صفحه 1 از 638 123456789101151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

دوستان تو جای در مورد گرفتن ویزای 3 ساله برای مهاجرت به دانمارک شنیدم ولی اطلاعات زیاد در موردش پیدا نکردم می خوام دوستان هستند که در موردش اطلاع داشته باشند لینکشم براتون میگذارم
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

مدیریت :
    ابتدا مطمئن شوید که مبحث گام به گام با گرین کارت دانمارک را خوانده اید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B1%DA%A9

این مبحث صرفا مربوط به مسائل کلی پروسه گرین کارت دانمارک است. سوالات مربوط به پر کردن فرمها و محاسبه امتیازات در مباحث مربوطه مطرح شود. مسائل مربوط به بعد از دریافت گرین کارت در مبحث سفر به دانمارک و یا در زیرگروه زندگی در دانمارک مطرح شود.

به اطلاع میرساند پستهای نامربوط به تاپیک و تکراری بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.

ایمیل بخش ویزای سفارت دانمارک در وبسایت این سفارت وجود دارد. آدرس سایت سفارت دانمارک را از طریق گوگل می توانید بیابید.
    ویرایش توسط behzadsharif : December 24th, 2013 در ساعت 04:02 PM دلیل: توضیحات مهم
    رسیدن مدارک به سیدنی 2010/3/22 دریافت فایل نامبردوم 28/9/2010, اینپراسس 29/2/2012 ،
    کد 4131 ،امتیاز 73،نمره زبان 6.5 آکادمیک ،مدیکال 28 قوریه 2014 پاسریکوست 1 اگوست 2014
    جدول

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام
    تا بحال بعضیها از این طریق به دانمارک رفته اند و من یکی دو نفر از آنها را می شناسم. خودم هم اقدام کردم و اردیبهشت ماه برای مصاحبه سفارت که در واقع همان تحویل مدارک است رفتم ومنتظر جواب هستم. البته این را بگویم که شما همین الان که درخواست وقت بکنید برای چند ماه دیگر (حدود 3 تا 6 ماه) وقت می دهند و البته این فرصت خوبی است که شما امتحان زبانتان را بدهید. مدرک اضافه تری هم نمی خواهند. دقیقا همان مدارکی را که در وبسایت نوشته به دقت چک می کنند. الان در حدود دو میلیون و خرده ای تومان هم باید برای بررسی بدهید.
    چند تا نکته مهم:
    - درسته که تو وبسایت نوشته مدرک انگلیسی کافی است و واقعا هم کافی است، ولی باید بدانید که برای کار در دانمارک یا هر کشور دیگری باید زبان آن را یاد بگیرید. زبان دانمارکی از نظر گرامر راحت و از نظر تلفظ سخت است و شبیه زبان انگلیسی و آلمانی است.
    - شما باید روزی که به سفارت می روید گواهی تمکن مالی ببرید که باید از بانک بگیرید. این گواهی نباید قدیمی باشد. مثلا شما یک هفته قبل از رفتن به سفارت پول در حسابتان باشد و گواهی بانکی بگیرید خوب است. اما نکته منفی این است که این پول را نباید از حسابتان بردارید، چون زنگ می زنند و چک می کنند. اگر برداشته باشید دیگر هیچی. یعنی نمی توانید قرض بگیریدد و بعد از گرفتن گواهی تمکن مالی سریع بردارید. الان این مبلغ برای یک نفر حدود 15 میلیون تومان و برای زن و شوهر 30 میلیون تومان است. البته حدودشو گفتم. در ضمن خوشبختانه بانک کاری به نرخ ارز تو بازار نداره و نرخ دولتی رو حساب می کنه که خودش سه چهار میلیونی به نفعتونه.
    - طبق گفته سایت زمان بررسی حدود یک ماهه و برخی کشورها باید مدارک تحصیلیشون توسط اداره ای تو دانمارک بررسی بشه. ایران هم جزو این کشورها هست. این بررسی هم طبق گفته خودشون تا دو ماه طول می کشه. ولی این فقط حرفه. من اردیبهشت مدارکم رو دادم ولی اوایل شهریور تازه یک نامه اومد که مدارکتون به دست ما رسیده و حالا دو ماه طول می کشه که بره برای بررسی مدرک تحصیلی و یک ماه هم برای بررسی امتیازات که می شه سه ماه. فعلا که سه ماه گذشته و خبری نشده. من شنیدم که حدود 10 تا 12 ماه واقعا طول می کشه.
    دولت دانمارک هم عوض شده و همونطوری که تو سایت هم نوشته قوانین به زودی عوض می شه. ولی من توصیه می کنم شما وقت سفارت بگیرین. نهایتش هم اینه که قوانین عوض می شه و نمی تونین برین. ولی الان وقت بگیرین بهتره. خرجی که نداره. اگه سوالی داشتین یا راجع به نحوه وقت گرفتن مطلبی بود خوشحال می شم کمکتون کنم.
    ممنون

