صفحه 11 از 638 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط nimz نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ سریع شما بهزاد جان
    من دانشگاه فوق لیسانسم علوم و تحقیقات هست
    حتی من به فکر این افتادم که از شرکتی که توش کار می کنم بخوام که یه نامه ی استعلام به دانشگاه بزنن که جوابیه اون رو ببرم سفارت که البته می خوام بعد از تعطیلات نوروز اینکار رو کنم. خیلی عجیبه که موضوع اینطوری گره خورده.
    من یه سوال دیگه هم داشتم. آیا لازمه که برا هر دوی لیسانس و فوق لیسانس این نامه رو برد؟ یا اگر فقط از دانشگاه آخرین مدرک تحصیلی کفایت می کنه؟
    بازم ممنون از اینکه برای خوندن و پاسخ دادن به سوالا وقت می ذارید.
    من هم برای لیسانس و هم برای فوق گرفتم. آخه اگه شرکت نامه بده که دانشگاه خطاب به شرکت نامه میزنه. من نمیدونم چرا اینقدر دانشگاهها سر گواهی دادن گیر میدن. به نظر من اگر همین گواهی رو هم به زبون انگلیسی بگیرین که از کی تا کی درس خوندین و چه مدرکی گرفتین، نشون دهنده اصل بودن مدارک شما هم هست. البته این نظر شخصی منه. اگر خطاب به سفارت هم ندادند، بگین برای وزارت خارجه بدن. بعضی از شرکتها و دانشگاهها نامه برای سفارت نمیدن و برای وزارت خارجه میدن. البته این هم نظر شخصی منه.
    کاش دوستانی که قبلا مصاحبه دادن مخصوصا از دانشگاه آزاد بیان تو این فروم تجربیاتشونو به بقیه انتقال بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieht نمایش پست ها
    من از یکی از دوستان شنیدم که سفارت دانمارک در تهران بعد از دریافت مدارک گذرنامه را مهر میزنه و اگر بقیه دوستان هم تایید می کنند گویا این مهر باعث میشه در طول زمان انتظار ویزا نشه ویزای شنگن دریافت کرد. من چون در بروسه مهاجرت به کانادا هم هستم کمی نگران شدم و نمی دونم وجود این مهر تاثیر بدی برای سایر بروسه ها داره یا نه. دوستان اگر شرایط مشابهی دارند و یا تجربیاتی در اینمورد لطفا راهنمایی کنند.
    دوستان آيا اين موضوع صحت داره؟! يعني توي پاسپورت مهري زده ميشه؟! و آيا گرفتن ويزاي شنگن در اين مدت ممكنه با مشكل روبرو شه؟!
    VISCA EL BARÇA

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Computer Engineering

با سلام به دوستان عزیز، سال نو مبارک

من چند سوال دارم خدمت دوستان:
    1) آیا رشته تحصیلی و سابقه کاری مهندسی کامپیوتر(نرم-سخت) در هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس شامل شرایط positive list می شود؟ (قید شده IT اما شرح وظایف ظاهرا مشابه هم هستند)
    2) آیا امتیاز اضافه bonus برای رشته تحصیلی (10 امتیاز) به کسانی که رشته تحصیلی شان در POSITIVE LIST، رشته IT (مهندسی کامپیوتر ) باشد، تعلق می گیرد؟
    3) آیا در مرحله اقدام برای ارسال اپلیکیشن، هیچ نیازی به داشتن دانش در زبان های غیر انگلیسی ذکر شده نیست؟
    4) آیا اقدام همزمان برای مهاجرت به کانادا (کبک) و دانمارک، ایجاد اشکال برای گزینه دیگر یا هردو نمی کند؟
    5) برای فردی که امکان اخذ پذیرش تحصیلی دکترا در دانمارک هم داشته باشد امکان ویزای تحصیلی مناسب تر است یا گرین کارت؟ (از لحاظ آینده شرایط کار، زندگی، تحصیل ، بیمه و سایر مزایای اجتماعی)
    6) آیا می ه همزمان هم برای تحصیل و هم گرین کارت دانمارک اقدام کرد؟ (از داخل ایران البته)

