صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام
    تا بحال بعضیها از این طریق به دانمارک رفته اند و من یکی دو نفر از آنها را می شناسم. خودم هم اقدام کردم و اردیبهشت ماه برای مصاحبه سفارت که در واقع همان تحویل مدارک است رفتم ومنتظر جواب هستم. البته این را بگویم که شما همین الان که درخواست وقت بکنید برای چند ماه دیگر (حدود 3 تا 6 ماه) وقت می دهند و البته این فرصت خوبی است که شما امتحان زبانتان را بدهید. مدرک اضافه تری هم نمی خواهند. دقیقا همان مدارکی را که در وبسایت نوشته به دقت چک می کنند. الان در حدود دو میلیون و خرده ای تومان هم باید برای بررسی بدهید.
    چند تا نکته مهم:
    - درسته که تو وبسایت نوشته مدرک انگلیسی کافی است و واقعا هم کافی است، ولی باید بدانید که برای کار در دانمارک یا هر کشور دیگری باید زبان آن را یاد بگیرید. زبان دانمارکی از نظر گرامر راحت و از نظر تلفظ سخت است و شبیه زبان انگلیسی و آلمانی است.
    - شما باید روزی که به سفارت می روید گواهی تمکن مالی ببرید که باید از بانک بگیرید. این گواهی نباید قدیمی باشد. مثلا شما یک هفته قبل از رفتن به سفارت پول در حسابتان باشد و گواهی بانکی بگیرید خوب است. اما نکته منفی این است که این پول را نباید از حسابتان بردارید، چون زنگ می زنند و چک می کنند. اگر برداشته باشید دیگر هیچی. یعنی نمی توانید قرض بگیریدد و بعد از گرفتن گواهی تمکن مالی سریع بردارید. الان این مبلغ برای یک نفر حدود 15 میلیون تومان و برای زن و شوهر 30 میلیون تومان است. البته حدودشو گفتم. در ضمن خوشبختانه بانک کاری به نرخ ارز تو بازار نداره و نرخ دولتی رو حساب می کنه که خودش سه چهار میلیونی به نفعتونه.
    - طبق گفته سایت زمان بررسی حدود یک ماهه و برخی کشورها باید مدارک تحصیلیشون توسط اداره ای تو دانمارک بررسی بشه. ایران هم جزو این کشورها هست. این بررسی هم طبق گفته خودشون تا دو ماه طول می کشه. ولی این فقط حرفه. من اردیبهشت مدارکم رو دادم ولی اوایل شهریور تازه یک نامه اومد که مدارکتون به دست ما رسیده و حالا دو ماه طول می کشه که بره برای بررسی مدرک تحصیلی و یک ماه هم برای بررسی امتیازات که می شه سه ماه. فعلا که سه ماه گذشته و خبری نشده. من شنیدم که حدود 10 تا 12 ماه واقعا طول می کشه.
    دولت دانمارک هم عوض شده و همونطوری که تو سایت هم نوشته قوانین به زودی عوض می شه. ولی من توصیه می کنم شما وقت سفارت بگیرین. نهایتش هم اینه که قوانین عوض می شه و نمی تونین برین. ولی الان وقت بگیرین بهتره. خرجی که نداره. اگه سوالی داشتین یا راجع به نحوه وقت گرفتن مطلبی بود خوشحال می شم کمکتون کنم.
    ممنون

Junior Member

سلام دوست عزیز
    مرسی از اطلاعاتی نوشتید. چند تا موضوع برای من شفاف نیست:
    1. زمانی که برای دریافت وقت سفارت میریم ، مدارکی لازمه یا فرمی باید پر بشه ؟
    2. محاسبه امتیاز برای کار تحقیقاتیه یا کار اجرایی هم هست؟ مثلا کسی با سابقه کاری که تو لسیت مورد نیاز باشه هم میتونه 15 امتیاز هم بیاره. این برداشت من بود.
    3. مدرک زبان من 3 ماه دیگه expire میشه. احتمالا مشکل باشه ، نظرتون چیه ؟
    4. گردش مالی مثلا 6 ماهه یا همون موجودی ؟ از کجا میدونید که باید پول بمونه ؟ البته بانک میگه که بعضی سفارت ها چک میکنند ، دلیل دیگه ای هم هست ؟
    لطفاً اگر موضوع مهم دیگه ای هم میدونید بگید. متشکرم

