با سلام به دوستان عزیز

من از این فروم و بچه های گلش خیلی استفاده بردم و بنا به وظیفه مواردی رو که متوجه شدم به اشتراک میذارم.
در ضمن، دوستان من 1 ماه پیش 3 روز کامل 132 صفحه فروم رو خوندم که هم استفاده کنم هم اینکه مطلب تکراری ننویسم. شما هم لطفا از اول بخونین (خیلی کمک میکنه بهتون)

من امروز وقت سفارت داشتم و خواستم نکاتی رو بهتون بگم:
1- با مترو برین خیلی خوبه. ایستگاه شهید صدر
2- حتما مدرک زبان لازم دارید (کارنامه رسمی) حتی اگه نمرتون 140 هم بشه باز مدرک زبان میخواین
1-2- کارنامه تافل من بعد از 60 روز هم دستم نرسیده. من پروفایل ای تی اس ام رو پرینت کردم و دادم علامه سخن مهر کرد که این صفحه واقعی ایه. بردم جای مدرک زبان. ولی قبول نکرد سفارت. گفت حتما باید اصل کارنامه باشه و پروفایل و اینترنت و نمره و نامه و .... مورد قبول نیست.
3- دوستانی که تافل زیر 72 دارند مراقب باشند ممکنه کلا ریجکت بشند (چون این موارد رو اداره دانمارکی بررسی میکنه و ممکنه رفیوز بشین)
4- بهترین کار آیلتس هست که از نمره 3 تا 7 رو کاور میکنه (حتما امتیاز داره. مثل تافل نیست که برای زیر 72 هیچ اظهار نظری نکرده)
5-یک سری از مدارک هست که فقط سفارت لازم داره ولی به اون طرف نمی فرسته. مثل کپی رنگی پشت و رو دانشنامه تون (اگر فارسیه) . پس یادتون باشه که از هر مدرکی که دارین (چه فارسی و چه لاتین) حتما یه کپی رنگی بگیرین و ببرین (جز مدارک تکمیلی و اضافتون داشته باشین)
6- کیفتون رو تو نمی تونین ببرین و تحویل هم نمی گیرند! پس یا کیف نبرین یا بذارین تو ماشین
7- اگر رفتین سفارت سر موقع برین و حتما زنگ درب رو بزنید (منتظر نشین که درب رو یکی براتون باز کنه و صداتون کنه) چون اونجا همیشه یه سری آدم هستند که کارای دیگه ای هم دارند. شما جز اونا نیستین! برین و زنگ بزنین
8- سعی کنین 1 دلاری نبرین. یا اگر بردین مال 2006 به بعد باشه. کلا دلار قدیمی نبرید. 2006 به بعد خوبه.
9- اگر از دانشگاه نامه declaration ندارید ،مشکلی نیست. فقط باید تو بخش 7 فرمتون کامنت بنویسین.
10- سفارت فقط نقش جمع آوری مدارک رو ایفا میکنه و تو دیتیل نمیره. اگر کارتون رو درست انجام دادین و همه چیتون کامله (به نظز خودتون) و فرمتون رو هم درست پر کردین جای نگرانی نیست. چون ارزیابی اون ور انجام میشه.
11- بحث هایی مثل nominal lenght مدرک تحصیلی خیلی موضوعیتی نداره. لیسانس 4 با 6 ساله فرقی نمی کنه یا فوق 2 با 3 ساله. ولی مثلا فوق 1 ساله امتیازش کمتره و باید دقت کنین.

اما نتیجه من این شد که هر وقت کارنامه زبانم دستم رسید تلفن بزنم و در خواست وقت مجدد کنم. (چون بقیه مدارکم کامل بود) ظاهرا خواستند بهم حال بدند که دیگه نرم تو نوبت های چند ماهه. ولی دوستان مد نظر داشته باشند که روند تعیین وقت همچنان با ایمیل می باشد.

ممنون از حوصلتون