Junior Member

سلام دوست عزیز
    مرسی از اطلاعاتی نوشتید. چند تا موضوع برای من شفاف نیست:
    1. زمانی که برای دریافت وقت سفارت میریم ، مدارکی لازمه یا فرمی باید پر بشه ؟
    2. محاسبه امتیاز برای کار تحقیقاتیه یا کار اجرایی هم هست؟ مثلا کسی با سابقه کاری که تو لسیت مورد نیاز باشه هم میتونه 15 امتیاز هم بیاره. این برداشت من بود.
    3. مدرک زبان من 3 ماه دیگه expire میشه. احتمالا مشکل باشه ، نظرتون چیه ؟
    4. گردش مالی مثلا 6 ماهه یا همون موجودی ؟ از کجا میدونید که باید پول بمونه ؟ البته بانک میگه که بعضی سفارت ها چک میکنند ، دلیل دیگه ای هم هست ؟
    لطفاً اگر موضوع مهم دیگه ای هم میدونید بگید. متشکرم

سلام
    سوالاتون رو با همان شماره هایی که نوشتین جواب می دم.
    1- ببینید تمام موارد رو تو وبسایت مهاجرت به دانمارک نوشته که آدرسش تو اولین پست توسط یکی از دوستان نوشته شده. ته این صفحه لینک به صفحه فرمهای مرتبط گذاشته شده و شما باید پس از مراجعه فرم GR1 رو دانلود کنین که آخر این فرم تمام مدارک به صورت چک لیست نوشته شده است. علاوه بر این مدارکی رو هم خود سفارت می خواد. من یک بار کامل توضیح می دهم.
    الف- اولین چیزی که باید همراهتون باشه پوله. خوشبختانه سفارت به صورت نقدی پول رو می گیره و شما لازم نیست از طریق کارتهای اعتباری پرداخت کنین. موقعی که من رفتم یک چیزی حدود یک میلیون و دویست هزارتومان برای اداره مهاجرت، حدود دویست هزار تومان برای خود سفارت و حدود صد و بیست هزار تومان برای تایید مدارک از من گرفت. الان ممکنه با توجه به نوسان بازار ارز گرونتر شده باشه. ولی یادتون باشه حتما باید شماره پرونده درست کنین که اینترنتیه و خیلی راحته و اون روز حتما باید موقع تحویل پول شماره پرونده تونو بگین.
    ب- کپی از تمام صفحات پاسپورت که توش نوشته هست، حتی اونایی که توش ستاره تایپ شده و ممکنه به نظر شما مهم نباشه. از رو جلدش هم باید کپی بگیرین!
    ج- سه قطعه عکس پاسپورتی د- کپی رنگی از پشت و روی مدارک لیسانس و فوق لیسانس و ریزنمرات به همراه اصل اونها و همچنین ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه و قوه قضاییه
    ه- یک نامه از دانشگاه که اصل بودن مدارک شما رو تایید کنه.
    و- مدارک سابقه کاری ز- مدرک زبان ح- گواهی بانکی موجودی حساب ط- از همه مهمتر فرم پر شده که همه اش باید با حروف بزرگ انگلیسی پر شود و تو همونجایی که گفتم میشه دانلود کرد.
    علاوه بر این سفارت از این مدارک یه دونه اضافه می خواد: الف- یک فرم پر شده اضافه ب- یک عکس اضافه ج- کپی پاسپورت اضافه د- کپی از صفحات شناسنامه د-پاکت ارسال مدارک با تمبر (ولی من خریدم و از من نخواستن!)
    برای دریافت وقت لازم نیست برین. یک ایمیل می زنین به سفارت و اونا برای چند ماه دیگه بهتون وقت می دن و سر همون ساعت همون روز باید برین و مدارک رو ببرین

