صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 64

موضوع: اپلای محیط زیستی ها برای Fall 2012

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی رشته ابیاری

سلام به همگی. من اخیراً پروسه اپلای را شروع کردم، ولی هر چی گشتم رشته مهندسی آب کشاورزی (PhD) را توی سایت دانشگاه ها پیدا نکردم. لطفاً من را راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : اپلای محیط زیستی ها برای Fall 2012

کاربر http://www.applyabroad.org/forum/mem...84872-nima_n_r

یه سوالی دارم؟ میخواستم بدونم با لیسانس آبیاری میشه برای فوق لیسانس یکی از گرایش های مرتبط با آب عمران مثل هیدرولیک،هیدرولوژی یا ... در یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش گرفت؟

Senior Member VividNed آواتار ها

بچه ها من میخوام آلمان اپلای کنم ولی هرچی رشته های Environment رو بررسی میکنم میبینم که هیچ ربطی به عمران ندارن, بیشتر شیمی و زیست و این حرفهاس. مگه محیط زیست زیر شاخه ی عمران نیست؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    بچه ها من میخوام آلمان اپلای کنم ولی هرچی رشته های Environment رو بررسی میکنم میبینم که هیچ ربطی به عمران ندارن, بیشتر شیمی و زیست و این حرفهاس. مگه محیط زیست زیر شاخه ی عمران نیست؟
    در مورد اروپا شاخه ای که شما دنبالش هستید مثه ایران یا امریکا و بقیه کشورهای دنیا نیست...
    شما باید دقیقا ار طریق دپارتمان های civil اقدام به جستجو کنید...

محیط زیست الان دیگه زیر شاخه نیست...بر خلاف ایران که عمرانی ها فکر می کنن محیط زیست زیر شاخه ی این رشته هست ولی در خارج از کشور برای خودش شاخه ای است...

پیروز باشید

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

با سلام به همه دوستان و مخصوصاً Soilman عزیزم ...
    دوستان چون در رشته محیط زیست و توسعه پایدار در سوئد درس می خونم و سابقه من هم در ایران چیزی غیر از محیط زیست بود لازم دونستم اشاره بکنم به چند نکته:
    - همونطور که Soilman عزیز اشاره کردن بر خلاف دیدگاه عموم در ایران محیط زیست اصلاً یک زیر شاخه نیست. حتی فراتر از این حرفها موضوع داغ کشورهای پیشرفته هست و روی همه چیزشون از اقتصاد و سیاست بگیر تا پروژه های عمرانی و ... بی اندازه تاثیر داره (سوئد شاید از این نظر بی همتا باشه در دنیا) بنابراین این دید رو بذارید کنار که رشته های شما به محیط زیست ربط داره یا نه! اون در ایرانه که شرحش رو همه میدونین که دید به محیط زیست چطوره!
    - من در سفری به ایران با برخی از اساتید حتی در خارج تحصیل کرده محیط زیست صحبت داشتم. مباحث مطرح در عنوان محیط زیست در ایران بسیار محدوده و متاسفانه قدیمیه و سرعت رشد رشته هایی از این دست در دنیا، بخصوص در اسکاندیناوی و امریکا و کانادا بسیار بالاست.
    - شما از همه رشته ها مطمئن باشید به مبحث محیط زیست و خصوصاً "توسعه پایدار" مرتبط هستید. در گروه ما از فارغ التحصیل عمران و نقشه برداری بگیر تا اقتصاد، نفت، کشاورزی، میکروبایولوژی و جنگلداری وحود داره که 100% هم مباحث به همه ی این رشته ها مربوط می شه. مهم در دنیای امروز اینه که بحث نجات کره زمین و توسعه پایدار به خصوص، به همکاری و هماهنگی همه رشته ها نیاز داره. استاد خود من رشته اش منهدسی شیمی بوده و الان داریم با هم رو موضوعاتی کار می کنیم که شاید بیشتر به صنایع کاغذ و مهندسی شیمی برمیگرده. این دید رو هیچ کس در دنیا به مهندسی محیط زیست به این شکل که در ایران رایجه نداره.
    - به نظرم فقط تلاش کنین تا موضوع داغی مناسب با پیشرفتهای علمی و مرتبط با محیط زیست پیدا کنین و اپلای کنین. مثال میزنم:
    در دنیا به خصوص در امریکا بحث Bioreactor landfills و مدیریت زباله الان خیلی داغه. من کارشناس محیط زیست و توسعه پایدار الان کلی ایده دارم روی این موضوع اما بدون نظز یک مهندس عمران، یک خاکشناس، یک بایولوژیست و یک کارشناس اقتصادی این طرح در هیچ منطقه ای اجرا نمی شه. یک مجموعه در کنار هم این کار رو می کنن و مدیریت یک Bioreactor landfill نهایتا با یک مدیره (رشته های مدیریت و علوم انسانی) اما همه این افراد دیدگاه محیط زیستی دارن و نمی شه از هم تفکیکشون کرد.
    امیدوارم منظورن رو تونسته باشم برسونم اما این دید رو واقعاً از ذهنتون پاک کنین. در دنیای مدرن، محیط زیست بالای هرم رشته های علمی قرار داره و اکثر رشته ها در طبقه دوم قرار دارن چون معیار نهایی توسعه پایداره (که فقط یک فاکتور مثلاً اقتصاد یا صنعت نداره، همه چیز و همه علوم در خدمت توسعه پایدار اون کشورهاست، هر چند توسعه پایدار نه منطقه ای هست و نه کشوری)