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    سلام

دولت دانمارک هم عوض شده و همونطوری که تو سایت هم نوشته قوانین به زودی عوض می شه. ولی من توصیه می کنم شما وقت سفارت بگیرین. نهایتش هم اینه که قوانین عوض می شه و نمی تونین برین. ولی الان وقت بگیرین بهتره. خرجی که نداره. اگه سوالی داشتین یا راجع به نحوه وقت گرفتن مطلبی بود خوشحال می شم کمکتون کنم.
    ممنون
    من بیست و هفت ساله و فوق لیسانس مهندسی کشاورزی-صنایع غذایی دارم با یک مقاله خارجی و یک مقاله داخلی و تافل هم دارم با نمره بالای 72 که تو سایت زده و یک سال اندی هست که فارغ التحصیل شدم اما فقط شش ماه سابقه کار با بیمه مال سه سال پیش دارم اما همون شرکت حاضره برام سه سال سابقه کار بنویسه ایا سابقه بدون بیمه یا در حین تحصیل فوق لیسانس را قبول می کنند؟ همسرم هم از چه زمانی میتونه بیاد دانمارک؟
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

سلام
    سابقه کار بدون بیمه رو قبول نمی کنن

Junior Member

سلام
    ممنون از اطلاعات مفیدتان
    من هم اقدام کردم ولی چند سئوال دارم:
    1- در مصاحبه چه سئوالاتی مطرح میشه؟
    2- اگر از ابتدا برای همسرم اقدام نکنم - چون فعلا 30 میلیون تومان ندارم- بعد از اخذ ویزای خودم راحت می تونم اقدام کنم؟
    3- برای رشته کامپیوتر اوضاع کار در آنجا چه طوریه؟
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط alikaboy نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از اطلاعات مفیدتان
    من هم اقدام کردم ولی چند سئوال دارم:
    1- در مصاحبه چه سئوالاتی مطرح میشه؟
    2- اگر از ابتدا برای همسرم اقدام نکنم - چون فعلا 30 میلیون تومان ندارم- بعد از اخذ ویزای خودم راحت می تونم اقدام کنم؟
    3- برای رشته کامپیوتر اوضاع کار در آنجا چه طوریه؟
    متشکرم
    1- هیچ سوالی مطرح نمیشه. مدارک رو یکی یکی ازتون می خوان و شما تحویل میدین
    2- فکر نمی کنم بشه. چون تو فرم gr1 ازتون می پرسه ازدواج کردین یا نه. اگه بنویسین نه که دروغه. اکثر مهاجرین و دانشجوها 30 میلیون پول نقد بیکار نداره و اکثرا قرض می گیرن. یک راه خوب باز کردن حساب ارزیه. شما اگه حساب ارزی باز کنین تو یک بانکی و بهشون دلار بدین، بهتون دلار پس می دن (ولی اگر معادل ریالی دلار رو بدن بهتون معادل ریالی پس میدن). یک سودی که داره اینه که می تونین آشناهاتونو ترغیب کنین که بهتون قرض بدن. شما هم دلار بهشون می دین. البته باید بپرسین که بانک گواهی مانده حساب برای این جور حسابهای ارزی می ده یا نه.
    3- تو این آدرس که لیست positive هست باید ببینین رشته تون هست یا نه. IT هست ولی باید ببینین چقدر به رشته شما می خوره.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...t_overview.htm

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد نرم افزار

Please be aware that the processing time for Greencard applications to Denmark at the moment is 10 - 12 months - and rising!

Junior Member

سلام دوست عزیز
    بسیار ممنونم از پاسخ سریعتان
    باز سئوال دارم می بخشید.
    1- یعنی حتما باید برای همسر و فرزندم از همین الان فرمها رو پر بکنم؟ ولی واقعا نمی تونم 30 میلیون فراهم کنم )-:
    2- برای مدرک دانشگاه من الان مدرک و ریز نمره گرفتم آیا ترجمه کافیه؟ یا تاید می خواهد؟ مراحل تایید چطوریه؟ تایید از دانشگاه چیه؟ و چطوری باید گرفت؟ من که شهرستانم مدرک دانشگاه تهران را چکار کنم؟
    3- در فرم GR1 در بخش higher education منظور از Admission requirement چیه؟
    4- برای فرم سابقه کار آیا فقط ذکر تاریخ شروع و مدت کار و شماره بیمه کافیه یا باید آنها عناوین شغلی و تخصص ها و پروژه ها را هم بنویسند و تایید کنند؟
    5- دوستی گفته بودند یک سال پروسه طول میکشه یعنی از تحویل مدارک اینقدر طول میکشه؟ و تمام این مدت باید پول تو حساب باشه؟

