صفحه 17 از 638 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117517 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط nimz نمایش پست ها
    کپی از کارنامه نمی خواد بگیرین باید اصلش رو تحویل بدین و بلافاصله هم پس نمی دن چندماه بعد بهتون پسش می دن. بنابر این مطمئن شین که تا چند ماه نمی خواهیدش.
    ممنون دوست عزيز. چند ماه يعني حدوداً چند ماه؟ راستش اگه ابنطوره كه چاره اي نيست و بايد اصل كارنامه رو داد! در مورد سوال چهارم يعني ريز نمرات به زبان انگليسي در پاكت در بسته صادر شده توسط دانشگاه هم منتظر پاسخ دوستان هستم.
    VISCA EL BARÇA

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr نمایش پست ها
    منظورتون اینه که کار توی دانمارک نسبت به استرالیا و کانادا کمتره؟ اگه رشتمون توی لیست positive باشه چطور؟ و سوال آخر اینکه آیا سایتی سراغ دارید که این مسائل رو بصورت دقیق بررسی کرده باشه و یا سایتی که مختص کاریابی توی دانمارک باشه؟
    بله. کار کمتره. حتی اگر تو رشته خودتون نابغه باشین. سایتی رو نمیدونم که مقایسه دقیق کرده باشه، ولی طبق بررسیهای خودشون تو دانمارک ، قبلا هم گفتم ، از کسانی که تحت عنوان گرین کارت اومدن فقط 22 درصد کار تخصصی پیدا کردند. توجه کنید که قریب به اتفاق این افراد فوق لیسانس یا دکترا داشتند، جوون بودن و زبانشون هم خوب بوده. بیشتر هم پزشکها و پرستارها اینجا کار پیدا می کنن. اگر از دوستانتون که کانادا و استرالیا رفتن بپرسین، آمار پیدا کردن کار خیلی بیشتره. ولی سایتی که مقایسه کرده باشه نمی شناسم. سایت کاریابی زیاده تو دانمارک. مهمترینش workindenmark هست که اکثرا کارهایی هست که برای افراد خارجی مناسبه و معمولا ازتون زبان انگلیسی و یا زیانهای دیگه رو میخواد و بعدش jobnet که این دومی به زبان دانمارکیه و کارهایی که توش هست، کارهایی هست که معمولا برای انجامش باید زبان دانمارکیتون کامل باشه. خود سایت هم به زبون دانمارکیه. خیلی سایت دیگه هم هست. چاره ش یک سرچ ساده هستش.
    باز هم میگم، همه اینها به خاطر این نیست که بترسین. ولی دانمارک کشوری نیست که حالا بیاین ببینین چی میشه. باید، باید با برنامه ریزی بیاین. وگرنه پول و زمان و روحیه تون رو خرج می کنین. می دونین تو دانمارک اکثر شغلها تحت یک سری قوانین هستند. برای اکثر شغلها باید دوره تخصصی بگذرونین که اکثرا یک دوره سه ساله است. مثلا اگر بخواین آرایشگر بشین باید حداقل سه سال دوره بگذرونین (کسانی که اینجا آرایشگرن اکثرا 4 سال دوره گذروندن). باز هم میگم. حالا بریم ببینیم چی میشه، ممکنه برای استرالیا و کانادا جواب بده ولی برای اینجا یک کمی سخته.

نقل قول نوشته اصلی توسط ChicoPersa نمایش پست ها
    ممنون دوست عزيز. چند ماه يعني حدوداً چند ماه؟ راستش اگه ابنطوره كه چاره اي نيست و بايد اصل كارنامه رو داد! در مورد سوال چهارم يعني ريز نمرات به زبان انگليسي در پاكت در بسته صادر شده توسط دانشگاه هم منتظر پاسخ دوستان هستم.
    برای من حدود پنج ماهه پس فرستادن.
    از من کپی ترجمه رو نخواست. کپی اصل مدارک رو خواست با یک نسخه از ترجمه رسمی هر کدوم. فکر کنم الان هم همینطوری باشه. البته همون نسخه ترجمه رسمی رو به همراه اصل مدرک آیلتس، پنج ماه بعدش واسم پس فرستادن. ولی کسی رو می شناسم که بهش برنگردوندن! باور کنید!
    راجع به ترجمه هم فکر می کنم شما باید ترجمه رسمی بکنین. چون این کارهای مهاجرتی، با اپلای دانشگاه فرق داره. البته مطمئن نیستم ولی برای کارهای ویزا و مهاجرت معمولا ترجمه رسمی لازمه، نه ترجمه دانشگاه. چون باید ترجمه رو ببرن تأیید و کلی هم پول به خاطر همین میگیرن.