موفق باشید. برای اطلاعات و بحث بیشتر در خدمت همه دوستان خواهم بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    در مورد اروپا شاخه ای که شما دنبالش هستید مثه ایران یا امریکا و بقیه کشورهای دنیا نیست...
    شما باید دقیقا ار طریق دپارتمان های civil اقدام به جستجو کنید...

محیط زیست الان دیگه زیر شاخه نیست...بر خلاف ایران که عمرانی ها فکر می کنن محیط زیست زیر شاخه ی این رشته هست ولی در خارج از کشور برای خودش شاخه ای است...

پیروز باشید
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

Junior Member silver_star973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Science

دوستان من رشته ام فیزیک دریا است . می خواستم برای دکترای رشته مهندسی محیط زیست اقدام کنم.کسی هست منو راهنمایی کنه که جی آر ای این رشته Subject هست یا General ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_star973 نمایش پست ها
    دوستان من رشته ام فیزیک دریا است . می خواستم برای دکترای رشته مهندسی محیط زیست اقدام کنم.کسی هست منو راهنمایی کنه که جی آر ای این رشته Subject هست یا General ؟
    معمولا جنرال هست....
    فکر نکنم این رشته سابجکت بخاد...می تونید به دانشگاه هایی که میخاین براشون اپلای کنید سر بزنید و شرایطشون رو چک کنید

Junior Member

سلام همسر من دکتریمنابع طبیعی دارن و می خوان برای پست دکتری اقدام کنن برای امریکا مثل خیلی از دوستان جواب گرفتن که اساتید الالن فاند ندارن و گفته شده از نظر اومدن مشکلی ندارن ولی باید خودشون فاند رو بیارن حالا از موسسه یا هر جای دیگه. شما موسسه هایی رو می شناسید که در دادن فاند کمک کنن. همچنینی اگر جایی باشه اساستید کشاورزی و ... معرفی بشن می تونه کمک خوبی به همه ما باشه.

Junior Member

سلام دوستان. من تازه عضو شدم.
    1 سوال داشتم. من رشته محیط زیست دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران می خونم. سال دیگه فوق می گیرم. معدلم 17.3
    مخواستم بدونم در کل وضع apply با توجه به رشته و دانشگام چجوریه؟ چون می خوام اگه خوب باشه توی این 1 سال برم دنبال زبان
    هدفم آمریکا کانادا بعدس اروپاست.
    قبلا از جوابتون ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد محیط زیست- دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات

سلام دوستان
    من کارشناس ارشد محیط زیست با معدل 17 از دانشگاه علوم تحقیقاتم و لیسانسم هم مهندسی منابع طبیع از دانشگاه آزاد با معدل 16 است
    8 سال سابقه کار دارم ولی با رشته ام مرتبط نبوده. 1 سال هم روی پروژه های مختلف کار کردم . فقط 1 مقاله علمی پژوهشی دارم .
    در حال حاضر مشغول خواندن زبان برای تافل هستم . لطفا مرا راهنمایی کنید من اصلا می تونم برای apply کردن دکتری امیدوار باشم البته با fund ؟
    کدام کشور بهتره ؟