صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: تماس با اساتید دپارتمانهای دیگه که زمینه تحقیقاتیشون با دپارتمان مورد نظرمون مشترکه

Junior Member engsmm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Alberta

Question تماس با اساتید دپارتمانهای دیگه که زمینه تحقیقاتیشون با دپارتمان مورد نظرمون مشترکه

درود به همه اساتید اپلای!

من لیسانس و ارشد رشته برق خوندم و طبیعتا باید به دپارتمان های مهندسی برق اپلای کنم. اما بسیاری از اساتید دپارتمانهای دیگه مثل شیمی، فیزیک و مواد دقیقا پروژه هایی مشابه موضوعاتی که من در اونها مقاله دارم و کار کردم (سلولهای خورشیدی و سنسورهای گاز) دارن. میخواستم ببینم امکان این هست این اساتید هم بتونن advisor من باشن و ازشون فاند بگیرم؟

پیشاپیش ممنون از جوابهای شما

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید دپارتمانهای دیگه که زمینه تحقیقاتیشون با دپارتمان مورد نظرمون م

نقل قول نوشته اصلی توسط engsmm نمایش پست ها
    درود به همه اساتید اپلای!

من لیسانس و ارشد رشته برق خوندم و طبیعتا باید به دپارتمان های مهندسی برق اپلای کنم. اما بسیاری از اساتید دپارتمانهای دیگه مثل شیمی، فیزیک و مواد دقیقا پروژه هایی مشابه موضوعاتی که من در اونها مقاله دارم و کار کردم (سلولهای خورشیدی و سنسورهای گاز) دارن. میخواستم ببینم امکان این هست این اساتید هم بتونن advisor من باشن و ازشون فاند بگیرم؟

پیشاپیش ممنون از جوابهای شما
    سلام
    تا جايي كه ميدونم بله هست.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید دپارتمانهای دیگه که زمینه تحقیقاتیشون با دپارتمان مورد نظرمون م

من خودم اینو وقتی فهمیدم که اساتیدی که انتخاب می کردم توی دپارتمانی غیر از دپارتمان اصلیشون بودن یا استادهایی که رشته (نه گرایش) شون برای مقاطع مختلف فرق می کرد!منم همین کار رو می کنم هر چند جواب گرفتن سخت تر می شه (به نظر من استاده با تامل بیشتری مجبوره جواب بده) مگر یه لابراتوار چند علمی باشه که از همه رشته ها توش باشنیه مثال عینی هم از یه دانشجوی مکانیک دارم که اینجا مکانیک خونده و رفته اونور گروه فیزیک رو همون موضوع کار می کنه!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    من خودم اینو وقتی فهمیدم که اساتیدی که انتخاب می کردم توی دپارتمانی غیر از دپارتمان اصلیشون بودن یا استادهایی که رشته (نه گرایش) شون برای مقاطع مختلف فرق می کرد!منم همین کار رو می کنم هر چند جواب گرفتن سخت تر می شه (به نظر من استاده با تامل بیشتری مجبوره جواب بده) مگر یه لابراتوار چند علمی باشه که از همه رشته ها توش باشنیه مثال عینی هم از یه دانشجوی مکانیک دارم که اینجا مکانیک خونده و رفته اونور گروه فیزیک رو همون موضوع کار می کنه!
    بله. من هم خودم موارد زیادی دیدم که یه گروه تحقیقاتی دانشجوهایی از پروگرامهای مختلف داره. اما بیشتر سوالم در این مورد بود که آیا مدیر اون گروه تحقیقاتی تنها advisor اون دانشجوهاست و یا اینکه بصورت مشترک با یه استاد تو دپارتمان اصلی دانشجو؟

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

هر دو حالت ممکنه اتفاق بیوفته
    اگر خودش تنها استاد راهنما باشه دردسرتون کمتره ازین لحاظ که لازم نیس دائما به دوتا استاد ریپورت بدین و نظرات دوتا استاد رو تامین کنین ولی اگر دوتا استاد راهنما داشته باشین، اونا وظیفه خودشون می دونن که واسه پایان نامه ی شما وقت بزارن و اشکالاتتون رو جواب بدن و این طوری نیازی نیست که برای یه قرار ساده با یه استاد توی لیست انتظار باشین و ....