ممنون آقا بهزاد. ولي مساله اينه كه اين ديگه ترجمه حساب نميشه اصل حساب ميشه! چون كارنامه به زبان انگليسي توسط خود دانشگاه صادر شده با مهر و امضاي مدير امور آموزش يا تحصيلات تكميلي! مثل اين ميمونه كه شما يك دانشگاه انگليسي زبان درس خونده باشيد و كانامه انگليسي داشته باشيد. با توجه به اين بود كه پرسيدم كپي اصل مدرك چه معنايي پيدا ميكنه! راستش من فكر ميكنم اعتبار چنين كارنامه اي از ترجمه رسمي بيشتر نباشه كمتر نيست به خصوص وقتي دانمارك ميخواد دانشگاه اعتبار مدارك رو تو يه نامه جداگانه تاييد كنه! در مورد مهاجرت به كانادا هم همين كارنامه انگليسي مورد قبول قرار گرفته! اگه دوستان تجربه مشابهي ندارن كه بايد ديد نظر خانم خادم پور چيه
    VISCA EL BARÇA

Junior Member

sسلام
    نامه دانشگاه را به چه اسمی باید از دانشگاه بگیرم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    سلام
    سوالاتون رو با همان شماره هایی که نوشتین جواب می دم.
    1- ببینید تمام موارد رو تو وبسایت مهاجرت به دانمارک نوشته که آدرسش تو اولین پست توسط یکی از دوستان نوشته شده. ته این صفحه لینک به صفحه فرمهای مرتبط گذاشته شده و شما باید پس از مراجعه فرم GC1 رو دانلود کنین که آخر این فرم تمام مدارک به صورت چک لیست نوشته شده است. علاوه بر این مدارکی رو هم خود سفارت می خواد. من یک بار کامل توضیح می دهم.
    الف- اولین چیزی که باید همراهتون باشه پوله. خوشبختانه سفارت به صورت نقدی پول رو می گیره و شما لازم نیست از طریق کارتهای اعتباری پرداخت کنین. موقعی که من رفتم یک چیزی حدود یک میلیون و دویست هزارتومان برای اداره مهاجرت، حدود دویست هزار تومان برای خود سفارت و حدود صد و بیست هزار تومان برای تایید مدارک از من گرفت. الان ممکنه با توجه به نوسان بازار ارز گرونتر شده باشه. ولی یادتون باشه حتما باید شماره پرونده درست کنین که اینترنتیه و خیلی راحته و اون روز حتما باید موقع تحویل پول شماره پرونده تونو بگین.
    ب- کپی از تمام صفحات پاسپورت که توش نوشته هست، حتی اونایی که توش ستاره تایپ شده و ممکنه به نظر شما مهم نباشه. از رو جلدش هم باید کپی بگیرین!
    ج- سه قطعه عکس پاسپورتی د- کپی رنگی از پشت و روی مدارک لیسانس و فوق لیسانس و ریزنمرات به همراه اصل اونها و همچنین ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه و قوه قضاییه
    ه- یک نامه از دانشگاه که اصل بودن مدارک شما رو تایید کنه.
    و- مدارک سابقه کاری ز- مدرک زبان ح- گواهی بانکی موجودی حساب ط- از همه مهمتر فرم پر شده که همه اش باید با حروف بزرگ انگلیسی پر شود و تو همونجایی که گفتم میشه دانلود کرد.
    علاوه بر این سفارت از این مدارک یه دونه اضافه می خواد: الف- یک فرم پر شده اضافه ب- یک عکس اضافه ج- کپی پاسپورت اضافه د- کپی از صفحات شناسنامه د-پاکت ارسال مدارک با تمبر (ولی من خریدم و از من نخواستن!)
    برای دریافت وقت لازم نیست برین. یک ایمیل می زنین به سفارت و اونا برای چند ماه دیگه بهتون وقت می دن و سر همون ساعت همون روز باید برین و مدارک رو ببرین