با تشکر بسیار
    ویرایش توسط farnoush1689 : March 26th, 2012 در ساعت 11:48 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC of Electrical Engineering

با تشکر از پاسخگویی سریع جناب بهزاد خان
    با توجه به اینکه تقریباً هیچ سایت و فروم فارسی زبان دیگه ای در زمینه دانمارک وجود نداره، بقیه سوالها رو هم در اینجا مطرح میکنم و پیشاپیش از توجه شما ممنونم:
    1- مدرک تحصیلی من مهندسی برق قدرت هست که توی لیست positive هم دقیقاً از اون تحت عنوان "Electric engineer" یاد شده. ضمناً دو سال هم سابقه کار دارم. حالا برای کسب 10 امتیاز مربوط به این بخش، همین دو مساله کافیه و یا اینکه باید مرتبط بودن سابقه کار با رشته تحصیلی رو هم ثابت کنم؟ در این صورت مرجع تشخیص دادن مرتبط بودن سابقه کار با تحصیلات چه کسی هست؟
    2- توی لیست positive جلوی عنوان رشته تحصیلی من نوشته "Requirement: Professional Bachelor's degree" که به معنای داشتن مدرک "لیسانس" هست. از طرف دیگه مدرک من کارشناسی ارشد هست. این اختلاف سطح مدرک آیا میتونه باعث بشه که من امتیاز این بخش رو از دست بدم؟
    3- لطفاً در مورد گواهی سابقه کار بیشتر توضیح بدین و اگه ممکن هست اسکن نمونه ای رو که خودتون تحویل سفارت دادین روی سایت قرار بدین. ضمناً برای سابقه کاری که بیمه نداشته باشه آیا باید حتماً به زبان انگلیسی از شرکت تحویل بگیریم و یا ترجمش هم قابل قبول هست و در کل سفارت تا چه حد نسبت به نداشتن شماره بیمه در گواهی سابقه کار حساس هست؟ سوال دیگه اینکه آیا گواهی سابقه کار باید هر دو مهر وزارت خارجه و دادگستری رو داشته باشه؟
    4- به نظر شما آیا نمرات و معدل پایین میتونه تاثیری بر قبول و یا رد درخواست داشته باشه؟ و آیا مشابه پذیرش دکتری، در اینجا هم به این مساله حساس هستن؟
    امیدوارم که سوالاتم برای بقیه دوستان هم مفید واقع بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخگویی سریع جناب بهزاد خان
    با توجه به اینکه تقریباً هیچ سایت و فروم فارسی زبان دیگه ای در زمینه دانمارک وجود نداره، بقیه سوالها رو هم در اینجا مطرح میکنم و پیشاپیش از توجه شما ممنونم:
    1- مدرک تحصیلی من مهندسی برق قدرت هست که توی لیست positive هم دقیقاً از اون تحت عنوان "Electric engineer" یاد شده. ضمناً دو سال هم سابقه کار دارم. حالا برای کسب 10 امتیاز مربوط به این بخش، همین دو مساله کافیه و یا اینکه باید مرتبط بودن سابقه کار با رشته تحصیلی رو هم ثابت کنم؟ در این صورت مرجع تشخیص دادن مرتبط بودن سابقه کار با تحصیلات چه کسی هست؟
    2- توی لیست positive جلوی عنوان رشته تحصیلی من نوشته "Requirement: Professional Bachelor's degree" که به معنای داشتن مدرک "لیسانس" هست. از طرف دیگه مدرک من کارشناسی ارشد هست. این اختلاف سطح مدرک آیا میتونه باعث بشه که من امتیاز این بخش رو از دست بدم؟
    3- لطفاً در مورد گواهی سابقه کار بیشتر توضیح بدین و اگه ممکن هست اسکن نمونه ای رو که خودتون تحویل سفارت دادین روی سایت قرار بدین. ضمناً برای سابقه کاری که بیمه نداشته باشه آیا باید حتماً به زبان انگلیسی از شرکت تحویل بگیریم و یا ترجمش هم قابل قبول هست و در کل سفارت تا چه حد نسبت به نداشتن شماره بیمه در گواهی سابقه کار حساس هست؟ سوال دیگه اینکه آیا گواهی سابقه کار باید هر دو مهر وزارت خارجه و دادگستری رو داشته باشه؟
    4- به نظر شما آیا نمرات و معدل پایین میتونه تاثیری بر قبول و یا رد درخواست داشته باشه؟ و آیا مشابه پذیرش دکتری، در اینجا هم به این مساله حساس هستن؟
    امیدوارم که سوالاتم برای بقیه دوستان هم مفید واقع بشه.
    1- سابقه درس و کار جداست. اگر درستون توی پوزیتیو لیست باشه، 10 امتیاز می گیرین. اگر کارتون توی پوزیتیو لیست باشه و 2 سال سابقه کار 10 امتیاز دیگه هم می گیرین.
    2- مشکلی نیست. ولی لیسانستون هم باید مرتبط باشه.
    3- نمونه ندارم. سفارت کار خاصی نداره. مهم اداره مهاجرته. من که ترجمه رسمی نکردم و سابقه بیمه هم نبردم. البته سابقه بیمه داشتم ولی چون ترجمه رسمی نخواستن، من هم هزینه نکردم. یک نامه گرفتم روی سربرگ انگلیسی شرکت و متن و آدرس و امضای مدیرعامل هم به زبان انگلیسی. فرمت خاصی نداشت. نوشته بود It is certified that که من از تاریخ فلان تا فلان در این شرکت به صورت تمام وقت به عنوان مسئول گروه محیط زیست مشغول به کار بودم. توی پیوست هم خلاصه ای یک صفحه ای از پروژه هایی که توش کار کردم نوشتم.
    4- تاثیر گذار نیست.