آقا از لطف شما در پاسخگویی بسیار سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط alikaboy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بسیار ممنونم از پاسخ سریعتان
    باز سئوال دارم می بخشید.
    1- یعنی حتما باید برای همسر و فرزندم از همین الان فرمها رو پر بکنم؟ ولی واقعا نمی تونم 30 میلیون فراهم کنم )-:
    2- برای مدرک دانشگاه من الان مدرک و ریز نمره گرفتم آیا ترجمه کافیه؟ یا تاید می خواهد؟ مراحل تایید چطوریه؟ تایید از دانشگاه چیه؟ و چطوری باید گرفت؟ من که شهرستانم مدرک دانشگاه تهران را چکار کنم؟
    3- در فرم GR1 در بخش higher education منظور از Admission requirement چیه؟
    4- برای فرم سابقه کار آیا فقط ذکر تاریخ شروع و مدت کار و شماره بیمه کافیه یا باید آنها عناوین شغلی و تخصص ها و پروژه ها را هم بنویسند و تایید کنند؟
    5- دوستی گفته بودند یک سال پروسه طول میکشه یعنی از تحویل مدارک اینقدر طول میکشه؟ و تمام این مدت باید پول تو حساب باشه؟

آقا از لطف شما در پاسخگویی بسیار سپاسگزارم
    1- نه. الان نباید فرمها رو برای همسر و فرزند پر کنین. ولی تو همین فرم GR1 نوشته اگه متاهلین و بچه دارین باید گواهی بانکی تون چقدر باشه که حدود 30 میلیونه. ولی نمی دونم اگه کمتر بدین چی میشه.
    2- ببینید علاوه بر ترجمه رسمی مدارک، یک نامه باید ببرید که اصل بودن مدارک پیوست رو تایید کنه. یعنی باید ترجمه ها رو ببرین دانشگاه و یک نامه بگیرین که تو پستهای قبلی توضیح دادم چه طوریه.
    3- یعنی برای پذیرش در این دوره چه چیزی لازم بوده. مثلا برای فوق لیسانس شما، چه لیسانسی لازم بوده (مثلا BS in Civil Engineering) یا برای لیسانس باید بنویسین امتحان ورودی (Entrance Exam)
    4- شماره بیمه لازم نیست. باید بنویسید که چکار کردید. یعنی باید مشخص باشه که سمت شما تو اون شرکت چی بوده.
    5- زمانش از قبل تا الان خیلی فرق کرده. دوست من کارش شش ماهه درست شد سال 2009. الان تو فرومهای خارجیها هم بخونین کسانی هستند که 4، 5 ماهه رفتن حتی از بنگلادش ولی از همونجا کسانی هم هستند که بیشتر از یک ساله درخواست کردن و هنوز خبری نیست. من هم الان هفت ماهه منتظرم و غیر از یک نامه که مدارک شما دریافت شد چیزی نگرفتم. هر کی هم یک چیزی میگه. ولی به نظر می رسه اگه میخواین برنامه ریزی کنین واسه زندگیتون همون یک سال رو حساب کنین. راجع به پول هم نظرها مختلفه. farzad به من لینکی رو معرفی کرد که خارجیها، حتی اونایی که پول رو برداشته بودن تونسته بودن اقامت بگیرن یعنی بعدا کنترل نشد. ولی همین دوست من که گفتم حسابشو خالی کرد و بعد از چهار ماه زنگ زدن گفتن چرا برداشتی و ریجکت شد و عملا دوباره اقدام کرد و فقط پول مجدد نداد. چون اگه پرونده تون رد بشه باید پول رو پس بدن. متاسفانه ایرانیهایی که GC شون رو گرفتن اصلا تو هیچ فرومی نمیان که تجربه شونو بگن. فقط همین دوستم رو می شناسم که سال 2009 رفت. من که خودم پول تو حسابمه و با این نوسانات ارز نزدیک 6 میلیون ضرر کردم.

Junior Member

با سلام
    من در مورد نحوه گرفتن وقت یه ایمیل به سفارت دانمارک زدم جوابی که بهم داد یه فرمت نحوه ارسال ایمیل به سفارت بود که توش مدرک زبان رو هم باید درج می کردیم و این با حرف شما که اول وقت بگیرین و توی این فاصله می تونی امتحان زبان رو بدین تناقض داره؟؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)