2- شما یا باید محقق باشین یا باید تو یکی از رشته هایی که تو لیست positive هست کار کرده باشین که امتیاز کار بالای 10 رو بیارین. اگر تو اون لیست نباشه فقط پنج امتیاز میارین. برای رشته تحصیلی هم اگه تو لیست positive باشین بهتون bonus تعلق می گیره. تمام این اطلاعات هم تو سایتی که دوستمون تو پست اول آدرسشو دادن هست.
    3- احتمالا مدرکتون تا اون موقع منقضی می شه. چون اونا روزی که رفتین سفارت مدارک رو دادین حساب می کنن. ولی از اونجایی که اگه همین الان درخواست بدین حداقل دو سه ماه دیگه وقت می دن، شما وقت دارین که امتحانتونو بدین. البته تو ایمیل اولی این رو اصلا نگین. بگین آیلتس دارین.
    4- موجودی حساب مهمه و لازم نیست گردش باشه. از اینجا می دونم که یکی از دوستای خودم ریجکت شد و بهش ایمیل زدن که شما پول رو از حساب برداشتین. اون بنده خدا هم کلی توضیح داد که من بردم تو یه حساب دیگه گذاشتم، زنگ زد دانمارک. خلاصه اون موقع که سال 2009 بود و خیلی راحت بود و پروسه اش فقط چهار ماه طول می کشید، براش یازده ماه طول کشید. اونهم با کلی توضیح و اینکه مجبور شد دوباره یک سری از مدارک رو بفرسته. ضمنا روزی که رفتم سفارت هم اون خانم مسئول به من تاکید کرد که پول رو برندارم.
    تنها موضوع مهم اینه که دولت دانمارک عوض شده و داره قوانین جدیدی تدوین می کنه. اما بهرحال چون وقت گرفتن از سفارت هزینه ای نداره به نظرم الان اینکار رو بکنین. شما باید یک ایمیل به سفارت بزنین و تو موضوعش بنویسید درخواست ملاقات برای مصاحبه گرین کارت. حتما به زبان انگلیسی بنویسید. توی ایمیل هم اسم خودتون، رشته تحصیلی تون، سابقه کارتون و مدرک زبانتون رو بنویسین. داستان هم بنویسین جواب نمی دن (مثل یکی از دوستای من). به صورت تلگرافی این موارد رو بنویسین. راجع به منقضی شدن مدرک هم ننویسین. وقت که دادن می تونین سر فرصت برین امتحان زبان بدین.
    اگه سوالی داشتین در خدمتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    برای من حدود پنج ماهه پس فرستادن.
    از من کپی ترجمه رو نخواست. کپی اصل مدارک رو خواست با یک نسخه از ترجمه رسمی هر کدوم. فکر کنم الان هم همینطوری باشه. البته همون نسخه ترجمه رسمی رو به همراه اصل مدرک آیلتس، پنج ماه بعدش واسم پس فرستادن. ولی کسی رو می شناسم که بهش برنگردوندن! باور کنید!
    راجع به ترجمه هم فکر می کنم شما باید ترجمه رسمی بکنین. چون این کارهای مهاجرتی، با اپلای دانشگاه فرق داره. البته مطمئن نیستم ولی برای کارهای ویزا و مهاجرت معمولا ترجمه رسمی لازمه، نه ترجمه دانشگاه. چون باید ترجمه رو ببرن تأیید و کلی هم پول به خاطر همین میگیرن.
    آقابهزاد من دقیقا متوجه نشدم اصل کارنامه آیلتس شما رو گرفتتد و بعد از 5 ماه پس دادن یا همونجا تایید کردن و پس دادن؟؟؟ من به کارنامه ام نیاز دارم ، به نظر شما می شه یه اصل و یه کپی برابر اصل براشون ببرم و فقط کپی برابر اصل رو بهشون تحویل بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط faridalampoor نمایش پست ها
    آقابهزاد من دقیقا متوجه نشدم اصل کارنامه آیلتس شما رو گرفتتد و بعد از 5 ماه پس دادن یا همونجا تایید کردن و پس دادن؟؟؟ من به کارنامه ام نیاز دارم ، به نظر شما می شه یه اصل و یه کپی برابر اصل براشون ببرم و فقط کپی برابر اصل رو بهشون تحویل بدم؟
    اصلشو گرفتن. بعد از 5 ماه پس فرستادن. نمی دونم کپی شو قبول می کنن یا نه. ایمیل بزنین بپرسین از خانم خادمپور. فقط یادتون باشه ایمیل رو باید به زبان انگلیسی بزنین.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