هیچکی تو این 11 ماه نرفته سفارت؟ بابا بیاین تجربیاتتونو بگین!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها

ببینید، تو لینکی که تو اولین پست این مطلب وجود دارده، تمام اطلاعات در سایت رسمی نوشته شده.
    به طور خلاصه این رو بگم که بر اساس این سایت هر کسی که فوق لیسانس، زیر 34 سال و دارای آیلتس 6.5 باشه 100 امتیاز میاره. ولی من می دونم برای بعضی کشورها فوق لیسانس رو کمتر از فوق خودشون قبول دارن و به جای 60 امتیاز 50 امتیاز یا کمتر میدن. تنها چیزی که می تونه امتیاز شما رو از 100 بالاتر ببره که در این صورت خیالتون راحت باشه که با کم کردن امتیاز مدرک به 100 می رسید، بودن در positive list است که تو این آدرس نوشته شده:
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/work/positivelist/positive_list_overview.htm

اگر رشته شما یکی از این رشته ها باشه که امسال نه مهندسی متالورژی توش هست و نه شهرسازی امتیاز اضافه می گیرین. پیشنهاد می کنم بعد از ژانویه سایتش رو چک کنید، شاید اضافه شد. رشته خود من همین سال 2011 اضافه شد.
    نمی خوام ناامیدتون کنم اما اصلا اگر فرض کنین که شما 100 امتیاز هم بگیرین، وقتی خودشون دارن میگن ما به چه رشته هایی احتیاج داریم و بر اساس آمار تنها نیمی از افرادی که از این طریق رفتند کار پیدا کردند، برای کسانی که تو این لیست نیستند، شرایط خیلی سخت تره. ضمنا در مورد زبان هم کسانی که خودشون به اونجا مهاجرت کردن همه میگن بدون یادگیری زبان دانمارکی احتمال پیدا کردن کار خیلی کمه. گرچه برای درس خوندن نیازی نیست و انگلیسی کفایت می کنه.
    با گرین کارت میشه کار کرد. سه سال. و بعد از اون اگر تو سال آخر بتونین کار پیدا کنین می تونین یک سال دیگه هم بمونین و بعد از اون بهتون اقامت دائم میدن. از نظر تحصیلی در بیشتر روشهای اقامتی، تحصیل در دوره فوق لیسانس مجانی خواهد شد اما متاسفانه گرین کارت جزو استثناها بوده و شما اگر از این روش به دانمارک برین، برای فوق لیسانس باید پول بدین. برای دکترا که پول هم میدن و تو همین سایت applyabroad هم صفحاتی براش درست کردن.
    هزینه زندگی تو دانمارک زیاده نسبتا اما اگر کار پیدا کنین درآمدها بالاست. این کشورهای اسکاندیناوی اصولا سوسیالیست هستند. یعنی رفاه توشون خیلی بالاست ولی به همین خاطر برای خیلی از ایرانیها که دنبال پیشرفت و پولدارشدن و بالارفتن از پله های ترقی هستند جای خوبی نیست، ولی اگر نوع نگاهتون به زندگی داشتن یک سطح رفاه ثابت هست، جای خوبیه. مالیاتها خیلی خیلی زیاده و به همون نسبت خدمات هم زیاده. برای همین هم همیشه تو لیست کشورهای مرفه بوده و اسمش کنار نروژ و فنلاند و چند تا کشور دیگه همیشه بالای جدول کشورهای مرفه و شاد و با درآمد سرانه بالا و ... است.

