صفحه 123 از 638 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133173223623 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    دوستان عزیز پست قبلیه منو بخونید تا بعد یه تجربۀ جالب بهتون بگم : در نامه ایکه برای من اومده بود مبلغ ذکر شده بود که پای تلفن به من گفتن: 144912 کرون دانمارک این یعنی اینکه من با وجود اینکه برای خانمم و فرزندم بعد از خودم اقدام کردم الان پرونده ها بهم وصل شدن! مگر نه توی فرم اولیه که از شما تعداد فرزندانو نمی پرسه که بتونه دقیقاً مبلغ اعلام کنه. پس اینکار انجام شده! البته همونطور که شما هم گفتین این کار ریسک هستش اما این ریسکش مالیه ریسکی که آقای بهزاد بهش بر خوردن و الان 8 ماهه منتظر خانمشون هستن هم ریسک عاطفی ! حالا شما مایل به هر ریسکی هستین خودتون انتخاب کنید. البته مورد آقای بهزاد هم به نظر من خیلی خارج از نرم هستش و قاعدتاً نباید این همه طول بکشه؟!؟! نتیجه گیری: کسانیکه واقعاً قصد مهاجرت به دانمارکو دارین و دوست دارین همراه با خانوادتون برید حتماً 10 روز بعد از تحویل مدارکتون یه زنگ بزنید به دانمارک به این شماره 4533963628+ با دادن شماره کیس اوردرتون بهتون میگه پروندتون رسیده یا نه! بعدش اگه رسیده بود برای بقیۀ اعضاء خوانوادتون آنلاین اقدام کنید تا خدای ناکرده از هم دور نمونید. (البته اگه دوست ندارین دور بمونین) . موفق باشید
    من هم با حرف شما موافقم و حاضرم پول بدم همین الان کار همسرم درست بشه. گرچه من به خاطر ریسک مالی این کار رو نکردم. بخاطر راهنمایی اشتباه سفارت بود.
    این که گفتین خارج از نرمه، کسی رو میشناسین که جواب همسرش اومده باشه؟ چون من هرچی میپرسم، یا همه مجردن یا اینکه متاهلهایی که کار همسرشون درست شده، تمایل ندارن جواب بدن. چون الان یکی دیگه از بچه ها هم اینجا 6 ماه و یکی دیگه 4 ماهه منتظره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mm123 نمایش پست ها
    سلام

من چند بار به اين آدرس (thrambvisa@um.dk) ايميل زدم و هميشه تو كمتر از يك روز جواب دادن. اگه مشخصاتتون رو نفرستاده باشين ازتون ميخوان كه بفرسين و بعد يك ايميل تقريبا خودكار كه ميگه در اسرع وقت با شما تماس ميگيريم. به نظر مياد يا ايميلتون نرفته يا به آدرس اشتباه فرستادين.
    ممنون از جوابتون. من دقیقا به همین آدرس میل زدم . مشخصاتم رو هم دو بار فرستادم و ایمیل خودکار هم که اومد!
    دقیقا سوالم برای بعد این مرحله است 2 ماه گذشت! باز هم باید صبر کرد برای اعلام یه وقت مصاحبه و تحویل مدارک؟

با تشکر از شما اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره ممنون میشم کمکم کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط searise نمایش پست ها
    سلام