2- شما یا باید محقق باشین یا باید تو یکی از رشته هایی که تو لیست positive هست کار کرده باشین که امتیاز کار بالای 10 رو بیارین. اگر تو اون لیست نباشه فقط پنج امتیاز میارین. برای رشته تحصیلی هم اگه تو لیست positive باشین بهتون bonus تعلق می گیره. تمام این اطلاعات هم تو سایتی که دوستمون تو پست اول آدرسشو دادن هست.
    3- احتمالا مدرکتون تا اون موقع منقضی می شه. چون اونا روزی که رفتین سفارت مدارک رو دادین حساب می کنن. ولی از اونجایی که اگه همین الان درخواست بدین حداقل دو سه ماه دیگه وقت می دن، شما وقت دارین که امتحانتونو بدین. البته تو ایمیل اولی این رو اصلا نگین. بگین آیلتس دارین.
    4- موجودی حساب مهمه و لازم نیست گردش باشه. از اینجا می دونم که یکی از دوستای خودم ریجکت شد و بهش ایمیل زدن که شما پول رو از حساب برداشتین. اون بنده خدا هم کلی توضیح داد که من بردم تو یه حساب دیگه گذاشتم، زنگ زد دانمارک. خلاصه اون موقع که سال 2009 بود و خیلی راحت بود و پروسه اش فقط چهار ماه طول می کشید، براش یازده ماه طول کشید. اونهم با کلی توضیح و اینکه مجبور شد دوباره یک سری از مدارک رو بفرسته. ضمنا روزی که رفتم سفارت هم اون خانم مسئول به من تاکید کرد که پول رو برندارم.
    تنها موضوع مهم اینه که دولت دانمارک عوض شده و داره قوانین جدیدی تدوین می کنه. اما بهرحال چون وقت گرفتن از سفارت هزینه ای نداره به نظرم الان اینکار رو بکنین. شما باید یک ایمیل به سفارت بزنین و تو موضوعش بنویسید درخواست ملاقات برای مصاحبه گرین کارت. حتما به زبان انگلیسی بنویسید. توی ایمیل هم اسم خودتون، رشته تحصیلی تون، سابقه کارتون و مدرک زبانتون رو بنویسین. داستان هم بنویسین جواب نمی دن (مثل یکی از دوستای من). به صورت تلگرافی این موارد رو بنویسین. راجع به منقضی شدن مدرک هم ننویسین. وقت که دادن می تونین سر فرصت برین امتحان زبان بدین.
    اگه سوالی داشتین در خدمتم.
    ویرایش توسط behzadsharif : November 26th, 2013 در ساعت 12:13 PM

Junior Member

سلام
    من برای مهاجرت به دانمارک اقدام کردم
    برای اینکه همسرم بتونه همزمان با من به دانمارک بیاد، باید چکار کنیم؟
    متشکر میشم اگر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

