. آیا مردم کشور شما احساس خودشون رو نشون می دن؟ از روی چه چیزایی میشه فهمید که احساس طرف مقابل چیه؟ بعضی ها میگن خانم ها بیشتر احساساتی اند. آیا موافقی؟
    خب فکر کنم دیگه اکثر سوال ها رو گفتم. دیگه اگزمینر من خیلی اصرار داشتند همه ی سوال ها رو بپرسن. این همه شد. در طول مصاحبه هم من هرچی می گفتم ایشون با لبخند سرشون رو به نشونه تائید تکون می دادند که من فکر می کردم میگه خب خب، خوبه همین بسه، بذار سوال بعدی رو بپرسم
    جواب امتحان رو هم امروز گرفتم. اسپیکینگ رو هفت شدم.
    روز امتحان یه کمی استرس داشتم. خیلی خیلی کلمات ساده ای استفاده کردم. ولی خب هفت هم حالا بد نیست.
    برای اسپیکینگ هیچ چیزی نخونده بودم. فقط می دونستم سه بخش داره امتحان و قسمت اولش هم خیلی جنراله. اولین باری هم بود که آیلتس می دادم.
    سعی کردم همه چیز رو بگم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    ویرایش توسط justme : December 3rd, 2011 در ساعت 12:56 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    -