سلام
    لطفا یکی از عزیزان به این دو سوال پاسخ کامل دهند: 1- در پست 4-5 پیشنهاد شد از طریق ارسال ایمیل وقت مصاحبه گرفته شود و در متن آن به طور مختصر به مشخصه ها ی مهم اشاره گردد تا در این فاصله به جمع و جور کردن و تکمیل مدارک پرداخته شود....لطفا آدرس میل و یک نمونه از متن میل ارسالی را لطف فرمایید.

2- تصمیم دارم در ابتدا به عنوان ادامه تحصیل و ریسرچ وارد دانمارک شوم و به ایران تردد داشته باشم و با مناسب شدن شرایط بعدا همسر و فرزندم به من بپیوندند برداشتم از مطالب این بود که ابتدا برای خود به تنهایی اقدام بعد از گرفتن گرین کارت برای همسر و فرزندم درسته؟

Junior Member

بهزاد جان
    در پست 172 مورد 2 شما گفتی که لیسانس و فوق باید مرتبط باشد که بتوان 10 امتیاز لیست مثبت رو گرفت.
    اول اینکه شما مستند جای دیدی یا موردی بوده که به این شیوه ارزیابی شده باشد. چون من منابع زیادی رو نگاه کردم که فقط گفته شده رشته تحصیلی در لیست مثبت باشد.
    دوم اینکه خود شما در حقیقت لیسانس نا مرتبط داری چطور امتیاز گرفتی؟ (درسته محیط زیست گرایش عمران نیز هست ولی اساسا رشته مستقلی می باشد)

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzai نمایش پست ها
    بهزاد جان
    در پست 172 مورد 2 شما گفتی که لیسانس و فوق باید مرتبط باشد که بتوان 10 امتیاز لیست مثبت رو گرفت.
    اول اینکه شما مستند جای دیدی یا موردی بوده که به این شیوه ارزیابی شده باشد. چون من منابع زیادی رو نگاه کردم که فقط گفته شده رشته تحصیلی در لیست مثبت باشد.
    دوم اینکه خود شما در حقیقت لیسانس نا مرتبط داری چطور امتیاز گرفتی؟ (درسته محیط زیست گرایش عمران نیز هست ولی اساسا رشته مستقلی می باشد)
    مهندسی محیط زیست در پوزیتیو لیست هست. در اکثر جاهای دنیا بخصوص آمریکا و کانادا هم مهندسی محیط زیست در دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست است که تو ایران هم از همونجاها کپی کردن. منظورم اینه که یه دوره ای یعنی همون سالی که من کنکور فوق دادم، از ادبیات هم می شد اومد مهندسی محیط زیست. شاید باورتون نشه ولی من خودم اولش میخواستم ادبیات فارسی برم برای فوق، چون از عمران اصلا خوشم نمیومد. ولی اگر شما این رو ارائه بدین به دانمارک، من که بعید می دونم قبول کنن. مثلا اگه شما بخواین دکترای محیط زیست بخونین، لیسانس ادبیات و فوق محیط زیست داشته باشین، قبول می کنن؟ ولی اگه لیسانس شیمی یا عمران باشه که به محیط زیست مربوطه طبیعتا باید قبول کنن.