دوستان اگه ميشه منو راهنمايي كنيد:
    مهندس متالورژي (مواد) از دانشگاه دولتي با معدل 14
    داراي يك مقاله داخلي
    انجام كار تحقيقاتي ( پايان نامه) به مدت دوسال
    داراي مدرك MBA
    مدرك زبان فرانسه از سفارت اين كشور
    خانمم هم فوق ليسانس شهرسازيست از دانشگاه دولتي
    مي خواستم بدونم براي اين پروسه آيا ما هم شانسي داريم؟؟
    كلا با اين گرين كارت چه كارهايي در دانمارك ميشه كرد؟ تحصيل يا كار؟
    ايا دانمارك سكوي پرتاب مناسبي براي اينده خواهد بود؟
    ضمنا هزينه هاي زندگي در آنجا چطور است/
    وس وال آخر مينيمم نمره آيلتس بايد چند باشد؟؟

بسيار ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوستان اگه ميشه منو راهنمايي كنيد:
    مهندس متالورژي (مواد) از دانشگاه دولتي با معدل 14
    داراي يك مقاله داخلي
    انجام كار تحقيقاتي ( پايان نامه) به مدت دوسال
    داراي مدرك MBA
    مدرك زبان فرانسه از سفارت اين كشور
    خانمم هم فوق ليسانس شهرسازيست از دانشگاه دولتي
    مي خواستم بدونم براي اين پروسه آيا ما هم شانسي داريم؟؟
    كلا با اين گرين كارت چه كارهايي در دانمارك ميشه كرد؟ تحصيل يا كار؟
    ايا دانمارك سكوي پرتاب مناسبي براي اينده خواهد بود؟
    ضمنا هزينه هاي زندگي در آنجا چطور است/
    وس وال آخر مينيمم نمره آيلتس بايد چند باشد؟؟

بسيار ممنون
    ببینید، تو لینکی که تو اولین پست این مطلب وجود دارده، تمام اطلاعات در سایت رسمی نوشته شده.
    به طور خلاصه این رو بگم که بر اساس این سایت هر کسی که فوق لیسانس، زیر 34 سال و دارای آیلتس 6.5 باشه 100 امتیاز میاره. ولی من می دونم برای بعضی کشورها فوق لیسانس رو کمتر از فوق خودشون قبول دارن و به جای 60 امتیاز 50 امتیاز یا کمتر میدن. تنها چیزی که می تونه امتیاز شما رو از 100 بالاتر ببره که در این صورت خیالتون راحت باشه که با کم کردن امتیاز مدرک به 100 می رسید، بودن در positive list است که تو این آدرس نوشته شده:
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/work/positivelist/positive_list_overview.htm

اگر رشته شما یکی از این رشته ها باشه که امسال نه مهندسی متالورژی توش هست و نه شهرسازی امتیاز اضافه می گیرین. پیشنهاد می کنم بعد از ژانویه سایتش رو چک کنید، شاید اضافه شد. رشته خود من همین سال 2011 اضافه شد.
    نمی خوام ناامیدتون کنم اما اصلا اگر فرض کنین که شما 100 امتیاز هم بگیرین، وقتی خودشون دارن میگن ما به چه رشته هایی احتیاج داریم و بر اساس آمار تنها نیمی از افرادی که از این طریق رفتند کار پیدا کردند، برای کسانی که تو این لیست نیستند، شرایط خیلی سخت تره. ضمنا در مورد زبان هم کسانی که خودشون به اونجا مهاجرت کردن همه میگن بدون یادگیری زبان دانمارکی احتمال پیدا کردن کار خیلی کمه. گرچه برای درس خوندن نیازی نیست و انگلیسی کفایت می کنه.
    با گرین کارت میشه کار کرد. سه سال. و بعد از اون اگر تو سال آخر بتونین کار پیدا کنین می تونین یک سال دیگه هم بمونین و بعد از اون بهتون اقامت دائم میدن. از نظر تحصیلی در بیشتر روشهای اقامتی، تحصیل در دوره فوق لیسانس مجانی خواهد شد اما متاسفانه گرین کارت جزو استثناها بوده و شما اگر از این روش به دانمارک برین، برای فوق لیسانس باید پول بدین. برای دکترا که پول هم میدن و تو همین سایت applyabroad هم صفحاتی براش درست کردن.
    هزینه زندگی تو دانمارک زیاده نسبتا اما اگر کار پیدا کنین درآمدها بالاست. این کشورهای اسکاندیناوی اصولا سوسیالیست هستند. یعنی رفاه توشون خیلی بالاست ولی به همین خاطر برای خیلی از ایرانیها که دنبال پیشرفت و پولدارشدن و بالارفتن از پله های ترقی هستند جای خوبی نیست، ولی اگر نوع نگاهتون به زندگی داشتن یک سطح رفاه ثابت هست، جای خوبیه. مالیاتها خیلی خیلی زیاده و به همون نسبت خدمات هم زیاده. برای همین هم همیشه تو لیست کشورهای مرفه بوده و اسمش کنار نروژ و فنلاند و چند تا کشور دیگه همیشه بالای جدول کشورهای مرفه و شاد و با درآمد سرانه بالا و ... است.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