دوستانی که هنوز وقت مصاحبه شان نرسیده دقت کنند زمانی که مدارک را به سفارت تحویل می دهید پاسپورتتان به اندازه کافی اعتبار داشته باشد. وگرنه در بدو ورود به دانمارک باید درخواست تمدید اقامت دهید که 2880 کرون هزینه دارد و کارت اقامتتان نمی یاد تا این که جواب تمدید بیاد که ظاهرا پروسه چندین ماهه داره. پس اگه می تونید پاسپورت جدید ببرید.
    دوستانی که پاسپورتشون هنوز 2 سال اعتبار داره برای دریافت پاسپورت جدید اول برین اداره آگاهی و یک نامه ابطال پاسپورت دریافت کنید و بعد مراحل دریافت پاسپورت جدید رو طی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    دوستان عزیز پست قبلیه منو بخونید تا بعد یه تجربۀ جالب بهتون بگم : در نامه ایکه برای من اومده بود مبلغ ذکر شده بود که پای تلفن به من گفتن: 144912 کرون دانمارک این یعنی اینکه من با وجود اینکه برای خانمم و فرزندم بعد از خودم اقدام کردم الان پرونده ها بهم وصل شدن! مگر نه توی فرم اولیه که از شما تعداد فرزندانو نمی پرسه که بتونه دقیقاً مبلغ اعلام کنه. پس اینکار انجام شده! البته همونطور که شما هم گفتین این کار ریسک هستش اما این ریسکش مالیه ریسکی که آقای بهزاد بهش بر خوردن و الان 8 ماهه منتظر خانمشون هستن هم ریسک عاطفی ! حالا شما مایل به هر ریسکی هستین خودتون انتخاب کنید. البته مورد آقای بهزاد هم به نظر من خیلی خارج از نرم هستش و قاعدتاً نباید این همه طول بکشه؟!؟! نتیجه گیری: کسانیکه واقعاً قصد مهاجرت به دانمارکو دارین و دوست دارین همراه با خانوادتون برید حتماً 10 روز بعد از تحویل مدارکتون یه زنگ بزنید به دانمارک به این شماره 4533963628+ با دادن شماره کیس اوردرتون بهتون میگه پروندتون رسیده یا نه! بعدش اگه رسیده بود برای بقیۀ اعضاء خوانوادتون آنلاین اقدام کنید تا خدای ناکرده از هم دور نمونید. (البته اگه دوست ندارین دور بمونین) . موفق باشید
    با سپاس فراوان از راهنماییتون.
    من بزرگترین دقدقم اینه که بتونم همزمان با خانوادم برم. امیدوارم با راهنمایی های شما و دوستان عزیز این مورد واسه همه عملی بشه

با این اوضاع داغون اروپا و این آمار بیکاری , این طرح به نظرم یه جور خالی کردن جیب مردم هست (مخصوصا کشورهایی بدبختی مثل ایران که مردمش هرجوره حاضرن ازش فرار کنن ) که یک سال به بهونه ی کار جیبشونو خالی کنن و دلار به این گرونیُ به کشورشون ببرن و خرج کنن و بعدشم دست از پا درازتر برگردن وطنشون . اگه اونجا کار باشه مطمئن باشین اینقدر از خود کشورهای اتحادیه اروپا ( که هم زبانشون native هست و هم اروپایی حساب میشن و امتیازات برتری دارن نسبت به من و شمایی ایرانی هستیم ( ! ! ! ! ! ) ) میرن اونجا واسه کار ! ! پس بدونین که اصلا کار نیس که این همه اوضاع اروپا به هم ریختس !
    نمی خوام حرف های دلسرد کننده بزنم اما فکر نکنید که میرین اونجا و همون ماه اول با حقوق آنچنانی بهتون کار میدن مخصوصا ما ایرانی ها که تو انگلیسیش موندیم چه برسه به یادگیری زبان سوم اونم دانمارکـــی !
    طرف حرفم بیشتر با اونایی هس که میخوان با خانواده برن ! ! حواستون باشه که حسرت خیلی چیزا رُ بعدا دیگه نمیشه خورررد .
    قصد نصحیت ندارم فقط میخوام دوستان با دید روشن تری تصمیم گیری کنن , مهم این نیست که فقط بری , مهم اینه که بری و بتونی بمونــــــی !
    به امید موفقیت همه .

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    دوستان من چند روز پیش به سفارت ایمیل زدم و وقت خواستم که بلا فاصله جواب دادن و گفتن که مشخصات و امتیاز و .....را ارسال کن تا وقت بدیم.بعد که اینها را فرستادم یه ایمیل اومد که فعلا دیگه تماس نگیر و هنوز هم خبری نیست .آیا برای گرفتن وقت این عادیه .
    برای ما هم خیلی طول کشید تا جواب بدن و بعدش هم برای 6 ماه بعد وقت دادن !
    گرچه من خودم نمیدونم که اصلا اقدام بکنم یا نه ................ زیاد جالب نیست به نظرم.
    ویرایش توسط amir101 : October 15th, 2012 در ساعت 09:59 AM