سلام دوستانی که 17 دسامبر دانشگاه آزاد امتحان دارن روز اسپیکینگشون معلوم نشده؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط justme نمایش پست ها
    امتحان من یه روز قبل از امتحان کتبی بود. یه هفته قبل از امتحان ایمیل دادن و روز امتحان رو اعلام کردند و روز بعدش هم تلفن زدند و دوباره گفتن که مطمئن باشند ایمیل رو گرفتم. روز امتحان، پرسنل برخورد خوبی داشتند و نظم هم خوب بود. اگر اشتباه نکنم 5 یا 6 نفر اگزمینر بودند که همه ایرانی بودند. اگزمینری که از من امتحان گرفتند یه آقایی بودند که سن بیشتری نسبت به بقیه که همه جوون بودند داشت. اسمشون رو یادم نیست متاسفانه. سوال ها: کجا زندگی می کنی؟ شهر؟ روستا ؟چی؟ چه چیزی رو راجع به شهرت دوست داری؟ آیا جای مناسبی برای زندگی جوون ها هست؟ بچه که بودی آیا فعال بودی؟؟؟ چه ورزشی دوست داری؟ چه ورزش های دیگه ای دوست داری یاد بگیری؟ چه زبان هایی بلدی؟ چه زبان های دیگه ای دوست داری یاد بگیری؟چرا این زبان ها؟ چه قسمتی از یادگیری زبان برات سخت تره بوده؟ آیا خوبه که زبان های دیگه رو یاد بگیریم؟ قسمت سوم: یه خاطره ای بگو از یه بار که خیلی عصبانی شدی. کی بود کجا بود و چه کسایی حضور داشتند؟ بعد سوال کرد که آیا خوبه که احساسات خودمون رو بروز بدیم؟ یه مثال بزن از اینکه اگه احساس رو ابراز نکنیم مشکل ممکنه پیش بیاد. آیا مردم کشور شما احساس خودشون رو نشون می دن؟ از روی چه چیزایی میشه فهمید که احساس طرف مقابل چیه؟ بعضی ها میگن خانم ها بیشتر احساساتی اند. آیا موافقی؟
    خب فکر کنم دیگه اکثر سوال ها رو گفتم. دیگه اگزمینر من خیلی اصرار داشتند همه ی سوال ها رو بپرسن. این همه شد. در طول مصاحبه هم من هرچی می گفتم ایشون با لبخند سرشون رو به نشونه تائید تکون می دادند که من فکر می کردم میگه خب خب، خوبه همین بسه، بذار سوال بعدی رو بپرسم
    جواب امتحان رو هم امروز گرفتم. اسپیکینگ رو هفت شدم.
    روز امتحان یه کمی استرس داشتم. خیلی خیلی کلمات ساده ای استفاده کردم. ولی خب هفت هم حالا بد نیست.
    برای اسپیکینگ هیچ چیزی نخونده بودم. فقط می دونستم سه بخش داره امتحان و قسمت اولش هم خیلی جنراله. اولین باری هم بود که آیلتس می دادم.
    سعی کردم همه چیز رو بگم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    توضیحاتتون عالی بود ممنونیم.
    باید خودمون روز مکالمه رو انتخاب بکنیم؟
    میتونم بپرسم که صحبت کردنتون به چه صورت بود؟ مثلا من یکمی من من میکنم. یا مثلا اگه وسط صحبتم بفهمم گرامری که استفاده کردم غلط بوده(چه از نظر مذکر مونث و چه جمع و ساختار جمله) عادت دارم برگردم درستش کنم. خیلی حساسم رو این. یعنی هی وسط حرفم برمیگردم رو حرف قبلیم و این باعث میشه کمتر به فکر انتقال مطلب جواب سوال باشم.
    میخوام بدونم شما چطور مکالمه رو پیش بردین؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_maryam نمایش پست ها
    توضیحاتتون عالی بود ممنونیم.
    باید خودمون روز مکالمه رو انتخاب بکنیم؟
    میتونم بپرسم که صحبت کردنتون به چه صورت بود؟ مثلا من یکمی من من میکنم. یا مثلا اگه وسط صحبتم بفهمم گرامری که استفاده کردم غلط بوده(چه از نظر مذکر مونث و چه جمع و ساختار جمله) عادت دارم برگردم درستش کنم. خیلی حساسم رو این. یعنی هی وسط حرفم برمیگردم رو حرف قبلیم و این باعث میشه کمتر به فکر انتقال مطلب جواب سوال باشم.
    میخوام بدونم شما چطور مکالمه رو پیش بردین؟ ممنون
    خوشحالم که به دردتون خورد.
    روز مکالمه رو شما تعیین نمی کنید. خودشون خبر میدن. فکر کنم بر اساس alphabet باشه. از اسم فامیلی که با A شروع میشه شروع می کنند. تا جایی که متوجه شدم اینجوریه. و معمولا هم اینجوری بوده انگار که از دو سه روز قبل از امتحان کتبی، نوبت امتحان اسپیکینگ شروع میشه.
    خب راستش من عادت ندارم خیلی اشتباه گرامری رو درست کنم. زیاد هم اشتباه نمی کنم ولی اونجوری هم نیستم که خیلی حواسم باشه به این قضیه.
    قبول دارم fluent نیستم و گاهی کلمه مورد نظرم رو پیدا نمی کنم که البته سعی می کنم به جاش توضیح بدم که چه چیزی منظورمه. اگه بخوام عادلانه به خودم نمره بدم 7.5 می دم مثلا.
    روز امتحان یه کم استرس داشتم که باعث شد از ساده ترین کلمات ممکن استفاده کنم. مدل امتحان هم جوری بود که هی سوال عوض می شد و یه جوری نبود که یه خط رو بگیریم دنبال کنیم. یه کم گاهی جواب هام زود تموم می شد و دیگه نمی دونستم چی بگم.
    نکته مثبتی که به نظرم بود این بود که هر سوالی می کردند ازم زود شروع می کردم به جواب دادن. یعنی منظورم اینه که یه حرفی داشتم برای گفتن در موردش( که البته حرفای جالبی هم بود ) ولی خب لزوما خیلی طولانی نبود گاهی.
    به نظر من اگه امتحانتون نزدیکه دیگه خیلی که نمی تونید صحبت کردنتون رو اصلاح کنید. نهایتا می تونید بهترین حالتی که همین الان صحبت می کنید اونجا هم حرف بزنید. فقط الکی استرس نداشته باشید. اون آدمی هم که اونجا نشسته امتحان میگیره حالا ممکنه شکل امتحان گرفتنش رو عوض کنه ولی انگلیسی اش اونقدر خوب هست که هرجوری امتحان بگیره و هر سوالی بپرسه می تونه نمره واقعی رو بفهمه. شما خودتون رو بذارین جای کسی که می خواد از یه نفر امتحان مکالمه فارسی بگیره.
    زیاد اون صحنه امتحان رو برای خودتون مجسم نکنید. بی خودی اضطراب می گیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    -

سلام دوستان می خواستم ببینم ایمیل مربوط به زمان اسپیکینگ دقیقا کی میاد چون امروز یه ایمیل برام اومده فقط در مورد عکس پرسنلی هستش آیا بعد از این مرحله ایمیل تعیین روز میاد؟

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ratsign نمایش پست ها
    سلام دوستان می خواستم ببینم ایمیل مربوط به زمان اسپیکینگ دقیقا کی میاد چون امروز یه ایمیل برام اومده فقط در مورد عکس پرسنلی هستش آیا بعد از این مرحله ایمیل تعیین روز میاد؟
    احتمال زیاد تا 1-2 روز آینده ایمیلش میاد

Junior Member

سلام
    برای من امروز ایمیل دادن و تاریخ را نوشته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)