تصحیح پست بعد از تحقیقات انجام شده: در صورتی که دکترا به صورت employed PhD در دانشگاه باشد، با گرین کارت امکان این کار وجود دارد. در غیر این صورت باید نوع ویزا را عوض کرد. برای اطمینان از این موضوع، بعد از گرفتن پذیرش باید از دپارتمان مربوطه سوال کنید که برای نوع دکترایی که در آن پذیرفته شده اید، باید ویزای تحصیلی بگیرید، فرم ST1 و یا باید ویزای کاری، فرم AR1، را پر کنید. اگر مورد دوم صدق می کرد، نیازی به پر کردن فرم AR1 نیست و با همان گرین کارت می توان دکترا خواند.

نقل قول نوشته اصلی توسط tetis نمایش پست ها
    سلام
    لطفا یکی از عزیزان به این دو سوال پاسخ کامل دهند: 1- در پست 4-5 پیشنهاد شد از طریق ارسال ایمیل وقت مصاحبه گرفته شود و در متن آن به طور مختصر به مشخصه ها ی مهم اشاره گردد تا در این فاصله به جمع و جور کردن و تکمیل مدارک پرداخته شود....لطفا آدرس میل و یک نمونه از متن میل ارسالی را لطف فرمایید.

2- تصمیم دارم در ابتدا به عنوان ادامه تحصیل و ریسرچ وارد دانمارک شوم و به ایران تردد داشته باشم و با مناسب شدن شرایط بعدا همسر و فرزندم به من بپیوندند برداشتم از مطالب این بود که ابتدا برای خود به تنهایی اقدام بعد از گرفتن گرین کارت برای همسر و فرزندم درسته؟
    پاسخ سوال 2: بچه ها گرین کارت برای کاره، با گرین کارت حق تحصیل در دانمارک رو ندارین حتی در دوره دکترا.. نه اینکه محروم بشین. اگه میخوان درس بخونین باید اقامت تحصیلی جدا بگیرین. یا باید اینجا اپلای کنین، یا اینکه وقتی اونجا رفتین و پذیرش گرفتین برای اقامت تحصیلی اقدام کنین. من و چند نفر از بچه های دیگه که یکیشون همین الان اونجاست، هر کدوم جدا زنگ زدیم اداره مهاجرت پرسیدیم. شک دارین زنگ بزنین بپرسین.
    فکر نکنین که رفتین دانمارک و پذیرش گرفتین همینطوری می تونین برین سر کلاس بشینین و درس بخونین.
    ویرایش توسط behzadsharif : June 28th, 2013 در ساعت 10:54 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC of Electrical Engineering

در ارتباط با شرط کسب امتیاز psitive list توی سایت http://www.nyidanmark.dk جمله زیر رو آورده:
    your education must be of the level specified for the job type in question
    که معنیش اینه که باید دقیقاً همون مدرکی رو داشته باشیم که توی لیست گفته (برای رشته من مدرک لیسانس) و اشاره ای به اینکه مدرک تحصیلی بالاتر (برای من کارشناسی ارشد) هم قابل قبول هست نشده. با این حساب من شک دارم که آیا 10 امتیاز این بخش شامل بنده میشه یا نه؟
    لطفاً اگه کسی اطلاع دقیق داره توضیح بده
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)