راستش برای منم خیلی جالبه که دقیقا حس شما رو دارم. یعنی با خودم میگم کشوری مثل دانمارک واقعا از اینهمه متخصص داخلی استفاده نمیکنه و اینهمه
    کشور اروپایی دیگه و این "چین" محترم که فقط توش آدم های پرکار و زحمتکش چند برابر کل جمعیت ایران پیدا میشه ؟
    منم بدجوری گیر افتادم ..... نمیدونم چرا مردم ما اینجوری شدن ،
    یه موجی راه می افته که آی مهاجرت به دانمارک !!! زمانش هم خیلی کوتاهه ..!! آی بدو بریم که جا نمونیم از بقیه ...!!!!!
    که در واقع این ویزا فقط ویزای کاری هستش ، تمدیدش مشکله ، گرفتن پاسپورت دانمارکی حداقل 9 سال طول میکشه و منم از هرکی میشنوم میگه اصلا
    کار به راحتی پیدا نمیشه ...........! البته خوب از یک طرف دیگه هم شرایط اقتصادی و زندگی عمومی مردم واقعا تو ایران بده ... اونقدر بده که با جای دیگه
    قابل مقایسه نیست و دلیل اصلی اینکه همه یهو سرازیر میشن به سمت هر دری که باز میشه همینه ..!
    من رفته بودم امتحان آیلتس بدم دیدم خیلی ها دارن از دانمارک حرف میزنن. طرف یه جوری از حقوق توی دانمارک حرف میزد انگار الان براش اونجا فرش
    قرمز پهن کردن میگن تو رو خدا بیا اینجا بهت کار بدیم ..........!
    مثلا مقایسه کبک و دانمارک اصلا کار درستی نیست. بدون شک کانادا خیلی از همه ی کشورهای اروپایی بهتره. اون مهاجرت محسوب میشه و دائمی هستش
    و خیلی مزایا داره برای آدم مهاجر ولی دانمارک فقط یه ویزای کوتاه مدت مسخره هستش از کشوری که نمیدونم چرا یهو تصمیم گرفته از ایران کارگر بگیره.....!

متاسفانه فقر اطلاعاتی توی مملکت ما زیاده. مردم از هر راهی فقط به رفتن از ایران فکر میکنن و اصلا براشون مهم نیست که اونطرف چه خبره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrabbas نمایش پست ها
    با این اوضاع داغون اروپا و این آمار بیکاری , این طرح به نظرم یه جور خالی کردن جیب مردم هست (مخصوصا کشورهایی بدبختی مثل ایران که مردمش هرجوره حاضرن ازش فرار کنن ) که یک سال به بهونه ی کار جیبشونو خالی کنن و دلار به این گرونیُ به کشورشون ببرن و خرج کنن و بعدشم دست از پا درازتر برگردن وطنشون . اگه اونجا کار باشه مطمئن باشین اینقدر از خود کشورهای اتحادیه اروپا ( که هم زبانشون native هست و هم اروپایی حساب میشن و امتیازات برتری دارن نسبت به من و شمایی ایرانی هستیم ( ! ! ! ! ! ) ) میرن اونجا واسه کار ! ! پس بدونین که اصلا کار نیس که این همه اوضاع اروپا به هم ریختس !
    نمی خوام حرف های دلسرد کننده بزنم اما فکر نکنید که میرین اونجا و همون ماه اول با حقوق آنچنانی بهتون کار میدن مخصوصا ما ایرانی ها که تو انگلیسیش موندیم چه برسه به یادگیری زبان سوم اونم دانمارکـــی !
    طرف حرفم بیشتر با اونایی هس که میخوان با خانواده برن ! ! حواستون باشه که حسرت خیلی چیزا رُ بعدا دیگه نمیشه خورررد .
    قصد نصحیت ندارم فقط میخوام دوستان با دید روشن تری تصمیم گیری کنن , مهم این نیست که فقط بری , مهم اینه که بری و بتونی بمونــــــی !
    به امید موفقیت همه .

