صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: علی کريمی، دانشجوی ایرانی در کانادا و ....

Junior Member

پیش فرض علی کريمی، دانشجوی ایرانی در کانادا و ....

فکر می¬کنم همه ما، ماجرايی که برای علی کريمی به خاطر انتقاد کوچکش از فدراسیون فوتبال بوجود آمد را می دونیم. خلاصه ماجرا این بود که آقای کریمی گفت در فدراسیون فوتبال بی نظمی وجود دارد. به خاطر اين حرف کوچک بازیکن سابق تیم بایرمونیخ از تیم ملی کنار گذاشته شد. من این مساله را بهانه قرار دادم تا یک تلنگری به خودمون بزنم. این کم تحملی که مسوولین فدراسیون فوتبال از خودشون نشان دادند، محدود به اون سازمان خاص نمی¬شه. تقریباً در بین همه هموطنان عزیزمون چه در داخل و چه در خارج از ایران این خصوصیت وجود دارد که تحمل انتقاد به حق را نداریم (چه برسد به حرف نا حق). تصورش را بکنید که ما اينجا بخواهیم از يکی از مديران فروم انتقاد کنیم. برای مثال آقا بابک (که من ارادت زيادی خدمتشون دارم، چون خيلی زحمت می¬کشند و پايه گذار حرکت مفيدی شدند). اين کار 2 تا نتيجه سريع دارد 1- فوجی از دری وريها و تهديدها از طرف آقا بابک و دوستانشان به ابراز کننده انتقاد نثار می¬شه و اين تهديد که در صورت تکرار انتقاد، شناسه شما بسته می¬شود. 2- بدون هيچ هشداری شناسه شما بسته می¬شه. (اين يک مثال بود، چون ديواری کوتاه¬تر از جناب بابک خان نديدم، پای ايشون را وسط کشيدم. باز هم می¬گم که ايشون برای همه ما خيلی زحمت می¬کشند). اين يک مثال ساده بود، همه ما يا به اين شکل رفتار می¬کنيم يا شاهد اين رفتار هستيم. فکر می¬کنم يکی از خصوصيتهای خوب مردم آمريکا تحمل بسيار زيادشون برای انتقاد باشه. شما می توانید خیلی روشن و واضح از جزء جزء سياست، فرهنگ و اقتصاد آمريکا انتقاد کنيد، نه تنها با مشت آهنین مواجه نمی شوید، بلکه اگر دلايل شما منتقی و محکم باشه، کلی طرفدار پيدا می¬کنید از شما برای سخنرانی دعوت می¬شود و کتابهاتون جزو کتابهای پرفروش در مياد، مثال معروفش آقای مايکل مور. فکر می کنم 90 درصد از شما الان فکر کرديد که من می خواهم حرف سیاسی بزنم و يا يک جواب سياسی برای حرفهای من پيدا کرديد. ولی اصلاً من قصدم اين نيست. من فقط قصد انتقاد از رفتار خودمون را دارم. اگر هر کدوم ما فقط يک قدم برای اصلاح خودش بردارد، کشور ما 60 ميليون گام به پيش می-رود. اکثر ما ها سعی می¬کنیم که با توجه به قدرتمون حال منتقدامون را بگيريم. اگر استاد دانشگاه باشی، داشنجوی منتقد را می-ندازيد، اگر مدير اين سايت باشيم، تاپيک را قفل می¬کنيم و يا کاربر را غيرفعال می¬کنيم، اگر حسن آقا قصاب باشه، گوشت بد به مشتری ناراضی می¬دهد و الا آخر... اين يک ضعف فرهنگی و ذهنی هست که در بين ما کم و بيش وجود دارد. جالب که بيش از هفت صد سال پيش در اين سرزمين شاعری به نام سعدی گفته که يک دشمن دانا موجب پيشرفت تو می¬شود، چون دشمن به نقاط ضعفت حمله می¬کند و تو نقاط ضعفت را می¬شناسی و می¬توانی آنها را بر طرف کنی. حالا دشمن که خيلی زياده، ما تحمل يک دوست منتقد را کمتر داريم.
    موضوع دومی که می خواستم بگم، مساله ظرفيت آدمهاست. باز هم يک مثال معروف بزنم. ماجرای آن دانشجوی دکتری ايرانی در کانادا در آسانسور (آنهايی که جزئيات ماجرا را نمی¬دانند از آنهايی که می¬دانند بپرسند). دانشجوی ایرانی در دادگاهی که او را به 2 ماه حبس محکوم کرد، در دفاع از خودش گفت به خاطر پوشش دختر مذکور، دست به چنين کاری زده. در ايران هم ماجرايی کم و بيش مشابه روی داد که خانومی با چاقو مردی را که قصد دست درازی به او را داشت، کشت و در دادگاه به جرم اينکه در زمان وقوع جرم در منزلش پوشش مناسبی نداشت و خود مقصر وسوسه مرد به انجام عمل بزهکارانه شده بود، مقصر شناخته شد و حکم اعدام برايش صادر شد. بماند که بعد از سپری کردن 10 سال در زندان زير حکم اعدام بالاخره بی¬گناه شناخته شد. اين نشان می¬دهد که آدمهايی که بيشتر از ما در اين رابطه فکر کردند، حق را به کسی می¬دهند که از آزادی استفاده (و يا حتی سوء استفاده کرده) و مقصر کسی است که عکس العمل نا معقول از خودش نشان داده. این موضوع قابل تعمیم به خیلی از حوزه¬ها است. برای مثال اگر بحثی مطرح می¬شود که بعضی از دوستان در پاسخ به آن جوابهايی نامربوط می¬دهند و عده¬ای هم عصبانی می¬شوند. بيشتر اين مشکل بر گردن گروه عصبی است که تحمل و ظرفيت کمی دارند نه آنها که با معیار ديگران رفتار نمی¬کنند. در طول تاريخ آدمهای زيادی بودند که حرف چرت زدند و همه فراموش شدند به جز يک گروه. گروهی که با عکس العمل نا متناسب ديگران مواجه شدند.
    از اينکه به حرفهای من گوش کرديد ممنون، باز هم می گم که من قصد جسارتی به جناب بابک نداشتم و حرفهام هيچ بار سياسی ندارد. درخواست کوچکی هم داشتم که موضوع "ایران بدون ما" دوباره بازگشایی بشود. موفق باشید.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : علی کريمی، دانشجوی ایرانی در کانادا و ....

