نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

عرض سلام و تشکر از دوستان
    من میخوام یبرم و یه نامه سابقه کاری از یه شرکتی که 4 سال پیش اونجامشغول بودم بگیرم. باید سریعتر برم بگیرم چون ممکن سهامداران کمی ترکیبشون به هم بریزه و این جدیدا چندان خوب منو نمیشناسن.
    اینطور که با مطالعه فروم فهمیدم یه نامه که زمان شروع و پایان کار، سمت من درشرکت ، 44 ساعت در هفته و مختصری از وظایفم داخلش باشه. فقط اینا رو به انگلیسی در سربرگ شرکت که فارسی است تایپ کنن و مهر شرکت و امضا. همین کافیه؟ من با اینکه اون موقع تمام وقت کار میکردم بیمه نبودم و شماره بیمه ندارم. مشکلی نداره؟ در ضمن همین که تو سربرگ شرکت باشه کافیه؟ دارلترجمه و جایی دیگه نبرم؟ مستقیم همونو ببرم سفارت؟؟؟ اون یکسال بیمه نبودم بعد از اون دوسال دیگه هم سابقه کار دارم در شرگتهای دیگه که اونا با بیمه هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط siyak2013 نمایش پست ها
    عرض سلام و تشکر از دوستان
    من میخوام یبرم و یه نامه سابقه کاری از یه شرکتی که 4 سال پیش اونجامشغول بودم بگیرم. باید سریعتر برم بگیرم چون ممکن سهامداران کمی ترکیبشون به هم بریزه و این جدیدا چندان خوب منو نمیشناسن.
    اینطور که با مطالعه فروم فهمیدم یه نامه که زمان شروع و پایان کار، سمت من درشرکت ، 44 ساعت در هفته و مختصری از وظایفم داخلش باشه. فقط اینا رو به انگلیسی در سربرگ شرکت که فارسی است تایپ کنن و مهر شرکت و امضا. همین کافیه؟ من با اینکه اون موقع تمام وقت کار میکردم بیمه نبودم و شماره بیمه ندارم. مشکلی نداره؟ در ضمن همین که تو سربرگ شرکت باشه کافیه؟ دارلترجمه و جایی دیگه نبرم؟ مستقیم همونو ببرم سفارت؟؟؟ اون یکسال بیمه نبودم بعد از اون دوسال دیگه هم سابقه کار دارم در شرگتهای دیگه که اونا با بیمه هستن.
    در مورد اون بخشی از سوالتون که مربوط به بیمه هست باید گفت خیر نیاز به بیمه نیست. فکر میکنم توی همین فروم خوندم که سربرگ شرکت باید انگلیسی باشه ولی باز بهتره دیگران هم نظر بدن. در مورد محتوای نامه درسته همین هائی که نوشتید کافیه
    honesty and rationality are keys to peace

نقل قول نوشته اصلی توسط salamapply نمایش پست ها
    در مورد اون بخشی از سوالتون که مربوط به بیمه هست باید گفت خیر نیاز به بیمه نیست. فکر میکنم توی همین فروم خوندم که سربرگ شرکت باید انگلیسی باشه ولی باز بهتره دیگران هم نظر بدن. در مورد محتوای نامه درسته همین هائی که نوشتید کافیه

ممنون از جوابتون.
    ولی اگه شرکت سربرگ انگلیسی نداشت تکلیف چیه؟ یدونه خودم واسشون طرااحی کنم؟ پرینت بگیرم؟ شرکت قبول نمیکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط salamapply نمایش پست ها
    وقتی میگین نیاز به بیمه نیست یعنی سابقه کار نه مهر دادگستری داره و وزارت خارجه. و نه دارالترجمه رسمی رفته. و سرفا یه برگه است با سربرگ یک شرکت. همین. کمی غیر منطقی نیست که یک همچین برگه ای گواهی سابقه کار باشه؟ هیچ مرجع داخلی این برگه رو تایید نکرده؟؟؟

وقتی میگین نیاز به بیمه نیست یعنی سابقه کار نه مهر دادگستری داره و وزارت خارجه. و نه دارالترجمه رسمی رفته. و سرفا یه برگه است با سربرگ یک شرکت. همین. کمی غیر منطقی نیست که یک همچین برگه ای گواهی سابقه کار باشه؟ هیچ مرجع داخلی این برگه رو تایید نکرده؟؟؟
    فعلا که اعتماد دارن و قضیه رو به شکل مچ گیرانه نگاه نمیکنن. امیدوارم پشیمونشون نکنیم
    honesty and rationality are keys to peace

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

بیمه از ما نخواستن ولی روی مهر وزارت خارجه و دادگستری تاکید داشتن. اونم مستلزم این که ببری دارالترجمه و از طرفی دارالترجمه از ما دفترچه بیمه هم خواست.
    البته دوستانی هستند که فقط با یه سربرگ انگلیسی سابقه کار دادند و قبول کردند و خوشبختانه ویزاشونم اومده ولی از ما خواستن.

ApplyAbroad Senior Veteran

کار اونها که غیرمنطقی نیست. اگر ما گواهی کار الکی ببریم، کار غیر منطقی کردیم. اینجا اصل بر صداقت و اعتماده ( و خیلی از ماها اصولا به خاطر همین رفتیم تا در جایی باشیم که اعتماد دو طرفه باشه)

از بین بردن این اعتماد مثل تف سر بالاست. اگر امروز با گواهی کار الکی بیایم، بعد از چند سال هر جا بریم بگیم ایرانی هستیم پونصد تا استعلام دیگه ازمون میخوان. بچه هایی که جدید اومدن حتما سر گواهینامه دیدن که 80 درصد گواهینامه های ما بعد از دوره موقت، رد می کنند و میگن اصل بودنش مورد سواله. لابد دلیلش این بوده که قبلا یک عده ترجمه الکی درست کردند. یا مثلا سر خونه پیدا کردن، احتمالا دیدین که وقتی میگین ایرانی هستین چطوری برخورد میکنن. دلیلش هم نژادپرستی نیست، بلکه تجارب بد قبلی هست.
    البته بچه های گرین کارتی تحصیلکرده هستند و اگر گواهی هم از جایی می گیرند شاید به دلیل این باشه که محل کارشون دولتیه و سخت میشه گرفت، وگرنه واقعا سابقه کار دارند، ولی هم این گروه از بچه ها و هم اون دسته کمی که متاسفانه سابقه نادرست میدن، لطفا این کارشون رو تو بلندگو اعلام نکنند تا برای خودشون یا بچه های دیگه دردسر درست نشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)