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    من هم با حرف شما موافقم و حاضرم پول بدم همین الان کار همسرم درست بشه. گرچه من به خاطر ریسک مالی این کار رو نکردم. بخاطر راهنمایی اشتباه سفارت بود.
    این که گفتین خارج از نرمه، کسی رو میشناسین که جواب همسرش اومده باشه؟ چون من هرچی میپرسم، یا همه مجردن یا اینکه متاهلهایی که کار همسرشون درست شده، تمایل ندارن جواب بدن. چون الان یکی دیگه از بچه ها هم اینجا 6 ماه و یکی دیگه 4 ماهه منتظره.
    آقا بهزاد من غیر از اعضای این فروم حتی کسیو نمی شناسم که برای این ویزا اقدام کرده باشه ولی توی سفارت دقیقاً همین راهنمائی اشتباه که شما اشاره کردید وجود داشت، 1- شما نمی تونید همزمان اقدام کنید و متقاضی اصلی ویزاش بیاد بره اونجا کارت اقامت بگیره بعد از همونجا اقدام کنید! 2- پرسیدم خوب حالا اگه من اینکارو انجام بدم چقدر بعدش ویزای خانوادم میاد بهم گفتن حدود 3 ماه (که بر مبنای این حرف گفتم زمان شما زیاد شده) نتیجه گیری: پرسنل سفارت دانمارک اصلاً اطلاعاتشون دقیق نیست و بهتره بگم اصلاً نسبت به قوانین توجیه نیستن. در حقیقت وقتی شما میرین دانمارک و بعد برای خانوادتون اقدام میکنید شما درخواست FAMILY REUNIFICATION انجام دادین که احتمالاً 1 سال طول میکشه تا بیاد برای من خیلی جای تعجب و ناراحتی داره که سفارت چرا به متقاضیان میگه امکان اقدام همزمان نیست؟ میتونه بگه ما بصورت کاغذی درخواست همراه قبول نمی کنیم و شما میتونین آنلاین اقدام کنید. (در حقیقت دوستان این یک امتیازه که برای ویزای گرین کارت گذاشتن و هر کس استفاده نکنه عملاً خودش در حق خودش و خانوادش کوتاهی کرده) شما فکر رد شدن پروندتونو میکنید (به احتمال زیر 20% چون اگه غیر از این بود که اصلاً اقدام نمی کردین) بعد احتمال 80% ول کردین میگین شاید رد شدم بعد 1 سال دوری از خانوادتونو میپذیرین؟؟! من بیشتر قصدم روشن کردنه موضوعه دوستان عزیز شما در حقیقت باید برای مبلغ 6275 کرون (هزینه اقدام نفر اصلی) + 700 دلار (هزینۀ سفارت برای ویزا و تائید مدارک)+ 235 دلار (هزینه سفارت برای ویزای همراه) + 2030 کرون (هزینه اقدام نفر همراه) خودتونو آماده کنید. ریسک مالی اقدام نکردن برای همراه (20% * 582 $ = 116 $ * 3400 = حدود 400 هزار تومان است) حالا دیگه خودتون می دونید. دوستان به این پست آقای شریف خوب دقت کنید می تونید 6 ماه تا 1 سال بدون خانوادتون توی دانمارک بمونید؟ اگه نمیتونید یا اقدام نکنید یا با همراهتون اقدام کنید البته با این وضعیت دلار واقعاً این ویزای گرانی هست (برای یک خانواده 3 نفره باید حدود 3000 $ پول پرداخت کنید به اضافۀ هزینه های ترجمه) اگه مثل من تهرانم نباشید هزینۀ بلیط هواپیمام اضافه میشه. یعنی کم کم 10 میلیون تومان زیاد زیاد 12 میلیون تومان. برای دونفره هام حدود 2400 دلار یعنی حداقل 8 میلیون تومان و حداکثر ده میلیون تومان این ویزا آب میخوره) و برای یک نفره هام این ویزا 1800 دلار که حداقل 6 ملیون و حداکثر 8 میلیون تومان خرج بر خواهد داشت. امیدوارم تونسته باشم مسیر حرکتی شما دوستانمو یکمی روشن کنم تا با چشم بازتر و آگاهی بیشتری اقدام کنید.
    ویرایش توسط cdbmc100 : October 15th, 2012 در ساعت 10:21 AM

سلام
    من چهارشنبه وقت سفارت دارم
    امروز رفتم دانشگاه و گفتن ما نامه ای نمیدیم اگه اونا نامه میخوان باید از ما استعلام کنن
    هر چی گفتم یه چیزی به جاش بده یا نامه فراغت از تحصیل بده گفت هیچی نمیدیم

در ضمن مدرک من خودش زیرش به انگلیسی نوشته با این تفاسیر باید مدرکو ترجمه کنم یا نه ؟

من امروز رفتم وزارت علوم میدون فردوسی مدرکمو تایید کرد
    گفتم دانشگاه نامه بهم نداده گفت میتونی بری وزارت علوم شهرک غرب بهت نامه اجازه ادامه تحصیل بدن
    نمیدونم این نامه به درد میخوره یا نه

اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشكى

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. من دقیقا به همین آدرس میل زدم . مشخصاتم رو هم دو بار فرستادم و ایمیل خودکار هم که اومد!
    دقیقا سوالم برای بعد این مرحله است 2 ماه گذشت! باز هم باید صبر کرد برای اعلام یه وقت مصاحبه و تحویل مدارک؟

با تشکر از شما اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره ممنون میشم کمکم کنه
    راستش چند روز بعد از اينكه ايميل خودكارشون اومد با موبايلم تماس گرفتن و گفتن اگه همه مداركتون آماده هست وقت بديم براى مصاحبه ولى من چون پاسم تاريخش كم بود گفتم يك ماه طول ميكشه، گفتن ايميل بزنيد و بگيد كه كى مداركتون آماده هست تا وقت بديم و فعلا كه مداركم آماده نيست!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)