گویا شما تازه عضو این سایت شدید و بنابراین با این فروم چندان آشنا نیستید. ولی بد نیست بدونید تا حالا انتقادات زیادی از من یا بابک یا بقیه شده و هیچ وقت بخاطر انتقاد کاربری کسی مسدود نشده. سایت یک سری قوانین داره و تنها در صورت عدم رعایت اونها هست که کسی کاربریش مسدود میشه یا جریمه میشه. شما هم حتما مرتکب عملی خلاف مقررات شده بودید که این اتفاق براتون افتاده. هر جند که من در جریان نیستم که چه اتفاقی برای شما افتاده ولی مطمئنم بدون دلیل محروم نشدید. تمام کسانی که تا حالا کاربریشون مسدود شده یا مجازات شدن اسامیشون موجود هست و جلوی اسمشون دلیل محرومیتشون نوشته شده و کسی بدون دلیل محروم نشده.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

وحید جان هرچی لازم بود گفت.درمورد باز شدن موضوع مورد اشاره خدمتتون عرض میکنم که بعضی از کاربرها بنظر من خیلی از مسائل حاشیه ای استقبال میکنند و وجود این مسائل رو یه جور تفریح در فروم محسوب میکنند ،من خودم به شخصه (نظر کاملا" شخصی) با ایجاد موضوعات جنجالی موافق نیستم چون فقط وقت کاربرها رو هدر میده و باعث موضع گیری بین کاربرها میشه. بنظرم برای بیان مسائل اجتماعی و سیاسی کلی فروم هست که کاربرها میتونن در اونجا نظراتشون رو در مورد همه مسائل فرهنگی و اجتماعی و سیاسی این مملکت بیان کنن،من شدیدا" با حفظ شاکله علمی فروم موافقم و از همه میخوام پرستیژ علمی فروم رو حفظ کنن.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

سيب عزيز,
    من هم به عنوان يك كاربر جنجالى كه تا حالا سه بار محروم شده و باعث قفل شدن خيلى از تاپيك هاى فروم شده با شما كاملا موافقم.