چه طور می شه تشخیص داد یه رشته ای جزء positive list هست یا نه ؟ مثلا ما چیزی به نام enviromental engineer نداریم
    مهندسی شیمی یا معماری جزء لیست هست یا نه؟
    در مورد رشته داروسازی آیا 60 امتیاز فوق لیسانس را می گیره یا نه چون تو خود سایت در قسمت برابری مدارک ایران برای این رشته رو زده Individual assessment این یعنی چی ؟
    فایل نامبر کبک : 3 نوامبر 2009 - تاریخ مصاحبه : 28 آوریل 2010 - فایل نامبر فدرال : 28 آوریل 2010
    نامه آپدیت مدارک : 17 آگوست 2012 - تحویل مدارک آپدیت شده : 3 سپتامبر 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط armitam1386 نمایش پست ها
    چه طور می شه تشخیص داد یه رشته ای جزء positive list هست یا نه ؟ مثلا ما چیزی به نام enviromental engineer نداریم
    مهندسی شیمی یا معماری جزء لیست هست یا نه؟
    در مورد رشته داروسازی آیا 60 امتیاز فوق لیسانس را می گیره یا نه چون تو خود سایت در قسمت برابری مدارک ایران برای این رشته رو زده Individual assessment این یعنی چی ؟
    ببخشید!! من خودم environmental engineer بودم. چرا نداریم؟ مهندسی عمران - گرایش محیط زیست که تو ایران داریم تو مقطع فوق لیسانس همون environmental engineering هست.
    لیست رشته ها اینجاست
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...t_overview.htm
    مهندسی شیمی هست. معماری نیست.
    در مورد داروسازی هم متاسفانه تا سال 2011 در دیتابیس ارزیابی مدارک، کسی با داروسازی برای گرین کارت اپلای نکرده. به خاطر همین نمیشه از تجارب قبلی استفاده کرد. ولی اصولا اگر دوره زیر 6 سال باشه، یعنی 4 یا 5 سال، معمولا لیسانس حساب میشه. ولی دوره های 6 ساله معمولا فوق لیسانس حساب میشه. برای دکترا هم معمولا باید 9 تا 10 سال در مقطع دانشگاه درس خونده باشین. پزشکی عمومی که 7 ساله هست، در دانمارک فوق لیسانس محسوب میشه.

Smile پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

آقای بهزاد واقعا متشکر از زحماتتون از صفحه اول خواندم مطالب رو و کلی به اطلاعاتم اضافه شد

*دوست من نامزد داره و میخواد بعد از اینکه جواب پذیرفتنش اومد ازدواج کنه و اونرو ببره چقدر طول میکشه تا کار نامزدش درست بشه؟
    آیا نامزدش باید شرایط خاصی داشته باشه یا مثل مواردی که متاهل هستند و بعد برای همسراشون اقدام میکنن طول میکشه؟

*فرمودید قراره به تازگی شرایط عوض شه و بشه از 5 سال 3 سال کار میخواستم بدونم ساعت کار همان حداقل 10 ساعت است یا آنهم افزایش داشته؟

*و یک سوال دیگه اینکه بعد از اخذ اقامت به پدر و مادر به سهولت اقامت میدن ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)