بهزاد جان ممنون ازينكه وقت ميذاري و جواب ميدي.
    دوست عزيز، خانم من ليسانس مهندسي عمران داره، آيا اين همون Building engineer هستش؟

اگه همونه، آيا ايشون ميتونه اقدام كنه و من هم توسط ايشون برم؟
    ضمنا توي ايران رشتهPlastics engineer وجود نداره، شايد منظورشون همون مهندسي مواد هست؟ آيا جايي هست كه ايميل بزنم بپرسم؟

ضمنا ممنون از اطلاعاتت در مورد اين كشور زيبا. اما من نظرم اينه كه در اون 3 سال اونجا درس بخونيم و از طريق اين كشور به كشور بهتري نقل مكان كنيم....اين شرايط مثل سكوي پرتاب ميمونه.
    مرسي.

سلام ، من فوق لیسانس عمران با 9 سال سابقه کار و IELTS 5 و 37 سال سن هستم و همسرم نیز مهندس کامپیوتر نرم افزار بدون سابقه کار است
    1- با توجه به اینکه BUILDING ENGINEER در POSITIVE LIST هست آیا 15 امتیاز سابقه کار را می آورم چون این کلمه محقق که در لیست قید شده آدم را به شک می اندازد؟
    2-آیا سابقه کار و کپی شناسنامه و سابقه بیمه و کلا همه مدارک باید ترجمه رسمی شوند؟
    3- نامه دانشگاه هم باید ترجمه رسمی شود؟ با توجه به اینکه مدارک تحصیلی را یکبار ترجمه رسمی کردهایم؟

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    سلام

دولت دانمارک هم عوض شده و همونطوری که تو سایت هم نوشته قوانین به زودی عوض می شه. ولی من توصیه می کنم شما وقت سفارت بگیرین. نهایتش هم اینه که قوانین عوض می شه و نمی تونین برین. ولی الان وقت بگیرین بهتره. خرجی که نداره. اگه سوالی داشتین یا راجع به نحوه وقت گرفتن مطلبی بود خوشحال می شم کمکتون کنم.
    ممنون
    من بیست و هفت ساله و فوق لیسانس مهندسی کشاورزی-صنایع غذایی دارم با یک مقاله خارجی و یک مقاله داخلی و تافل هم دارم با نمره بالای 72 که تو سایت زده و یک سال اندی هست که فارغ التحصیل شدم اما فقط شش ماه سابقه کار با بیمه مال سه سال پیش دارم اما همون شرکت حاضره برام سه سال سابقه کار بنویسه ایا سابقه بدون بیمه یا در حین تحصیل فوق لیسانس را قبول می کنند؟ همسرم هم از چه زمانی میتونه بیاد دانمارک؟
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)