اما:

1-قوانين فروم و مسدود شدن ها هم شايدكمى سخت گيرانه باشه. اما با توجه به تعداد زياد كاربران(5-4هزار نفر) فكر نكنم مديران فرصت بررسى تك تك موارد نقض قوانين رو داشته باشند و بعضى وقت ها مسدود شدن كاربرى تنها راه حفظ نظم در فروم هست.و اگر اين قوانين سخت گيرانه نبود فروم قطعا غير قابل استفاده ميشد!
    2-هدف اصلى اين فروم همون طور كه از اسمش پيداست در وهله اول پرداختن به مسايل و مشكلات بچه ها در رابطه با پذيرش تحصيلى و ويزا هست و اين هدف اصلى فروم هست كه به هيچ وجه نبايد تحت تاثير قرار بگيره.
    3-پرداختن به مسايل سياسى, اجتماعى ,فرهنگى ممكن هست به احتمال خيلى ضعيف قوانين كشورايران رو نقض كنه و باعث فيلتر شدن فروم از داخل ايران بشه كه هيچ يك از ما خواستار اون نيستيم.به همين دليل من هم با موضع غير سياسى فروم كاملا موافق هستم.

4-آخر اينكه اگر همه ما دست به دست هم بديم و كمك كنيم فروم در زمينه تخصصى خودش كه كمك به دانشجويان براى تحصيل در خارج هست خوب عمل كنه و بتونه اين بچه ها رو به دانشگاه هاى خوب خارج برسونه, بزرگ ترين خدمت رو به ايران و ايرانى انجام داديم.
    موفق باشيد

Global Moderator

Simon آواتار ها

سيب سبز عزيز منتقد پذير .
    منم يك انتقاد كوچولو ازت دارم ;D. ديدي كه رئيساي من دلايل منطقي خودشون رو آوردن و ديگه حرفي براي من باقي نموند :-[اما من هم فكر مي كنم شما يه كم درگير مسائل ضد و نقيضي در خودت شدي و چون نمي توني به تنهايي به اونها جواب بدي نيازمند ياري سبز اونايي هستي كه تحليلگر خوبي براي اين مسائل هستند . اما گاهي بايد محيط براي انتقاد آماده باشه و شما وقتي مثلا توي دادگاه داري محكوم ميشي نمي توني بلند شي از سيستم تهويه مطبوع دادگاه به قاضي انتقاد كني . محدوديت ها گاهي مانع ميشه كه انتقاد كنيم اما قبول كن كه اين انتقاد نكردن به نفع ما تموم ميشه و گاهي حرف و در جايي نمي زنيم كه نبايد بزنيم لذا نا خواسته Safe مي مونيم . :-\ ببخشيد انتقاد كردما اما اخه اينجا مياييم كه از بچه هايي كه رفتن ياد بگيريم راه چيه . تحليل اين مسائل باشه واسه وقتي به هدف رسيديم. موفق باشي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Champion

دوستان آنچه رو که باید گفته می‌شد، گفته‌اند. من هم می‌خواستم مجدداً تاکید کنم که هدف این فروم بحث در مورد راه و روش‌های ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشوره. بحث‌های اجتماعی مرتبط با این موضوع هم می‌تونه در فروم مطرح بشه و من هم به شخصه ازش استقبال می‌کنم ولی اگر بحث به بیراهه کشیده نشه و اگر پست‌ها احساسی و غیرمنطقی نباشه. در مورد موضوع «ایران بدون ما» همه‌ی کسانی که پیگیر بودند می‌دونند که بحث به بیراهه رفت و احساسی و غیرمنطقی شد و این مساله بود که باعث شد که بحث قفل بشه. در اون بحث نه از من انتقاد شده بود و نه از سایر مدیران. من اون بحث رو باز می‌کنم، اما از تمام مدیران ارشد (Global Moderators) می‌خواهم که از نزدیک بحث رو دنبال کنند. چنانچه بحث مجدداً به بیراهه بره، نه تنها این بحث برای همیشه قفل می‌شه، بلکه در مورد مطرح شدن چنین بحث‌هایی در آینده هم مجدداً تصمیم گیری خواهد شد و در صورت لزوم مطرح شدن چنین مباحثی تا زمانی که ظرفیت لازم براش به وجود بیاد ممنوع خواهد شد.

و اما در مورد مثال شما. آنچه که از پست شما برمیاد اینه که مثالِ شما، نمونه‌ای است از آنچه که در فروم اتفاق می‌افته. می‌شه لطفا یکی از این نمونه‌هایی که از من انتقاد شده و من «فوجی از دری وريها و تهديدها» رو نثار شخص منتقد کردم بیارید؟ اگر به صورت پیام خصوصی هم بوده، از نظر من هیچ اشکالی نداره که نقل قول بشه.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

فقط می خواستم عرض کنم که مدیران قابلیت مسدود کردن کاربران را ندارند.

