پستی که در اینجا میذارم، خارج از بحث مدیریتی هست.
- دانمارک به یک سری متخصص خارجی در بعضی مشاغل نیازمند هست و برای همین گرین کارت رو معرفی کرده. همچنین دانمارک نیاز به محققان خارجی در مراکز تحقیقاتی داره. برای همین لیست مشاغل دارای امتیاز اضافه هست. افرادی که در لیست نیستند، به این موضوع فکر کنند که فرضا من همین الان ویزا دستمه و اومدم دانمارک، پول هم دارم. حالا میخوام چیکار کنم.
- شاید بعضیها بگن به خودمون مربوطه که البته به خودشون مربوطه. ولی باز هم میگن برنامه کوتاه مدت خودتون رو برای رو سه یا پنج سال آینده پس از اومدن به دانمارک، قشنگ مشخص کنین. ببینین با توجه به تواناییهاتون و سابقه کارتون و تحصیلتون، میتونین آینده خوبی برای خودتون، خانواده تون رقم بزنین یا نه.
- اونهایی که سابقه کار در لیست مورد نیاز دانمارک دارند و یا اینکه ندارند، اما فکر می کنند دانمارک گزینه مناسبیه و شرکتهاشون به دلیل ناموجه سابقه کار نمیدن (مشکل شخصی، شرکتهای دولتی، ورشکستگی، نامه ندادن به انگلیسی و ...) و یا مثلا تو دو تا شرکت کار می کردن، باید بتونن مشکلشون رو یک طوری حل کنن (چطوریش رو هم همه بلدن و نیازی نیست تو بلندگو اعلام بشه ولی با حداقل شش سال تحصیل تو دانشگاه و برخورد با مسائل و موانع اداری و در زمان کار، بارها این مسائل رو حل کردیم.)
- دسته چهارم هم بدون سابقه کار احتمالا شانس زیادی برای کار تو دانمارک ندارن اما هر کاری می کنن تو بلندگو نگن لطفا.