کاش کسی که خودش تجربه پذیرش با این شرایط رو داشت می تونست ما رو دقیقتر راهنمایی کنه. آخه من تو شک هستم که می شه به استاد این پیشنهاد رو بدی که استاد راهنمای دوم هم بگیری طوری که طرف ناراحت نشه و بهش بر نخوره؟

رشته و دانشگاه

بله. امیدوارم کسایی که تجربه دارن که استاد راهنما از یک دپارتمان دیگه داشته باشن بیان پاسخ بدن. به هر حال ممنون از پاسخهاتون.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

البته یه چیزی رو که من قطعی می دونم اینه که مدرک تحصیلی در دو مقطع اخیر باید از یه دپارتمان باشه تا بشه تو وزارت علوم استخدام شد! اینو همین امروز کشف کردم. از یه نفر که عضو هیات علمی و معاون پژوهشیه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    البته یه چیزی رو که من قطعی می دونم اینه که مدرک تحصیلی در دو مقطع اخیر باید از یه دپارتمان باشه تا بشه تو وزارت علوم استخدام شد! اینو همین امروز کشف کردم. از یه نفر که عضو هیات علمی و معاون پژوهشیه!
    دوستان سلام . من سوالی درباره تماس با اساتید دارم که هر چی گشتم جوابم را پیدا نکردم. من استادی را در یک دانشگاه پیدا کردم که فیلد کاریش 90% همون چیزی است که من می خوام اما این استاد در یک دپارتمان دیگر است. رشته من علوم اجتماعی است اما این استاد در دپارتمان آموزش است. حالا سوال من این است وقتی بخوام به اساتید رشته خودم ایمیل بزنم آیا می توانم به این استاد هم ایمیل بدهم که فیلد کاری شما بیشتر از اساتید رشته خودم شبیه کار من است ؟ این جوری کمیته پذیرش چکار میکند؟ فاند را چه کسی بعد تعیین می کند؟ ممنون می شم که راهنماییم کنید چون در تصمیم گیری برای اینکه به کدام اساتید و دانشگاه هایی ایمیل بزنم تاثیر خواهد داشت.

Junior Member

دوستان سلام . من سوالی درباره تماس با اساتید دارم که هر چی گشتم جوابم را پیدا نکردم. من استادی را در یک دانشگاه پیدا کردم که فیلد کاریش 90% همون چیزی است که من می خوام اما این استاد در یک دپارتمان دیگر است. رشته من علوم اجتماعی است اما این استاد در دپارتمان آموزش است. حالا سوال من این است وقتی بخوام به اساتید رشته خودم ایمیل بزنم آیا می توانم به این استاد هم ایمیل بدهم که فیلد کاری شما بیشتر از اساتید رشته خودم شبیه کار من است ؟ این جوری کمیته پذیرش چکار میکند؟ فاند را چه کسی بعد تعیین می کند؟ ممنون می شم که راهنماییم کنید چون در تصمیم گیری برای اینکه به کدام اساتید و دانشگاه هایی ایمیل بزنم تاثیر خواهد داشت.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    اگر تو یه دپارتمان دیگه هست که خوب اشکالی نداره همزمان که به یه استادی از رشته خودتون ایمیل زدید به این استاد هم ایمیل بزنید. در مورد گرفتن پذیرش از یه دپارتمان دیگه هم بستگی داره برای کجا دارید اقدام میکنید. تو کانادا تا اونجا که من میدونم اگر استادی واقعا بخوادتون میتونه براتون Ok بگیره از کمیته پذیرش. جاهای دیگه هم اگر استاد موردنظرتون تو کمیته پذیرش عضو باشه باز هم میتونه نقش مهمی داشته باشه. در هر صورت بهترین راه اینه که ایمیل بزنید. اگر از استادی جواب مثبت اولیه رو گرفتید تو ایمیل های بعدی میتونید در مورد این مسائل صحبت کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)