من خودم هم مدت خیلی زیادی نیست که عضو این سایت هستم و مدت زیادی هم نیست که مدیر شده ام ولی حدود 120 پیغام خصوصی دارم که اکثر آنها مربوط به کاربرانی میشود که یا پیغامشان حذف شده یا قفل شده یا ویرایش شده و از من توضیح می خواهند. گاهی اوقات هم یکی دوبار پیغام رد و بدل می شود تا کاربر عزیر قانع شود. به نظر من اگر شما هم در موضوع یا بخشی مشکلی می بینی فقط کافیست یک پیغام خصوصی بفرستی.در رابطه با مسدود شدن حساب کاربری هم می توانید از خود بابک سوال کنید.

همه این کارها برای این است که هم وطنان ما با صرف کمترین وقت و کمترین اشتباه دوره پذیرش تا رفتن را با موفقیت طی کنند.

موفق باشید.
    Resigned Mod. <br />.

نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    من شدیدا" با حفظ شاکله علمی فروم موافقم و از همه میخوام پرستیژ علمی فروم رو حفظ کنن.
    من ميخواستم بگم با اين نظر كاملا موافقم. فكر ميكنم اگر اين فروم سبك كلي كارش رو حفظ كنه و به دانشجوها كمك كنه كه به شكل بهتري براي ادامه تحصيل برنامه ريزي كنند و موفقتر باشند، به هدف بزرگي رسيده. وارد شدن به بحثهايي كه حقيقتا عمر كوتاهي دارن به اين هدف لطمه ميزنه. هنگامي كه شما در ApplyAbroad به دنبال مطلبي براي تسهيل كارهاتون در زمينه ادامه تحصيل يا مشابه اون ميگردين از اون بحث بي واسطه استفاده ميكنيد و نتيجه ميگيرين، بنابراين بحث به خودي خود جهت ميگيره و راه خودش رو پيدا ميكنه. در حاليكه ورود به مباحثي كه مستقيما كاربردي ندارند و تنها جنبه تبادل نظر دارن ممكنه خيلي راحت از هدف اصلي باز بمونه و به حاشيه كشيده بشه.
    Do not mistake coincidence for fate

نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    ن،من شدیدا" با حفظ شاکله علمی فروم موافقم و از همه میخوام پرستیژ علمی فروم رو حفظ کنن.
    سر كلاس درسمون هم همين قضيه ها پيش ميومد.استاد ميومد فلسفه انقلاب و اخلاق اسلام درس ميداد ميخواستي 2 كلمه حرف بزني ميگفتن اينجا محيط علميه و خواهشا وارد جنبه هاي غير علمي و سياسي نشيد.استاد ميگفت من اينجا موظفم سر فصل ها رو درس بدم(اونم چه درس دادني!!!!روخوني مطالبي كه 1000بار خونديم!!!)و ا بذارين من درس و بدم بريم پي كارمون كاري هم به اين نداشته باشين كه تو مملكت كي داره چيكار ميكنه و يا اين درس هاي اينجوري فايدش چيه و .....

حرف مدران عزيز اين فروم كاملا درسته.محيط علمي بايد علمي بمونه.متاسفانه بدليل اينكه ما اگه يك بحث سياسي و يا انتقادي پيش بياد خيلي منطقي برخورد نميكنيم و دلمون مي خواد تمام عقده هامون رو خالي كنيم يك وقت ميبينيد بحث به بيراهه رفت.(كه تا اينجا كه اينجوري بوده)ولي اگه يكم ظرفيت خودمون رو بالاتر ببريم شايد امكانش باشه كه در آينده بحث هاي جانبي هم تو يك زير گروهي مطرح بشه و بچه ها نظراتشون رو بدن.البته منظور از افزايش ظرفيت افزايش آستانه تحمل در برابر انتقادات و نظرات مخالف در هر زمينه اي هست و نه صرفا يك موضوع سياسي و يا انتقادي از رفتار فلان مدير.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط simon
    محدوديت ها گاهي مانع ميشه كه انتقاد كنيم اما قبول كن كه اين انتقاد نكردن به نفع ما تموم ميشه و گاهي حرف و در جايي نمي زنيم كه نبايد بزنيم لذا نا خواسته Safe مي مونيم .
    نتيجه اخلاقي:
    پس وجود محدوديت ها براي safe ماندن يك موهبت الهيست و ما بايد شبانه روز شاكر پرودگار حود باشيم تا اين محدوديت هايي كه منجر به عدم انتقاد ميشه رو براي حفظ آرامش و سلامتي و پيشرفت روزافزون ما در اختيارمون گذاشته! ;D
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)